Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Kolejny nieprzemyślany pomysł na hurabura.... 
Autor Wiadomość
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 21:16
Posty: 1021
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 175 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kolejny nieprzemyślany pomysł na hurabura....
a co twoje brzydkie przytyki mają wspólnego z tematem?

'lud' znalazł się w filtrze ze względu na 'lód', więc jak najbardziej to drugie się wiąże ze sprawą.

jeszcze raz, bo widzę że użyłam zbyt dużego skrótu myślowego i nie załapałeś - 'lud' użyty w kontekście 'zamarzniętej wody' jest błędem. 'ludu' nie może być użyte w tym kontekście, bo w odmianie 'lodu' nie istnieje, dlatego w żadnej sytuacji błędem nie jest.

zauważyłeś w ogóle że cały czas piszę że masz rację, to słówko nie powinno znajdować się w filtrze?

a od moich preferencji seksualnych to się odstosunkuj ^^


22 Mar 2013, o 02:52
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 20:40
Posty: 129
Miejscowość: Bydgoszcz
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kolejny nieprzemyślany pomysł na hurabura....
Ironka skąd ty czerpiesz tę anielską cierpliwość silenia się na akie uprzejmości gdy Cię bezpodstawnie obrażać? xD

Mam pomysł! Konkurs na najśmieszniejsze błędnie zafiltrowane słowo ;D

Myślę, źe moje "cechu-jące" ma szansę wygrać xD

_________________
"To nie bug. Tak ma być..."
"Procenty działają"
Pety dopracowane
Podklasy zrobione


22 Mar 2013, o 02:56
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kolejny nieprzemyślany pomysł na hurabura....
Błedów jest masa - po moim zdziwieniu czemu "wierzę Tobie" zostało przemianowane na "Kupię słownik Tobie" zostało z filtra usunięte. Tylko czy Administracja jest aż tak bardzo "dys", żeby nie móc przewidzieć wprowadzenia kolejnych zmian oraz ich konsekwencji?

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


22 Mar 2013, o 03:01
Profil ICQ WWW
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 20:40
Posty: 129
Miejscowość: Bydgoszcz
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kolejny nieprzemyślany pomysł na hurabura....
Nie mam pocieszającej na to pytanie odpowiedzi... obraz bardzo fajnej gry, gdy przychodzi do jej komentowania na forum, cokolwiek psuje poziom kompetencji niektórych kolorowych :?

Żal mi tyłek ściska że nie ma szans zamienić paru słów z drygiem odnośnie co niektórych nowych pomysłów...

_________________
"To nie bug. Tak ma być..."
"Procenty działają"
Pety dopracowane
Podklasy zrobione


22 Mar 2013, o 03:18
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 22:20
Posty: 143
Miejscowość: Cardiff
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 28 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kolejny nieprzemyślany pomysł na hurabura....
Ja tylko tyle wtrącę: ktokolwiek odpowiada za słownik, nadużywa tzw. "wildcard" (wieloznacznik http://pl.wikipedia.org/wiki/Wieloznacznik).
Wprowadzając słowo "ocenzurowane", bez pomyślunku dodaje symbol obejmujący dowolny ciąg przed i po słowie. Taki zapis *c h u j* automatycznie i niesłusznie obejmie i "c e c h u j ą c e" czy "l e n i u c h u j e". Jest to przyczyna większości błędów. Podobnie z "l u d", oraz "c i p" ("d o w c i p" już naprawiony chyba).

Zasady są wrzucane bez zastanowienia, wystarczyłoby np. ocenzurować pojedyncze wystąpienie "c i p" (dopełniacz liczby mnogiej od wulgaryzmu oznaczającego żeńskie narządy płciowe), ale wykluczyć powtórzenia "c i p c i p" oraz "c i p c i p c i p" (onomatopeja, http://www.sjp.pl/cip).

Nadal można korzystać w wildcardów, (np. "*jeb*" wydaje się dość bezpieczne, choć może są poprawne słowa polskie zawierające ten ciąg, wtedy można dać kilka wyjątków "*jeban*" "*jebak*" "*jebi* "*jebn*").

Oczywiście, staranne opracowanie reguł wymaga więcej czasu i więcej pisania.

Miałem poszukać błędów w zeszły weekend, ale obiecanego dostępu do s0 nie dostałem (ani odpowiedzi od HM), a wrzucać wulgaryzmów na forum nie chcę, z oczywistych względów.

Post edytowany, dodano jeden akapit, poprawiono pisownię.

_________________
"The meme for blind faith secures its own perpetuation by the simple unconscious expedient of discouraging rational inquiry"


22 Mar 2013, o 13:11
Profil WWW
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kolejny nieprzemyślany pomysł na hurabura....
Plenty, no to się nie zgadaliśmy - ja czekałem na sygnał od Ciebie w minioną sobotę i mogę dać Ci tam dostęp od reki bo akurat mam chwilę...

co do samego słownika, to podmieniane są dokładne kombinacje znaków a nie fragmenty z otaczającymi je innymi znakami czyli np. jeśliby w słowniku było słowo 'kur' to zastąpi jedynie to słowo tj. 'kur' a nie 'kurczak', 'kurczatko', 'kurek' i parę innych słów...

słownik sam w sobie nie jest doskonały i nigdy nie będzie, ja osobiście jestem zwolennikiem umieszczenia w nim słów które brzmią podobnie choć maja rózna pisownie w zależności od znaczenia (np. wspomniany 'lód' i 'lud') - a to z prostej przyczyny: na 100 słów 'lud' na czacie przynajmniej 95 będzie napisanych błędnie, podobnie ze słowem 'pomorze' i paroma innymi... to jest oczywiście do dyskusji i akurat to mogę zmieniać od ręki ale w tym przypadku uważam, że prędzej ktoś się nauczy pisać poprawnie 'lód' (od lodu) niż utrwali sobie błąd 'lód' (od ludu)...

mogę się mylić i jestem otwarty na dyskusje.


22 Mar 2013, o 13:36
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 22:20
Posty: 143
Miejscowość: Cardiff
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 28 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kolejny nieprzemyślany pomysł na hurabura....
Dlatego jestem zwolennikiem zastępowania wulgaryzmów ciągiem "*". Ratuje sytuację, gdy jednak słowo było poprawne ;P Ale to nie moja gra, mogę tylko sugerować.

Co do dostępu do s0 - byłbym wdzięczny, choć na testy będę miał czas znowu dopiero od jutra. Teraz posiedzę na Taernie z godzinkę, dwie - i do roboty.

A co do dogadania się - wysłałem pw, i sprawdziłem twoją obecność na forum.

Cytuj:
Temat wiadomości: Re: "Kupię słownik"
Od: plenty
Wysłane: 16 Mar 2013, o 17:26
Do: Heavenmaker

Będę z przerwami do wieczora na s3, postać "Nyia".

Myślałem o skrypcie testującym słowa, coś w stylu ataku słownikowego, ale dla wybranych grup; głównie w celu wyłapania niepoprawnej cenzury z wildcard'ami.

Opóźnienie pisania ciut spowolni zabawę, ale coś wymyślę.



Cytuj:
podmieniane są dokładne kombinacje znaków a nie fragmenty z otaczającymi je innymi znakami czyli np. jeśliby w słowniku było słowo 'kur' to zastąpi jedynie to słowo tj. 'kur' a nie 'kurczak',


No nie mów mi że "c e c h u j ą c y" czy "l u d ó w" ktoś ręcznie dodał. Chyba że forum i gra mają osobne słowniki; ale w grze na 100% wyłapało słowo "d o w c i p a s".

_________________
"The meme for blind faith secures its own perpetuation by the simple unconscious expedient of discouraging rational inquiry"


Ostatnio edytowany przez plenty, 22 Mar 2013, o 13:48, edytowano w sumie 1 raz



22 Mar 2013, o 13:42
Profil WWW
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kolejny nieprzemyślany pomysł na hurabura....
moja wina, przepraszam ale proszę o wyrozumiałość - ja dziennie dostaje od kilku do kilkudziesięciu pw na forum... musiałem przeoczyć lub odczytałem, odłożyłem na później i mi uciekło... już wchodzę na s3 i od ręki dam Ci dostęp.

edit:
plenty napisał(a):
No nie mów mi że "c e c h u j ą c y" czy "l u d ó w" ktoś ręcznie dodał. Chyba że forum i gra mają osobne słowniki; ale w grze na 100% wyłapało słowo "d o w c i p a s".


słownik na forum to zupełnie inny mechanizm niż słownik w grze - na forum faktycznie działa to tak, że wyłapuje określona kombinacje znaków i zastępuje całe słowo - ale to mogę też zmienić, natomiast "d.o.w.c.i.p.a.s" przed chwilą napisałem na czacie i spokojnie przeszło i nie przypominam sobie żeby było w słowniku - ale nawet jeśli to obecnie go tam nie ma.


22 Mar 2013, o 13:45
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 22:20
Posty: 143
Miejscowość: Cardiff
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 28 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kolejny nieprzemyślany pomysł na hurabura....
Dzięki za dostęp. W pełni rozumiem że pm mógł umknąć. "d.o.w.c.i.p.a.s" faktycznie już puszcza. Wyłapałem sporo słów które powinny, a nie są objęte cenzurą, i ledwie kilka, które cenzuruje, a nie powinno. Zgodnie z obietnicą zrobię listę i wyślę na PW.

Jeszcze raz dziękuję.

_________________
"The meme for blind faith secures its own perpetuation by the simple unconscious expedient of discouraging rational inquiry"


22 Mar 2013, o 15:20
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 493 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron