Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Nakładki/zakup strzał. 
Autor Wiadomość
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Lut 2012, o 15:15
Posty: 475
Miejscowość: Orzesze
Podziękowano: 24 razy
Otrzymanych podziękowań: 135 razy
Post Re: Nakładki/zakup strzał.
Torkil napisał(a):
mikhell napisał(a):
Torkil napisał(a):
Kiedyś razem ze znajomymi ustaliliśmy że taki item dający 1 dodatkową akcję na początku każdej walki byłby pożyteczny. Umieszczałoby się to w nieużywanym slocie. Po przypisaniu do itemu akcji z pierwszej lub drugiej zakładki umiejętności powodowałoby to ze na początku pierwszej rundy każdej walki ( i tylko wtedy) ta akcja odbywałaby się z automatu. Bez różnicy: atak, buff, debuff. Do tego mielibyśmy jeszcze standardowo do 5 możliwych akcji. Powiedzmy ładunek wart jedną platynę będzie dawał możliwość 10 użyć w walce. Cena może i tania - ale dzięki temu każdego byłoby stać na wydanie 10 platynki na niedzielę żeby sobie na maksa mieć takie turbo przy czyszczeniu bosów solo. Ta dodatkowa akcja nie pobiera żadnych zasobów many/kondy.
Sh z 14 PA na starcie, mo od razu z inką na sobie,dru na źródle,barb ze skórą, rycerz to w bufach może sobie przebierać. Luk to mamuśka dla każdego. A vd to chyba zaćmieniem będzie macał :D
To by były dopiero emocje w pvp


Kolejny beznadziejny pomysł, który zachwiałby całą grą...

Jak chcesz krytykować to rób to porządnie a nie spamem walisz po oczach. Zachwiałby całą grą? Jak to możliwe że zachwiałoby to balansem skoro obecnie wszyscy narzekają że zbyt dużo zależy obecnie od szczęścia.


"Miszczu"
Nic nie napisałem o balansie pvp, ale chodziło mi głównie o pvm, ale widać nawet tego nie potrafisz zrozumieć.
BTW: wiesz ile to jest 6/5?
Wydaje mi się, że w okolicach drugiej klasy szkoły podstawowej dzieci już wiedzą, a Ty chyba nie.
Dzięki temu cudownemu pomysłowi ilość ataków oraz innych akcji wyniesie w stosunku do dzisiejszego stanu 1,20, czyli wzrośnie o 20%.
Cała gra zatem stanie się o 20% łatwiejsza. Naprawdę cudowny pomysł.
Jednak myślę że powinniśmy pójść dalej i każdej nowej postaci już na starcie dawać epika. Tobie dodatkowo przydałby się młotek, który w połączeniu z siłą mięśni jednej z rąk i głową, mógłby Cię czasem otrzeźwić.

PS. A co do pvp, to już teraz ludzie płaczą, że "MO bije po 12-14 razy". Przy proponowanych zmianach ta wyimaginowana liczba ataków mogłaby przekroczyć 20!

_________________
Gram na Larkas (kiedyś S2), MO 133
Gildia: Dark Templars |||||||| Blues Brothers & Valhalla - I shall remember

Image
+Druid turniejowy, lvl 44: 1. miejsce x3 +Ryc turniejowy, lvl22: 1. miejsce x3, 3. miejsce x1


5 Lis 2013, o 16:17
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Post Re: Nakładki/zakup strzał.
mikhell napisał(a):
"Miszczu"

"Mistrzu"
mikhell napisał(a):
Nic nie napisałem o balansie pvp, ale chodziło mi głównie o pvm, ale widać nawet tego nie potrafisz zrozumieć.

No tak, bo to ja mam się domyślać a co autorowi posta chodziło. Jak ktoś jest zbyt leniwy to niech potem tłumaczy dokładnie i nie narzeka że mu się nie chce, bo wcześniej też się nie chciało dokładnie napisać.
mikhell napisał(a):
BTW: wiesz ile to jest 6/5?
Wydaje mi się, że w okolicach drugiej klasy szkoły podstawowej dzieci już wiedzą, a Ty chyba nie.
Dzięki temu cudownemu pomysłowi ilość ataków oraz innych akcji wyniesie w stosunku do dzisiejszego stanu 1,20, czyli wzrośnie o 20%.
Cała gra zatem stanie się o 20% łatwiejsza. Naprawdę cudowny pomysł.

Odnoszę wrażenie, że zachwyty nad tym pomysłem są co nieco prawda przesadzone, ale dziękuję.
Uwaga, teraz będzie ciężko, trzeba będzie myśleć!
:o
Pytanie na początek:
Skąd drogi autorze wiozłeś tę magiczną wartość 120% ? Jakim cudem jedna dodatkowa akcja na początku każdej walki przyśpieszy grę o jedną piątą? Skąd takie wyliczenia?
Proszę o cytat jeśli to moje słowa, chociaż wiem że się nie doczekam.
Rozumiem jakaś konstruktywna krytyka, ale takie coś?
mikhell napisał(a):
ednak myślę że powinniśmy pójść dalej i każdej nowej postaci już na starcie dawać epika. Tobie dodatkowo przydałby się młotek, który w połączeniu z siłą mięśni jednej z rąk i głową, mógłby Cię czasem otrzeźwić.

Skończ myśleć (bo nie wychodzi) o epikach, młotkach i innych rzeczach, nie chce przejawiać się w tych chorych wizjach :D
mikhell napisał(a):
PS. A co do pvp, to już teraz ludzie płaczą, że "MO bije po 12-14 razy". Przy proponowanych zmianach ta wyimaginowana liczba ataków mogłaby przekroczyć 20!

Ta, wszyscy krzyczą że tyle bije a jak przyjdzie co do czego to nikt nic nie widział, albo widział na yt.


5 Lis 2013, o 17:34
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Wrz 2012, o 17:56
Posty: 34
Miejscowość: Wschodnia Polska
Podziękowano: 33 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Post Re: Nakładki/zakup strzał.
Matematyku:
6/5=120% bo 1/5=20%, a 6x20%=120%
Przy założeniu, że 5=100%, otrzymujemy wynik 6/5=120%
Gdzie: 5 to liczba podstawowych atakow, a 1, to ten twoj dodatkowy atak (w sumie 6)

[Tak dla wyjasnienia]


Mam nadzieje, ze czytelne ;D

_________________
Tyle w temacie.
http://scr.hu/0en0/b3b8j
Ave dymki! Trzecie msc: 9
Ave PvP! Drugie msc: 11
Ave marne procenty! Pierwsze msc: 14..
W grze od 1.04.12


22 Lis 2013, o 23:18
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Post Re: Nakładki/zakup strzał.
Tehawanka napisał(a):
Matematyku:
6/5=120% bo 1/5=20%, a 6x20%=120%
Przy założeniu, że 5=100%, otrzymujemy wynik 6/5=120%
Gdzie: 5 to liczba podstawowych atakow, a 1, to ten twoj dodatkowy atak (w sumie 6)
[Tak dla wyjasnienia]
Mam nadzieje, ze czytelne ;D

Tyle, że ten dodatkowy atak byłby na początku każdej walki, a nie na początku każdej rundy. Nie zawsze wykonujemy 5 ataków podczas całej walki.


I tym małym offtopem zamykam temat, nakładki na strzały nie przejdą.

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


22 Lis 2013, o 23:25
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 153 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron