Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 zwoje teleportu do trentis 
Autor Wiadomość
Uczeń Heremona

Rejestracja: 9 Lis 2016, o 11:35
Posty: 460
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post zwoje teleportu do trentis
Przy okazji małych porządków depozytu znalazłem masę tego zbędnego badziewia.
Item stworzony w sumie dla postaci z niskim lvl bez G które znalazły się przypadkiem na garnizonie- ewentualnie robią "małe" kasowe. I wrzucony do losowania wyższych kont premium-chyba jako kara? Użyteczność poza wymienionymi sytuacjami praktycznie zerowa.
Wiadomo TBR itd. więc grubszych prac nie ma co się spodziewać ale przyszedł do głowy dość prosty w realizacji- skoro jest możliwość zablokowania dialogu u przewodnika przy teleporcie do beirn bez wykonanego dowolnego dq/zlecenia- sam nie pamiętam.

Skoro TBR- minimalizacja pracy grafików i całej reszty też- zmiana w grafice T na B (trentis-beirn)
dodanie do przewodnika-lub dowolnego innego npc dialogu w stylu " wymień mi ten śmieć na coś przydatniejszego" - zwój teleportacji do beirn.
Teraz żeby wykluczyć możliwość teleportu byle lolka:
1: nowy przedmiot- zablokowany w handlu jak i brak możliwości przełożenia do depo- jak choćby raki czy obręcze.
2: warunek wymiany u NPC analogiczny jak przy przenoszeniu się przewodnikiem.

I myślę że każdy zadowolony: lolki mają co chciały i dalej w każdej chwili mogą wykorzystać lub sprzedać. (losowany dalej jest tylko tp do trentis)
Hlvl mogą zarówno sprzedać, wykorzystać na lolku jeżeli ktoś posiada lub wymienić na coś co faktycznie się przyda.
Czas pracy zapewne po kilka(naście) minut. Grafik i eng tworzący nowy item i podpinający do npc dialog. Zużycie platyny bez zmian- zapasy szybko się skończą a czy wydam ją na zwoje czy imperiały by z garnizonu lecieć przewodnikiem bez zmian.

Miło by było gdyby było pytanie przy użyciu czy jestem pewien- unikniecie przypadkowego teleportu przy potaniu np przy moranie.

Ewentualnie zmiana jak przy losowaniu imperiał-dukat-zależnie od lvl. Wtedy pozostał by problem czy można łatwo zablokować użycie poniżej 110lvl- bo blokada przenoszenia była by krzywdząca dla posiadaczy więcej niż 1 postać 110+. W sposobie opisanym jak pierwszy problem wyeliminowany bo przed wymianą nie ma problemu by przełożyć poprzez depo.

Nie pamiętam czy było coś w tym stylu, przewijały się chyba tylko propozycje potwierdzenia przy użyciu.


14 Sty 2020, o 22:40

Podziękowali: 3 PrimeCover (17 Sty 2020, o 00:21), Viquer (15 Sty 2020, o 18:06), Yambo (15 Sty 2020, o 10:34)
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2015, o 15:00
Posty: 187
Podziękowano: 21 razy
Otrzymanych podziękowań: 53 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: zwoje teleportu do trentis
Jak dla mnie bardzo dobry pomysl.
Aczkolwiek jak 130+ nadal czasem uzywam tych zwoi, chociazby po ty zeby wyjsc z lochow gdy ognik to blokuje, ale ich zapotrzebowanie jest tak duze, ze czasem poprostu uzywalem ich bo sie nudzilem.
Takze pomysl jaknajbardziej trafny.

EDIT: Dodam jeszcze, ze jest to najlepszy z pomyslow dot. teg zwoju jaki widzialem.


15 Sty 2020, o 10:37
Profil
Uczeń Heremona

Rejestracja: 9 Lis 2016, o 11:35
Posty: 460
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: zwoje teleportu do trentis
akurat wychodząc z lochu wole paść niż trentis->garnizon-> i przewodnikiem beirn


15 Sty 2020, o 15:24
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 18 Kwi 2017, o 16:36
Posty: 49
Podziękowano: 27 razy
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Nick w grze: ExpolesT
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: zwoje teleportu do trentis
Pomysł według mnie świetny tylko kłociłbym się z "praktycznie zerowym zastosowaniem" tego itemka
Ja tam z tego zwoju korzystam w miarę często .. kilka przykładów:

- zlecenie od szulera z żetonem .. czas do przejścia sie na nogach w te i spowrotem po skrzynkę może nie wystarczyć dlatego zawsze robiłem tp trentis i później do G a nastepnie tam gdzie miałem skrzynke .. przykładowo trafila mi sie w namiocie orkow .. więc ta sama sytuacja z tepaniem.

- pomaganie znajomym z misjami np na jeziorze czy beirn.. spoko w jedną stronę można czyścić/skakać te 5 minut czy 10 ale bicie znowu tych samych grupek spowrotem to strata czasu.. ewentualny ded to strata expa.

-nie mam rozwiniętej gildii na 100% więc w czasach ewentualnej budowy tp to był jedyny 'ratunek', nie tylko dla mnie

-zlecenie na ogniwo, przyjemniej było się tepnac z zaulka po zebraniu skrzynki niz znowu przedzierac sie przez kilka grupek blutterow, niedzwiedzi i koldów,

_________________
Niepoprawny optymista


15 Sty 2020, o 15:44
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 27 Lis 2012, o 18:09
Posty: 222
Podziękowano: 507 razy
Otrzymanych podziękowań: 216 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: zwoje teleportu do trentis
Popieram pomysł,może i mają zastosowanie obecnie zwoje,ale można lepiej to rozstrzygnąć tak by każdy był zadowolony,a nie tylko nieliczni.


21 Sty 2020, o 20:43
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron