Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
 Targowisko na poważnie - kompromis 
Autor Wiadomość
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2015, o 15:00
Posty: 187
Podziękowano: 21 razy
Otrzymanych podziękowań: 53 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post 
Japycz napisał(a):
I znowu nie czytacie ze zrozumieniem. Taki bazarek wystawiałyby osoby, które logną do gry ale czasem muszą odejść od kompa i coś tam zrobić i zamiast wylogowywania się stawiałyby takie kramy z przedmiotami i ich cenami i zajęłyby się czymś tam co mieli zrobić ;)
Alternatywa czatu handlowego nadal zostałaby zachowana.

Ale jak juz wyzej pisalem, zostawienie tego i tego wprowadzi zamet


27 Sie 2016, o 09:27
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2013, o 14:11
Posty: 174
Miejscowość: Miasto
Podziękowano: 233 razy
Otrzymanych podziękowań: 65 razy
Nick w grze: Voliene
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Targowisko na poważnie - kompromis
Darkhen napisał(a):
Japycz napisał(a):
I znowu nie czytacie ze zrozumieniem. Taki bazarek wystawiałyby osoby, które logną do gry ale czasem muszą odejść od kompa i coś tam zrobić i zamiast wylogowywania się stawiałyby takie kramy z przedmiotami i ich cenami i zajęłyby się czymś tam co mieli zrobić ;)
Alternatywa czatu handlowego nadal zostałaby zachowana.

Ustawiać kramik na max 10 minut? Przecież na afku wywala z gry. Chyba, że myślisz o zgrai "duchów" obciążających jedynie serwery, gdzie przy kilkuset kramach przejście między jednym a drugim będzie trwało 5 minut.

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka



Na pewno czytałeś z uwagą cały mój post i na pewno przeczytałeś moje pytanie i prośbę o pomoc, czyli właśnie jak załatwić problem z afkiem. :D
Póki co nikt nie wymyślił żadnego rozwiązania. :)
Myślałem nad tym i przecież wcale nie musi być właściciel straganu w swoim straganie. W owym sklepie sprzedawcy byłby podany nick sprzedającego i po prostu sprzedawca wróciłby do swojego straganu jak ktoś się zainteresuje przedmiotem i napisze na priv. I proszę mi nie pisać, że kupujący musi czekać aż sprzedawca podejdzie, bo w obecnym systemie też trzeba czekać na drugą osobę u konwojenta.

_________________
"Nie ważne jest w moich oczach,
Czy człowiek będzie mniej,
Czy więcej posiadał.
Ważne jest, czy będzie mniej,
Czy więcej człowiekiem


W Taern gram od: 2012-05-05


27 Sie 2016, o 10:51
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Lis 2010, o 01:50
Posty: 1466
Miejscowość: Płock
Podziękowano: 201 razy
Otrzymanych podziękowań: 140 razy
Nick w grze: Darkhen
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Targowisko na poważnie - kompromis
Ja to widzę na dwa sposoby :
1. Oddzielna zakładka Targowisko z szukajką, filtrem lvla itp. Gracze sprzedający "oddają" w depozyt rzecz którą chcą sprzedać (oczywiście za opłatą) , kupujący po wyszukaniu sobie interesującej go rzeczy płaci, a kasa przesyłana jest pocztą.
2. Tablica na której gracze w czasie kiedy są zalogowani mogą umieścić ogłoszenie (też opcja szukajki). Po wybraniu przedmiotu i kliknięciu na niego przerzuca nas na priv do sprzedającego. Tu bym dał szablony po wpisaniu początkowych liter rarów, żeby ktoś mariotu czy struplangu nie sprzedawał.

@edit
Może nawet jakieś hiperłącza z nazwami po najechaniu na które pokazują nam się statystyki przedmiotu.


Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Łucznik 124lvl Larkas - OFF
Rycerz 64lvl Larkas - OFF

27-12-2016 Koniec przygody z The Pride of Taern.


27 Sie 2016, o 11:14

Podziękowali: Voliene (27 Sie 2016, o 14:31)
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2013, o 14:11
Posty: 174
Miejscowość: Miasto
Podziękowano: 233 razy
Otrzymanych podziękowań: 65 razy
Nick w grze: Voliene
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Targowisko na poważnie - kompromis
Darkhen napisał(a):
Ja to widzę na dwa sposoby :
1. Oddzielna zakładka Targowisko z szukajką, filtrem lvla itp. Gracze sprzedający "oddają" w depozyt rzecz którą chcą sprzedać (oczywiście za opłatą) , kupujący po wyszukaniu sobie interesującej go rzeczy płaci, a kasa przesyłana jest pocztą.
2. Tablica na której gracze w czasie kiedy są zalogowani mogą umieścić ogłoszenie (też opcja szukajki). Po wybraniu przedmiotu i kliknięciu na niego przerzuca nas na priv do sprzedającego. Tu bym dał szablony po wpisaniu początkowych liter rarów, żeby ktoś mariotu czy struplangu nie sprzedawał.

@edit
Może nawet jakieś hiperłącza z nazwami po najechaniu na które pokazują nam się statystyki przedmiotu.


Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka




Pierwszy nie, nie nie. To jest przecież całkowicie zmechanizowane targowisko, a drygu takiego nie chce.

Drugi pomysł mi się bardzo podoba, i to jeszcze chyba bardziej niż mój własny :D :D :lol: :oops:

_________________
"Nie ważne jest w moich oczach,
Czy człowiek będzie mniej,
Czy więcej posiadał.
Ważne jest, czy będzie mniej,
Czy więcej człowiekiem


W Taern gram od: 2012-05-05


27 Sie 2016, o 13:08
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2016, o 19:39
Posty: 112
Podziękowano: 31 razy
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Nick w grze: Havada
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Targowisko na poważnie - kompromis
Bardzo dobry pomysł, właśnie o czymś takim myślałem i nawet chciałem napisać, ale najpierw na szczęście przeszukałem forum, bo już by mnie stali bywalcy opluli jadem za dodawanie czegoś, co "jusz było". Takie stragany to jest właśnie to, czego Taernowi trzeba, a czat handlowy jak najbardziej powinien zostać. Gandalf pisał, że wprowadziłoby to zamęt (gdyby były i targowiska i czat), ale to kupa prawda, wiele lat grałem w grę, w której były obie te opcje, sprawdzało się to po prostu świetnie i wychodziło bardzo klimatycznie (tu fotka z tej gry, rynek w jednym z głównych miast: http://i.imgur.com/eBRn4.jpg).

Może by zrobić targowiska powiązane z działkami gildiowymi? Wtedy opcja ustawienia targowiska byłaby w jakimś tam stopniu wyjątkowa, rozwiązałoby to też wiele problemów organizacyjnych - po prostu klikasz na działkę danej gildii i otwiera się lista straganów jej członków z krótkimi opisami.

_________________
Jeżeli chcesz poznać różnicę między samouczkiem a prawdziwym Taernem, odwiedź nas na hc.


2 Paź 2016, o 12:01
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 424 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron