Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
 Sojusze gildiowe 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 3 Lis 2012, o 13:51
Posty: 37
Miejscowość: Wołomin
Podziękowano: 32 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Sojusze gildiowe
Jak wiemy od dawna, dzisiejsze sojusze gildiowe niczego nie oznaczają. Nie ma nic dalszego z nimi związanymi. Dlatego chciałbym wam przedstawić swój pomysł odnośnie sojuszów (możliwe że już ktoś to proponował).
1. Dodać jakąś specjalną zakładkę do karty gildii, aby wszystkie sojusze były widoczne a nie tak jak w chwili obecnej mamy długą listę w dół, gdzie jest widoczne kilka pierwszych sojuszy. Ta zakładka byłaby widoczna dla osób z poza gildii.
2. Wiele gildii bawi się w zakładanie sojuszy, ale i tak później atakuje graczy z gildii sojuszników. Dlatego przydałoby się takie rozwiązanie, aby nie można było zaatakować naszego sojusznika (takie rozwiązanie jest już w wielu grach, bynajmniej strategicznych ale i w tej by też się przydała). Takim sposobem gildie bardziej by się namyślały przed wysłaniem/zaakceptowaniem zaproszenia do sojuszu (byłaby to też swego rodzaju ochronka dla graczy którzy nam coś zrobili, co jest wielkim minusem tego pomysłu ale i tak warto).
Piszcie śmiało czy się podoba.

PS: viewtopic.php?f=121&t=34719 - Byłoby miło gdybyście w końcu wprowadzili te znaki. Najlepiej wszystkie możliwe i też te w walce jak już Dragonn wspomniał.

_________________
Legionistaa - sheed 76
Krzychu - druid 75
AveDymki - voodoo 33
MrsTarcza - rycerz 41


Nie programujcie w święta - bug się rodzi.


21 Maj 2014, o 08:26
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2013, o 19:00
Posty: 9
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sojusze gildiowe
Nie będzie kogo orać w PvP!

_________________
MO 66 Powoli staje się koxem
BB 28 jest koxem

Z każdym dniem uczę się czegoś nowego
Nie przeszkadzać mi, jestem w trakcie zdobywania epika :)


21 Maj 2014, o 09:18
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 17 Sie 2013, o 16:57
Posty: 18
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 43 razy
Otrzymanych podziękowań: 36 razy
Nick w grze: RoughMatt
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sojusze gildiowe
BushMen napisał(a):
Nie będzie kogo orać w PvP!


Ora się chyba wrogów, a nie sojuszników? Teraz nie wiem czy to ja czy ty masz dziwne podejście do świata.. ale cóż zdrajcy są wszędzie.

A co do pomysłu, mi się to podoba, nie raz było tak, że zostałem atakowany przez tzw. "sojuszników" , by potem dowiedzieć się, że gracz ten nic o sojuszu nie wiedział, bo
- ciężko sprawdzić
- sojusz nieaktywny
- ma to gdzieś? przecież to tylko napis. . .


21 Maj 2014, o 09:33
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2011, o 09:54
Posty: 190
Miejscowość: Nawet google nie widzą
Podziękowano: 20 razy
Otrzymanych podziękowań: 28 razy
Nick w grze: Mashtall
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sojusze gildiowe
słuchaj z tym totalnym zablokowaniem pvp wsród Gildii to troszke kicha, sam będąc w Gildiach top 1-5 walczyłem z sojusznikami gdy nam sie nudziło, aby zobaczyć co trzeba zmienić w taktyce itd. tzw. uczenie sie przez zabawe. Wyszło nam to na dobre, a taka blokada totalna :( nie tedy droga ;)

_________________
Wracam do gry ze zdwojoną siłą !

W głębi serca zawsze będę jednym z graczy Mielonych


21 Maj 2014, o 09:51
Profil WWW
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 3 Lis 2012, o 13:51
Posty: 37
Miejscowość: Wołomin
Podziękowano: 32 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sojusze gildiowe
Totalna nie musiałaby być. Można też dodać specjalną ikonkę w oknie drużyny "Pojedynek". Tym sposobem byłaby możliwa walki między sojusznikami.
Co do wrogów to też można zrobić taką opcję, że wpisujemy gracza na np. "Czarną listę"* (którą oczywiście trzeba by dodać gdzieś) i wtedy można by atakować go bez akceptacji "Pojedynku". Wiem, że było by to swego rodzaju utrudnieniem, ale skoro jest to wasz kolega w sojuszu i chcesz z nim pvp to raczej się nie atakuje na red/czarnym znienacka. :P

*Lista by działał bez potwierdzania naszego wroga. Każdy kto na nią jest wpisany może być atakowany bez problemu.

_________________
Legionistaa - sheed 76
Krzychu - druid 75
AveDymki - voodoo 33
MrsTarcza - rycerz 41


Nie programujcie w święta - bug się rodzi.


21 Maj 2014, o 10:48
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2012, o 14:48
Posty: 92
Podziękowano: 191 razy
Otrzymanych podziękowań: 117 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sojusze gildiowe
faktycznie , sojusze są jak najbardziej do poprawek , czy to prezentacja graficzna , czy czytelność ( stoi kilkunastu graczy na czarnym , kroi się dym , nasza gildia ma 15 sojów i co , mam teraz sprawdzać każdego po kolei i się może składów na pamięć uczyć .... )
Jakiś zancznik graficzny obok miejsca na tarczę /czachę żeby widać było z daleka że to ''swój'' ... <---- a nie jakieś niewygodne i ograniczające pvp blokady.

pmysł pro , ale i tak w ciągu najbliższych 3 lat nie ma szans na realizację

ad.prosty scroll bybardzo poprawił to syfne obecne rozwiązanie , ewentualnie dodatkowo zmiana czcionek i rozmiarów nazw gild

_________________
okrucieństwo jest naszą powinnością , bo cóż wredniejszego ....
tożsamość,nienawiść,pamięć

nie


21 Maj 2014, o 12:30
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2011, o 09:54
Posty: 190
Miejscowość: Nawet google nie widzą
Podziękowano: 20 razy
Otrzymanych podziękowań: 28 razy
Nick w grze: Mashtall
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sojusze gildiowe
Co do walk mniedzy sojuszami to co za problem wpisac kogos na owa czarna liste i go atakowac o.O może inaczej jesli gracze sa w sojuszu to aby walczyli to, Gracz A wysyla info i checi walki do gracza B, gracz B akceptuje badz odrzuca chcec walki, zupelnie jak z handlem, albo chce sie handlowac, albo nie, oczywiscie trzeba by bylo to wykonac dosc dobrze, zeby nie bylo bugow w wojnach czy cos, ale od tego mamy teterow ^^

_________________
Wracam do gry ze zdwojoną siłą !

W głębi serca zawsze będę jednym z graczy Mielonych


21 Maj 2014, o 12:48
Profil WWW
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sojusze gildiowe
Oba pomysły były już szeroko omawiane na forum, wystarczy poszukać. O ile samo oznaczenie nie specjalnie jest dla mnie potrzebne, ani mi nie przeszkadza, o tyle brak możliwości atakowania sojusznika to znaczne utrudnienie. To blokowanie możliwości tworzenia walk pvp, dla zabawy jak również normalnych walk, czemu sojusznicy nie mogą walczyć? Przecież to ludzie, gracze, a gildie i sojusze to inna sprawa, ja mam doświadczenia gdzie po awanturze dwie topowe gildie na s3 będące sojusznikami po prostu się bezlitośnie mordowały.

A do tego mam inne zdanie na temat twojego założenia, że sojusze te nic nie oznaczają i nic z nimi się nie wiąże, w moim przypadku jest zupełnie odwrotnie, co zresztą pisałem w podobnym temacie. Na przyszłość radzę szukać, aż dziw że jeszcze nie zamknięto tematu i nie nagrodzono ostrzeżeniem.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


21 Maj 2014, o 21:08
Profil WWW
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2012, o 13:36
Posty: 206
Podziękowano: 195 razy
Otrzymanych podziękowań: 257 razy
Nick w grze: EpikDrut
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sojusze gildiowe
patrz w dol na moj podpis :P troche bardziej rozbudowany temat i nawet dojsc swiezy ;d

_________________
Pomogłem/podobało się? Kufelek się należy ;)
Zapraszam na mój kanał YT! klik
To tylko gra... to tylko taern...
https://scr.hu/0dk2/wo2xz
Epik [127lvl] z latarką to jak Polska bez korupcji i długów


21 Maj 2014, o 21:30
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 345 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron