Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Pomysł na nową instę 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 22 Cze 2011, o 17:08
Posty: 12
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Pomysł na nową instę
Mój pomysł jest poniekąd pochodną pomysłu GM-ów - "Przeczytaj nam graczu". Zważając, że coraz więcej w grze ludzi, których poziom wykształcenia, intelektu, kultury osobistej i obycia międzyludzkiego jest na zatrważająco niskim poziomie (np. spora część S3 z pewną gildią na "K") , przedstawiam pomysł nowej insty. To stwierdzenie potwierdzają choćby wycinki z czatu Żmijci, gdzie aż trudno uwierzyć, że można tak pisać. Ale do rzeczy:

Moją propozycją jest stworzenie instancji, w której kluczem do bossa byłaby odpowiedź na matematyczne, fizyczne, chemiczne, techniczne, bądź logiczne zadanie. Oczywiście poziom tych zadań nie byłby uniwersytecki, ale wystarczający, żeby potrenować umysł. Było by to coś jak podanie wzoru funkcji, określenie stężenia roztworu, czy proste zadania z testów IQ.

Insta mogłaby być z dowolnych dotąd znanych mobków, w ciekawych kombinacjach. A bossem miałby dobre rary.

Jest to pomysł samego funkcjonowania insty, a nie samej insty, więc proszę oszczędzić sobie komentarzy, że nie ma konkretów.


13 Cze 2012, o 21:06
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2010, o 22:29
Posty: 1435
Podziękowano: 52 razy
Otrzymanych podziękowań: 100 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na nową instę
haha zwykły captcha by wystarczył i 90% ludzi odpada. Ale pomysł mi się podoba strażnik insty zadający zagadki ^^


13 Cze 2012, o 21:22
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 18 Maj 2012, o 13:00
Posty: 55
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na nową instę
To bardzo dobry pomysl ale ja bym zrobił tak żeby były odpowiedzi wyboru czyli np.:

Co to jest garbarz?

a) osoba pracująca na roli,
b) osoba,która pracuje przy robieniu pasków,
c) osoba która chowa zmarłych (grabarz^^)
d) nie ma takiej osoby

tak bym zmienił ten pomysł ,ale jest bardzo fajny :D


13 Cze 2012, o 21:48
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 22 Cze 2011, o 17:08
Posty: 12
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na nową instę
Orthal, boję się, że w takim przypadku, sprawę załatwiłoby zwykłe wstukanie sprawy w google. Ale fakt, faktem, również byłby to edukacyjne. Dzięki za poparcie:)


13 Cze 2012, o 21:52
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Cze 2011, o 21:51
Posty: 41
Podziękowano: 30 razy
Otrzymanych podziękowań: 45 razy
Nick w grze: Spopielona
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na nową instę
Jeżeli chodzi o bossa pierwsze skojarzenie po słowie zagadka - sfinks

Aczkolwiek uważam, że edukacja graczy w ten sposób nic nie da.Grupa docelowa chodzi do szkoły (albo chodziła) pisała sprawdziany - a dalej nic nie umie.

Jako jakiś zabawny dodatek? Może, ale podejrzewam, że po jakimś czasie zaczeliby się znajdować narzekający z tekstami typu "Trzeba wszystko czytać i się zastaniawiać, ani to zabawne, ani pożyteczne, a tylko marnowanie czasu"

Do nauki niestety nikogo się nie zmusi.


14 Cze 2012, o 00:32
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2010, o 23:14
Posty: 173
Miejscowość: Kabaty
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 43 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na nową instę
Trollem napisał(a):
Mój pomysł jest poniekąd pochodną pomysłu GM-ów - "Przeczytaj nam graczu". Zważając, że coraz więcej w grze ludzi, których poziom wykształcenia, intelektu, kultury osobistej i obycia międzyludzkiego jest na zatrważająco niskim poziomie (np. spora część S3 z pewną gildią na "K") , przedstawiam pomysł nowej insty. To stwierdzenie potwierdzają choćby wycinki z czatu Żmijci, gdzie aż trudno uwierzyć, że można tak pisać. Ale do rzeczy:


Sadze ze w tej gildi na "K" jest calkiem spora rzesza ludzi bystrzejszych niz reszta serwera, zglaszasz pomysł i na dzien dobry wyjezdzasz z osobistymi wycieczkami srednio to swiadczy o tobie i twojej kulturze osobistej (na ktora tak narzekasz :P )
Aczkolwiek pomysł jesli byłby dopracowany mogłby byc ciekawy jednakze zagadki nie mogly by sie powtarzac (bo po tygodniu kazdy by znal odpowiedzi wszystkie a wsrod graczy krazylby ladny plik .txt z odpowiedziami)
Dopracuj i wtedy zglos i kto wie :)
Pozdrawiam

_________________
Lex retro non agit, chyba ze w taernie :)


14 Cze 2012, o 01:01
Profil WWW
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 22:20
Posty: 143
Miejscowość: Cardiff
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 28 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na nową instę
Sfinks pilnujący wejścia, zadający zagadki z testów na IQ, gier logicznych, lub wymagających poszperania w google i praktycznego zastosowania wiedzy?

Genialne!

Może coś w rodzaju bramy, przed którą pojawia się projekcja sfinksa (i zagadki)?
Wtedy sfinks mógłby być i bossem instancji.

Jedyny problem to pula zadań - musiałby być albo dynamiczne (np. losowe wartości), albo ich pula ogromna i zmienna. W przeciwnym wypadku szybko pojawią się stronki z gotowymi rozwiązaniami.
Można wprowadzić typowe lub nieco udziwnione gry (wymagałoby to AI dla niektórych z nich), np. sodoku, sokoban etc.
Proste zadania z treścią o zmiennych wartościach...

_________________
"The meme for blind faith secures its own perpetuation by the simple unconscious expedient of discouraging rational inquiry"


14 Cze 2012, o 02:26
Profil WWW
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na nową instę
Jesli chodzi o zagadki na temat wiedzy - tak, ale z wiedzy o Taernie (moze ortografii, ale bez wzorow itp.)
Jesli chodzi o zagadki logiczne, to jak najbardziej tak, ale oczywiscie nie za trudne (pamietajmy, ze w te gre graja w wiekszosci dzieci).
Bylo juz o tym pisane dosc dawno temu w zamknietej strefie i stanelo na tym, ze aby to mialo sens trzeba takich zagadek stworzyc setki (jak nie tysiace), aby wykluczyc odpowiadanie z pamieci przy powtarzajacych sie zagadkach (nawet, gdy gracz zapyta o dana zagadke na czatach). Co do tego przepisania / posciagania z google, to niezbyt mi sie to usmiecha, bo ulatwia to znalezienie odpowiedzi, a po drugie nie wiem jak sie do takich zagadek maja prawa autorskie. Jak ktos ma tyle zapalu i rozumu, by nawymyslac setki-tysiace klimatycznych i ciekawych zagadek, to ja jestem za :)


14 Cze 2012, o 03:54
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2010, o 22:29
Posty: 1435
Podziękowano: 52 razy
Otrzymanych podziękowań: 100 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na nową instę
Google można wykluczyć łatwo,
-Brak możliwości skopiowania treści zagadki
-Ograniczenie czasowe (30 SEC)

i pytanie odpowiadała by cała grupa czy tylko lider?

Zagadki można zbierać po przez forum lub pocztę, na pewno napłynie wiele zgłoszeń, sam z miejsca mogę wymyślić kilkadziesiąt pytań odnośnie taern i życia realnego :P


14 Cze 2012, o 09:19
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 22 Cze 2011, o 17:08
Posty: 12
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na nową instę
To ograniczenie czasowe to byłby rozwiązanie. Ale macie rację... Żeby stworzyć coś takiego potrzeba wiele zagadek... No cóż... Faktycznie była możliwość zorganizowania takiej insty, sam bym wymyślił z miejsca kilkadziesiąt.
Nie komentowałbym tej gildii na "K", gdyby z ich strony nie doświadczył o tym, o czy pisałem.
Ale sądzę, że jakby Sfinks miał zachęcające rary, albo zwiększoną szansę na epika, to ludzie by na niego chodzili nawet, jeśli miało by ich to kosztować taką wielką cenę jak wzbogacenie wiedzy:)


14 Cze 2012, o 09:37
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 434 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do: