Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Działka gildiowa 

Czy chcesz zwiększenia ilości slotów w gildii?
Tak. 63%  63%  [ 10 ]
Nie. 38%  38%  [ 6 ]
Razem głosów : 16

 Działka gildiowa 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Paź 2011, o 09:32
Posty: 31
Miejscowość: Koszalin
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Nick w grze: Aragorn
Odpowiedz z cytatem
Post Działka gildiowa
W związku z ostatnim update, który wprowadził opłatę za warownie, pomyślałem że można by dodać coś w zamian. Można by zwiększyć maksymalną ilość slotów w warowni, do na przykład równych 30(pełna trzecia karta). Może nie od razu żeby ostatni poziom który obecnie nic nie dawał, miał dawać od razu 6 miejsc. Jest to tylko opcja dodatkowego miejsca, która nie zmusza nikogo do zapełnienia tych slotów, wiadomo, że nie każdy ma możliwość ale wiem że są gildie gdzie można zapełnić spokojnie 30 slotów w gildii, ponieważ jest tylu chętnych graczy.

_________________
Aragorn Pierwszy 140lvl Rycerz na S5
Psujeczka 106lvl Plox http://screenshooter.net/102684217/dkuworssm http://screenshooter.net/102684217/dlpjnssny
Brzydalek 83lvl Tłuk
MatasQ 67lvl Sheed s5
Kuleczka 66lvl AquaEra
Gildia Rest in Peace


6 Kwi 2014, o 22:44

Podziękowali: LoQ (6 Kwi 2014, o 22:50)
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Paź 2011, o 13:42
Posty: 30
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Nick w grze: LoQu
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Działka gildiowa
Jestem jak najbardziej za, ale nie usuwajcie znowu tego tematu...

_________________
14:30 Epik Allenor został zdobyty! 21.01.2018


6 Kwi 2014, o 22:50
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 6 Maj 2013, o 23:06
Posty: 87
Miejscowość: Gliwice
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 16 razy
Nick w grze: Kesus
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Działka gildiowa
Jestem za. Powinno miejsca klatek petów do miejsca w warowni

_________________
Zapraszam do mojego pomysłu:
viewtopic.php?f=121&t=34535

Zapraszam do śpiewu gracza z S4 Sesiego!
viewtopic.php?f=70&t=34530


6 Kwi 2014, o 22:52
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Mar 2013, o 19:32
Posty: 21
Podziękowano: 27 razy
Otrzymanych podziękowań: 18 razy
Nick w grze: Thranduil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Działka gildiowa
Tak jak poprzednio, uważam że można rozpatrzyć powiększenie slotów w gildii.

P.S. trochę brzydko tak usuwać temat ;)

_________________
Poczekamy, aż się namyśli wyznać prawdę, choćby to miało trwać sto lat...


6 Kwi 2014, o 22:53
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lut 2012, o 12:04
Posty: 1452
Podziękowano: 112 razy
Otrzymanych podziękowań: 357 razy
Nick w grze: Zojah
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Działka gildiowa
Na początek chciałam bardzo przeprosić - zaszalał chochlik drukarski;) i omyłkowo temat został usunięty, a wypowiadało się tu trochę osób, zarówno za, jak i przeciw, dlatego po konsultacji z autorem - próbujemy odtworzyć.

W formie cytatów (żeby było wygodniej się odnieść, jeśli ktos potrzebuje) wkleję część wypowiedzi, ktore udało mi się odzyskać - niestety nie wszystkie, ale po przeglądnięciu z autorem, zawierają one większość ważnych kwestii, która tam została poruszona:
Blissiak napisał(a):
Chciałam zauważyć, że zdanie każdego jest w jakiś sposób uwarunkowane bliskim otoczeniem, tym co dzieje się we własnej Gildii ewentualnie Gildii sojuszniczej badź znajomych. Nie możemy się kierować tym ze na s3 macie lipę z aktywnością i nie ma chętnych na dołączanie. Jakby tak wiecznie wynajdować kontrargumenty na każdy pomysł to nic nie szło by do przodu. Forum jest po to żeby przedyskutowac, zarzucić swoim tokiem myślenia swoimi pomysłami na zmianę.

Przychylam się tu też do pomysłu zwiększenia liczby petów-ale z tego co kojarzę to było to już chyba kilka razy poruszane ;)

ismaellamare napisał(a):
20 glosow 16 na tak 4 na nie... Jesli doszlo by do 100+ glosow a procent bylby nadal w stosunku 4:1 to chyba bylo by oczywiste czego chca gracze... Wiec tak czy inaczej sprawa ta powinna zostac przemyslana przez Bogow... Mysle ze nawet gildie z nizszym poziomem rozbudowania warowni nie te z topki tylko te "nupskie" jak to matas powiedzial (sam w takowej jestem) mogly by na tym skorzystac... Gdyby zaczac zwiekszac liczbe mozliwych slotow juz od pierwszego rozbudowania warowni... Tak tak wiem kup slownik pisz polskie znaki sory ale nie chce mi sie :P Pozdro i good idea matas...

MaxMar napisał(a):
To raczej oczywiste, że większość graczy będzie na "tak". Ja natomiast jestem odmiennego zdania. Kolejna zmiana spowodowałaby powstanie kolejnych "płaczów" na temat gildii. Większość z nich dotyczyła by zapewne tego, że w gildii jest AŻ 30 graczy, a petów z 3 klatki tak mało. Pomysł miałby jedynie sens gdyby administracja dodała również bardzo długo wyczekiwane przez graczy klatki 4 i 5. Pytanie brzmi tylko, czy mają to choćby w planach?


Blissiak napisał(a):
Każda zmiana ciągnie za sobą jakieś konsekwencje. Proste. Płaczki zawsze będą więc myślę, że nie jest to powód żeby rozpatrywać sprawę w kategorii "nie".

Poza tym jest to luźny pomysł nie koncowy "projekt" po to się o tym dyskutuje na forum żeby każdy dał coś od siebie i pewnie da się to jakoś sensownie ogarnąć (jeżeli by się chciało)

Pytanie: Czy się chce ? :)

Heavenmaker napisał(a):
Na chwilę obecną nie ma szans na zwiększenie ilość slotów w gildiach. Niestety system gildiowy poza szeregiem zalet doprowadził również do marginalizacji casuali a zwiększenie ilości slotów jedynie by to pogłębiło.

Dodatkowo, tak generalnie to przyznam szczerze, że nie widzę w tym temacie dyskusji merytorycznej.
Przedstawione argumenty 'za':
1) mamy więcej chętnych niż miejsc
2) chcemy takiej zmiany
to dużo za mało, żeby poważnie rozważać taką opcję.

mataslenar napisał(a):
Czyli powiedzmy sobie HM wprost, gracze chcą, a ja jako przedstawiciel ekipy mam to w (ciach)?

Dodam że to byłoby coś na plus zmianach, co do petów, tu chodziło o graczy którzy chcą ze sobą grać, być w jednej gildii, wtedy te pety nie są potrzebne, skoro nie zmieszczę grając z 4 znajomymi peta w pt.

Heavenmaker napisał(a):
mataslenar napisał(a):
Czyli powiedzmy sobie HM wprost, gracze chcą, a ja jako przedstawiciel ekipy mam to w dupie?

Czyli powiedzmy sobie mataslenar wprost, gracze chcą darmowej platy i 100% szansy na drop epika, a ja jako przedstawiciel ekipy mam to dać?

A mówiąc bardziej rzeczowo: jacy gracze? 3-4 osoby? Jaki pomysł? Bo tak sobie 3-4 osoby wymyśliło? Póki co to się nawet nie wysiliłeś na analizę oddziaływania tego pomysłu na grywalność i ja mam go rozpatrywać? Nie żartuj... dostałeś info, żeby się bez potrzeby nie produkować, następnym razem powstrzymam się przed wypowiedzią ale nie oczekuj informacji zwrotnej od ekipy, jeśli jedyne na co Cię stać, gdy widzisz odpowiedź odmowną to stwierdzenie, że ktoś ma Cię gdzieś... gratuluje podejścia.



I na koniec, moja wypowiedź, która została napisana w tym temacie:

Matas, chcesz sensownej rozmowy - trzymaj jej poziom, bo w powyższy sposób tylko pokazujesz 'kolorowym', że nie warto się wypowiadać w takich wątkach Szanujmy się nawzajem...

Dlaczego nie zostanie coś takiego hop-siup-wprowadzone, mimo że ankieta pokazuje "hura, super pomysl, większość za":
- zauważ, że tu tylko CZĘŚĆ graczy chce (odzew w tym wątku w tej chwili trudno nazwać w jakikolwiek sposób reprezentatywnym)
- jw napisał HM, ta jak każda zmiana ta niesie za sobą plusy oraz minusy, brakuje merytorycznych argumentów za tą zmianą (argument 'nie mieścimy się' takim nie jest, niestety)
- nie wszystko jest tak proste do zmiany, jakby się mogło wydawać

Wątek na forum potrzebny jest nie po to, by pisać "ja chce dajcie mi tu i teraz" tylko żeby przedstawić i przemyśleć wszystkie za, jak i przeciw. Mnie również jako graczowi na dzień dzisiejszy taka zmiana by bardzo pasowała, bo razem jesteśmy w gildii, która nie mieści wszystkich chętnych. Ale to nie powód, żeby nie widzieć minusów takiego rozwiązania:
- zwiększymy do 30, z czasem będzie mało (będą kolejni chętni) - to co, znów zwiększymy? tak można w nieskończoność.
- niekoniecznie tworzenie systemu wielkich gildii jest dobre (HM napisał choćby o problemie marginalizowania casuali)
- z punktu widzenia gildiowiczów - wielka gildia też nie jest czymś super, im wiecej osob, tym trudniej o wspólne porozumienie, poznanie się, w naturalny sposób tworzą się grupy i podziały (nawet na ts trudno się dogadać jak jest więej niż te 15 osób w 1 pokoju)

Osobiście zastanawiałabym się bardziej nad poprawą systemów sojuszy (komunikacja, narzędzia wspierające możliwości współpracy i porozumienia) niż zwykłym zwiększaniem slotów (które można robić w nieskończoność). Wszelkiego rodzaju 'akademie' mialyby wtedy o wiele lepszą rację bytu, w tej chwili jedyna forma wspólnego kontaktu to tak naprawde ts i ogromna liczba znanomych.
Możliwość silnej wspólpracy większej grupy zaprzyjaźnionych graczy przy rownoczesnym szanowaniu podziałów (wzajemnych sympatii i zainteresowań, sposobu gry) - obrazowanych grupowaniem w gildiach - byłaby chyba o wiele lepsza niż tworzenie wielkich n-dziesięcioosobowych gildii.

Co myślicie o takim kierunku zmian?


PS.
Jeszcze raz przepraszam w imieniu kierownictwa forum za zamieszanie, i zapraszam do merytorycznej (bez tych haseł typu "macie to w (...)") dyskusji.

_________________
pozdrowienia z s7, eu i s5
Kidda (mała mo), MarysQ vel Kidda (dru 120)
Zojah zwana Zośką (ryc z s5)


6 Kwi 2014, o 23:00
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 8 Maj 2013, o 18:17
Posty: 7
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Działka gildiowa
No ok fakt matas nie jest najlepszym z tworcow oraz mowcow... Ale nadal uwazam ze pomysl jest godny rozwazenia. Przytocze tutaj przyklad wprowadziliscie oplate za warownie ok to na minus dla gildii ale jakas zmiana na plus takze by sie przydala, rozwiazaniem dla obu problemow moglo by byc wedlug mnie zwiekszenie stawki potrzebnej do zalozenia gildii teraz jest to jakis tam quest by nabyc kontrakt i 600k tak a gdyby zwiekszyc te kwote dajmy na to 10 krotnie? Nazbieranie 600k nie jest tak ciezkim wyzwaniem jak 6kk... Dalo by to 2 rezultaty (3 jesli wliczyc marudzenie) by zalozyc gildie musial bys posiadac juz jakis znajomych w grze by wspolnie uzbierac taka sumke wiadomo ze gildie zostaja zakladane przez male lvlki co za tym idzie pojedyncze osoby nie mogly by od tak sobie tego stworzyc rezultat 1 mniej gildii widmo ktorych probujecie sie pozbyc poprzez podatek gruntowy oraz rezultat drugi mniej dostepnych gildii = wiecej osob szukajacych takowej... Tutaj wkracza matas ze swoim pomyslem... Wiecej kasy na zalozenie gildii = mniej gildii (widmo rowniez) = wiecej osob chetnych do gildii = za malo miejsca w obecnych gildiach ... Czy takie rozwiazanie nadaje sie juz do przemyslenia przez Pana Boga ?:)


6 Kwi 2014, o 23:28
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Paź 2011, o 09:32
Posty: 31
Miejscowość: Koszalin
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Nick w grze: Aragorn
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Działka gildiowa
Kidda napisał(a):
- jw napisał HM, ta jak każda zmiana ta niesie za sobą plusy oraz minusy, brakuje merytorycznych argumentów za tą zmianą (argument 'nie mieścimy się' takim nie jest, niestety)
- nie wszystko jest tak proste do zmiany, jakby się mogło wydawać

No to nikt nie powiedział że to będzie proste, lecz uważam że w chwili aktywności calej gildii ilość maksymalnych slotów powinna pozwalać na stworzenie grup po 5 osób.
Kidda napisał(a):
- zwiększymy do 30, z czasem będzie mało (będą kolejni chętni) - to co, znów zwiększymy? tak można w nieskończoność.
- niekoniecznie tworzenie systemu wielkich gildii jest dobre (HM napisał choćby o problemie marginalizowania casuali)

Co do tego nie będą aż tak wielkie, ale daje to minimalnie większe możliwości gildi
Kidda napisał(a):
- z punktu widzenia gildiowiczów - wielka gildia też nie jest czymś super, im wiecej osob, tym trudniej o wspólne porozumienie, poznanie się, w naturalny sposób tworzą się grupy i podziały (nawet na ts trudno się dogadać jak jest więej niż te 15 osób w 1 pokoju)

Mamy więcej sposobów komunikacji, a na samym ts zawsze możemy mieć 3 kanały, z resztą jak patrze po ts mało jest takich pokoi żeby było przeludnienie, można powiedzieć że wręcz puste pokoje jak przeciągam do kanałów s5 :P
Kidda napisał(a):
Osobiście zastanawiałabym się bardziej nad poprawą systemów sojuszy (komunikacja, narzędzia wspierające możliwości współpracy i porozumienia) niż zwykłym zwiększaniem slotów (które można robić w nieskończoność). Wszelkiego rodzaju 'akademie' mialyby wtedy o wiele lepszą rację bytu, w tej chwili jedyna forma wspólnego kontaktu to tak naprawde ts i ogromna liczba znanomych.

Gildia to gildia, ma się własny czat, forum czy zasady, czego nie można powiedzieć o sojuszu, co do akademii, może i jakieś rozwiązanie, lecz w akademii budynki trzeba budować od nowa, a w porównaniu do głównej gildii rozbudowanej na full to przepaść
Kidda napisał(a):
Możliwość silnej wspólpracy większej grupy zaprzyjaźnionych graczy przy rownoczesnym szanowaniu podziałów (wzajemnych sympatii i zainteresowań, sposobu gry) - obrazowanych grupowaniem w gildiach - byłaby chyba o wiele lepsza niż tworzenie wielkich n-dziesięcioosobowych gildii.

Tak ale w gildii tak jak wyżej już pisałem czat forum itd czy ma voice i na pewno łatwiej i po to też zostało to zrobione.

Bardzo podoba mi się to co Isma napisał, ciekawa propozycja :)

_________________
Aragorn Pierwszy 140lvl Rycerz na S5
Psujeczka 106lvl Plox http://screenshooter.net/102684217/dkuworssm http://screenshooter.net/102684217/dlpjnssny
Brzydalek 83lvl Tłuk
MatasQ 67lvl Sheed s5
Kuleczka 66lvl AquaEra
Gildia Rest in Peace


6 Kwi 2014, o 23:47
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron