Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Zmiana czasu daily 
Autor Wiadomość
Uczeń Simona

Rejestracja: 25 Kwi 2013, o 02:49
Posty: 47
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiana czasu daily
EeE nadal nie rozumiem powiedzmy że jak myślę (na takiej zasadzie by to działało) że liczymy od wejścia/zabrania zlecki.... czyli że mogę wziąć zlecenie np o 23:59 i wykonać je powiedzmy już następnego dnia to i tak liczone jest to kiedy brałem... a nie wykonałem. To i tak nadal nie rozumiem tego algorytmu - tydzień ma 7 dni (o ile dobrze wiem - może mieszkasz w innej krainie gdzie tygodnie mają różne ilości dni XDDD) i jak ma to zrobić ktoś że zrobi dwie w jednym ?? nawet jak by latał to mu się nie uda krótko mówiąc - mówimy o strefie czasowej Polska :))
Tak więc cała ta rozpiska Twoja niestety nie ogarniam jej być może jest coś w tym ale tak czy inaczej jak ma oszukać dni ??? nawet zmiana stref czasowych nic tu zbytnio nie da ...

_________________
To my niepokonani, choć mają nas za nic
Niepokonani do granic przez rany i zawiść
By zabić strach i nienawiść.
Już czas
Otwarte bramy nie zatrzymasz nas


23 Lis 2015, o 19:28
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2011, o 09:54
Posty: 190
Miejscowość: Nawet google nie widzą
Podziękowano: 20 razy
Otrzymanych podziękowań: 28 razy
Nick w grze: Mashtall
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiana czasu daily
Hmmm mówiłem, że jeżeli popełniłem błąd prosze mnie poprawić i faktycznie popełniłem owy w liczeniu ;) masz racje 6/7/8 dni :)

Złe to policzyłem i leci za to kufelek. Bo się należy ;)

Ps. Po przedstawieniu mi mojego błędu jednak popieram w 100% autora pomysłu, skoro premka resetuje się o 00:00, nabity prest G resetuje się o 00:00 to DQ również powinno się resetować o 00:00, przecież nawet robiąc jakiś DQ o 23:39 a pożniej 00:01 (wiem nie możliwe tak szybko) to do kolejnego musimy i tak czekac 24h, albo i dłużej, czyli tak czy owak tyle samo zleceń jesteśmy w stanie wykonać w tygodniu miesiącu czy roku.

Obecnie możemy wykonać mniej bo co kilka kilkanaście lub kilkadziesiąt dni trafimy na taką godzinie wieczorną kiedy nas już nie ma ;)

_________________
Wracam do gry ze zdwojoną siłą !

W głębi serca zawsze będę jednym z graczy Mielonych


24 Lis 2015, o 07:58
Profil WWW
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 15 Kwi 2015, o 15:38
Posty: 26
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Nick w grze: Trannitis
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiana czasu daily
Odświeżam


28 Lis 2015, o 22:15
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Cze 2011, o 20:32
Posty: 1947
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 442 razy
Otrzymanych podziękowań: 514 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiana czasu daily
Nie masz co odświeżać zgłaszałem taki pomysł 1,5 roku temu i nie przeszedł. Nie pamiętam tylko czy tu czy w strefie dla ekipy.
Przydało by się w profilu gracza zarządzanie czasem dq. Ot klikamy na dq i widzimy ile czasu nam pozostało do następnego wziecia.

_________________
Druid 129 i wciąż rośnie:) MO 134 nawalam z fireballa:D
100 level wbity 4.09.2014 :)
"Quis custodiet ipsos custodes?"
Morana ubita na 111 levelu. 21.05.2015 w składzie sh,bb,łuk,ryc...


30 Lis 2015, o 00:08
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 3 Cze 2014, o 19:52
Posty: 17
Podziękowano: 54 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiana czasu daily
Ekipo, dlaczego nie chcecie tego wprowadzić?

_________________
Pomysł dobry ale wprowadzimy dopiero po 3d.


30 Lis 2015, o 19:53
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiana czasu daily
Ponieważ kumulują wszystkie swoje siły na 3D które i tak sensacji nie robi.

Sądzę że kwestia pomysłu autora tematu powinna być priorytetem przed najbliższym upkiem, bardzo by to pomogło wielu graczą, również mi. Co do aquy myślę że jedna aqua więcej na 3 miesiące to nie jest jakaś wielka przewaga :) Ciągle uważam że ekipa powinna zająć się ważniejszymi sprawami typu balans, targowisko, podklasy i wiele wiele innych problemów które naprawdę bardziej by pomogło wielu graczą. Takie malowanie gry co chwilę by była jeszcze bardziej piękniejsza niż jest i podobała się większej liczbie zagranicznych graczy jako tako nic nam nie przynosi. Ale nie wypada mi przecież mówić że powinni zająć się czymś innym. Według mnie im później to 3D będzie powstawać tym lepiej, choćby ze względu na to że po jego wprowadzeniu stracę wielu ulubionych znajomych którzy pójdą grać na 3D, również z gildii wielu nam odejdzie zapewne.

Pozdrawiam

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


30 Lis 2015, o 20:43
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiana czasu daily
Odkopie temat, bo nawet nie wiedziałem, że był...

Po pierwsze decyduje czas wejścia na instancję/wzięcia DQ a nie zabicia aquy/oddania zlecka HELOŁ. Dlatego jak robiłeś aq w środę to zrobisz ją ponownie w środę a czy zrobisz to w jedną środę z rana w inną wieczorem, ba nawet jak zaczniesz ją w środę przed północą a skończysz nad ranem, to nie sprawi, że zrobisz ją dzień wcześniej, ale przy obecnym liczeniu nigdy nie zrobisz jej wcześniej, ale często później, zresztą zgraj ekipę, żeby każdemu pasowało o danej godzinie - danego dnia żaden problem, a przynajmniej mniejszy.

Zresztą grałem w grę gdzie reset był nie o północy a o 4 nad ranem kiedy nie grał prawie nikt i problem z bani, łatwiej ustawić na północ, bo wtedy data się zmienia i system nie musi sprawdzać ile czasu temu było robione ale samą datę, podejrzewam, że nawet pod względem przestrzeni dyskowej zajmowanej przez tablicę SQL do przechowywania zmiennych nawet warunek daty byłby krótszy:P ale tutaj jest inna zagwostka - bo nie zmianę funkcji trzeba a całkowite przeredagowanie jej, bo teraz Taish i inni mówią, tam mam dla Ciebie misję ale to ejst nieaktywne i możesz zapytać kiedy będzie miał dla Ciebie nowe zadanie, co bedzie debilizmem, trzeba aby pytać, czy masz dla mnie zadanie, a on albo odpowiada, że ma, albo mówi, dzisiaj już nie wróć jutro, a strażnik przy aqua powinien podawać datę następnego wejścia a nie mówić za ile ono nastąpi, bo de facto się to nie resetuje o północy, ani w ogóle nie ersetuje, ale sprawdza datę ostatniego wejścia i jeśli jest to data dzisiejsza (tudzież data w zakresie 7 dni w tył) bramka nie puszcza, a jeśli jest to data poza zakazanym zakresem puszcza nie patrząc na czas. Proste i logiczne. Oczywiście mogą być tacy co bedą chcieli od razu po północy albo celowo będą sobie robić raz o 23 raz o 0:15 i zgarniać od razu więcej kasy, ale co z tego? Zrobią o 0:15 to potem next taki numer czekają nie 24 a 47h i znowu robią 2 zlecka godzinę jedno od drugiego. Więc w ilości zlecek nic się nie zmienia.

EDIT jeszcze się ustosunkuję do tego:

ViconiaDeV napisał(a):
Nie masz co odświeżać zgłaszałem taki pomysł 1,5 roku temu i nie przeszedł. Nie pamiętam tylko czy tu czy w strefie dla ekipy.
Przydało by się w profilu gracza zarządzanie czasem dq. Ot klikamy na dq i widzimy ile czasu nam pozostało do następnego wziecia.

Bo zabijcie mnie, ale nie zrozumiem, co by to dało? To, że bedę sobie mógł w profilu zobaczyć, że mam zlecko o 16 nie zmieni tego, że robiłem je o 16 dnia poprzedniego, bo kończyłem prace o 15:30 ale dzisiaj mam 2gą zmianę w pracy i wrócę po 22, a o 16 będę w najlepsze zaiwaniał jak mały motorek dobre 1,5km od mojego kochanego komputerka i z pewnością telepatycznie o tej porze DQ nie zrobię, czyli da to masę bezsensownej i nieprzydatnej pracy ekipie, a nie zmieni kompletnie nic w zakresie tego co chcieliby gracze, aby było zmienione. A jak bardzo będę chciał zobaczyć o której mam to zlecko to sobie podejdę do NPC i spytam, proste, ba zapewne mając tepki w gildii podejdę i spytam NPC o wiele szybciej niż bym się do tej informacji dostał grzebiąc w swoim profilu, czego i tak by mi się nie chciało odkrywać jak mam to zrobić, bo znająć życie by się oakzało, że to jest polecenie /dqtime na czacie i się wyświetlają nazwy q i daty ostatniego wykonania, jednym słowem brak słów...

A solucje jak technicznie zrobić to, aby działało tak jak działać powinno macie w tym poście, nic tylko skorzystać...

Możliwość robienia DQ codziennie a nie zawsze o tej samej porze daje takie pole manewru, że masakra... Ba, myślę, że i zwiększyłoby aktywność graczy, bo logowaliby się codziennie, a tak jak np ja w tej chwili wiedząc, że czas DQ mi minął o tej 17 nawet nie chcę wchodzić do gry, ale spamię teraz o tej 23:34 forum taerna, bo z całą pewnością bym miał wykonane DQ rano, a teraz szukał slota, kiedy więcej ludzi jest aktywnych.

Ba, można by robić spontany akcje podłączania się pod większą grupę i spólne robienie DQ, aby wzajemnie sobie pomagać w dojściu d zielonej np a nie zgrywać się przez 3 dni, aż w końcu wszyscy odpadną, bo im się czas poprzesuwa... i mogę tak jeszcze długo wyliczać... i pewnie nie tylko ja.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


10 Maj 2016, o 23:23
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 22 Sty 2015, o 15:25
Posty: 27
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Nick w grze: SzalonyLaki
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiana czasu daily
Juz dawno powinno byc to wprowadzone , nie kazdy ma czas siedziec i brac dq rowno o tej samej porze , ze wzgledu na prace zmianowa/rodzine/inne.
Administracja na sile utrudnia gre jak tylko mozna i sie wcale nie dziwie ze starzy wyjadacze odchodza i licznik osob grajacych aktywnie jest niezmienny od paru lat, zero progresu i sam niedlugo tez to zrobie , ale ze wzgledu na inny aspekt gry, a mianowicie drop , ale to juz inna bajka :P


13 Maj 2016, o 17:08
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiana czasu daily
Podbijam temat bo jest ważny

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


15 Maj 2016, o 15:15
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 292 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron