Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
 Ustawienie kolejności petów "na stałe" 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Ustawienie kolejności petów "na stałe"
Was też wqrza jak macie watahę i co chwila wam przeskakuje kolejność petów, tak, że najniższy lvl przeskakuje na last dostaje w rezultacie ostry wpiernicz i pada? Tymczasem żywotny wyekspiony pet mający 2k hp więcej, eq z wyższego lvla, wiec i mocniejsze, no i w końcu więcej tej zręki czy wiedzy, w zależności od peta i jest prawie nieśmiertelny?

A tymczasem co relog peciki wracają do tej kolejności zamiast zachować taką jaka im ustawiłem, wystarczy, że relognę na przykład na chwile na nupa pohandlować czy coś i zapomnę o przestawieniu kolejności gdy wrócę na docelową postać i nagle pet mniejszy na wpół martwy lub całkiem padł, bo last slot zawsze dostaje. Oczywiście na 2gim slocie też może dostać - takie ryzyko zawodowe, ale szanse na to są o wiele mniejsze.

Stąd propozycja a wręcz konieczność, aby zapamiętywało ustawienia kolejności petów lub dało się to zrobić z pomocą polecenia, tak jak z zapamiętywaniem pozycji czatu np.

EDIT Przy okazji proponuję też zapamiętywanie ustawień blokady drużyny. W tej chwili domyślnie jest zawsze odblokowane i praktyką wielu, jeśli nie większości graczy jest blokowanie drużyny czy to z pozycji drużyny od reki czy podczas pierwszej walki. To już opcja tylko do ustawienia z polecenia, bo na sztywno zmiana na zablokowane będzie negatywna - będzie problem ze wskakiwaniem do drużyny po dedzie no i nowi gracze mogą mieć problem z tym, aby ktoś im pomagał w Q - teraz wskakują i pomagają a tak weź im wytłumacz co mają zrobić aby odblokować drużynę... a tak mając domyślnie ustawione na odblokowane, możemy, jeśli mamy taka potrzebę ustawić sobie na domyślny blok.

EDIT 2: Obecnie moja gra wygląda tak:
Mam MO 100lvl i na nim 2 pety - psa ekspionego na mięsku od dawna, obecnie 88lvl 3460 hp, Bóg raczy wiedzieć ile zręki.... oraz od niedawna Hohgrata obecnie 66lvl 1640 hp z eq dodającym hp, zreki nic, wiedzy może więcej ale nadal za mało, aby unikać trafień przez wilki i stojąc na domyślnym ostatnim slocie już mu się zdarzało wykrwawiać, psu nigdy, nawet jak go nikt nie leczył. Dodatkowo nauczony doświadczeniem z wskakującymi nupkami marnującymi czas, bo wiadomo, że się wychodziło z insty i wyrzucało takiego i otwierało nową - gorzej jak to była już na wpół czysta insta...
Podczas robienia mięska wielokrotnie relogam na inne postacie celem handlu, czy np stawiam sheeda na morkvirze/dębiaku i relogam na respy co 2gie mięsko, ewentualnie logam na zlecka lub zwyczajnie wylogowuje się jak muszę na chwilę odejść od kompa, żeby buf nie leciał i w rezultacie każde moje zalogowanie na mo wygląda tak:
-otwieram nową instę (wylogowuję "na progu" po zakończeniu poprzedniej, to optymalne miejsce)
-przestawiam psa na last
-blokuje drużynę podczas pierwszej walki
-o ile miałem pecha i otworzyłem instę zbyt wolno - wychodzę wywalić nupa, który zdążył wskoczyć i otwieram kolejną....

A gdyby tak moje propozycje weszły i miałbym ustalone autoblok drużyny i kolejność petów to po prostu logam i robię swoje...

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


1 Sie 2016, o 13:17
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 2 Sie 2015, o 05:04
Posty: 31
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Nick w grze: GoodTank
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ustawienie kolejności petów "na stałe"
Jestem na tak, dobry pomysł 8-)


2 Sie 2016, o 16:54
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 389 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron