Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
 Zmiany nazewnictwa  
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 15 Gru 2015, o 01:40
Posty: 16
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: Xengar
Odpowiedz z cytatem
Post 
Co do wiły, emilki i issy to broń Boże, żadnych płaszczy :D Nazwy i słowa q też jakoś nie są złe, bo nie widziałem questa w którym obrażany jest gracz lub członek jego rodziny. Nazwa "burdel" nie jest jakoś specjalnie wulgarna, poza tym najczęściej oglądana jest przez tych, którzy często tam bywają ;)

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka


8 Sty 2016, o 16:57
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 2 Sie 2015, o 23:03
Posty: 18
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Nick w grze: Maksgrives
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiany nazewnictwa
Boże naprawdę to już posunęło się do tego żeby nazwy skilli zmieniać na rzecz... a zresztą w taerna nie grają 7-latki a jak grają to szybko im się nudzi.Najmłodszy gracz jakiego spotkałem miał bodajże 10lat i nie ogarniał zbytnio gry ale na pewno znał określenie "Twoja Stara" tak popularne w tym przedziale wiekowym zresztą zmiana nazwy burdel też mnie trochę zdenerwowała no bo po pierwsze mało kto tam wchodzi po drugie taern jest grą lekko podobną do wiedźmina no a tam cięty język to podstawa i nikt nie płacze że język jest wulgarny(podaje przykład wiedźmina ze względu na to że to gra powszechnie znana a nie oszukujmy się gra w nią zdecydowanie więcej osób) i trzeba mimo, że to gra 18+ zmienić język na miły i uprzejmy, może jeszcze usunąć sceny
erotyczne no proszę to jest przesada kiedy zaczynasz grę to zgadzasz się na regulamin, a jak taki świat jak przedstawiony w taernie ci się nie podoba nie podoba ci się też wiła(idąc tą drogą można jej założyć najlepiej strój kąpielowy zakrywający nogi i szyję) to po prostu daj sobie spokój z grą albo się dostosuj w tym momencie gra powinna się skupić na rozwoju a nie na takich pierdołach jak zmienianie nazwy twoja stara na prowokacja, poza tym twoja stara brzmi lepiej i oddaje charakter tego skilla w przeciwieństwie do prowokacja, a prowokacja nic nie oddaje powiedzmy sobie szczerze bo jak by łucznik prowokował to co by robił?
A tu wiemy: twoja stara znaczy że łucznik zwyzywa komuś matkę a nikt nie lubi obrażania jego mamy.


8 Sty 2016, o 17:12
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 15 Gru 2015, o 01:40
Posty: 16
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: Xengar
Odpowiedz z cytatem
Post 
Jak już wspomniałem w sprawie burdelu i Wiły nie ma co poprawiać, burdel klimatyczny, Wiła cieszy oko. Tylko nazwę skilla zmieniłbym, jeśli nie na bardziej kulturalną, to na bardziej klimatyczną. Kto w średniowieczu znał sformułowanie "twoja stara"? Można dać na przykład "twoja mać" i już lepiej i klimatyczniej.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka


8 Sty 2016, o 17:23
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 2 Sie 2015, o 23:03
Posty: 18
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Nick w grze: Maksgrives
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiany nazewnictwa
Ogółem twoja mać brzmi nawet oryginalnie ale no ta twoja stara się na tyle przyjęła, że chyba nie ma co drążyć temat ale mimo wszystko jak już zmieniamy nazwy to "burdel"
powinien wrócić ;)


8 Sty 2016, o 21:38
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 13 Sie 2014, o 13:23
Posty: 17
Miejscowość: Kraina O!
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Nick w grze: Nily
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiany nazewnictwa
Maksgrives napisał(a):
"Twoja Stara" tak popularne w tym przedziale wiekowym

Wiec może czas, by temu zapobiec? Oczywiście nadmierne usuniecie wulgaryzmow nie jest dobrym rozwiązaniem, toż to gra dla pełnoletnich. Jednak problem leży w tym, ze 'Twoja stara' odnosi sie do rodzica, obojętnie kogo. Krew mnie zalewa i ręka mi już lata slysząc to określenie. Potem mlodzież tak odwdzięcza się matce mówiąc do niej "stara". To wskazuje tylko na brak szacunku do najbliższych.
Maksgrives napisał(a):
taern jest grą lekko podobną do wiedźmina no a tam cięty język to podstawa i nikt nie płacze że język jest wulgarny(podaje przykład wiedźmina ze względu na to że to gra powszechnie znana a nie oszukujmy się gra w nią zdecydowanie więcej osób)

Rozwiązę twój problem: idż graj w Wiedżmina i zostaw Taerna innym, którzy potrafią docenić jego oryginalność.

Maksgrives napisał(a):
w tym momencie gra powinna się skupić na rozwoju a nie na takich pierdołach jak zmienianie nazwy twoja stara na prowokacja, poza tym twoja stara brzmi lepiej i oddaje charakter tego skilla w przeciwieństwie do prowokacja, a prowokacja nic nie oddaje powiedzmy sobie szczerze bo jak by łucznik prowokował to co by robił?
A tu wiemy: twoja stara znaczy że łucznik zwyzywa komuś matkę a nikt nie lubi obrażania jego mamy.

Mowisz, ze sa to pierdoly? Pragne zauważyć, ze czasem takie 'pierdoly' sa bardzo wazne dla graczy. Agrumenty kilkukrotnie przewinely sie w tym temacie, takze nie ma sensu walkowac tego samego dla upartych, skoro to jak grochem o sciane.
Mowisz, ze " jak by łucznik prowokował to co by robił?". Osobiscie mam multum pomyslow, ale dla ciebie podam ten jeden: krzyczy do swojego przeciwnika obelgi na temat matki. Trudne? Nie.

Z twoim ostatnim zdaniem sie zgodze, ale tylko z tym.

P.S
Prosze, jezeli masz problemy z ulozeniem spojnej, logicznej i poprawnej wypowiedzi to napisz ja sobie na kartce i daj "Starej" do sprawdzenia. Strasznie sie ja czytalo.

_________________
-Co to jest czasoprzestrzeń w wojsku?
- Gdy chorąży powie "sprzątaj korytarz od tego miejsca aż do obiadu".


8 Sty 2016, o 22:12
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 2 Sie 2015, o 23:03
Posty: 18
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Nick w grze: Maksgrives
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiany nazewnictwa
Tu chodzi przede wszystkim o to, że po prostu to jest ta oryginalność i jak będziemy się czepiać tak mało istotnej rzeczy jak nazwa skilla to może zaraz się komuś nie spodoba, że barbarzyńca nazywa się barbarzyńca i powinien nazywać się wojownik z bronią dwuręczną bo tak, bo barbarzyńca brzmi zbyt wulgarnie obrażając plemienia słowiańskie z czasów starożytnego Rzymu.I ja tez zgodze się z twoim zdaniem, że nadmierne usuwanie wulgaryzmów jest bez sensu hmmm więc po co za tym jesteś?


8 Sty 2016, o 22:29
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 22 Wrz 2013, o 12:23
Posty: 157
Miejscowość: Pobiedziska (Wielkopolska)
Podziękowano: 53 razy
Otrzymanych podziękowań: 22 razy
Nick w grze: CordingMilq
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiany nazewnictwa
Gram lukiem 3lata okolo. I stwierdzam ze ta umka tak obraza ale bez przesady no juz nawet zamiast Twoja Stara mozna napisac Mamuska.
Czy dzieciaki daja duzy dochod hmm. Mysle ze tak kiedys Ty jesli jestes doroslym dobrze pamietasz ze naciagales mame na loda teraz naciagaja na psc.
Czy 90%to gracze nie +18 mozliwe. Skoro ktos na czacie robi podstawowe bledy ortograficzne typu "milych dropuw" to szkoda gadac ale duza czesc graczy to gimnazialisci wiek w ktorym wielu ludzi mialo ma i bedzie mialo problemy wielu "gimbosow" przeklina na codzien bo chce sie "popisac" ale chyba niezdaja sobie sprawy ze tylko kopia dolek do ktorego sami wpadna

_________________
s4->s7->s.Ostlor


LowcaZguby s4
lev-51 łuk
s4/s7 Jeże FOREVER


CordingMilq s7
Lev-51 luk =on
Turek miejsce... 4 :P


9 Sty 2016, o 17:43
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 10 Sty 2016, o 21:57
Posty: 12
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: Loroksvd
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiany nazewnictwa
Co ukazania śmierci to doskonale obrazuje i pasuje do danej umiejętności. Co oznacza, że ciężko by było zmienić nazwę na inną. Natomiast umiejętność "twoja stara" nie przedstawia na czym polega owa umiejętność. Bo wątpię, że na polu bitwy ktoś wykrzykuje "twoja stara", zapewne przeciwnik odkrzyknąłby "Chyba ty" hehe.
Zauważmy, że podczas używania owej umiejętności postać pokazuje charakterystyczny dla łucznika gest, który nie oznacza "twoja stara". Proponuję zmienić nazwę na coś określającego daną umiejętność np. Obraza, Zniewaga, Prowokacja, albo jeżeli chcecie już coś śmiesznego to "Chyba ty" jest interesującym określeniem :D

Mam nadzieję, że pomogłem pozdrawiam Loroks :)


10 Sty 2016, o 22:40
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 15 Gru 2015, o 01:40
Posty: 16
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: Xengar
Odpowiedz z cytatem
Post 
Trochę powęszyłem a propos wspomnianego gestu. Wygląda jak znane każdemu F.U. (myślę że nie trzeba rozwijać skrótu) i chyba faktycznie nim jest. Skąd jednak wzięło się powiązanie tego gestu z łucznikiem?
Geneza sięga czasów wojny stuletniej między Anglią a Francją w XIV i XV wieku. Wówczas armia francuska składała się z zakutej w blachy piechoty, a trzon armii angielskiej stanowili łucznicy. Jak wiadomo, strzałę naciągamy palcem środkowym i wskazującym, wspomagając się kciukiem. A jakie palce występują w geście F.U.? Kciuk i środkowy. Dlaczego? Ponieważ Francuzi, aby nastraszyć Anglików, obcinali właśnie te palce pojmanym łucznikom lub ofiarom na polu bitwy. Symbolizowało to, że dany łucznik już nigdy nie wystrzeli ani jednej strzały. A łucznicy angielscy, aby rozwścieczyć Francuzów, z odległości pokazywali właśnie te palce, szydząc, że martwy przeciwnik palców nie utnie, więc można je wystawiać na widok. Jeśli twórcy wiedzieli o tym, to bardzo ciekawie nawiązali, dodając do łucznika właśnie taką animację. Ale nazwa skilla wyraża coś innego niż ten gest - owszem, to obraza i to obraza, to prowokacja i to prowokacja, ale jeśli ktoś przeczytał ten post do tego momentu, to wie na czym polega różnica. Problem w tym, że ciężko wymyślić coś co będzie klimatyczne, a zarazem nie będzie wymagało aż takiej wiedzy z historii, aby to zrozumieć. Można kombinować z nazwami "Nie utniesz mi palca!", "Ten palec zabija!", ale nijak pasuje to do obniżenia celności i obrony wroga. Dlatego cały ten temat jest dość trudny.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka


13 Sty 2016, o 02:21
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2015, o 11:15
Posty: 32
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Nick w grze: Healthcare
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiany nazewnictwa
Zbliżenie Łuczników z armią zaowocowało kolejną specjalną umiejętnością. "Twoja stara..." to technika rugania, wyzywania i obrażania przeciwnika w oczekiwaniu, że ten straci nad sobą panowanie i popełni błąd, na który wytrawny strzelec tylko czeka. Umiejętność obniża obronę przeciwnika, zwiększa za to nieco zadawane przez niego obrażenia.


Może zamienić nazewnictwo "Twoja Stara" na przykładowo

"Zdenerwowanie"
"Wnerwienie"
"Wytrącenie z równowagi"
"Psychoza"
"Ruganie"
"Wyzywanie"
"Obraza"


13 Sty 2016, o 14:39
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 446 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron