Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 zmiana w turniejach 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016, o 20:51
Posty: 4
Miejscowość: Warszawa
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Nick w grze: DrAlkoholik
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post zmiana w turniejach
Opiszę wam pokrótce moją historię:
dzień: 5 grudnia 2017
Idę na turniej 2v2 i chciałem się dowiedzieć na jakich zasadach jest on prowadzony, szukam moderatora na chacie i pytałem kto prowadzi turniej na globie - 0 odpowiedzi. Przeglądam forum i widzę coś takiego:

"dzień miesiąca: 1; godzina: 20:00; rodzaj: 2vs2 20-35 MSL 55
dzień miesiąca: 5; godzina: 20:00; rodzaj: 2vs2 36-52 MSL 88
dzień miesiąca: 9; godzina: 20:00; rodzaj: 2vs2 53-69 MSL 122
dzień miesiąca: 14; godzina: 20:00; rodzaj: 3vs3 20-35 MSL 83
dzień miesiąca: 18; godzina: 20:00; rodzaj: 3vs3 51-69 MSL 180

Wszystkie walki do 15 rund, zwycięzca liczony wg %hp."

Okej, turniej do 15 rund, znam zasadę oceniania wg. % hp. Bajlando ideolo, lecimy z tematem.

Tu sie pojawił problem bo podczas turnieju widzę że pokazuje sie 16 runda XD i nagle dowiaduję się od przeciwnika, że turniej jest do 25 rund i nie wiem pod jakim względem oceniany jest zwycięzca. Troche słabo ale nie twierdzę, że bym wygrał na tych zasadach do 15 rund. Po prostu nie lubię dostawać "fake info".

Zakładam temat, ponieważ już drugi raz mi się zdarzyła taka sytuacja i jestem lekko zniesmaczony.

Teraz do sedna - w koncu dodaję swój post w tym a nie innym dziale więc zaproponuję rozwiązanie:
-Przy każdym turnieju w informacjach powinna widnieć konkretna informacja odnoście ilości rund oraz tego czy wygrywa %hp czy zadane dmg. Tak, jest informacja "dokładne info znajdziecie na forum" ale byłaby to korekta wyłącznie kosmetyczna. Dzięki niej byłoby jaśniej i przejrzyściej.
-Wprowadzenie komendy "/mod" by odnajdywać moderatorów tak samo jak możemy odnalezc gm "/ekipa". Czasem przyda się to też w sytuacjach typu "mam sprawe do moda ale nie chce mi sie spamować x razy na chacie ogólnym". Chyba moderatorzy nie mieli by wielkiego problemu gdyby dało się ich znaleźć przez komendę, też są jak by nie patrzeć członkami ekipy.
-W informacjach odnośnie turnieju powinna się też znajdować informacja o tym kto dany turniej prowadzi. Przy tym rozwiązaniu każdy by wiedział kto prowadzi turniej i że to do niego można się zgłosić w jego sprawie, byłby wtedy wyłączony z obowiązku kneblowania graczy i mógłby się kompletnie poświęcić prowadzeniu turka.

_________________
Druid Alkoholik - Język polski zawiera ogromny zasób przekleństw, nie bójmy się ich używać

https://www.youtube.com/TobiBlow #Youtuber


13 Gru 2017, o 23:28

Podziękowali: ladymrau (14 Gru 2017, o 01:42)
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: zmiana w turniejach
1 - info o zasadach turnieju. Moim zdaniem powinno być dodane na arenie. Liczę po cichu, że w końcu ktoś ogarnie turnieje w TBR i będzie z nimi porządek, zasady będą jasne. Wydaje mi się, że podobnych tematów kilka już było, sam pisałem podobne żale swego czasu w związku z turniejami.

2 - info o moderatorach. Temat na pewno wiele razy poruszony. Nie jest jednak oczywisty, bo moderator poza prowadzeniem turniejów (smod) ma inne obowiązki, przede wszystkim pilnować czatów. Wykorzystanie takiej komendy dawałoby graczowi jasną informację nie tylko o obecności danych moderatorów, co często byłoby pomocne, ale w przypadku otrzymania kary natychmiast mógłby sprawdzić kto w danym momencie jest online. Przy aktywności 1 moda/gma odpowiedź kto dał karę jest oczywista. Moderatorzy byliby pewnie jeszcze bardziej zasypywani wiadomościami prywatnymi, gdyby gracze wiedzieli o ich obecności dzięki komendzie.

3 - info o prowadzącym. Szczerze nie widzę takiej potrzeby. Jeśli coś jest nie tak z turniejem to prowadzący pewnie o tym wie, jak nie poszła kolejna runda to pewnie jest jakiś powód, a spam 200 osób na priv "dawaj rundę" nic dobrego nie przyniesie. Druga sprawa to wyłączenie z obowiązków na czas turnieju - moim zdaniem słabe. Co gdy będzie jedynym moderatorem w danej chwili, a na czatach będzie syf? Ma to zostawić bo prowadzi turniej? Turniej to dodatek do obowiązków, a nie ich zmiana, tak to odczuwam.

O ile się nie mylę to moderator nie może prowadzić turnieju, tylko smod i GM.

Pozdro

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


14 Gru 2017, o 00:14
Profil WWW
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2014, o 20:55
Posty: 27
Miejscowość: Bochnia
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Nick w grze: ArchEnemy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: zmiana w turniejach
tak mod ma kontrolować czat ale jak szukasz jakiegoś moda bo masz jakiś problem to się żaden nie odezwie a weź przeklnij to się będą zabijać który pierwszy da ci knebla , i pomysł Tobiego z komenda na sprawdzenie jaki mod jest online jest całkiem spoko :)

_________________
Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci, wszystkie figury, nasra na szachownice i będzie dumny z wygranej ...


14 Gru 2017, o 01:33
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Sty 2017, o 18:23
Posty: 117
Miejscowość: Szczecin
Podziękowano: 82 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Nick w grze: Bali
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: zmiana w turniejach
Pomysł Tobiego z komendą sprawdzenia jest jak najbardziej na tak :) Dlaczego?
Zapewne każdy z nas wie , że wszedł exp altów i byś może jakiś członek ekipy posiada postacie alternatywne w celu hmm ukrywania się aby trochę poczuć się jak normalny gracz a nie członek ekipy. U nas na Larkas znalazłoby się 2 może 3 modów gdzie mają kilka postaci które nie każdy zna aby móc zgłosić dany problem . Także warto przemyśleć taką komendę , zapewne by ułatwiła a zarazem zrobiła trochę zajęcia naszej ekipie :) Pozdrawiam :D

_________________
"Już od najmłodszych lat zielony jest nasz świat "


14 Gru 2017, o 05:04
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 Wrz 2016, o 10:46
Posty: 143
Podziękowano: 49 razy
Otrzymanych podziękowań: 143 razy
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: zmiana w turniejach
W teorii taka komenda byłaby dobra, ale są bardzo dobre powody, dla których takowej nie ma. Otóż, często po nadaniu kary osobnik ukarany chce po prostu nawrzucać modowi i utrudniać mu robote., albo składać bezsensowne tłumaczenia, które nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości, jak np. przy zagwiazdkowaniu słowa oznaczającego żeńskie narządy rozrodcze i zostawieniu 2 pierwszych liter odkrytych, gracz próbuje przekonać, że chciał nazwać kogoś innego pizzą (autentyk). O ile więc rozumiem dobre strony istnienia takiej komendy, to po prostu wiem z doświadczenia, że byłaby ona nadużywana przez rozgniewanych z własnej winy graczy i trolli. Nie zapominajmy, że kod też człowiek i gracz. Gdy już będę miał komputer do dyspozycji, dzięki czemu będę mógł być zalogowany, to jestem zazwyczaj obecny na każdym z serwerów. Jeśli zaś chodzi o to, że czasem modzi nie piszą do osób proszących o pomoc, to pracujemy nad polepszeniem tego. W kwestii turnieju, możesz to zgłosić na support?


14 Gru 2017, o 12:50
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2015, o 07:58
Posty: 13
Miejscowość: Warszawa
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Nick w grze: Dabon
Odpowiedz z cytatem
Post Re: zmiana w turniejach
Kwestia przyzwyczajenia jak za kazdym razem jest to samo :D

_________________
Ave Player vs Player

/// W grze od 24.01.12 ///

Pierwsze miejsce i absolutny pogromca Ligi: Dabon (Ostlor). - 12.08.2018

Pierwszych miejsc: 61
Drugich miejsc: 34
Trzecich miejsc: 33


14 Gru 2017, o 13:13
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: zmiana w turniejach
Radogostt napisał(a):
Otóż, często po nadaniu kary osobnik ukarany chce po prostu nawrzucać modowi i utrudniać mu robote


Tak ale jak sie mod pomyli to nie potrafi nawet wyjasnic za co ukaral tylko sie chowa za supportem. Gram od 2011 i w razie pomylki moda zawsze mozna bylo wyjasnic, raz dostalem np knebla za handel kontem bo na handlowym napisalem cos w stylu "vd 2x lvl z dobrym eq..." przez przypadek kiedy szukalem slota na exp na zamku, szybka wiadomosc do moda/gma i sprawa wyjasniona. A teraz jak w lesie.

A teraz mamy support i nieudolna generacje modow. Oczywiscie gdyby ktos pisal do takiego moda tylko zeby go wyzywac to od razu banik albo kula u nogi i po sprawie.


14 Gru 2017, o 15:11
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016, o 20:51
Posty: 4
Miejscowość: Warszawa
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Nick w grze: DrAlkoholik
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: zmiana w turniejach
zgłoszenie na suppka wysłałem.
Bez odbioru :P

_________________
Druid Alkoholik - Język polski zawiera ogromny zasób przekleństw, nie bójmy się ich używać

https://www.youtube.com/TobiBlow #Youtuber


14 Gru 2017, o 21:17
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 22 Wrz 2017, o 13:59
Posty: 4
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: zmiana w turniejach
Zamiast spamić na chacie ,,mod na priv'' można sprawdzić na forum listę moderatorów na danym serwerze i samemu sprawdzić który jest online.


14 Gru 2017, o 21:52
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Sty 2017, o 18:23
Posty: 117
Miejscowość: Szczecin
Podziękowano: 82 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Nick w grze: Bali
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: zmiana w turniejach
Vahral napisał(a):
Zamiast spamić na chacie ,,mod na priv'' można sprawdzić na forum listę moderatorów na danym serwerze i samemu sprawdzić który jest online.


Zwróć także uwagę na to , że nie każdy korzysta z forum :P

_________________
"Już od najmłodszych lat zielony jest nasz świat "


14 Gru 2017, o 22:03
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 51 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron