Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
 Moderacja krzyżowa 
Autor Wiadomość
Mistrz Gry
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 Sie 2015, o 12:14
Posty: 43
Miejscowość: wwa
Podziękowano: 64 razy
Otrzymanych podziękowań: 19 razy
Nick w grze: Uzi
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moderacja krzyżowa
Dlatego zgłosiłem się na moda Duneb by moderować na Duneb, to nie żadna łaska ale do wyboru servera mam zarówno takie samo prawo jak gracze, a ja też jestem graczem, moderowanie to dodatkowa funkcja

_________________
138 Druid, Tolnor


13 Mar 2018, o 18:51
Profil WWW
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Cze 2011, o 21:51
Posty: 41
Podziękowano: 30 razy
Otrzymanych podziękowań: 45 razy
Nick w grze: Spopielona
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moderacja krzyżowa
Poniewaz nie moge juz patrzeć jak 50% jest napisane bez zrozumienia tematu:
https://i.imgur.com/2xIqTnE.png

Chodzi o cos bliżej temu niz logowaniu sie na nupka. (Na pewno są lepsze opcje, zakładka z czatem zamiast 2 oddzielnych okiem? opcji powinno byc sporo, ) Ja uwazam, że nie da się uniknąć subiektywizacji kary, no ale jak mozna zrobić coś, co zmniejszy szanse na "kolesiostwo" to nalezy to zrobić, dlatego byłabym za moderowaniem krzyzowym. Mozliwość czegoś takiego na pewno jest, pytanie tylko czy komuś chce się to programować i czy warto.


13 Mar 2018, o 19:11

Podziękowali: Lulajla (13 Mar 2018, o 19:54)
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 4 Lis 2016, o 12:57
Posty: 48
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 36 razy
Nick w grze: Dervis
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moderacja krzyżowa
"jestem graczem, moderowanie to dodatkowa funkcja"- esencja myślenia kolorowych. Skoro to tylko dodatek do grania sugeruje by wypłacać modom tyle platy ile wkładają wysiłku w moderowanie jednym okiem - bo dla większości nieletnich graczy stały dopływ kilkuset platyny za "pracę" kiedy i ile się chcę to byłby rarytas, zapewne niejeden dwunastolatek byłby sensowniejszym modem niż niejeden obecny kolega kolegi kolegi GMa/moda :lol:

Kolesiostwo,podwójne standardy i krycie swoich błędów jest tak nagminne że zakaz moderowania własnego serwera powinien być wprowadzony od ręki. Chyba że ktoś ma coś do ukrycia, no ale tu sami sędziowe pokoju 8-)


13 Mar 2018, o 19:16

Podziękowali: KrzychuJa (13 Mar 2018, o 20:15)
Profil
Mistrz Gry
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 Sie 2015, o 12:14
Posty: 43
Miejscowość: wwa
Podziękowano: 64 razy
Otrzymanych podziękowań: 19 razy
Nick w grze: Uzi
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moderacja krzyżowa
Widać jak mało wiesz o funkcji moda i ile niekiedy musi robić :D
A jak masz dowody na Twoje oszczerstwa to znasz drogę.
No nic, bezsensowna dyskusja, wpadłeś pohejtować, a ja by wyrazić opinie na temat pomysłu gracza.
Tyle ode mnie, miłego.

_________________
138 Druid, Tolnor


13 Mar 2018, o 19:34
Profil WWW
Uczeń Simona

Rejestracja: 4 Lis 2016, o 12:57
Posty: 48
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 36 razy
Nick w grze: Dervis
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moderacja krzyżowa
Gdyby nie grał jedną ręką i opędzał się od roboty drugą pewnie byłoby do ogarnięcia, no ale najlepiej mieć ciastko, zjeść ciastko i jeszcze platynę.

No nic, wpadłeś ponarzekać jak bardzo trudno jednocześnie grać i modować, jak się nie da pogodzić zawsze można napisać do GMa o zdjęcie z funkcji. Na to miejsce na pewno trafi się kiedyś ktoś z większą ilością czasu dla graczy, w koncu ta platyna to jest jakieś wynagrodzenie 8-)


13 Mar 2018, o 19:52

Podziękowali: KrzychuJa (13 Mar 2018, o 20:15)
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moderacja krzyżowa
Dervis napisał(a):
Kolesiostwo,podwójne standardy i krycie swoich błędów jest tak nagminne że zakaz moderowania własnego serwera powinien być wprowadzony od ręki. Chyba że ktoś ma coś do ukrycia, no ale tu sami sędziowe pokoju 8-)


Liczę, że przekazałeś wszystkie dowody na temat tego, co napisałeś w zgłoszeniu na support. W przeciwnym razie to zwykłe oszczerstwa i pomówienia, bez podstaw.

Prosiłbym w tym miejscu administrację o zweryfikowanie zgłoszeń Dervis'a na supporcie czy faktycznie taka sprawa jest w toku, przekazał dowody. W przeciwnym razie oczekiwałbym równego traktowania jak innych użytkowników forum, którzy dopuszczają się podobnie bezpodstawnego pomawiania, jak na przykład w innym temacie:

Spoiler:


Odnośnie samej moderacji pomiędzy serwerami nie widzę takiej potrzeby, nie spotykam się z układami, kolesiostwem, kryciem czy innymi nadużyciami ze strony moderatorów czy GM.

Słusznie zauważono, że moderowanie to dodatek, funkcja dla chętnych, którzy spełniają określone wymogi (a nie jak piszesz 12-latek) i zostali zaakceptowani przez administrację, wybrani na drodze rekrutacji. Jeśli Dervis nie masz pojęcia w jaki sposób są rozliczani członkowie ekipy ze swojej, podkreślam dobrowolnej, pracy to lepiej nie zabieraj głosu wcale. Tu nikt nie podpisuje umowy o pracę na jakiś etat i dostaje wypłatę, raczej system opiera się na nagradzaniu za dobrowolne wykonywanie dodatkowej pracy, a nie zmuszaniu do pracy ze względu na pensje. Jest dokładnie odwrotnie niż piszesz. Ciekaw jestem czemu Ty nie jesteś moderatorem, masz tak ogromne ambicje, tyle pomysłów, ogrom czasu, z pewnością byś się sprawdził, dostawał platynę nic nie robiąc, może spróbuj napisać zgłoszenie i zajmuj się jednocześnie kilkoma czatami, na różnych serwerach? Wtedy po miesiącu takiej pracy i ogromnej wypłacie, którą za nią otrzymasz będziemy mogli porozmawiać ponownie.

Z drugiej jednak strony jeśli tego typu opcja byłaby dostępna z pewnością łatwiej i szybciej można by uzyskać pomoc, poza wyświetlaniem tego typu okien dla pozostałych serwerowych czatów, gdzie każdy dostępny moderator mógłby je kontrolować fajnie byłoby dodać jakąś opcję chociażby odpalania turniejów, eventów z poziomu, hmm, panelu? niezależnie od serwera. Obecnie smodzi czy GM muszą przelogowywać na inny serwer aby się czymś takim zająć.

Pozdrawiam

@AvadKevadra - pomimo zamiaru ignorowania ludzi, z którymi nie da się dyskutować, raz jeszcze Ci odpiszę.
Cytuj:
Piszesz panie Szymonie jacy to nieskalani, bezbłędni i czyści są członkowie ekipy to pozwól że zapytam skoro tak jest a nie mam podstaw wątpić to jak to się stało że pod nosem 2(3?) gm i kilku modów grał gość z 42pa a ci nic nie zauważyli? Nie przypominam sobie by pan był wtedy tak stanowczy w ocenach.

Po 1 - dla Ciebie to jestem Szymdaro.
Po 2 - temat owego buga jest zamknięty. Nie wiem jaką dysponujesz wiedzą, ale polecam odświeżyć tematy, które go poruszały. Poza tym moderator czy GM nie miał narzędzi do wykrywania tego typu błędu, nikt ich nie miał, bo po prostu takich narzędzi nie było. Jakim jest argumentem zatem, że GM czy moderator nie zauważył błędu, skoro nikt go nie zauważył przez pół roku? Te funkcje nie dawały w tym kontekście nic, widzieli tyle samo w grze co zwykli gracze.
Po 3 - skoro sobie nie przypominasz mojej stanowczości to polecam poczytać forum, np ten temat (gdzie sugerowałem od razu kasowanie kont 3 graczy wykorzystujących ów błąd, a również mówiłem to samo wcześniej):
viewtopic.php?f=70&t=48335&hilit=frutti&start=10

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


13 Mar 2018, o 19:58
Profil WWW
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Sie 2013, o 12:32
Posty: 180
Miejscowość: Salem
Podziękowano: 347 razy
Otrzymanych podziękowań: 258 razy
Nick w grze: AvadKevadra
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moderacja krzyżowa
Piszesz panie Szymonie jacy to nieskalani, bezbłędni i czyści są członkowie ekipy to pozwól że zapytam skoro tak jest a nie mam podstaw wątpić to jak to się stało że pod nosem 2(3?) gm i kilku modów grał gość z 42pa a ci nic nie zauważyli? Nie przypominam sobie by pan był wtedy tak stanowczy w ocenach. Piszesz pan o równości graczy. Ciekawe bo gdy gracz insynuje że posiadam jakiś specjalny imunitet bo przeznaczam połowę wynagrodzenia na platynę to kończy z marnym ostrzeżeniem. To jest ta równość graczy?

_________________
"Zmiany bez pośpiechu, zgodnie z planem, konkretne. Potrafię zaskoczyć życie, biorę z niego co najlepsze. Choć pomysły miało wredne, jestem niewygodnym graczem, zawsze do celu biegnę własnym wytyczonym szlakiem."


13 Mar 2018, o 20:49

Podziękowali: 2 Dervis (13 Mar 2018, o 22:49), KrzychuJa (13 Mar 2018, o 22:14)
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2013, o 11:50
Posty: 132
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 25 razy
Nick w grze: xxxxxx
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moderacja krzyżowa
Nie będzie zmian nie będzie graczy :D ich upływ można by opisać ciągiem geometrycznym także :P wiele czasu nie zostało, lecz trzeba do końca bronić starego systemu który jest taki super, niezbyt to rozsądne i więcej szkody niż pożytku grze przynosi :) .

_________________
Life is change. If you stop changing, you stop living.


13 Mar 2018, o 21:23
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 4 Lis 2016, o 12:57
Posty: 48
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 36 razy
Nick w grze: Dervis
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moderacja krzyżowa
Szymdaro napisał(a):
Dervis napisał(a):
Kolesiostwo,podwójne standardy i krycie swoich błędów jest tak nagminne że zakaz moderowania własnego serwera powinien być wprowadzony od ręki. Chyba że ktoś ma coś do ukrycia, no ale tu sami sędziowe pokoju 8-)


Liczę, że przekazałeś wszystkie dowody na temat tego, co napisałeś w zgłoszeniu na support. W przeciwnym razie to zwykłe oszczerstwa i pomówienia, bez podstaw.

Prosiłbym w tym miejscu administrację o zweryfikowanie zgłoszeń Dervis'a na supporcie czy faktycznie taka sprawa jest w toku, przekazał dowody. W przeciwnym razie oczekiwałbym równego traktowania jak innych użytkowników forum, którzy dopuszczają się podobnie bezpodstawnego pomawiania, jak na przykład w innym temacie:

Spoiler:




W randomowej kolejności
-skarga na członka ekipy wisi bez odpowiedzi od 30 stycznia
-wskazywanie podwójnych standardów traktowania graczy w identycznych przypadkach w zgłoszeniu odwoławczym, ekipa ucieka od tematu zamykając zgłoszenie
-utrącanie ssa z ewidentym przewinieniem gracza za "ciemniejsze tło" z którego osoba mająca chyba -10 dioptrii mogłaby odczytać. Ale nie GM
-zamknięcie zgłoszenia bez wymierzenia kary mimo że mi za identyczną przewinę wlepiono "event" o którym pewnie nikt nie słyszał, w końcu od kilku miesięcy mamy jednolity regulamin.

Wielki Gruzin odszedł, ale jego nieśmiertelna myśl pozostała.


Co do moderacji- jak sam zauważyłeś nikt nikogo nie zmusza do moderowania, ale widać pewną prawidłowość- to stanowisko stało się synekurą dla znajomków którzy chętnie wezmą platę i splendor bycia kolorowym ale ponieważ sporo grają to nie bardzo są w stanie rozwiązywać na bieżąco zadań które teoretycznie winni wykonywać. Rozwiązania są podawane na tacy- imienność kar, zwiększenie wynagrodzenia, moderacja krzyżowa- i co ? Jak to mawiał magister Rzepliński musi się wiele zmienić by wszystko pozostało po staremu. I w tym wszystkim chyba najbardziej szkoda chłopaków z Whitemoon którzy niedługo obudzą się z ręką w nocniku i będą musieli zacząć programować apki na smarta bo to nie przez brak 3d ludzie odchodzą. Pytanie tylko czy przez ten smog we Wrocku zdążą na czas dojrzeć problem


13 Mar 2018, o 22:47
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 212 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron