Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Psychorary 

Jesteś za?
Tak 79%  79%  [ 48 ]
Nie 21%  21%  [ 13 ]
Razem głosów : 61

 Psychorary 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 22 Sty 2015, o 15:25
Posty: 27
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Nick w grze: SzalonyLaki
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Psychorary
Juz dawno powinno byc to wprowadzone :)


25 Kwi 2016, o 13:25
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2015, o 21:22
Posty: 113
Miejscowość: Rzeszów
Podziękowano: 163 razy
Otrzymanych podziękowań: 116 razy
Nick w grze: NashVille
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Psychorary
namebis napisał(a):
[...] to kolorowi pisali już że nie zostanie to wprowadzone.


Może dodatkowa opłata w platynie za włączenie/wyłączenie, Dryga przekona ;). Powiedzmy 20 patyny, niby mało ale ludzie by to masowo kupowali.
Dodatkowa opłata w platynie = Dodatkowo kupowana platyna = Szybsze zdobycie drugiego Ferrari :ugeek:

_________________
Druid 140 poziom [on/off]
Sheed 53 poziom [on/off]
Serwer: Larkas
Gildia: TITANIUM
16.07.2018 - Washi
Pierwsza Morana ubita na 110 poziomie - 18.01.17 22:17 - ..., Madziox, Balitazaar, Jaackob, Sabazios.


25 Kwi 2016, o 14:30
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2015, o 15:00
Posty: 157
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 181 razy
Nick w grze: Daro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Psychorary
Jest to zawsze jakaś opcja z opłatą za platynę. Zawsze można by wprowadzić dodatkowy przedmiot typu ekstraktor/modyfikator, którego można zakupić tylko za platynę, który wkładany razem z manametrem podczas ładowania EQ pozwoli na włączanie/wyłączanie bonusu psycho na danym itemku. Cena w placie do ustalenia (myślę że 5-10platy to max), a myślę, że bardzo dużo osób by z tego korzystało.

_________________
Barb 140, Tolnor.


25 Kwi 2016, o 14:45
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Psychorary
To ja mam inny pomysł...

Latamy sobie gildiowo jakiegoś bossa i mamy wysoki lvl dru, który już nie musi ekspić a małego sheeda, który powinien wbić sobie lvl to powinno być przy każdym członku pt, który dostaje eksp za bicie bossów, a który nie ekspi, żeby w ten sposób przyspieszyć wyrównanie lvli ludzi w G...

Właściwie innego podsumowania nie muszę dodawać, ale dodam łopatologiczną zależność - psycho jest rozładowany nie daje bonusu nie ekspi, bo jakby jego magia nie bierze czynnego udziału w walce, ale naładowany walczy nawet bardziej niż umki gracza, dlatego zdobywa doświadczenie,

Jeśli chcemy ekspić mniej, niż wszystkie psycho poprę pomysł "wyłacznika" psycho, ale z warunkiem, że wyłączony daje same staty - nie daje bonusu ani nie ekspi, ani się też nie rozładowuje, bo w rezultacie ja mam na sobie tylko mauremysa naładowanego na MO pod mięsko, a buty zdjęte i założone sklepowe, aby oszczędzać eski, bo mo mi służy do zarabiania na mięsku, z rozładowanymi psycho i odmawiam wypadów na bossy, w tym aque raz w tygodniu, bo szkoda mi esek, żeby naładować eq raz, a potem rozładować na darmo na mięsku. A chętnie bym miał psycho naładowane, ale wyłaczone, aczkolwiek to tez uważam za nieco przesadzony pomysł, bo daje możliwość nadużycia w postaci włączania rarów tylko na bicie bossa a czyszczenie inst na wyłączonych czyli praktycznie nierozładowujących się nigdy prawie... Ok można to ukrócić przez prostą rzecz - item za 20k a może i 10k nawet działający jak manamary pigmenty czy ekstraktor w oknie ulepszania rarow służący jako wyłącznik psycho, wtedy będzie nie do zastosowania na inście, ale jak najbardziej do wyłączenia na ekspienie innych psycho czy jak w moim przypadku an robienie czegoś co nie wymaga bonusu i szkoda nam marnować esek.

EDIT

I powiem to co mówię zawsze w takim przypadku - coś co za bardzo ułatwia grę, psuje jej grywalność, a to, że byłoby łatwiej jest tu prawie, że jedynym argumentem autora... zresztą jak tak bardzo chcesz ekspić tylko 1 psycho i latać same wysokie bossy - lataj, sprzedawaj rary i kupuj diale, proste... ostatnio nawet widziałem na sell eteryczne lampki a to już ładny eksp dla psycho, też możesz kupować, a na bosa chcesz być mocny idziesz we wszystkim co masz a ekspisz gdzie indziej, zawsze się tak robiło i to jest dobry sposób. Zresztą jest jedno małe ułatwienie - ekspa psycho zawsze zaokrągla w górę, dla przykładu:
-masz z bossa 13 ekspa psycho
1 psycho dostaje 13
2 psycho dostaje po 7 (wychodzi 6,5 po zaokrągleniu w górę po 7)
3 psycho dostaje po 5 (wychodzi 4,3333 ale zaokrągla dalej w górę do 5)
4 psycho dostaje po 4 itd
jednym słowem lepiej czasem ekspić po kilka psycho, niż po jednym

Ja osobiście ekspie 2-3 na v2 a dialami 1 wybrany dowalam jak mi wypadną. Zresztą dajesz jako ekspowisko psycho miśka, to weź pod uwagę, że miśkiem wbija się nie tylko psycho, ale i presta dla G i będzie bity i tak.

A spadną ceny mięska? Mniejsze lvle będą miały mniej gotowki, ceny platy spadną, a z kolei eska podskoczy, przez co i małe rary cenowo podskoczą, a małym lvlom zarabiać będzie gorzej co wielu ludzi do gry zniechęci i ostatecznie dla gry wynikną same negatywy a zamiast ekspić lepiej swoje psycho nie będziecie ekspić ich wcale bo nie bedzie gdzie i z kim.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


25 Kwi 2016, o 20:24
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 12 Sie 2014, o 14:26
Posty: 26
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 67 razy
Nick w grze: Dekkers
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Psychorary
Jeśli pomysł Wam się podoba to zapraszam do głosowania. Może duże zainteresowanie przekona dryga i wrzuci to na warsztat :)

Co do wyłączania psycho na instancjach, a włączania na bossy (co nie tyczy sie barby/mo bo oni muszą mieć naładowane...) to można by wprowadzić jakiś limit czasu albo nawet za dodatkową opłatą w postaci platyny.










Nephalem napisał(a):
I powiem to co mówię zawsze w takim przypadku - coś co za bardzo ułatwia grę, psuje jej grywalność, a to, że byłoby łatwiej jest tu prawie, że jedynym argumentem autora...


Nie było by łatwiej. Po prostu wyexpiałbyś najpierw te psycho, które dają bonusy na których Ci najbardziej zależy. Jedni woleli by modyfikator obrażen, drudzy trafień, a trzeci podwójne ataki... Suma sumarum i tak wszystkie byś wyexpiał na 8, ale różnica jest w tym, że jeden psycho na 8 wyexpiałbyś w rok, a nie męczył się 10 lat, żeby wyexpic wszystkie.


Nephalem napisał(a):
zresztą jak tak bardzo chcesz ekspić tylko 1 psycho i latać same wysokie bossy - lataj, sprzedawaj rary i kupuj diale, proste... ostatnio nawet widziałem na sell eteryczne lampki a to już ładny eksp dla psycho, też możesz kupować, a na bosa chcesz być mocny idziesz we wszystkim co masz a ekspisz gdzie indziej, zawsze się tak robiło i to jest dobry sposób.


Żeby sprzedawać rary z 'wysokich' bossów to trzeba je najpierw dropnąć. Sądze, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Kupuje diale, mięcho, ale nie jestem jedyny na serwerze. Codziennie robie sobię eteryczną lampę, a jak się nie uda to ją kupuje i tutaj też widzę, że nie masz pojęcia o czym piszesz.

Nephalem napisał(a):
Zresztą jest jedno małe ułatwienie - ekspa psycho zawsze zaokrągla w górę, dla przykładu:
-masz z bossa 13 ekspa psycho
1 psycho dostaje 13
2 psycho dostaje po 7 (wychodzi 6,5 po zaokrągleniu w górę po 7)
3 psycho dostaje po 5 (wychodzi 4,3333 ale zaokrągla dalej w górę do 5)
4 psycho dostaje po 4 itd
jednym słowem lepiej czasem ekspić po kilka psycho, niż po jednym


No chyba nie bardzo. Latam jaskółki ze znajomym, on dostaje 82 expa na 1 psycho bo może być rozładowany, a ja 80 na osiem psycho ^^

Czyli wyobraź sobie

żeby wbić 1 psycho z 6 na 7 on musi zdobyć ok .29700 expa czyli jakieś 370 jaskółek
ja żeby wbić 1 psycho z 6 na 7 musze zrobic 2970 jaskółek ponieważ:

- musze być full naładowany na te jaskółki
- reszte psycho mam na 7 więc to, że expie je też, się nie liczy ponieważ zanim je wbije na 8, to już dawno nie będę w to grał.

Psycho z 7 na 8 to ponad 120k expa

A jeszcze sobie wyobraź ile esencji zużywam w porównaniu do niego. Nie narzekałbym, jeśli mógłbym sobie expic wybrany psycho. A tak to lepiej siedzieć w beirn i zaoszczędzić hajsy niz latać te jaskółki i ładować codziennie psycho za 1920k (64 esek).

Jaskółki to tylko jeden z wielu przykładów.


Ostatnio edytowany przez Dekkers 12 Maj 2016, o 00:25, edytowano w sumie 2 razy



12 Maj 2016, o 00:03
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Psychorary
Dekkers napisał(a):
Jeśli pomysł Wam się podoba to zapraszam do głosowania. Może duże zainteresowanie przekona dryga i wrzuci to na warsztat :)

Co do wyłączania psycho na instancjach, a włączania na bossy (co nie tyczy sie barby/mo bo oni muszą mieć naładowane...) to można by wprowadzić jakiś limit czasu albo nawet za dodatkową opłatą w postaci platyny.

Nie no, myślę, że przełacznik typu manamar, o którym pisałem, czyli konieczność odwiedzania NPC z dala od insty dla włączenia/wyłączenia psycho lepiej rozwiązuje sprawę... prostota jest zawsze najlepsza, bo wprowadzanie limitu czasu powoduje dyskusje nad jego długością, testy itd, wprowadzanie zwiększania opłat, kolejne algorytmy, aby to wyszło itd

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


12 Maj 2016, o 00:09
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 12 Gru 2014, o 03:04
Posty: 147
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Uiopek
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Psychorary
Jestem przeciwko wyłączeniu psychorara. Od tego są zamienniki. Ale wyłączenie samego expienia(przedmiot nadal się rozładowuje) jest jak najbardziej w porządku. To mi się podoba.


24 Maj 2016, o 16:04
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Psychorary
Uiop napisał(a):
Jestem przeciwko wyłączeniu psychorara. Od tego są zamienniki. Ale wyłączenie samego expienia(przedmiot nadal się rozładowuje) jest jak najbardziej w porządku. To mi się podoba.

A ja własnie przeciwko wyłączaniu ekspienia i ekspienia innego psycho jestem przeciwny. Jak ma rar dawać bonus to gracz musi ponieść "koszty" tej decyzji, że z bonusu korzysta. Bo np fajnie by było mieć zużycie many powiedzmy te 16% zamiast 26 i ekspić tylko aqueniry, i nie dając mauremysom "kraść" ekspa. Ja dopuszczam tylko opcję trzymania psycho dla stat, bez bonusu i bez ekspa, tak jakby był rozładowany. Ewentualnie nie zmieniał zupełnie nic w obecnym systemie.

Poza tym stwierdzenie, że są zamienniki... no fajnie mogę sobie na mięsko polatać w ostolbinie i sklepowych butach dających dużo many, ale mam iść na solidnego bossa bez voguruna i aquenirów?:D to może od razu nie barć mośka na inste tylko kogoś z petem feniksem... No w drakorporis zamiast tsunami pójdę i będzie dobrze i w full secie na 100lvl zamiast rarów też, ale poza tym nie bardzo znajdziesz dobry zamienniki nie w tych kosztach... Może od razu kupić po 2 psychorary każdego rodzaju i po 1 rozładować? I rozładowany mieć jako zamiennik, żeby stat nie tracić?

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


24 Maj 2016, o 16:27
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 12 Gru 2014, o 03:04
Posty: 147
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Uiopek
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Psychorary
Nephalem napisał(a):
bez bonusu i bez ekspa, tak jakby był rozładowany.


No o to mi chodziło, przy wyłączaniu expienia. Nie ma expienia to i nie ma bonusu z właściwości psychorara. Są tylko staty. No i nadal powinien się rozładowywać.
Mało konkretnie napisałem poprzedniego posta, wybacz :)


26 Maj 2016, o 09:58
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Psychorary
Tak to już chyba jednak przesada... jak ma nie ekspić i nie dawać bonusu to ok, ale jak robi za zwykły item dla stat to raczej nie powinien się rozładowywać, inaczej nie ma sensu w ogóle nic zmieniać, a zwyczajnie rozładować tego psychola, którego nie chcesz ekspić...

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


29 Maj 2016, o 09:01
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 100 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron