Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
 Ulepszanie gwiazdek w eq. 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2010, o 18:45
Posty: 332
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 358 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ulepszanie gwiazdek w eq.
Dokładnie tak jak luky napisał, chodzi o realność pomysłu.
Jak będzie przekombinowane i przegięte, przez co nieopłacalne to skończy sie jak ze zleceniami w berin, kupa roboty psu w bude.

@namebis

Hm dobrze zrozumiał, uważam ze potraktowanie kolejnego przedmiotu jako jednej gwiazdki to wystarczająca trudność.

Twoj pomysł, żeby np. do hańby 3gw, dołożyć 3gw i otrzymać 4, po czym dołożyć taka z 4gw, zeby otrzymać 5 jest przegięty, i przyniesie odwrotny skutek od zamierzonego.

Juz pomijając horrendalną cene takiego zabiegu,
to zamiast uatrakcyjnić przedmioty z 1 i 2ma gwiazdkami, spowoduje to, ze przedmioty z 3ma i 4ma gw znikną z rynku na bardzo dlugo, wykupywane przez grupke milionerów którzy nie maja co z kasa robic.
Reszcie pozostanie czekać az ta grupa sie napcha, albo samemu dropic.

@HM

Nie sadzisz, ze z twierdzeniem ze cos jest rzadsze od epików jest cos nie tak? :shock:

I tak, serio uważam ze powinna byc możliwość podbicia przedmiotu z 1 do 5gw.
Bo niby dlaczego nie?

To nie sa jakies hiper przedmioty pozwalające w grze zrobić cos, czego bez nich się nie da.
Malo tego, realnie sa w dużej mierze jedynie zamiennikami dla psychorarow, na czas gdy bonusow z rara nie potrzebujesz, lub go nie chcesz rozładowywać.

Taka groza? żaden szanujący sie fizol nie pójdzie w tym na bosa zdejmując nurt.
Podobnie alendry. Hanba 2gw ma podobne staty do drako, które kosztuje grosze.
Gacie z ptaka tez przegrywają z gaciami ze śledzia.

Wiec gdzie ta wyjątkowość?

Podobnie sie ma z setami i ich dropem, zanim komuś sie uda skompletować set, zwykle juz dopadnie jakiegoś rara, a z seta jest fajny, drogi zamiennik do klepania miska.

Zreszta sami jako ekipa ustaliliście ceny napraw, nie male.
Cena jest dla jednego przedmiotu, np dla seta jest to 1500 platy.

Taki przykład.
Załóżmy kask 1,2 gw, dla bb, uka czy vd.
W tej chwili nikt go nie naprawi za te 1500 platy, bo to bezsens.
Pojdzie na morfa za 50 platy.

Ale gdyby byla możliwość podbić mu gwiazdki, to ktoś by go naprawił i wydal 1500pl.
Malo tego, żeby go podbić o gwiazdke musiał by do niego dołożyć kolejny przedmiot ale naprawiony.
Czyli do 2 gwiazdkowego naprawionego kasku(1500pl), dokładasz kolejny naprawiony (1500) i masz 3 gw, i jak dołożysz jeszcze 2 przedmioty po 1500, to masz 5gwiazdek.

To mi sie widzi i tak mocno za drogie, ale jest do wykonania.

Bo jeżeli macie zamiar zaproponować zabawę, przy ktorej 30 letni kredyt hipoteczny wydaje się małym piwem to dla kogo ta zabawa?

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy.


17 Kwi 2017, o 13:27
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2015, o 15:00
Posty: 157
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 181 razy
Nick w grze: Daro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ulepszanie gwiazdek w eq.
@kerklis

Weź pod uwagę ilość Hańb 4* na postaciach, a ilość 5*. Jeśli przedmiot jest unikatem to niech nim pozostanie, jak ktoś taki chce, to będzie musiał słono zapłacić bądz go wydropić. Ja wiem, że pomiędzy 4 a 5* jest może z 5-6pkt stat różnicy, ale czy ludzi nie wydają setki milionów na ulepszenia, żeby te kilka pkt statystyk zdobyć? Szczególnie było to widać w starym systemie, gdy ludzie potrafili wydać po 200-300kk, żeby ulepszyć jeden item na +10, dostając raptem 3 staty więcej, niż ulepszając go na +7, wydając przy tym max 10kk.

Także według mnie stackowanie 4* z 4* żeby otrzymać 5* nie jest aż tak złym pomysłem. A myślę, że tylko takie coś wchodziłoby w grę, bo wątpie, żeby w przypadku najdroższych gwiazdkowych rarów (Hańba, portki) ktoś się bawił w tworzenie 4* z 2x 3*.

A co do Grozy/Alendrów. Nurt/Aqueniry w przypadku postaci atakujących (głownie MO/BB) dają po prostu za dobry modyfikator, żeby go zamieniać na lepsze rarki ale bez podwójnych. Groza i Alendry to rarki dobre, ale dla ryca i dr, reszta raczej lata w aqouwych (poza kilka wyjątkami).

moooo napisał(a):
Spoiler:


Oczywiście, że Taern to zwykłe MMORPG. Kwestia dropu to zwykła statystyka. Nie możesz pisać teorii odnośnie tego, że nieważne czy ktoś ubił 10k czy 100k bosów to drop jest przydzielany systemowo, nie mając na to niezbitych, popartych liczbami dowodów.
Zapytaj znajomych ile mają ubitych bosów, ile zdropili z nich rarów itp. Wiadomo, że przy dłuższym okresie bez rarów, każdy powie, że "mi nie dropi", ale to nieprawda.

W której grupie jestem ja? Mam 140lvl, ubitych bosów, hmm cięzko powiedzieć, może ze 20k, w tym 15k samych miśków, z tego zdropionych 265 rarów. Wychodzi mi 1,3-1,4% na rara. Czy to dużo, czy to mało? Nie wiem. Ciekawe jak wygląda to u osób, które tych bosków mają po 100k? Musieliby się oni wypowiedzieć.

Oczywiście, że Taern może sobie na to pozwolić, żeby były i koksy i tło. Brak ludzi na serwerach (szczególnie Duneb), to nie kwestia różnic w EQ, ale słaba reklama gry. Tutaj priorytetem jest ściągnięcie jak największej grupy graczy na serwery, wtedy będzie więcej możliwości kompletowania drużyn. A hermetyczne grupy i tak będą sie tworzyć, bo po prostu na pewnym etapie gry łatwiej i wygodniej jest chodzić w swoim zaufanym gronie, zamiast brać kogoś obcego.

_________________
Barb 140, Tolnor.


17 Kwi 2017, o 13:54
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ulepszanie gwiazdek w eq.
@kerklis - dla mnie jako ryca groza to podstawowy pasek na topowch bossach czy czempach. Zdarzają się wyjątki, gdzie na selenie czy moranie idąc na 3 debufferów dołożę trochę swoich ataków i zakładam nurt.

Jeśli chodzi o erbaile czy alendry - podstawowe eq dla wszystkich w mojej gildii, niezależnie do profesji. Mało kto śmiga w spodniach z aquy, chociaż się zdarza. Buty z aquy traktowane raczej jako zamiennik na specjalne okazje, chyba częściej widzę w nich vd niż MO.

@namebis - jeśli chodzi o droprate w moim przypadku ~130k bossów jest prawidłowy, w granicach 2,7%. Gdzieś takie podsumowanie wrzucałem w karczmie nie tak dawno temu.

Odnośnie pomysłu łączenia dwóch przedmiotów z taką samą ilością gwiazdek - cholernie drogi, ale i praktycznie nieosiągalny. Może to dobra droga, w końcu zrobienie 5 gwiazdek będzie możliwe, ale niezwykle trudne. Przez rok farmienia ciężko jest zdropić dwa razy erbaile, serce czy alendry 4*, w ogóle ciężko to zdropić. Żeby potem jeszcze je kupić, gdzie większość nie trafia na handlowy to już rewelacyjny wynik, a koszt porównywalny pewnie z kosztem epików czy droższych rarów z morany. Pytanie czy wtedy znaleźli by się tacy bogacze?

Ja wiem, że byłbym w stanie wydać na taki przedmiot powiedzmy 300kk, bo więcej jednorazowo wydawałem na ulepszenia, gdzie efekt finalnie wynosił 0. Wydaje mi się jednak, że nie udałoby mi się go w takiej cenie zdobyć. Tutaj w zależności od wariantu byłaby szansa ryzyka, ale może przy tak drastycznym ulepszaniu ryzyka by nie było? Wydaje mi się, że wtedy szansa na niepowodzenie przy łączeniu dwóch takich samych przedmiotów powinna być wyeliminowana, to byłoby już przegięcie.

Pozdro

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


17 Kwi 2017, o 15:34
Profil WWW
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 13 Mar 2017, o 21:16
Posty: 42
Podziękowano: 28 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ulepszanie gwiazdek w eq.
Kompletnie bez sensu... ^^
Po pierwsze, ceny na każdym serwerze są inne.

Po drugie, chcesz skompletować "perfekcyjne" eQ, to wstrzymaj się z kupnem itemu który ma 3* i dozbieraj na 5* (nie ma z tym problemu)

Po trzecie, skoro stać Cię na platynę aby ulepszać sprzęt do 5*, to równie dobrze stać Cię na kupno tego itemu z 5 gwiazdeczkami ...

_________________
"Nigdy nie dziel znajomości na Biedny i Bogaty
Nikt nie ma wpływu na to z jakiej pochodzi chaty"


SynBlusi- LARKAS - "CZACHA"
POZDRAWIAM "BLASZKI"
Mag Ognia 111 lvl - DELETE
Druid 86 lvl - NA URLOPIE U ROMANA
ZAPRASZAM NA MÓJ KANAŁ :D :lol:


21 Kwi 2017, o 16:02
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2015, o 15:00
Posty: 157
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 181 razy
Nick w grze: Daro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ulepszanie gwiazdek w eq.
Nie wiem czy wiesz, ale np. Erbaili 5* na Larkas nie było na handlu z, hmmm, ponad rok? A może i dłużej. A osobiście znam tylko jedną osobę z moich znajo, która ma taki item na sobie (w dodatku już nie gra :))

_________________
Barb 140, Tolnor.


21 Kwi 2017, o 16:58
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 13 Mar 2017, o 21:16
Posty: 42
Podziękowano: 28 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ulepszanie gwiazdek w eq.
namebis napisał(a):
Nie wiem czy wiesz, ale np. Erbaili 5* na Larkas nie było na handlu z, hmmm, ponad rok? A może i dłużej. A osobiście znam tylko jedną osobę z moich znajo, która ma taki item na sobie (w dodatku już nie gra :))


Trzeba liczyć na łud szczęścia ;)
To może powinni wprowadzać (oczywiście za opłatą) robienie rzeczy NU co?
No bo przecież mało ich jest...

No bez sensu... ^^

_________________
"Nigdy nie dziel znajomości na Biedny i Bogaty
Nikt nie ma wpływu na to z jakiej pochodzi chaty"


SynBlusi- LARKAS - "CZACHA"
POZDRAWIAM "BLASZKI"
Mag Ognia 111 lvl - DELETE
Druid 86 lvl - NA URLOPIE U ROMANA
ZAPRASZAM NA MÓJ KANAŁ :D :lol:


21 Kwi 2017, o 17:27
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 284 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron