Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Rozwiązanie "problemu" małej ilości pkt. statystyk epików 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2016, o 00:53
Posty: 14
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 25 razy
Nick w grze: Ktotowie
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Rozwiązanie "problemu" małej ilości pkt. statystyk epików
Nie ma wątpliwości, że sam widok Voice`a o zdobyciu Epickiego przedmiotu budzi w graczach niemalże euforię co widać nie rzadko na czacie :mrgreen:

Aktualnie Epik można posiadać od 60lvl postaci. Logicznym jest, że nie może mieć zbyt dużej ilości pkt. stat. na tym lvl byłoby to po prostu za dużo względem rarów.

Nie ulega też wątpliwości, że bonus jaki dostarcza epik jest właśnie tym czymś co decyduje o jego potędze i przewadze nad rarem oraz o jego wartości i rzadkości.

Jednak moim zdaniem choć epika sam nie posiadam na High levelu ilość pkt. statystyk jest zbyt mała względem choćby świetnego imo. Trójzębu

Na wiki można o Epikach przeczytac: "(...)Te prastare i niewiarygodnie silne przedmioty pulsują wewnętrzną energią, co sprawia, że przedmioty te niemal ożywają. Jednak energia ta musi być cyklicznie uzupełniana poprzez ładowanie przedmiotu. Przedmiot odpowiednio traktowany zyskuje siłę wraz ze swoim panem i razem stają się niemal niepokonani."

Epikt jest niemalże związany z właścicielem stając się z nim jakoby jednością.

Mój pomysł jest prosty. Epik powiedzmy co 6lvli właściciela od 60lvl-120lvl
zdobywałby po 1 punkcie do każdej statystyki. Moc Wiedza HP Mana dla Epików Magicznych lub Siła Zręka HP Konda dla fizycznych.
Oczywiście zakładając Epik na 120lvl + mielibyśmy do dyspozycji maksimum pkt. stat.

Rozwiązałoby to "problem" z ewentualnym przekokszeniem stat. na 60+ mid lvlu i
ubogich aktulanie stat na High lvlu względem Trójzębu.

Co prawda dla koksów 120+ z Epikami byłby to niezły boost ale raczej nie aż tak duży biorąc pod uwagę koxów z Trójzębem :twisted:

Zawszę wychodziłem z założenia, że Epik to Epik powinien być pod każdym względem również i punktów stat. potężniejszy od rarów.

_________________
W oczekiwaniu na Epika ...

Taka tam parodyjka o naszej kochanej grze: https://www.youtube.com/watch?v=UV5we9se7Ok


4 Maj 2017, o 18:47
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2015, o 17:13
Posty: 68
Podziękowano: 45 razy
Otrzymanych podziękowań: 58 razy
Nick w grze: Pistacje
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwiązanie "problemu" małej ilości pkt. statystyk epikó
Po pierwsze było. Po drugie chcesz po prostu jeszcze bardziej zwiększyć różnicę między epikowymi dmg, a tymi bez epika. Nie tędy droga. Epiki niech dodają mniejszą liczbę statystyk, ale kosztem ogromnych psychobonusów. Jednakże należy się przyjrzeć niektórym, bo coraz więcej graczy całkowicie rezygnuje z noszenia Attawy.


5 Maj 2017, o 01:19
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2015, o 15:00
Posty: 157
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 181 razy
Nick w grze: Daro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwiązanie "problemu" małej ilości pkt. statystyk epikó
Tak by the way tematu epików.
Wiem, że staty i ich przyrost to kwestia bardzo dyskusyjna, bo z jednej strony epik to najlepszy przedmiot w grze (oczywiście w teorii taki ma być), więc i staty powinien dawać najlepsze, z drugiej strony daje potężne psychobonusy, więc tego tematu nie chce ruszać, myślę że jest to kwestia do dalszej, głębszej analizy.

Mam za to pytanie odnośnie wagi epików.
Wszystkie dostępne w grze epiki ważą po 10-15 udźwigu. Dlaczego Gorthdar jako jedyny waży 50? Jest to 3-5x więcej niż inne epiki. Ja wiem, że jest to wielka siekiera, ale jakoś nie zauważyłem, żeby barba jako profesja go dzierżąca posiadała więcej udźwigu z racji posiadania większej ilości siły. Wg mnie jest to trochę niesprawiedliwe, patrząc na inne epiki, że wszystkie profesje mają epiki ważące po 10-15 udźwigu, a bb aż 50.

Czy inni epikowi barbarzyńcy nigdy tego problemu nie komunikowali?

_________________
Barb 140, Tolnor.


5 Maj 2017, o 17:28
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2011, o 18:33
Posty: 206
Miejscowość: Trentis
Podziękowano: 102 razy
Otrzymanych podziękowań: 176 razy
Nick w grze: Kesibin
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwiązanie "problemu" małej ilości pkt. statystyk epikó
dasi napisał(a):
Po pierwsze było. Po drugie chcesz po prostu jeszcze bardziej zwiększyć różnicę między epikowymi dmg, a tymi bez epika. Nie tędy droga. Epiki niech dodają mniejszą liczbę statystyk, ale kosztem ogromnych psychobonusów. Jednakże należy się przyjrzeć niektórym, bo coraz więcej graczy całkowicie rezygnuje z noszenia Attawy.


Po prostu wolą używać tarczy z bólem, resy+ dodatkowe ataki. Wydaje mi się że w przyszłości wszystko wróci do normy, wyczytałem na blogu, że w przyszłości za używanie tarczy przez profesje inne niż rycerz, będzie wprowadzało pewnie ograniczenia, przykładowo podobnego do tego co teraz ma łucznik - nie może strzelać gdy ma założoną tarczę.

_________________
Nie wiesz o co chodzi? Chodzi o http://screenshooter.net/100009842/kesibin

Turniej Profesji Ostlor 2018 Luty: 1 Miejsce
Turniej Profesji Ostlor 2018 Grudzień: 1 Miejsce

11.03.2017 11:16 Epik Imisindo został zdobyty!


6 Maj 2017, o 13:49
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 405 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron