Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Pare pomyslow 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Wrz 2011, o 22:12
Posty: 406
Podziękowano: 138 razy
Otrzymanych podziękowań: 169 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pare pomyslow
Spokojnie Panowie, tutaj się nie kłócimy.
1. Sama idea ciekawa, ale zdolności jakie przedstawiłeś to praktycznie zdublowane umiejętności petów jedynie zmaksowane. Mały dodatek dla naszego zwierzaka to dobre rozwiązanie. Jakaś super umiejętność nad której użyciem pracuje sporo czasu, a gdy już zdecyduje się jej użyć- sieje zniszczenie. W PvP znaleźliby się maruderzy narzekający na "fart", ale skoro spell ma być rzadki to czemu nie.

2. Hm.. jakieś szczegóły? W jaki sposób dokonuje się morphu, całościowo czy częściowo? Dostajemy substancję modyfikującą i skiny do plecaka czy z automatu, losowo dobrany wygląd? Jak dla mnie nie kompletnie potrzebne. Jeśli chcesz się wyróżniać- idziesz do sklepu i dajesz się ponieść wyobraźni.

3. Tutaj niejako dołujesz własny pomysł. Raz głosisz teorię, że więcej bossów/ czempionów= ciekawsza gra, a za moment piszesz o znudzeniu właśnie tym aspektem.
Wieje nudą? A ileż to potworów pojawiło się na lokacjach ostatnimi czasy? Do wprowadzenia czeka Las Koldów również z kolejną dawką mobów. Miejsc do zabawy i farmienia jest na prawdę duużo.

4. Małe urozmaicenie, ciekawa forma czerpania funu. Tylko nie widzą mi się ekstremalne kwoty za sprzedanie mobka. Za kupno klatki czy sieci powinno uiszczać się opłatę, a saldo opłata/ wynagrodzenie- nie wygórowane. Może jakieś zlecenie solo/ w grupie na schwytanie uprzykrzającego się potwora? Idea na poziomie, ale należy przeanalizować wiele aspektów kolidujących.

5. Tak, są trzy patronaty (kobieta na Mokradłach). Czy dodać bonusy tak wysokiej rangi..
Osobiście chętnie przyjąłbym na serwery modyfikację patronatów gildii, gdzie w moim odczuciu wyglądałoby to mniej więcej tak:
Zakładając gildię w każdej z frakcji, zyskiwalibyśmy odmienną formę blesów w Świątyni. U Eurytynów- buffki takie śmakie i owakie, u Sarmatynów- jeszcze inne. Taka forma byłaby bardzo ciekawa. Pojawienie się małego zamętu to rzecz nieunikniona np. "Słyszałeś? Oni mają buff ... przenoszę się", ale coś w tej kwestii można ruszyć ;)

_________________
"Każdego dnia budzimy się, by walczyć o jutro, każdej nocy zasypiamy marząc o lepszej przyszłości"


6 Cze 2014, o 19:59
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 Wrz 2012, o 20:49
Posty: 62
Podziękowano: 50 razy
Otrzymanych podziękowań: 13 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pare pomyslow
Bananovvy napisał(a):
Casanoova:
chlopie, ja juz nie gram w ta gierke, wchodze raz na tydzien gora i robie pare fyo. zrobilem wszystko do szatana na 70 lvl. moim zdaniem lepiej miec 10 bossow na 5 lvli niz miec 2-3 na 10...
gra przez mase bossow i czempow przyciagnie ludzi, bedzie wiecej rarow, bo teraz jest malo.


Macie sporo więcej bosów niż kiedyś my, eq zróznicowane i sety bardziej niż kiedyś.
Htaga to nie jest max bos, zabij lotnego (jak wend) jastrzeibora, selene, lugusa. Polataj na nowej, byleś max htaga i chcesz kolejne. Jeszcze nie widziałeś nowej mapki nawet.
Eq jest mało, po co wiecej jak to tylko chwilowe - na high masz set lub rary do wyboru, w których będziesz pewnie do końca.

_________________
Image
Image

http://scr.hu/0y9p/a7ll6 - Zainteresowania


6 Cze 2014, o 21:13
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 17 Maj 2014, o 11:04
Posty: 61
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: Qxc
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pare pomyslow
Dragonn napisał(a):
Zakładając gildię w każdej z frakcji, zyskiwalibyśmy odmienną formę blesów w Świątyni. U Eurytynów- buffki takie śmakie i owakie, u Sarmatynów- jeszcze inne. Taka forma byłaby bardzo ciekawa. Pojawienie się małego zamętu to rzecz nieunikniona np. "Słyszałeś? Oni mają buff ... przenoszę się", ale coś w tej kwestii można ruszyć ;)


Nie przemyslales tego do konca poniewaz wtedy kazdy dolaczalby do tej gildii, ktora sprzyja jego profie, czyli w gildii u Eurytynow na przyklad nie byloby zadnych dr lub vd bo nie pomagalby im ta gildia w grze. I tak samo u sarmantynow nie bylo by np barb i ryc.


7 Cze 2014, o 17:33
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 29 Lip 2012, o 23:08
Posty: 8
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Quolavtze
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pare pomyslow
Dragonn:
1. e tam, marudy jak kupia peta i poczuja jego moc, to nie beda juz tak marudzic ;p jak na razie, to ludzie marudza ze pety sa za slabe, to trzeba je wzmonic;p
2. wiesz, bedzie taka orginalnosc i szpanik maly, '' o to jest ta gildia co ma swietny stroj! '', chodzilo mi ze placa plate, ida do gildii, klikaja maly guzik i maja taki stroj ktory wybrali. a stroj bedzie taki jaki beda chceli.
3. wiesz, co 10 lvli miec 30 bossow, to byloby cos, dla kazdego cos dobrego, nikt by sie nie nudzil, no moze pare osob by sie znalazlo, ale ja np. wrocilbym do aktywnej gry.
5. o takie cos moze byc ;p dodac jeszcze wielkie siedziby danych frakcji i cos pododawac, pare npc'tow z ktorymi mozna pogadac, opowiedza ci historie danej frakcji, dadza zlecenie na cos(daja presta gildii + expa/itema).

_________________
pozdrawiam ziomalsy


5 Lip 2014, o 21:15
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Paź 2013, o 13:07
Posty: 27
Miejscowość: Krk
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pare pomyslow
A mi się podobają pomysły "Bananovvy", może wymagają dopracowania, ale jak najbardziej jestem za tym, ponieważ wprowadzą
*nowy powiew świerzości!* (do gry)

P.s.
A takie marudzenie, że to wam nie pasuję, że tamto jest źle, jest BEZSENSU! To pomóżcie mu, pomysł dopracować, zamiast wszystko z góry na dół, od razu negować.

_________________
Zuzialol napisał(a):
Edenoth. Wszystko cacy, ale podklasy będą wprowadzone dopiero po targowisku :D

Monterevoli napisał(a):
A targowisko po podklasach,
to jak schody z Incepcji [...]


6 Lip 2014, o 12:37
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2010, o 10:13
Posty: 323
Podziękowano: 50 razy
Otrzymanych podziękowań: 115 razy
Nick w grze: Doneu
Odpowiedz z cytatem
Post 
Dodanie nowych bossów? Niby fajnie, coś nowego, nowe rarki, ale co z tego jak ludzie na 60 lvl nie mogą uzbierać na niektóre itemy, a dodanie kolejnych bossów = mnie chodzenia na stare (np. Fyo) = mniej rarów z nich = podniesienie cen ... Jak ktoś się naprawdę nudzi w Taern to najwidoczniej nie umie wykorzystać najlepszej rozrywki w grze jaką jest "oro" i turnieje.


6 Lip 2014, o 13:11
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pare pomyslow
Bananovvy napisał(a):
4. Łapanie moobków i sprzedawanie
Głównie chodzi mi o bicie moobka i jak będzie miał 0/500 hp masz szanse go złapać, 40% szansy. Będziesz potrzebował klatki do tego(u kupienie np. u kowala), jak dropniesz moobka, idziesz do łowcy niewolników i oddajesz mu go za wyznaczoną cene.

Blisko, ale nie za blisko.
Wymyślone "na kolanie":
W sklepie kupujemy item (niech będzie ta Twoja klatka ;) ). Mając taką klateczkę w eq (waga 400, koszt - od 3-10 platyny) mamy po walce szansę (tu widziałbym wartość rzędu 1-3%) na schwytanie moba.
Co zrobimy ze schwytanym mobem?
Otóż nic, bo taki mob, staje się naszym petem jednorazowym (czyli nie expi), jeśli padnie, musimy złapać sobie nowego. Klatkę (z mobem w środku) aktywowalibyśmy poprzez przeciąganie jej na postać (tak jak paczki platyny). Aby aktywacja się powiodła, musimy być bez peta (czyli odesłać to co mamy). Ponadto, takiego złapanego peta (już aktywnego) nie dałoby się odebrać jeśli byśmy go odesłali, przepadałby bezpowrotnie.
Lvl moba-peta nie mógłby przekroczyć lvl gracza.
Petami nie mogłyby zostać bossy (oraz ich obstawa), czempy, npc.
Jak pisałem wyżej, pomysł pisany na kolanie (bardziej jako komentarz, że da się w tym kierunku jednak podążać) więc nie sprawdzałem przypisanych wartości lvlowych do mobów (a jak wiadomo te wartości i tak są dobrane bez sensu). Być może, trzeba byłoby wprowadzić dodatkowe ograniczenia (np lvl peta = lvl gracza - 10, lub niektóre, zwykłe moby nie mogłyby jednak zostać złapane).
Cena klatek wynosiłaby (jak już pisałem), od 3 do 10 sztuk platyny. Rozbieżność ceny wynika z faktu, że klatka (a więc de facto opłata) na np moba 30 lvlowego będzie tańsza niż za moba z 50 lvlem.
Klatkami dałoby się handlować.
Bananovvy napisał(a):
5. Frakcje
W grze o ile się nie mylę są 2 frakcje u jakich zakładamy gildię.

Są trzy. Bagna u druidów, wieża sarmatynów i wymarła osada (nie pamiętam nazw NPC).
Tutaj się zgodzę, przydałby się jakiś bonusik w stosunku do tego , pod czyim patronatem założyliśmy gildię.


9 Lip 2014, o 18:18
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Wrz 2011, o 22:12
Posty: 406
Podziękowano: 138 razy
Otrzymanych podziękowań: 169 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pare pomyslow
Bananovvy napisał(a):
2. wiesz, bedzie taka orginalnosc i szpanik maly, '' o to jest ta gildia co ma swietny stroj! '', chodzilo mi ze placa plate, ida do gildii, klikaja maly guzik i maja taki stroj ktory wybrali. a stroj bedzie taki jaki beda chceli.

Do tego potrzebny byłby system kreowania własnych strojów i zapisywania wzorów na późniejszy użytek, co w sferze technicznej spotkałoby się z przeciwieństwami. Biegać w kilkanaście osób przyodzianych w identyczne eq? Nie widzi mi się, aby ktoś z tego korzystał.
Bananovvy napisał(a):
3. wiesz, co 10 lvli miec 30 bossow, to byloby cos, dla kazdego cos dobrego, nikt by sie nie nudzil, no moze pare osob by sie znalazlo, ale ja np. wrocilbym do aktywnej gry.

Powiadasz 30 bossów na każde 10 poziomów gracza? Daje to nam liczbę bliską 400- bez przesady. Nie wiem jak Ty, ale ja się nie nudzę w grze. Akcje jakie można wykonywać w lokacjach dają na prawdę sporo zabawy i zainteresowania. W tej chwili ilość mobów "żyjących" na mapach oferuje multum rozrywki, a nieliniowe, ciekawe questy- kolejną dawkę emocji. Wystarczy się rozejrzeć, sięgnąć dalej wzrokiem, a każdy znajdzie coś dla siebie. Rozumiem, że zdobywanie osiągnięcia czy świeżych doznań poprzez zabicie nowego bossa daje frajdę, ale tak czy siak, na przestrzeni czasu i on stanie się "zwykły". Na tą frakcję nie narzekaj tylko ruszaj na podbój krain.

_________________
"Każdego dnia budzimy się, by walczyć o jutro, każdej nocy zasypiamy marząc o lepszej przyszłości"


10 Lip 2014, o 00:15
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 14 Sty 2014, o 19:42
Posty: 157
Podziękowano: 120 razy
Otrzymanych podziękowań: 82 razy
Nick w grze: RycerzKrola
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pare pomyslow
Wszystkie pomysły raczej słabe jak dla mnie, może z wyjątkiem 1 i tego z frakcjami. W końcu wybieramy pod czyim patronatem chcemy mieć gildię a nie daje to nam żadnych bonusów. A co do tych bossów: jak pisałeś chcesz mieć 30 bossów co 10lvli. Gdyby tak było to co najmniej połowę trzeba by było robić w pt. A nawet teraz często znaleźć dt czy ryca na new, jaske a nawet fyo jest ciężko to co dopiero jak dojdzie jeszcze stado nowych bossów. Jedynie tych bossów to mogłoby być więcej o pare sztuk 2-3 to by również urozmaiciło grę.
Pozdrawiam


10 Lip 2014, o 08:13
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 412 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron