Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 Wanted 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Wrz 2010, o 03:37
Posty: 32
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Wanted
Chciałem zwrócić uwagę na ciekawy pomysł, który zasugerowała Mysteria w temacie http://forum.taern.pl/viewtopic.php?f=14&t=7969&start=10 - by zrobić listę wanted.

Postaram się rozwinąć ten temat tak jak ja to widzę:

Masz 20 lvl i ubija cię bez przerwy czaszka lvl 30? Chcesz się zemścić? Zasponsoruj mściciela.

W karczmie, tam gdzie wisi lista rankingowa (ktora juz nie jest potrzebna, bo ranking mozna sprawdzic inaczej) mogłbyby wisiec ogłoszenia w stylu:

Zabić gracza: Abc
Zleceniodawca: Def
Nagroda: 5000 złota
Ilość nagród: 3
Ogłoszenie wygasa za: 3dni 4godz 57min

Wtedy, powiedzmy gracz Ghj, który ma poziom 40, mógł zabić 3 razy Def'a i dostać za to 15000 golda.

Ale jak taka tranzakcja miałaby się odbywać? Oto mój pomysł:
W momencie dawania ogłoszenia gracz Def musiałby zdeponować 15k golda. Należałoby do tego wprowadzić jakiś dowód za zabicie innego gracza. Pamiętam, że w Diablo 1 po pokonaniu przeciwnika ucinało mu się ucho i brało do invectory. Można ten pomysł skopiować :)

Wtedy Ghj po zabiciu Abc dostawałby do ekwipunku jego ucho, nastepnie szedłby do tawerny i tam wymieniał ucho na 5000 złota. W tym momencie gracz Def dostawałby na pocztę wiadomość "Ghj zabił gracza Abc"

Oczywiście można by jeszcze np wprowadzić jakąś prowizję od nagrody, która przepada. Powiedzmy 10% idzie dla oberżysty za to, że ogłoszenie wywiesza :P
Zatem przykładowa usługa kosztowałaby Def'a 15000 + 15000 * 10% = 16500 złota

Dodatkowo - 'ucha' powinny być dropione tylko wtedy, gdy ktoś jest na liście "Wanted". W innym wypadku można by kolekcjonować ucha ludzi i 'sprzedawać' je, gdy dana osoba znajdzie się na liście, tym samym owy Abc uniknął by śmierci w danym momenci, a przecież nie o to tu chodzi.


24 Lip 2011, o 13:17
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2011, o 03:16
Posty: 421
Miejscowość: Wwa/Krk/Hamburg
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 130 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wanted
tez o tym myslalem, ale jak dla mnie beda sie pojawiac przekrety typu:
"-ej jest nagroda za mnie 30k, chodz mnie zabijesz 3x i sie podzielimy nagroda
-ok"
Ludzie, znajomi beda sie umawiac zeby zdobyc kase a smierc w walce pvp az tak duzo nie zabiera, wiec tak jakby sie zwroci dead
Pomysl ogolnie ciekawy ale rozwiazanie na przekrety by sie przydalo

_________________
Koko: kuki jak nazwac gildie?
-nie wiem, czy to wazne?
..
-dlaczego nazwales nasza gildie NoName?
-bo to gildia bez nazwy, ona nie jest wazna, tylko osoby ktore w niej sa
Image
Dzieki. Wszystkim.


24 Lip 2011, o 16:33
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 13 Lip 2011, o 11:51
Posty: 59
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wanted
Gruks napisał(a):
W momencie dawania ogłoszenia gracz Def musiałby zdeponować 15k golda.


Gruks napisał(a):
Zatem przykładowa usługa kosztowałaby Def'a 15000 + 15000 * 10% = 16500 złota


A zatem by nie było przekrętów bo 'Def' -owi by to sie wogóle nie oplacalo
pomysł ciekawy ,ale czy :
-Jak jakiemuś gościowi nie spodobałby sie wyraz twarzy tego drugiego :P i wystawiłby go na poszukiwanego ... to ta druga osoba za nic by zaliczała zgony :P

A zatem pomysł dobry ale do dopracowania :P

_________________
Bruise s3 lvl: 49 :P - Na razie przerwa
BruiseŁuk s3 lvl :47 :D - ciągle rośnie


Ostatnio edytowany przez Bruise 25 Lip 2011, o 14:47, edytowano w sumie 2 razy



24 Lip 2011, o 18:01
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Wrz 2010, o 03:37
Posty: 32
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wanted
kukuiemu chodziło chyba o to, że typ, za którego jest nagroda umówi się z kolegą, że ten go zabije, a nagrodą się podzielą.

Cóż, taka opcja istnieje, ale jakby nie patrzeć - Abc padł :P

Poza tym Abc może nie zdążyć zawołać kumpla... :>


Oczywiście np. gdy dwie osoby zabijają Abc, to 'ucho' wypada tylko jednej z nich.



I jeszcze jedno - zamiast ucha mogła by być głowa - w końcu grafika każdej głowy jest gotowa ^^


24 Lip 2011, o 22:50
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wanted
Przede wszystkim - czy pomysł by się przyjął? Czy aż tylu graczy będzie chętnych rozstawać się z kasą, by jego przeciwnik padł?

Jeśli przeciwnik ma wysoki lvl, to byle kto go nie ubije. Czyli największe szanse na śmierć w walkach gildiowych i ustawkach, gdzie i tak by zapewne padł. W końcu, jak mam ubić kogoś na ~60 lvl, kiedy on z instancji nie wychodzi?

Najlepiej od razu sponsorować jego wrogów. Ale po co, jaki ma to sens? Zleceniodawca nie zechce dużo płacić, najemnik jeśli ubije ofiarę, to raczej przy okazji... w efekcie zainteresowanie będzie nikłe.


24 Lip 2011, o 23:10
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 13 Lip 2011, o 11:51
Posty: 59
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wanted
Czytaj :P sam napisałeś ,że osoba Def by musiała złożyć 15k+ odsetki w karczmie ,a jak ktos zabije już tego Abc to 5k z karczmy znika a wiec Def na tym traci, a nie zyskuje .

_________________
Bruise s3 lvl: 49 :P - Na razie przerwa
BruiseŁuk s3 lvl :47 :D - ciągle rośnie


25 Lip 2011, o 14:48
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wanted
Ja bym to widziala w ten sposob.

Jak by to wyglądało?
Mamy w karczmie liste osob poszukiwanych,którą możemy przeglądać i gdzie mozemy dodac nick gracza, ktorego chcemy, by ktos sie pozbyl, a nastepnie wprowadzamy odpowiednia kwote.
Mamy trzy kwoty do wyboru:


-10k zlota, oznacza to, ze mozna zgarnac nagrode 5k, a 5k jest pobierane za usluge. Wtedy u sosby, za ktora zostala wystawiona nagroda pojawia sie nad glowa żółty znaczek $, dzieki czemu inni wiedza, ze za ta osobe przysluguje nagroda.

-40k zlota, 20k dla zabójcy i 20k za usluge co powoduje pojawienie sie u skazanego srebrnego znaczka
$ dzieki czemu inni beda wiedzieli, ze za ta osobe oferowana jest wieksza nagroda

-100k zlota (pol na pol standardowo). Pojawia sie czerwony znaczek
$ i nie dosc, ze bedzie to najbardziej scigana osoba, to jeszcze podobnie jak czerwona czaszke, mozna go bedzie zaatakowac na zoltym polu.


-Osoby ze znaczkami $ maja 50% na pojawienie sie Pumpmastera (tak jak czaszki).
-Znaczek $ widnieje tylko do momentu pierwszego zabicia, pozniej znika i takej osoby nie mozna wprowadzic na liste WANTED przez kolejnych kilka dni (zabezpieczenie przed znecaniem sie nad graczami).
-Jeden gracz (jedno konto) moze dac tylko jedno zlecenie na innego gracza, pozniej musi odczekac kilka dni, nim da nastepne (zabezpieczenie przed szalencami przypinajacymi takie znaczki kazdemu)
-Jesli jedna osoba da zlecenie na jakiegos gracza, to druga osoba tez moze dac zlecenie na tego samego gracza, ale pod warunkiem, ze bedzie ono o stopien wyzsze, wtedy kasa za zlecenie mniejszej rangi wroci do wlasciciela, wraz z wiadomoscia, ze ktos dal wiecej za glowe tej samej osoby :P jak na kogos dano zlecenie najwyzszej rangi, to nikt nie moze go przebic.


Ale czemu wlasnie tak?
-Czemu az polowa zlota sie marnuje? zeby opcja ta nie byla nagminnie wykorzystywana.
-Czemu ceny takie duze? patrz wyzej.
-Czemu ma to sluzyc? mniejsze poziomy moga w ten sposob mscic sie na koksach, a koksy dawac zlecenie na mlodych denerwujacych graczy, bez obawy o pumpmastera.
-Jak zostanie rozdana nagroda, gdy sciganego zabije kilkuosobowa grupa? zostanie rowno podzielona miedzy nich.
-Kiedy nagroda bedzie wyplacana? natychmiast po zabiciu.


Problemy
-Co zrobic, gdy osoba za ktora smierc chcemy zaplacic ma juz nad glowa czaszke, lub tarcze? Czy znaczek $ ma tymczasowo zastapic istniejace juz oznaczenie?
-Poszukiwany moze sie z kims dogadac, ze da sie zabic i podziela sie nagroda, ale mysle, ze czesciej bedzie zabijany przez kogos, kto bedzie wolal zatrzymac cala nagrode, albo zostanie oszukany i nikt sie z nim nie podzieli ^^
-Co z koksami? Przykładowo na s1 Wulgarf (top 1) pewnie nie miałby życia przez to, ze zawsze znalazł by się gracz chcący zapłacić za głowę koksa, czy oni powinni być traktowani na specjalnych zasadach? Nie chce rozwiązań typu "ustalić wielkość zapłaty względem poziomu gracza, za którego chcemy dać nagrodę", ponieważ doprowadzi to do dreczenia slabych poziomow.


26 Lip 2011, o 00:05

Podziękowali: 3 3siu (27 Lip 2011, o 19:58), nedon (31 Sty 2012, o 21:17), ProStyler (26 Lip 2011, o 12:06)
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Wrz 2010, o 03:37
Posty: 32
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wanted
Bruise napisał(a):
Czytaj :P sam napisałeś ,że osoba Def by musiała złożyć 15k+ odsetki w karczmie ,a jak ktos zabije już tego Abc to 5k z karczmy znika a wiec Def na tym traci, a nie zyskuje .


Ja zaapeluję inaczej - myśl!

Chodzi o to, że jeśli np. ja zobaczę, że jest za mnie nagroda, to mogę poprosić kumpla, by mnie zabił, a kasą się podzielimy.


26 Lip 2011, o 00:06
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2011, o 16:43
Posty: 169
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wanted
Ale nie ma też tutaj sensu że
Np.
Gracz A pokłóci się z graczem B na privie.
Gracz B wystawi Gracza A na liste WANTED za 100k
i wtedy gracz A jest śledzony przez wszystkich chociaż pokłócił się z 1 graczem. Gracz A nie ma potem życia bo wszyscy go zaatakują nawet gdyby pump wyskoczył bo co to 10kexpa za ded w porównaniu z 50k kasy za ściecie głowy. Nie ma to sensu i każdy pierwszy lepszy gracz może wystawić bez powodu twój nick na liste i sam będziesz ścigany.
Do dopracowania.
Np. Każdy gracz może złożyc w ciągu tygodnia jedną propozycje.

_________________
SARNASES Łucznik 63 s2
Start Gry :D 14.12.2010 . Takich czasów nawet najstarsi górale nie pamietają.
Jestem z wami już rok!!!


26 Lip 2011, o 00:14
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Wrz 2010, o 03:37
Posty: 32
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wanted
SARNASESo - no i właśnie o to chodzi, dzięki temu gra będzie ciekawsza :)
oczywiście powinien być limit na 'ilość wystawionych zleceń'


26 Lip 2011, o 11:12
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 423 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron