Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 taki tam pomysł z lekka absurdalny 

Ten pomysł...
...to najlepszy pomysł w historii tego forum! 4%  4%  [ 1 ]
...to nie najgorsza idea, ale wymaga dopracowania 29%  29%  [ 8 ]
...jest tak beznadziejny, że przy nim nawet 'wodne podpalenie' brzmi sensownie! 68%  68%  [ 19 ]
Razem głosów : 28

 taki tam pomysł z lekka absurdalny 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Mar 2012, o 21:22
Posty: 96
Miejscowość: Oxenfurt
Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 157 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: taki tam pomysł z lekka absurdalny
Areol napisał(a):
i to by bylo wlasnie tez z deka nieooplacalne, musieliby oni inwestowac we wszystkie czery statystyki, ale mueliby tez wieksze mozliwosci, tak mi sie wydaje. mnie tam sie podoba


Tak, zgoda pod warunkiem, że chciałbyś zrobić baro-druida, albo innego barbo-maga, czy mago-łucznika. Mieszanki postaci magicznych specjalnie statystyk zmieniać by nie musiały. Również mieszanki typu rycerz-vd i sheed-vd, były by bardzo mocne. Te klasy i tak inwestują w wiedzę.

Generalnie uważam, że takie postacie byłby zbyt mocne. Ja na druidzie np. zainwestowałby w iskrę. Pojedynczego leczenia i tak używam bardzo rzadko, a zamiast os tarcza też nie była głupia.

Dół
Chodzi mi o tarczy ognia


Ostatnio edytowany przez Ludgar, 29 Sty 2015, o 20:10, edytowano w sumie 1 raz



29 Sty 2015, o 17:15
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2014, o 01:33
Posty: 31
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Nick w grze: Kleopatr
Odpowiedz z cytatem
Post Odp: taki tam pomysł z lekka absurdalny
Cytuj:
Generalnie uważam, że takie postacie byłby zbyt mocne. Ja na druidzie np. zainwestowałby w iskrę. Pojedynczego leczenia i tak używam bardzo rzadko, a zamiast os tarcza też nie była głupia.


Ale nie możliwe jest wzięcie tarczy i iskry naraz, bo tylko od jednej klasy możemy wybrać inne umiejętności.

_________________
Kleopatr s7
OSTATNI SPRAWIEDLIWY W TYM OKRUTNYM ŚWIECIE
joł


Ostatnio edytowany przez Kleopatr, 29 Sty 2015, o 20:40, edytowano w sumie 1 raz



29 Sty 2015, o 20:01
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 21:28
Posty: 2
Podziękowano: 14 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Odp: taki tam pomysł z lekka absurdalny
Jestem na nie. Taka zmiana wprowadziłaby niezły rozgardiasz w tej grze.


Ostatnio edytowany przez SonOfGarden, 29 Sty 2015, o 20:38, edytowano w sumie 1 raz



29 Sty 2015, o 20:21
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2014, o 01:33
Posty: 31
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Nick w grze: Kleopatr
Odpowiedz z cytatem
Post Odp: taki tam pomysł z lekka absurdalny
Cytuj:
przeciez zalozyciel tematu napisal ze umpa moze wejsc jedynie w miejsce umki dostepnej na ten sam lvl to co tam wymyslasz za bzdety.


Bardzo przepraszam. Wystąpił tam błąd z mojej strony. Usunąłem tamte nieprawidłowości :)

_________________
Kleopatr s7
OSTATNI SPRAWIEDLIWY W TYM OKRUTNYM ŚWIECIE
joł


29 Sty 2015, o 20:33
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: taki tam pomysł z lekka absurdalny
Ten pomysł jest tak absurdalny, że powinien zostać przeniesiony do karczmy.

Sam druid z blokiem całkowicie przekreśla ten pomysł. Na stosunkowo wczesnym poziomie można stworzyć postać skrajnie trudną do zabicia. Chociaż osobiście wolałbym vd z leczeniem - czymś takim naprawdę fajnie grałoby się solo.

Zastanowiłbym się nad barbosheedem. Front zamiast dwuręcznego. Do kompletu uniki za zakażenie. W ten sposób jest trudny do trafienia i sam sobie zapewnia celność frontem.
Alternatywny build to haudoken (na furii...) czy kontrolka.
Łucznik w sumie ma niewiele możliwości. Albo rozkaz i ew. blok (to już całkiem byłaby piaskarnia, z łuku nie postrzela), albo gryz+dynia. Chyba lepiej niż krytyczne. Oczywiście byłoby to wzmocnienie, ale nie na miarę innych klas.


30 Sty 2015, o 07:35

Podziękowali: Ahamenum (30 Sty 2015, o 08:50)
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Maj 2013, o 09:57
Posty: 33
Podziękowano: 83 razy
Otrzymanych podziękowań: 19 razy
Nick w grze: XtrunksX
Odpowiedz z cytatem
Post Re: taki tam pomysł z lekka absurdalny
Pomysl jak dla mnie taki sobie . Moze jesli by powstal na takie dwuklasy oddzielny serwer...


30 Sty 2015, o 11:02
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2013, o 12:02
Posty: 89
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Nick w grze: Naloko
Odpowiedz z cytatem
Post Re: taki tam pomysł z lekka absurdalny
Idea jest ciekawa i kojarzy mi się mocno z wieczorami spędzanymi na Torilu (BG, IWD, NWN, PS:T), jednakże tam było ograniczenie (także u dziwnie wszechstronnych ludzi) co do kombinacji klas postaci. Tutaj byłoby trudno coś takiego wprowadzić, ale zawsze można to także zrobić inaczej, że zmiany w umiejętnościach (najlepiej po wykonaniu jakiegoś arcy-trudnego i długiego questa) następowałyby samoistnie (tutaj zdałabym się na twórców gry).

Obecnie mamy aż 7 czystych klas (podstawowych, niemieszanych). Nauczenie się dodatkowej profesji kosztem części umiejętności (jak w PlaneScape: Torment) podstawowej klasy dałoby chyba 21 ( [n*n-n]:2 ?) klas mieszanych. Znacznie łatwiej by było, gdyby pewne profesje po prostu by się nie mogły ze sobą łączyć. Na przykład Rycerz i Barbarzyńca oraz Mag i Łucznik. Te klasy są zbyt podobne, żeby wywarło to jakikolwiek większy wpływ na rozgrywkę. No i jeszcze kombinacje takie jak Sheed i Voodoo oraz Druid i Voodoo. Voodoo stoi w opozycji do obu pozostałych klas i mnie sobie ciężko wyobrazić odgrywanie takiej postaci (co prawda, większości z was to kompletnie zwisa, bo wolicie przeklikać wszystkie dialogi i powypytywać się o rozwiązanie questa na czacie, pomimo, że już dostaliście wszystko na tacy i to nie tylko w dialogach), zwłaszcza jest dla mnie nie do pomyślenia połączenie Druida z Voodoo.

Tak więc z mojej strony radzę przemyśleć ten bardzo dobry z resztą pomysł z uwzględnieniem ograniczenia ilości możliwych kombinacji tak fabularnie jak i pod balans.


A tutaj jest lista mieszanych profesji, które nie przeszkadzają mi fabularnie:
Barbarzyńca + Mag Ognia = Mag bojowy
Rycerz + Druid = Palladyn
Sheed + Druid = [nie mam pomysłu na nazwę]
Sheed + Łucznik = Zabójca/Łotrzyk
Mag Ognia + Voodoo = Czarnoksiężnik

Jeąli ktoś ma jakieś zażalenia odnośnie mojej listy, to niech się nią zajmie autor tematu, bo to jest napisane do jego wątku.








Swoją drogą, ciekawe czemu nikt tu nigdy nie edytuje głównego posta, jakby to był po prostu zwykły post w stylu "A kartofle to się dusi w garze czy w garści?"

_________________
Rany zadane na ciele, tak jak powiedzieli, w imie...
Rany zadane sercu, są początkiem, końca!
Rany zadane duszy, i ty wiesz, iż to wie gdzie moje...
Rany zadane mojemu życiu, przeklinające głośno, niczym chaos!


30 Sty 2015, o 19:25
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2014, o 21:49
Posty: 4
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: RayMoond
Odpowiedz z cytatem
Post Re: taki tam pomysł z lekka absurdalny
Albo mogły by się łączyć ze sobą tylko te profesje ktore maja te same przeliczniki czyli np sh+łuk bo obie te profki dają w sile i zr ale BB+MO juz nie bo sa tu zastosowane inne przeliczniki moc-siła wiedza - zreka.Jezeli by sie to zastosowalo unikneło by się kłopotów z mieszaniem stat :p i wiecie co nawet spodobał mi się ten pomysł :D


31 Sty 2015, o 01:01
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013, o 19:43
Posty: 132
Miejscowość: Drugi Krąg Piekielny
Podziękowano: 82 razy
Otrzymanych podziękowań: 65 razy
Nick w grze: Tehawanka
Odpowiedz z cytatem
Post Re: taki tam pomysł z lekka absurdalny
0 balansu. Niektóre kombinacje waliłyby by inne na głowę.

_________________
Adhibe rationem difficultatibus.


31 Sty 2015, o 09:01
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 381 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron