Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
 Zdobywany prestiż w Gildiach 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 24 Gru 2018, o 08:10
Posty: 2
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: MashtallQ
Odpowiedz z cytatem
Post Zdobywany prestiż w Gildiach
Witam wszystkich serdecznie na wstępie chciałbym zaznaczyć iż to nie jest płacz, lament ani nic w tym stylu to będzie post/temat który wynika z moich obserwacji przez dość długi staż w tej grze około 7 lat.

Obecnie wbicie 20 kilku tysięcy presta nie jest żadnym wyczynem bo jak wiemy Gidlia która startuje ma ogromnego boosta w zdobywaniu prestiżu z czasem on oczywiście spada, staje się o wiele trudniejsze zdobywanie takowego. Nie mam nic przeciwko temu bo wiadomo gdyby zawsze z krzyżaka było 6 presta to 1kk presta wpadałoby w rok? może szybciej. Więc jeśli o tą część chodzi to jestem jak najbardziej za tym, aby pozostało to prawie w takiej formie jak jest to obecnie, ale są Gildie których siła to 45k+ (dla tych co nie wiedzą siła Gildii to taki podstawowy prestiż graczy 140 lvl to około 1900 prestiżu w samej podstawie). Wiadomym jest, że Gildia składająca się z tak wysokich lvl może pozwolić Sobie na każdego bossa w tej grze. Jak wiemy (przynajmniej gracze serwera Ostrol, jest pewna Gildia która tego presta nabija jak szalona, gratulacje dla nich i chwała im za ich zaangażowanie.

Dobra przejdźmy bardziej do meritum sprawy. W chwili obecnej prestiż zdobywany zależy głównie od tego ile mamy prestiżu oraz w małym stopniu od posiadanego honoru, czy nie byłoby bardziej sprawiedliwym rozwiązaniem gdyby zależał on w dużej mierze od siły Gildii? Dlaczego od siły zapytacie, a no dlatego, że taka Gildia która ma np. 40k prestiżu mająca w swoich szeregach większość 50-60 lvl (powiedzmy 7k siły) w zasadzie nie ma gdzie zdobywać tego prestiżu. Z krzyżaka oczywiście 0, babadek presta nie dawał nigdy, za ubicie Gregoriusa z Petem 0, jedynym bossem z wieży który daje prest z petem jest grażynka, duszki ta sama sytuacja, solo 1 pkt jest, z petem niestety zero totalne. Tak jak wspomniałem ja nie neguje absolutnie tego, że zdobywany prest jest utrudniony, ale prawda jest taka, że większość graczy mających lvl powiedzmy 80+ szuka Gildii w której budynki są wzniesione na wyższy poziom niż 2/3.

Dodam też, że to co piszę to tylko zarys tego w jaki sposób można by było zmienić ten zdobywany prestiż.

Oczywiście ktoś zaraz napisze, że jest v1, fyo itd itd no ja wszystko rozumiem, ale taki 45 Mag Ognia raczej tam nie pójdzie to raz, a nawet jeśli to i tak zdobędzie tego prestiżu 0 bo będzie miał zapewne najniższy lvl.

A jeśli chodzi o jakąś docelową koncepcje bo oczywiście trzeba jakąś podać to proponowałbym coś w tym stylu:
Siła Gildii / Ilość Członków = średnia siły Gildii

Im wyższa takowa tym trudniej zdobywany byłby prestiż dla przykładu
Gildia z siła 40 000 mająca 24 członków = 1666,(6)
Gildia z siła 23 000 mająca 18 członków = 1277, (7)
Gildia z siła 7 500 mająca 18 członków = 416, (6)

Rożnicę między Gildia a Gildia widać jak na dłoni, nie chce tu podawać jakiś docelowych cyfr jeśli chodzi o zdobywany prestiż bo ktoś się trafi kto znajdzie jakiegoś specyficznego bossa i wyliczy 20 presta dla każdego z Gildii za Bossa "X". Ale gdybym miał już coś podać to np. dla takiej Gildii średnia siły wynosi około 500 prest za duszki z petem lub w grupie 2/3 osobowej to np 1 na głowę.

Ja rozumiem, że te Gildie które teraz mają xxx xxx Presta wbijały go w takiej formie jak jest on teraz czyli bez ułatwień itd. itp. Tylko czy nowe Gildie które ktoś zakłada mają jakiekolwiek szanse choćby zbliżyć się do tych większych? No raczej przez najbliższe 2-3 lata nie, a jak wiemy gra się rozwija więc za 2-3 lata te "świeże Gildie" będą nadal w plecy. Alty zostały wprowadzone dla ułatwienia wbijania lvl 2 postacią, co prawda zamysł był aby te postacie były chyba pod turki budowane, ale mniejsza z tym, chodzi o sam fakt, ze wbijanie lvl zostało bardzo mocno ułatwione. Miejsc do zdobywania prestiżu też jest o wiele więcej, niestety chyba przez ostatnich kilka lat z tym prestiżem nic nie zrobiono. Na forum również jest informacja o tym, ze honor w jakiś sposób zwiększa zdobywany prest, ale nie ma docelowo żadnych konkretów, czy to za 20k honoru +10%/50%? Przy jakich progach prestiżu ten prestiż jest obniżony. W przypadku bossów jest taka informacja, ze miedzy lvl xx a xx drop jest obniżany więc jest jasna i klarowna informacja, w przypadku G jest bardzo dużo niewiadomych. Oczywiście można gdybać, ale czy się w to trafi? Wątpie, ludzie tacy jak ja oczekują konkretów np. 30 000 prestiżu prest obniżony maxymalnie lub zero boosta, 20 000 honoru +15% do presta itd. itd.

W każdym bądź razie mam nadzieje, że ktoś w przyszłości pomyśli nad zmianą algorytmu wbijania tego presta bo obecnie według mojej oceny obiektywnej nie jest to w 100% sprawiedliwe.

PS. Ja problemu z prestem nie mam https://scr.hu/qNNAp5n co prawda wbijane miesiąc, ale 80+ lvl pozwala mi na takie wbijanie prest osoby mające 40-50 lvl nie mają szans wbijać takiej ilości bo nie mają jak tego zrobić, wszędzie gdzie nie pójdą to zero, nie będę nawet się rozpisywał, że ze zleceń dla Gildii która ma 30k presta w górę prest nie leci absolutnie żaden.

Mam nadzieje, że ktoś Sobie to weźmie do serca i pomyśli nad tym. Bo gra jest ulepszana poprawiana itd., ale no ten element według mnie leży totalnie.

Pozdrawiam i liczę na jakieś kreatywne wypowiedzi, jeśli ktoś ma inna wizje i jakoś ja mądrze uargumentuje, nawet przekonując mnie, że racji nie mam to nie ma problemu, ale jak ktoś napisze mi "płacz off" to chyba zzielenieje.


24 Gru 2018, o 08:57

Podziękowali: fertyno (24 Gru 2018, o 13:56)
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2014, o 23:39
Posty: 57
Podziękowano: 132 razy
Otrzymanych podziękowań: 56 razy
Nick w grze: Los
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Zdobywany prestiż w Gildiach
40 lvle nie mają jak wbijać presta w rozwiniętej gildii? To niech wbiją lvl dla takiej gildii deklarowany proste.

_________________
Mag Ognia 140


24 Gru 2018, o 09:59
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 27 Lis 2012, o 18:09
Posty: 222
Podziękowano: 507 razy
Otrzymanych podziękowań: 216 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zdobywany prestiż w Gildiach
Z tego co wiem to presta powinniście mieć za v1/dz na tym 40 lvl, nawet jak to jest 1 to jest tylko świadomość dlaczego gracze grają tylko gildiiowo na takim poziomie, bo jak pójdziecie 5tka gildiiowa to już jest 5 presta :) w dodatku za solo zabke/ichi/Grzesia też powinien być i smok we 2/3. Nie pamiętam aż tak wartości to mogę się mylić to drogi autorze w razie co mnie popraw :) Wg wielu info z forum 20k honoru to już max próg do zwiększania prestiżu.

Co do szans gonienia top gildii to w końcu oni wbijali ten prestiż 4/5 lata, więc to jest element, które nowe gildie w żaden nowy sposób nie powinny przeganiac zbyt łatwo. Ranking ma to do siebie, że jeśli chcesz w nim być najlepszy to musisz bardzo mocno się spiąć :)


24 Gru 2018, o 10:50

Podziękowali: kolega112999 (24 Gru 2018, o 11:44)
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zdobywany prestiż w Gildiach
Najbardziej denerwujący jest fakt, że bijesz coś i widzisz, że nie ma z tego żadnych efektów. Mam tu na myśli oczywiście zdobyty prestiż: 0, gdyby chociaż zawsze ten 1 prest wpadał to człowiek mentalnie czułby się lepiej i miał poczucie, że coś dostaje. Do czego zmierzam, wolałbym aby boost do presta jaki mamy przed 20k prestiżu działał cały czas, ale proporcjonalnie należałoby zwiększyć kolejne limity prestiżu jak i aktualny prest obecnych gildii. Obecnym gildią nie zmieniłoby to nic, a najmniejszym pozwoliłoby wbijać ten drobny prest choćby najdrobniejszy i jakoś by to szło powoli. Bo obecnie idzie sobie taki 40lvl na dzeta/v1 przez cały dzień dajmy na to 5 dzetów i z każdego dostaje 0 presta, czyli nic się nie zbliża do następnych progów. A jak proporcjonalnie zwiększymy próg presta jak i zdobywanie presta to powoli zbliżaliby się do następnych poziomów.

W skrócie co to zmienia? Obecnie jak za coś masz 0,4 presta to dostajesz 0 i jak zrobisz do 10x to nadal masz 0 presta, a w nowym systemie 0,4 byłoby przemnożone, co dałoby np 4 presta za każdego bossa, czyli po 10 bossach miałby 40 prestiżu. Ale wbite 10k prestiżu do kolejnego poziomu zmieniłoby się proporcjonalnie na 100k prestiżu. Jaki jest myk? 0 presta na 10k presta to nadal 0, a 40 presta z 100k to jest 0,04% wbite, czyli w przybliżeniu 0, ale to jest już coś co można dostrzec, gracz nie ma przez to poczucia, że nie zrobił nic.

edit. oczywiście nie znam prawdziwych proporcji, to jest tylko przykład, który to świetnie obrazuje. Pomysł jest do dopracowania jaki wpływ ma wbity prest za bossy? A jaki za dropy/lvle? Czy wszystko należy zwiększyć czy jedynie prestiż za bossy?

_________________
"Standing alone with no direction
How did I fall so far behind?
Why am I searching for perfection?
Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park


24 Gru 2018, o 13:27

Podziękowali: fertyno (24 Gru 2018, o 13:56)
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 16 Wrz 2018, o 11:16
Posty: 4
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: Devaste
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zdobywany prestiż w Gildiach
@Way
Potwierdzone info - na 30k presta z v1 leci prestiż ;)

_________________
W oczekiwaniu na epika.


24 Gru 2018, o 13:34
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 24 Gru 2018, o 08:10
Posty: 2
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: MashtallQ
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zdobywany prestiż w Gildiach
Taka mała korekta, z v1 owszem prest leci, ale nie dla 5 osób a dla 3 z największym lvl w przypadku G 30k Presta +, z żabki zero ichi zero, grzesiu 0 z petem 1 natomiast bez, grażynka z petem/solo 1, duszki solo 1 z petem 0.

Ktoś napisał, że 40 lvl na v1 może iść hmm no na pewno mo taki 40 lvl pójdzie na v1 :D

Co do dogonienia top G, nie chodzi mi tu o to żeby je dogonić itd bo wiadomo oni pracowali na to latami. Zgranie i zaangażowanie w Gildie hmmm jak taki 40 lvl ma się zaangażować w presta jak praktycznie nigdzie go nie zdobywa.

"Niech wbiją wyższy lvl" tego to chyba nie trzeba nawet komentować w żaden sposób to tak jakby ktoś napisał "To dołącz Sobie do Gildii która ma 200k presta".

Ktoś pisał coś o progach prestiżu, to też nie jest głupie rozwiązanie aby co 10-15k Prestiżu ten boost był zmiejszany bo teraz po przekroczeniu 30k już jest obniżony na maxa.

Ja absolutnie też nie chcę aby prest był zwiększony x10 bo nie na tym rzecz polega aby zrobić z każdej Gildii jakąś fortece, ale prawda jest taka, że ludzie pracują, mają swoje rodziny, chodzą do szkoły. Nie grają po 24/7 nie latają cały czas tylko duszków.

O slota po połączeniu serwerów nie jest trudno, to jest fakt namacalny. Problem z mojego punktu widzenia polega na zbyt utrudnionym zdobywaniu prestiżu dla malutkich lvl. Nie dla każdego celem w grze jest wbicie 140 lvl itd itd.

Bardzo trafną uwagą jest to, że osoba widząca 0 presta za bossa najzwyczajniej w świecie de motywuje się bo widzi, że swoim nawet aktywnym bieganiem na bossy nic nie wnosi do prestiżu, sam wiem jak ta "1" czasem cieszy i jednocześnie motywuje do dalszego biegania. Nie chodzi mi też o to aby za bossa nagle było nie wiadomo ile tego prestiżu, ale z takiego ichiego czy żabki mogłoby lecieć te "1" balansu Gildi by to nie zburzyło a ludziom dałoby motywacje do gry.


24 Gru 2018, o 16:02
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 14 Wrz 2013, o 21:21
Posty: 2
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: MalyTeczowy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zdobywany prestiż w Gildiach
MashtallQ napisał(a):
"Niech wbiją wyższy lvl" tego to chyba nie trzeba nawet komentować w żaden sposób to tak jakby ktoś napisał "To dołącz Sobie do Gildii która ma 200k presta".

Ja jednak mimo wszystko skomentuje, bo uważam, że tu tkwi sedno.

Według mnie to, że 40lvle nie mają opcji do farmienia prestiżu, w przypadku, gdy gildia ma 30k+ presta to dobrze. Czy budynki na 2 poziomie nie są adekwatne do ich poziomu? Gildia to twór tworzony przez znajdujących się w niej graczy, więc czy zgodne byłoby to, że 40 lvle, które odkryły niewielką ilość całej gry tworzą wymaxowane gildie?

Wraz z poziomami otwierają się nowe ścieżki, nowe zlecenia, nowe bossy, powiedziałbym, że uzyskuje się dostęp do większej zawartości gry, podobnie z gildiami, wraz z poziomami, nowymi bossami dostaje się więcej prestiżu, tym samym odblokowuje się dostęp do większej zawartości gildii.

Podsumowując, uważam, że 40 lvle, które nie mają dostępu do całej zawartości gry, do wszystkich bossów, nie powinny mieć dostępu do całej zawartości gildii, a odblokowywać to wraz z biegiem czasu, z wbijaniem kolejnych lvli.

_________________
Chubacabra forever.
III miejsce turniej 1vs1 75-89 09.11.18r.
I miejsce turniej 1vs1 75-89 17.12.18r.


25 Gru 2018, o 18:41
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 26 Wrz 2017, o 16:05
Posty: 6
Podziękowano: 142 razy
Otrzymanych podziękowań: 9 razy
Nick w grze: Siwobrodyha
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zdobywany prestiż w Gildiach
okej, zgodze się że 40 lvl nie powinien zbyt szybko wbijac presta w gildii 30kprest+, ale co z gildią pomiędzy 20 a 30k? aktualnie mam w gildii(25 900 prst) większość osób 40-55 i naprawdę, bardzo ciężko wbić 30k.

_________________
"Małpa to łuk, a łuk + łuk = rozpierdziel" :D


25 Gru 2018, o 19:17
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 12 Gru 2014, o 03:04
Posty: 147
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Uiopek
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zdobywany prestiż w Gildiach
Proponuję sprawdzić w słowniku, co oznacza słowo prestiż. Nie można ułatwiać łatwego i tak zdobywania prestiżu. Zawsze można sobie kupić gildie jak ma się problem z organizacją.


26 Gru 2018, o 19:28
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 72 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron