Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
 Reforma petów wg Avada 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 3 Sty 2018, o 13:26
Posty: 14
Podziękowano: 27 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Reforma petów wg Avada
PrimaSort napisał(a):
Wypowiem się tylko w 2 kwestiach, z którymi po części jestem w stanie się zgodzić z drobną modyfikacją.
1 - Zamiast wyłączać pety z PVP, dodać po prostu możliwość ochrony peta, tak jak to jest w przypadku gracza po zgonie. Ochrona uruchamiałaby się dopiero po zgonie peta w pvp, na czas dajmy na to 12 godzin od czasu odebrania/wykupienia peta.

A co gdyby ktoś miał pety on żeby pomogły mu w razie ataku? Wtedy wbrew jego woli by mu znikały przez ochronę? I co, musiałby kogoś zaatakować z petem, żeby zdjąć mu ochro?


23 Gru 2018, o 02:39
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Lut 2011, o 22:29
Posty: 81
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 12 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Reforma petów wg Avada
Witam.

Przycisk do szybkiego potania bardzo fajna sprawa- mocno ułatwiająca grę na telefonie.
Potanie petów w aktualnej wersji dla mnie to niewypał. Wiele zmarnowanych dużych potek gdy po śmierci szybko musimy dołączyć do pt.

Opcja Off pety pvp niekoniecznie, ale czekam na obiecaną kiedyś (podczas wprowadzania obostrzeń na nabijanie ochronki w ustawkach pvp) opcję wykupu ochronki pvp u Npc- opcja ta powinna również nam blokować możliwość ataku.

Od siebie dodam "DUŻY" przycisk off pety, po 1 na telefonie jest tragedia z obsługa off/on petów, po 2 troszkę się to odnosi do ochronki petów, a po 3 czasami styl gry z petami wymusza częste off/on petów i klikanie w te kropeczki staje się uciążliwe(zwłaszcza na tel, lub gdy gramy w małym okienku a w 2 oglądamy sobie film).

Kamienie tresera niekoniecznie - są dobre by zacząć przygodę z petami i dla tych co za przeproszeniem srają kasą.

Co do reszty nie mam zdania.

Pozdrawiam.

_________________
GVd Ostlor

Dude Duneb


26 Gru 2018, o 11:01
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Sie 2013, o 12:32
Posty: 180
Miejscowość: Salem
Podziękowano: 347 razy
Otrzymanych podziękowań: 258 razy
Nick w grze: AvadKevadra
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Reforma petów wg Avada
Opcja wyłączenie petów jest jak najbardziej potrzebna i możliwa do ogarnięcia jeszcze przed 3D, dla chcącego nic trudnego, niby dlaczego to inni gracze mają decydować kiedy i gdzie mam korzystać z watahy? Czy posiadanie watahy to łamanie regulaminu że traktuje się posiadaczy watahy jako grupy graczy której nic się nie należy i dla której nic nie można zrobić?

_________________
"Zmiany bez pośpiechu, zgodnie z planem, konkretne. Potrafię zaskoczyć życie, biorę z niego co najlepsze. Choć pomysły miało wredne, jestem niewygodnym graczem, zawsze do celu biegnę własnym wytyczonym szlakiem."


26 Gru 2018, o 17:26
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 2 Sie 2014, o 19:56
Posty: 21
Podziękowano: 19 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Reforma petów wg Avada
Ten post odrazu mi w głowie Szymdaro przypomniał , robiąc sobie beke z Szymdaro możesz liczyć na to że do każdego posta sie doczepi a nawet banuje na kilka dni za pisanie nie na temat, gdzie to sam Szymdaro przeważnie pisze na postach nie w temacie :lol: :lol: :lol:

Proszę pisz na temat. Ten wpis go nie dotyczy. Szymdaro


26 Gru 2018, o 17:50
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Sie 2013, o 12:32
Posty: 180
Miejscowość: Salem
Podziękowano: 347 razy
Otrzymanych podziękowań: 258 razy
Nick w grze: AvadKevadra
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Reforma petów wg Avada
Może tym tematem też w końcu łaskawie zajmie się jakiś inżynier?
Tu macie w pigułce wszystko:
AvadKevadra napisał(a):
Jak wiadomo wiele spraw wokół petów leży i kwiczy, m.in. karmienie i potanie petów.

Coś w tym temacie trzeba zrobić, co? O to moje propozycje:
- potanie petów jednym przyciskiem roboczo przeze mnie nazwanym "naładuj pety",
- blokowanie petów w opcji pvp, powodowałoby to jak sama nazwa wskazuję automatyczne wyłączenie petów z walki gdy zostaniemy zaatakowani przez innego gracza, w trakcie gdy będziemy robić quest, zlecenie itp.,
- karmniki dla petów gildyjnych które ułatwiłyby kontrolowanie spożywanego przez naszych pupili jedzonka,
- zwoje expa lub oddzielne buffy tylko dla petów co spowodowałoby ich większą atrakcyjność dla gracza,
- psychorary dla petów byłyby miłym urozmaiceniem gry,
- możliwość noszenia przez pety zapasowego eq które nie obciążałoby gracza,
- dq i zlecenia typowo na exp dla peta,
- reformę kamieni tresera uważam za konieczną, exp z kamyków powinien być podzielony wg jakiś wymogów levelowych, np. do 79l włącznie 22k expa za kamyk, od 80l do 99l włącznie 44k expa za kamyk, powyżej 100l 66k expa za kamyk.


AvadKevadra napisał(a):
Opcja wyłączenie petów jest jak najbardziej potrzebna i możliwa do ogarnięcia jeszcze przed 3D, dla chcącego nic trudnego, niby dlaczego to inni gracze mają decydować kiedy i gdzie mam korzystać z watahy? Czy posiadanie watahy to łamanie regulaminu że traktuje się posiadaczy watahy jako grupy graczy której nic się nie należy i dla której nic nie można zrobić?

Może i tu się wykażecie taką samą gorliwością jak w innym, młodszym temacie.

_________________
"Zmiany bez pośpiechu, zgodnie z planem, konkretne. Potrafię zaskoczyć życie, biorę z niego co najlepsze. Choć pomysły miało wredne, jestem niewygodnym graczem, zawsze do celu biegnę własnym wytyczonym szlakiem."


28 Gru 2018, o 08:39
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2013, o 03:50
Posty: 27
Miejscowość: Vratislavia
Podziękowano: 18 razy
Otrzymanych podziękowań: 150 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Reforma petów wg Avada
Nie jest dobrze że ekipa/inżynierowie nie wypowiadają się lub robią to bardzo rzadko, w tematach w których przedstawiane są pewne pomysły dotyczące gry, ale jeszcze gorszym będzie gdy ktoś z nich odniesie się do wtórnych lub zwyczajnie głupich propozycji tego krzykacza.
Będzie to swoisty policzek dla wszystkich tych, którzy przedstawili tu sensowe pomysły, i nie było na nie najmniejszej reakcji.

_________________
fac fideli sis fidelis
mors certa hora incerta
fac te ipse felicem


28 Gru 2018, o 11:17

Podziękowali: kolega112999 (28 Gru 2018, o 21:17)
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 11 Lip 2016, o 20:18
Posty: 91
Podziękowano: 10 razy
Otrzymanych podziękowań: 29 razy
Nick w grze: SmilodonKyx
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Reforma petów wg Avada
Cytowanie samego siebie...
Nikt poza tobą i mniejszością (absolutną mniejszością) nie zgadza się z pomysłem automatycznego wyłączenia petów przy ataku przez innego gracza.
Poza tym z petami możesz chodzić wszędzie (poza miejscówkami zablokowanymi jak np postumenty na waldku) i żaden gracz nie może ci tego zabronić (jak to kiedyś rzuciłeś w którejś ze swoich prowokacji) "wskaż go a ukarzemy go w imię księżyca :)"

Może cię co najwyżej zaatakować i uśmiercić (pety również) i tu kolejne zaskoczenie...
Jest to legalne! W regulaminie nie ma ani słowa o zakazie pvp :/
Musisz jeszcze popracować nad pomysłem nowego regulaminu bo ten ewidentnie jest zły i krzywdzacy :x

A narazie pozostaje ci wybrać jedną z 6 kart i grzecznie iść odkupić pety :)

Pozytywny akcent zostawiłem na koniec:
Usprawnienie potania petów jak najbardziej na +
Psycho rary dła nich też jak ktoś napisał są tylko kwestią czasu

Mam tylko nadzieję, że pety nigdy nie dorównają graczom i taern pozostanie grą nastawioną na teamplay, a nie jakimś pół-singleplayer dla aspołecznych klikaczy.


29 Gru 2018, o 02:18

Podziękowali: kolega112999 (29 Gru 2018, o 15:07)
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Sie 2013, o 12:32
Posty: 180
Miejscowość: Salem
Podziękowano: 347 razy
Otrzymanych podziękowań: 258 razy
Nick w grze: AvadKevadra
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Reforma petów wg Avada
Pora na dołożenie do kolekcji kolejny pomysł na watahę (jest to element gry stworzony przez ekipę jakby ktoś nie wiedział):
1) Automatyczny Pumpmaster w przypadku atakowania gracza w momencie gdy ten jest po walce i jego oraz petów zasoby są marniutkie.
2) Automatyczna czasowa blokada na posiadanie peta przez atakującego, przecież ktoś kto uwielbia zabijać pety nie powinien być dopuszczony do opiekowania się nimi.
3) Darmowy odbiór petów po zabiciu ich w tzw. pvp, w końcu ekipa powinna być chyba po stronie ofiar a nie prześladowców?
Jak jeszcze coś wymyślę to nie zapomnę napisać i do zobaczenia w tym temacie i wielu innych.

_________________
"Zmiany bez pośpiechu, zgodnie z planem, konkretne. Potrafię zaskoczyć życie, biorę z niego co najlepsze. Choć pomysły miało wredne, jestem niewygodnym graczem, zawsze do celu biegnę własnym wytyczonym szlakiem."


29 Gru 2018, o 16:30
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2015, o 15:00
Posty: 157
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 181 razy
Nick w grze: Daro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Reforma petów wg Avada
Spoiler:


1. Skąd atakujący ma wiedzieć, że jesteś bez zasobów? W podglądzie widać tylko Twoje HP.
2. Posiadanie peta to nie tylko opiekowanie się nim, ale również pomoc w pvp z innymi graczami - pamiętaj, że Twoja wataha to nie stado bezmyślnych zwierząt ale też dobra broń przeciwko innym atakującym.
3. To nie ma szans wejść. Po za tym Ekipa nie jest po żadnej ze stron.

Wcześniej wypowiadałem się, że niektóre pomysły które zaproponowałeś są całkiem fajne. Miałem tu na myśli łatwiejsze potanie petów, psychoekwipunek dla nich, ew. dodatkowy udźwig jak się ma peta.
Jakiekolwiek blokowanie petów w pvp wg mnie mija się z celem i ja zawsze będę przeciwko temu (a jak widać nie tylko ja, bo inni gracze w tym temacie też nie byli przychylni ku temu pomysłowi). Pety dają dodatkowe możliwości, ale podlegają takim samym zasadom pvp jak i gracze, więc można z nimi atakować jak i być atakowanym.

pzdr

_________________
Barb 140, Tolnor.


29 Gru 2018, o 16:54

Podziękowali: 3 Mali (29 Gru 2018, o 16:56), Tchala (29 Gru 2018, o 16:59), Way (29 Gru 2018, o 16:58)
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Sie 2013, o 12:32
Posty: 180
Miejscowość: Salem
Podziękowano: 347 razy
Otrzymanych podziękowań: 258 razy
Nick w grze: AvadKevadra
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Reforma petów wg Avada
namebis napisał(a):
1. Skąd atakujący ma wiedzieć, że jesteś bez zasobów? W podglądzie widać tylko Twoje HP.
2. Posiadanie peta to nie tylko opiekowanie się nim, ale również pomoc w pvp z innymi graczami - pamiętaj, że Twoja wataha to nie stado bezmyślnych zwierząt ale też dobra broń przeciwko innym atakującym.
3. To nie ma szans wejść. Po za tym Ekipa nie jest po żadnej ze stron.

Wcześniej wypowiadałem się, że niektóre pomysły które zaproponowałeś są całkiem fajne. Miałem tu na myśli łatwiejsze potanie petów, psychoekwipunek dla nich, ew. dodatkowy udźwig jak się ma peta.
Jakiekolwiek blokowanie petów w pvp wg mnie mija się z celem i ja zawsze będę przeciwko temu (a jak widać nie tylko ja, bo inni gracze w tym temacie też nie byli przychylni ku temu pomysłowi). Pety dają dodatkowe możliwości, ale podlegają takim samym zasadom pvp jak i gracze, więc można z nimi atakować jak i być atakowanym.

pzdr

Dlaczego pety nie mogą być wyłączone z pvp, bo jakaś część graczy tego nie chce? Czy zmiany żeby mogły wejść muszą mieć zgodę jakiejś części graczy? Jak tak to jaka to część graczy? Nie bardzo kojarzę by były jakieś konsultacje np. w sprawie wprowadzenia bossów wyłącznie dla haj leveli. Dlaczego właściciel watahy nie może decydować o jej losie? Czy właściciel watahy potrzebny jest tylko do tego?
smilodon napisał(a):
A narazie pozostaje ci wybrać jedną z 6 kart i grzecznie iść odkupić pety :)
A co do obiektywizmu ekipy to pozwolę sobie mieć własne zdanie.

_________________
"Zmiany bez pośpiechu, zgodnie z planem, konkretne. Potrafię zaskoczyć życie, biorę z niego co najlepsze. Choć pomysły miało wredne, jestem niewygodnym graczem, zawsze do celu biegnę własnym wytyczonym szlakiem."


29 Gru 2018, o 20:48
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 99 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron