Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Torgowisko po raz setny :) 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 17 Lip 2010, o 20:34
Posty: 16
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Post Torgowisko po raz setny :)
Wiem, wiem targowisko czyli temat przewijany przez forum setki razy.
Ale czy nie uważacie że następną rzeczą zaraz po mapce dla dużych lvli powinna być ta sprawa?
Grałem w taern jeszcze jak była stara grafika a na polu ziemniaków robili ustawki ^^
Moim zdaniem to targowisko powinno być TYLKO w Trentis tak samo jak i arena.
Ogólnie w mieście tym mamy 9 kupców : Ros, Ulide, Ericka, 3x stallholder, Maleena, Unen i Hasher. Gram na serwerze europejskim więc są troszke inne nazwy :)
Ja to widze tak rozdzielamy itemy na sześciu ludzi (ja bym tych stallholderów pominoł bo 9 osób to za dużo , 6 w sam raz- chodzi o to że jak chcesz coś kupić to latasz jak głupi)
Grupa I : Miecze Młoty (w tym laski) Topory
Grupa II : Łuki Spodnie Buty
Grupa III : Paski Peleryny Rękawice
Grupa IV : Sztylety Kastety Naszyjniki Pierścienie
Grupa V : Zbroje Hełmy Tarcze
Grupa VI : Surowce wszelkiego rodzaju (mięcho, te potrzebne do gildii , bezwodniki, skór przeróznych zwierząt , minerały , rośliny itp.)
Najbardziej by pasowało tak że VI grupe (zapewne najbardziej przydatną) umieścił bym u Rosa a reszte jak leci u reszty.


UMIESZCZANIE OGŁOSZENIA

Były by dwa rodzaje ofert :
-kup teraz
-akcja ( z możliwością ustawienia ceny minimalnej)

Czas oferty:
-24h
-48h
-3 dni
-7 dni

Krótki opis przedmiotu (ograniczony do 30 znaków) :
-,, Sprzedam jagody z hodowli ekologicznej ,,Basia" :D"

Cena przedmiotu:
-500

Cena wystawienia oferty wynosiła by w przypadku kup teraz 5% żądanej ceny + koszty przedłużanie oferty. Ale te nie powinny być drogie bo ludzie z małymi lvlami chcący opchnąć surowce też muszą wyjść na swoim.


Zapraszam do konstruktywnej pogawędki :)


10 Maj 2012, o 12:09
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2012, o 13:34
Posty: 58
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Post Re: Torgowisko po raz setny :)
mi sie wydaje ze to jest zbedne, jak masz smieci to zamiast na 7 dni wystawiac na aukcje idz do kowala, koldow, druidow i sprzedaj to
jak chcesz cos kupic to masz handlowy, masz kowala, koldow druidow,itp.


10 Maj 2012, o 12:28
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2012, o 22:57
Posty: 314
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 13 razy
Post Re: Torgowisko po raz setny :)
Coś czuje ze temat zostanie zamknięty bardzo szybko mimo wstępu. Targ i podklasy jak dla mnie powinny być na pierwszym miejscu do wprowadzenia chodź ja nie ustalam kolejności. Co do samego pomysłu nie wydaje mi się dobrym żeby tak zorganizować targ. Jak dla mnie powinno się podchodzić do jednego NPC/budynku a oferty powinny być na kilku zakładkach ew powinna być opcja szukaj (np. "Czacha") taki NPC/Budynek powinien być w każdym mieście/wiosce na przykład "Karawana".
Nie wiadomo czy developerzy maja już jakiś pomysł na targ choć nie ma go w planach wypisanego wiec domyślam się ze jest na liście Dyrga do wprowadzenia ale jeszcze nic nie myśleli nad tym ale mogę się mylić.

@Rasengani
Taki Targ jest w większości większych gier i naprawdę ułatwia to handel. Osobiście jestem rozpieszczony przez inne gry, mimo ze gram już trochę w ta grę dalej nie mogę się przyzwyczaić do braku "Targu"

_________________
"Warto mieć marzenia" tylko jaka to wartość jak się nic z tego nie ma??


10 Maj 2012, o 12:39
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2012, o 18:14
Posty: 43
Miejscowość: Bździszewo
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Torgowisko po raz setny :)
1. Nie torgowisko tylko targowisko
2. Te wszystkie rzeczy są u kowala i to zbedny czas robienia nowego updata

_________________
Zygfryddo
Mag Voodoo
31 poziom
Swiat 1.


10 Maj 2012, o 14:55
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 17 Lip 2010, o 20:34
Posty: 16
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Post Re: Torgowisko po raz setny :)
Część itemków które wypadają powiedzmy z ichi i krzyża naprawde chętnie kupili by lvle które jeszcze same ich nie biją.
A umieszczenie wszystkich rzeczy w jednym miejscu może i jest praktyczne ale umieszczenie u kilku osób było by fajniejsze/bardziej realistyczne no i w końcu są porobione te npc. a po co? No właściwie puki co po nico ...
Nadal uważam że terg powinien być tylko Trentis , w końcu to główne miasto i musi się czymś różnić od innych...
A żeby sprzedać co niektóre rzeczy naprawde trzeba pisać godzinami na czacie :/


10 Maj 2012, o 14:56
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2012, o 22:57
Posty: 314
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 13 razy
Post Re: Torgowisko po raz setny :)
hehe godzinami?? 2 tygodnie nie mogę sprzedać niektórych rarów/setów już naprawdę za półdarmo sprzedaje.

_________________
"Warto mieć marzenia" tylko jaka to wartość jak się nic z tego nie ma??


10 Maj 2012, o 15:02
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 17 Lip 2010, o 20:34
Posty: 16
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Post Re: Torgowisko po raz setny :)
No dokładnie o tym mówie.
Tak samo jest z mięchem jak chcesz sprzedać 1-2 sztuki po normalnej cenie (45-50k) to też jest ciężko.
Sądzę że najbardziej zyskał by rynek surowcami bo teraz jak jakieś mam to przeważnie wyrzucam bo nie chce mi sie szukać kupca godzine a i tak mało na tym zarobie...


10 Maj 2012, o 19:27
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2010, o 23:14
Posty: 173
Miejscowość: Kabaty
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 43 razy
Post Re: Torgowisko po raz setny :)
Rasengani napisał(a):
mi sie wydaje ze to jest zbedne, jak masz smieci to zamiast na 7 dni wystawiac na aukcje idz do kowala, koldow, druidow i sprzedaj to
jak chcesz cos kupic to masz handlowy, masz kowala, koldow druidow,itp.

Wlasnie widzisz bardzo czesto spadaja mi rekawice typu hp/konda/mana/zreka/sila/moc czy cokolwiek tzw '20'tki (10/10 lub 9x/9x dla niezorientowaych :) ) czyli idealnie dla mid lvlow ktore nie maja rarów u kolda dostane za nie 20-30k?? a taki mid-lvl kupi je za 300-400k w tymze sklepie, ja wystawiam za 100k i kazdy jest zadowolony wiec akurat targowisko jest bardzo dobrym pomyslem tak samo rary dla niektorych meczace jest pisanie co 10 minut oferty na handlowym i czesto o tym zapominaja (przykładowo jakis smoczy gnat wystawie za 100k, jakis mid-lvl se przejrzy zobaczy o fajna rzecz i tylko 100k wezme ) wiec targowisko wrzucasz raz oferte i placisz prowizje od sprzedanej rzeczy jakies 10% i masz problem rozwiazany kolejna rzecz czasem sa sytuacje ze wrogie gildie nie chca sobie sprzedawac rarow wystawiam istav za 10kk i nie wiem kto go kupuje bo tamta osoba wplaca 10kk, a ja pobieram powiedzmy 9kk (minus prowizja i nie znam nabywcy rara)
Wg mnie targowisko to jest rzecz która powinna byc od poczatku zrobiona

_________________
Lex retro non agit, chyba ze w taernie :)


10 Maj 2012, o 19:29
Profil WWW
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, o 16:51
Posty: 499
Podziękowano: 153 razy
Otrzymanych podziękowań: 197 razy
Post Re: Torgowisko po raz setny :)
Wszystko co trzeba było powiedzieć o przydatności targowiska powiedział Folky. Zastanawia mnie dlaczego jeszcze nie powstało (nie, nie przekonuje mnie tłumaczenie, że jest z tym za dużo roboty/ są ważniejsze rzeczy do zrobienia) ?

_________________
REDDE, QUOD DEBES

ACCUSARE NEMO SE DEBET

ACTUS HOMINIS,NON DIGNITAS IUDICETUR

DA MIHI FACTUM, DABO TIBI IUS


10 Maj 2012, o 21:16
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 21:16
Posty: 1021
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 175 razy
Post Re: Torgowisko po raz setny :)
w dawnych tematach dotyczących targowiska przewijały się wypowiedzi kolorowych twierdzących, że byłoby to 'za duże ułatwienie', 'zabójstwo klimatu' itp. stąd taka moja osobista teoria, że być może góra po prostu nie bardzo chce żeby to targowisko w ogóle powstało.

ja również uważam że to niewłaściwe podejście, a handel w obecnej formie jest bardzo uciążliwy i dlatego udaję że nie widzę tego tematu;) (chociaż powinien już dawno zostać zamknięty, wiecie o tym, prawda?)


10 Maj 2012, o 21:38
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 449 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron