Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Nowy system pvp (bez tarcz i czach) 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2010, o 19:14
Posty: 86
Podziękowano: 17 razy
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Nowy system pvp (bez tarcz i czach)
Witam.

Chciałbym zaproponować nowy system naliczania punktów pvp na czerwonych i złotych polach.

Zaczniemy od zlikwidowania podziału na czachy i tarcze, i tego pseudopodziału na dobrych złych. Każdy wie ze częściej to czachy są bardziej uczciwe niż tarcze.
Gracze którzy by bawili w pvp dostawali by punkt pvp:
- jeżeli gracz zaatakował i wygrał +3 punkty ( za każdego gracza z przeciwnego pt)
- jeżeli gracz zaatakował i przegrał +1 punkt ( za każdego gracza z przeciwnego pt)
- jeżeli gracz został zaatakowany i wygrał +4 punktów (za każdego gracza z przeciwnego pt)
- jeżeli gracz został zaatakowany i przegrał -2 punkty * przedział ( niezależnie od ilości osób w przeciwnym pt)
- jeżeli gracz został zaatakowany i uciekł -1 (0) punkt pvp ( za pierwsze 2 ucieczki w dniu -1, za resztę 0)

Minimalna ilość punktów pvp byłaby 0.
Przedziałów jest 6, zależności od ilosci punktów
000 - 050 - przedział 1 - normalnie tak jak teraz ludzie bez niczego nad glowa.
050 - 100 - przedział 2 - nad graczem pojawia sie * brązowa. gracz nadal dostaje 2 dniowa ochronę po śmierci z rak gracza.
150 - 300 - przedział 3 -nad graczem pojawiają się ** brązowe. gracz już nie dostaje 2 dniowej ochrony.
300 - 450 - przedział 4 - nad graczem pojawiają się * srebrna. gracza można atakować na złotych.
450 - 600 - przedział 5 - nad gracz ma ** srebrne. jak gracz zostanie zaatakowany na czerwonym to ma full hp/many/kondy.
600 - 750 - przedział 6 - nad graczem jest * zlota.
750 - 1000 - przedział 7 - nad graczem są ** zlote. jak gracz zostanie zaatakowany to ma full hp/many/kondy

Sądzę że taki system byłby bardziej ciekawy i stawiający nowe cele do osiągnięcia w grze.

Pozdrawiam.

_________________
Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by przy tym samemu nie stać się potworem.


19 Gru 2012, o 14:49

Podziękowali: 4 Estmar (26 Gru 2012, o 23:30), GWIAZDOR SZATAN (22 Gru 2012, o 21:24), KrzychuLOL (26 Gru 2012, o 21:44), Robinzgrubł (22 Gru 2012, o 00:02)
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2012, o 16:11
Posty: 150
Podziękowano: 95 razy
Otrzymanych podziękowań: 26 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy system pvp (bez tarcz i czach)
Ciekawa propozycja, ale nadal jest w twojej propozycji przewidziana "kara" za udział w pvp. powinna nadal być 2 dniowa ochrona, ale gracz z 1 złotą gwiazdką mógłby ją ominąć. Od dwóch srebrnych gracz powinie móc atakować na żółtym graczy z max 30% lvlem mniejszym (chodzi o to, że gracz zaatakowany miałby jakąś szansę żeby uciec), a z dwoma złotymi gracz mógłby już atakować każdego na białym polu. Ostatnia propozycja może być nie trafiona, ale taki gracz mógłby już omijać każdą ochronę.


19 Gru 2012, o 15:34
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 6 Cze 2012, o 12:43
Posty: 58
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 27 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy system pvp (bez tarcz i czach)
Bardzo fajna propozycja.
Co prawda nie do końca rozumiem czemu za zaatakowanie kogoś i przegraną gracz zyskiwałby 1 pkt, ale cóż, taki Twój pomysł.
Inna sprawa że ja nie traktuję mozliwości bycia atakowanym na żółtym jako kary. Ba, to nawet jest poniekąd nagroda za branie udziały w pvp. To czego nie rozumiem to czemu tylko cześć graczy jest tak nagradzana a cześć nie, ale Twój pomysł to eliminuje więc dla mnie jest ok.

Inna sprawa że dla mnie, jak i dla większości tzw. " czach " wystarczylaby prosta zmiana, aby tarcze były traktowane tak jak czachy.

_________________
"Plany. Zrobimy te podklasy! Nie ma bata. Ciągle nam wyskakuje coś innego, ale obiecujemy: słowo Taernijczyka! Podklasy będą i to już w przyszłym roku. Słowo!" Torgerd 17.12.2012


19 Gru 2012, o 15:47
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2012, o 12:34
Posty: 25
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy system pvp (bez tarcz i czach)
Fajny pomysł .
podoba mi się .

_________________
vd 21 lvl kox wciąż rośnie


21 Gru 2012, o 23:04
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2012, o 12:32
Posty: 298
Miejscowość: Starogard Gdański
Podziękowano: 64 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Stachubrach
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy system pvp (bez tarcz i czach)
Jestem jak najbardziej za! :) Taki system PvP bardzo by się przydał...

_________________
Stachubrach-Łucznik [85] OFF :(
Pomogłem? Podoba się? Daj ku f e l k a. :)
Mój kanał na YT: http://www.youtube.com/channel/UC4rLfyOMgD-2IhDf0b6YxOw/feed


21 Gru 2012, o 23:08
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Paź 2011, o 18:08
Posty: 145
Miejscowość: Wojnicz
Podziękowano: 63 razy
Otrzymanych podziękowań: 49 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy system pvp (bez tarcz i czach)
Jeśli pomysł się podoba, to kliknijcie kufelek, a nie zaśmiecacie temat -_-

_________________
Sypię piaskiem, okazjonalnie wystrzelę coś z łuku.


22 Gru 2012, o 00:03
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2012, o 20:23
Posty: 4
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy system pvp (bez tarcz i czach)
Cytuj:
- jeżeli gracz został zaatakowany i przegrał -2 punkty * przedział ( niezależnie od ilości osób w przeciwnym pt)


Cytuj:
Minimalna ilość punktów była by 0


Więc jeśli notorycznie uciekałbym z walk PVP i miał cały czas status 0 (bo wnioskuję , że skoro jest minimalna wartość 0 , to nie może być nic na minusie) to mógłbym podawać się za uczciwego i honorowego gracza przy np. dochodzeniu do gildii.
Można by też dodać Tabele na "-"
Dodatkowo , żeby nie było dodawanych/odejmowanych punktów za "ktoś mnie zaatakował i padłem".

Spoiler:


To tylko propozycja , może wydawać się dla niektórych nie uczciwa.Poza tym pomysł jest spoko i dałem kufla.

_________________
Image
Image

Top 1 sheed pvp na s1


26 Gru 2012, o 21:56
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy system pvp (bez tarcz i czach)
Widzę że pomysł się spodoba (czego się nie spodziewałem) więc:

Przede wszystkim obecny system podziału na łowców i zabójców jest jasny i przejrzysty, nie za bardzo rozumiem co to ten pseudopodział

Ponadto
Cytuj:
"Gracze którzy by bawili w pvp dostawali by punkt pvp"
Cytuj:
jeżeli gracz został zaatakowany i wygrał +4 punktów (za każdego gracza z przeciwnego pt)
Cytuj:
system naliczania punktów pvp na czerwonych i złotych polach


Czyli.. ktoś się nie bawi w pvp, ale jak jest atakowany to umie się bronić. Po kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu dniach okaże się że status wzrósł mu do 300 i w PVP bawić się musi czy chce czy nie..

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


26 Gru 2012, o 22:30
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2010, o 19:14
Posty: 86
Podziękowano: 17 razy
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy system pvp (bez tarcz i czach)
rzuff napisał(a):
Czyli.. ktoś się nie bawi w pvp, ale jak jest atakowany to umie się bronić. Po kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu dniach okaże się że status wzrósł mu do 300 i w PVP bawić się musi czy chce czy nie..


Jak ktoś nie będzie chciał się bić to da ucieczkę i nie da żadnych ataków żeby nie zabić. Dlatego zaproponowałem az 300 punktów żeby nikt przypadkiem tylu nie mógł zdobyć.

KrzychuLOL napisał(a):
Dodatkowo , żeby nie było dodawanych/odejmowanych punktów za "ktoś mnie zaatakował i padłem".


muszą być odejmowane i dodawane żeby była jakaś rywalizacja w wojowaniu na planszy. Kto jest najsprawniejszym w pvp.

_________________
Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by przy tym samemu nie stać się potworem.


27 Gru 2012, o 16:57
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 16 Lis 2012, o 17:42
Posty: 89
Podziękowano: 36 razy
Otrzymanych podziękowań: 37 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy system pvp (bez tarcz i czach)
pomysł fajny,ale zauważmy,że w pewnym momencie chcąc ,nie chcąc zdobędziemy te 750pkt i jak w takim wypadku je zbić do 0?


27 Gru 2012, o 17:06
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 448 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron