Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
 Do twórców! 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 25 Kwi 2013, o 15:14
Posty: 13
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Do twórców!
Panowie,

czas się obudzić niestety, na broken ranks czekamy za długo, serwery jak na wielkość świata już są za stare, rarki dla mid lvl są praktycznie nie do sprzedania - zostaję tylko przetapianie na eskę i ogólnie zaczyna robić się nudno. Uwielbiam Taern ta gra mnie mega relaksuję, ale powinniście zastanowić się nad nowym światem... wiem, że z broken ranks ma taki się pojawić, aczkolwiek dalej nie wiemy czy br będzie nawet w 2019 roku... Nie ukrywam, że ponowna pogoń za lvlem i topką byłaby czymś co myślę, skłoniłoby wielu graczy do powrotu... a tak gra stoi bo stoi, ale obserwując ją na przestrzeni lat ( a pierwszy raz natknąłem się na nią w reklamie na wiocha.pl) i zacząłem od praktycznie wersji beta zdecydowanie umiera a szkoda... Moim zdaniem jeżeli nie jesteście gotowi z BR powinniście odpalić mimo wszystko nowy serwer, żeby dać znowu satysfakcje graczom w rankingach i satysfakcję, że jak dropnelo się jakiś rar to jest mega coś warty, bo teraz każdy drop nawet już nie fascynuję bo i tak znajdzie się ktoś kto będzie mieć takiego dropa x10 :(

Btw. Nawet plata już nie chce się sprzedawać, przez co nie do końca jest sens ją kupować...


20 Lut 2019, o 14:14
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2016, o 13:10
Posty: 51
Miejscowość: Wakanda
Podziękowano: 68 razy
Otrzymanych podziękowań: 64 razy
Nick w grze: Tchala
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do twórców!
Po co nowy serwer, jak nie ma nowych graczy - zysk z nowego serwera będzie krótko terminowy i z czasem nie opłacalny. Obecni gracze pójdą na nowy serwer ale nie zmieni się ich liczba w sposób przekonujący ekipe do takiej decyzji. Jak widać po łączeniach pierwszych (s1/s2 i s3/s4) a teraz nadchodzącym (duneb/larkas) to widać tylko jedno że nowego serwera nie trzeba gdyż trzeba łączyć obecne bo jest zbyt mało graczy. Jak tak dalej pójdzie to pozostaje czekać na łączenie Ostrol - "Tolnor" lub co tam innego powstanie. A to że rary na midlvl i lowlvl są po prostu warte ile są (często cena esek) to już wina ekipy że mamy napływ 0 świeżej krwi a jedyne co powstają to alty. A platyna się nie sprzedaje bo wołasz za dużo i tyle.

_________________
Dr 140 ~ Elektorr
Sh 121 ~ Tchala

"Gdy inni ślepo podążają za prawdą Ty pamiętaj - NIC NIE JEST PRAWDĄ
Gdy innych ogranicza prawo lub moralność Ty pamiętaj - WSZYSTKO JEST DOZWOLNE"


20 Lut 2019, o 14:25

Podziękowali: 2 Kamikace (20 Lut 2019, o 14:32), kolega112999 (20 Lut 2019, o 21:28)
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 25 Kwi 2013, o 15:14
Posty: 13
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do twórców!
no nie do końca się zgadzam z tym co mówisz, jeżeli wołanie za platyne 1:15k to dużo to coś jest nie tak... aktualnie na dunebie co 3 gracz sprzedaje platę, a nikt tego nie kupuje, na starych serwach po prostu rynek się załamał... uważam, że ruch administracji w temacie nowego serwera a później ewentualnego łączenia go wcale nie byłby zły, trochę ożywiłoby to rozgrywkę a pewnie sporo osób do gry by wróciło... a tak mamy co mamy ani BR ani graczy...


20 Lut 2019, o 14:43
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 27 Lis 2012, o 18:09
Posty: 222
Podziękowano: 507 razy
Otrzymanych podziękowań: 216 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do twórców!
To może sprzedawaj po 14k? :p po 15 nie opłaca się kupować platy, bo w naprawie eq oszczędzamy gora 2kk na high lvlu co jest tyle co nic. Co do nowego serwa tak jak tchala powiedział, znudzi się po 2 tygodniach, bo wyprzedzi ktoś kogoś w topce o 1kk expa i znów bd wołanie o nowy serwer.. Po co Nam kolejne dunebu? :D


20 Lut 2019, o 14:55
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2011, o 19:01
Posty: 2181
Podziękowano: 262 razy
Otrzymanych podziękowań: 697 razy
Nick w grze: desacred
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do twórców!
Nowy serwer nie rozwiąże problemów, tylko dostarczy nowych. Rozumiem marzenie pogoni za topką, ale tak myślą gracze, którzy zwykli mówić "gościu, gram w ta grę od początku, mam 40 postaci na 30 poziomie". Ilu starych graczy mających wszystko oleje swój serwer, żeby nie mieć nic i znów lata się szarpać, do osiągnięcia tego co mieli? "Dorobię się na nowym s" - mrzonki. Pominę kwestię bonusu do altów, bo już widzę krzyki, że "ten ma bonus 140% do xp a ja nie" ekipa lipa. Część graczy przejdzie na taki serwer, zobaczy, że realia przerosły oczekiwania i znów będzie jak było.

Los Ostloru będzie taki, jak los Dunebu po tym, jak Duneb połączy się z Larkasem. Może nie od razu, ale za jakiś czas opustoszeje. Prędzej tam przejdą gracze niż na nowy serwer. Większy serwer, więcej możliwości. Rozwiązanie tego jest banalnie proste. Jeden duży serwer instancyjny tak jak w większości online mmo. Logując się wybieramy serwer wciąż mamy wszędzie dostępne swoje postacie. Nie będzie problemu respu czempów itp itd. Nie trzeba zmieniać nic. Jeden serwer laguje - logam na drugi. Na jedym nie ma pt na morkę - logam na drugi. Na jednym łapią miłośnicy solo w 5 - logam na drugi. Proste rozwiązania są zwykle najlepsze.

_________________
"Fałszywa skromność to najgorszy rodzaj pychy."

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."


20 Lut 2019, o 15:06

Podziękowali: 3 Areol (20 Lut 2019, o 21:31), Landist (22 Lut 2019, o 10:39), LosLukaszos (20 Lut 2019, o 18:05)
Profil WWW
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 25 Kwi 2013, o 15:14
Posty: 13
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do twórców!
bardzo fajnie to ująłeś i bardzo fajna rozkmina, chodzi o to, że staram się szukać rozwiązań bo niestety niedługo będę kolejnym graczem który odpuszcza... czekam 3 lata na br bo coś mi obiecano, a jak widzę koncept duszków w ostatnim wpisie na blogu to po prostu się wkurzam, prosiłem ostatnio ekipe, aby ustosunkowali się do tematu ile z gry BR zostało ukończone na zasadzie 1/100 a nie informacje które nam totalnie nic nie mówią o postępie prac typu zrobiliśmy to zrobiliśmy tamto - ja nie wiem ile z tego to finalna gra... a ostatnio posprawdzałem ich wpisy z 2016 roku gdzie BR miało być na poziomie finalizacji, ja wiem i ja rozumiem, że to złożony proces, ale moim zdaniem na blogu jesteśmy mega waleni w ch...a bo wystarczy nam jeden prosty temat na ten moment mamy ukonczone 1/67 procenta z 100% gry i my wiemy na czym stoimy a nie podkoloryzowanie duszków, robienie istancji karczmy itp... to nam nic nie mówi... a moim zdaniem po tak długim czasie oczekiwania należy nam się po prostu prawda na zasadzie 1 do 1 ile z BR jest ukończone....

Proszę pisać na temat. Skoro sam zaczynasz wątek o nowym serwerze to nie narzekaj w nim na inne tematy. Szymdaro


20 Lut 2019, o 15:32
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do twórców!
Ogólnie ja widze problemy trochę inaczej. Obecnie w rozgrywce problemy widze takie:
a) zarzadzanie petami obecnie to jest masakra. Twórcy nie przewidywali na początku watahy albo przewidywali ale nie wprowadzili zadnych rozwiazan "pod przyszłą kompatybilnosc". Insty bez petów (z odsyłaniem petów) to jakiś żart. Ogolnie obroże dla petów są zrobione na odwal. Cały ten "quest".
b) brak targowiska. Ja jak cos sprzedaje/kupuje to kopiuje tekst czatu do notatnika i szukam słów kluczowych. Czy tak powinien wyglądać handel w jakiejkolwiek porzadnej grze online?
c) totalnie nieprzemyslane insty, ktore sie unika na poziomie, na ktorym powinno się je bić i wraca się do nich za 30+ lvli aby farmić je solo lub we 2. Czasem to wina konkurencji (np fyo i "walka" o klucz), czasem źle zaplanowanej insty (np valdek), czasem czegos innego.

I to co wymieniłem do tej pory to wina TYLKO i wyłącznie twórców gry. Oby po wprowadzeniu 3D i nowego silnika mieli czas zeby przyjrzec sie tym (i innym) problemom.

A do tego rzeczywiscie widac ze taern upada. Brakuje napływu nowych graczy (widac to po cenach rarów dla low lvli, szczególnie po setach na 22 lvl). Obecnie jedyna nadzieja na powitanie duzej grupy nowych graczy to jest wlasnie 3D. Taern bedzie wygladal jak kazda inna gra wiec dzieci daja sie zlapac, jesli spodoba im sie mechanika to zostana i to tyle.


20 Lut 2019, o 16:09
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2013, o 22:14
Posty: 103
Podziękowano: 32 razy
Otrzymanych podziękowań: 167 razy
Nick w grze: CassidyM
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do twórców!
Cytuj:
a bo wystarczy nam jeden prosty temat na ten moment mamy ukonczone 1/67 procenta z 100% gry i my wiemy na czym stoimy

Chyba musisz uważniej czytać bloga, bo jakiś czas temu był obszerny wpis z dokładną rozpiską w procentach ile czego zostało do zrobienia. ;)

_________________
Życie jest to opowieść idioty,
pełna wrzasku i wściekłości,
nic nie znacząca.


21 Lut 2019, o 00:42

Podziękowali: 2 kolega112999 (21 Lut 2019, o 17:52), Szymdaro (21 Lut 2019, o 09:04)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 85 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron