Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 czat handlowy 
Autor Wiadomość
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2014, o 19:56
Posty: 176
Podziękowano: 21 razy
Otrzymanych podziękowań: 36 razy
Nick w grze: XionzeDrut
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czat handlowy
a nie lepiej było by stworzyć tablice ogłoszeń?

Sprzedający - wypisuje rary, inne przedmioty, opcjonalnie też ich ceny.
Ogłoszenie wisi przez określony czas z możliwością edycji, zostaje usunięte po upływie 24/48 h od ostatniej akcji.

Kupujący - przegląda ogłoszenia (oczywiste są opcje "wyszukaj..." oraz sortowania wyników) i kontaktuje się ze sprzedającym - koperta, priv. Może też napisać swoje ogłoszenie, ale w osobnej zakładce aby się nie mieszało i wypisać co chciałby kupić.

Należało by dodać w kilku miejscach NPC? miejsca? stworzyć nowe obiekty? Które pozwoliłyby oglądać ogłoszenia.

Czat handlowy umiera, paradoksalnie zaś, handel kwitnie, wystarczy dać graczom możliwość nieuciążliwego reklamowania się.
Oczywiście ktoś musiałby pilnować żeby tam głupot nie wypisywano ani innych nieodpowiednich treści.

Dobrym pomysłem była by modyfikacją samego handlu tak aby był też możliwy w trybie offline. Tak aby ranne ptaszki mogły handlować z nocnymi sowami :)

_________________
Smok w dalszym ciągu siedział na pagórku, wesoło machając ogonem.
~A. Sapkowski.

Zabijcie gorgunów! Zabijcie orków! Niczym innym nie ucieszycie Dzikich
Ludzi —odparł Ghan-buri-Ghan. —Rozpędźcie złą pogodę i ciemności jasnymi mieczami!
~J.R.R. Tolkien


10 Wrz 2016, o 19:30
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 22 Sie 2016, o 23:53
Posty: 3
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Hawkmen
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czat handlowy
Dobra ok porównujecie taern do ceneo może być
natomiast Xio no cóż chodzi mi o zmienienie handlu nie koniecznie ściśle tak jak zaproponowałem twój pomysł też polega na zmniejszeniu chaosu i zbudowanie lepszej atmosfery w handlu właściwie taką tablice można zaprojektować jako coś w rodzaju giełdy masz wypisane w jednym miejscu ile kosztuje rar na podstawie średniej ceny ze wszystkich ogłoszeń jednak offline byłoby kiepskie bo nie dałoby się nic sprzedać w ogóle jeśli nie obniżysz drastycznie ceny
aha i jeszcze onion w przykładzie rozszerzonym przez ciebie doskonale udowodnione zostało że mój pomysł działa poza tym ja chcę grać w taern a nie w normalny świat czy tam rynek
konxi w tym co napisane nie doszukałem się sensu i tak dalej.....
:lol: :idea:


23 Wrz 2016, o 19:33
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czat handlowy
Powtórzę jeszcze raz wchodzę raz na 10 min rozwijam czat i:
http://scr.hu/2wce/pun4v
Resztę dopełnia priv, mogę napisać do jednego/wszystkich. Mogę powiedzieć "mam ofke 200pl dajesz więcej?" Mogę z każdym rozmawiać swobodnie nie zaśmiecając czatu. Mogę negocjować nie narażając się na opinie innych graczy. Nie mam problemu z selekcjonowaniem ofert. Nie narażam kilku zainteresowanych na spory między nimi (stracone minuty).
A zalet zlikwidowania czasu nie widzę, może mnie oświecisz? I jakim niby cudem mój rozpis udowadnia twoją rację. Twój pomysł nie zmniejsza chaosu on go wzbudza. Jak dla mnie rynek i handel jest świetnie dopasowany i ciągle się rozwija, więc wzorowanie się na nim jest dobrym pomysłem dla gier. Chyba, że podasz mi przykład gry, na której kiedyś wzorował się rynek?

@down chyba jeśli korzystasz z multi, bo łatwo wyłapać kogos na priv ze loguje miedzy 2 postaciami, ale jeżeli chodzi o tego typu sprawy to wbrew pozora teraz tez można to zrobić tylko jest więcej roboty z tym, ale to nie ma aż tak sporo wspólnego z handlem jaki ja chciałbym widzieć, więc tym bardziej dla mnie jest to argument w przeciwną stronę.

_________________
"Standing alone with no direction
How did I fall so far behind?
Why am I searching for perfection?
Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park


Ostatnio edytowany przez Onion, 25 Wrz 2016, o 15:35, edytowano w sumie 1 raz



23 Wrz 2016, o 21:50
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2015, o 11:55
Posty: 137
Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Nick w grze: JeeanD
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czat handlowy
Onion napisał(a):
Powtórzę jeszcze raz wchodzę raz na 10 min rozwijam czat i:
http://scr.hu/2wce/pun4v

Onion napisał(a):
A zalet zlikwidowania czasu nie widzę, może mnie oświecisz?


... hmm wylogowuje i po paru sekundach zalogowuje na innego alta i w dalszym ciągu tworze przekręt na handlowym. Prawie nikt nie kojarzy że to ta sama osoba bo to zupełnie inny nick a wszystkich graczy w Taern z uwagi na liczebność nie da się znać. Zdajesz sobie sprawę z tego, jakie to daje pole do manewru różnym spekulacją? Kiedyś sceptycznie odnosiłam się do pomysłu wprowadzenia targowiska systemowego. Myślałam że handel w tej formie która jest obecnie działa wyśmienicie. Otóż, może tak jest ale otwiera również drogę do niesamowitych szwindli, których nie można nawet w żaden sposób udowodnić.

_________________
,,Jesteśmy zbudowani z odpadów atomowych, utworzonych w procesie śmierci gwiazd."
National Geographic - ,,Podróż na kraniec wszechświata"


25 Wrz 2016, o 00:36
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 430 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do: