Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Zlecenie/Quest "wszyscy grają w karty" 
Autor Wiadomość
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2011, o 21:55
Posty: 511
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Zlecenie/Quest "wszyscy grają w karty"
Wpadłem ostatnio na dość ciekawy pomysł ale nie wiem jak się wam spodoba - trochę szatański ^^

Mianowicie bazował by na tym że NPC lubią grać w karty i robią to nałogowo u Tzahara (bar "Tąpnięcie" - dolne Kamenak).
W czasie gry, oczywiście "nie hazardowej" :D Tzahar daje graczom specjalne magiczne karty które nie pozwalają oszukiwać, gracze lubią jednak brać pojedyncze karty na pamiątkę co jest sporym utrapieniem gdyż dekompletuje to talie a takie karty są cenne.
Dodatkowo są ludzie którzy skłonni są zapłacić fortunę za pełną talię aby móc ją przerobić i podmienić w trakcie gry.

Meritum:
Questa/zlecenie bierzemy od Tzahara - aby dostać się oficjalnie do Kamenak potrzebny jest 40Lv więc będzie to odpowiednie organicznie.
Ten zleca nam odzyskanie skradzionych kart. W czasie zlecenia mamy 30 min na zebranie kart od wszystkich NPC znajdujących się w Taernie (naliczyłem ich blisko 90) możemy zebrać tylko jedną kartę od każdego NPC. Dają nam jedną losową kartę z talii (od 1 do Asa różnych kolorów).

Są różne opcje rozwiązania:

zbierzemy 32 dowolne karty - odpowiednik małej talii i oddamy Tzaharowi - mała nagroda za zlecenie 3500 złota/Exp (wystarczy przejść się po Kamenak/Lesie Koldów/i Połódniowej Alaril)

Zbierzemy 52 dowolne karty - odpowiednik dużej talii i oddamy Tzaharowi - duża nagroda za zlecenie 5000 złota/Exp

Opcje specjalne:
Wśród zebranych kart udało się nam zdobyć konfigurację kart Pokera Królewskiego (Dziesiątka, Walet, Dama, Król i As w jednym kolorze) zanim udamy się do Tzahara idziemy do Rentora i opychamy mu te karty za np. 10K złota a następnie resztę oddajemy Tzaharowi.

Wśród zebranych kart udało się nam zebrać całą małą talię od 9 do Asa - bardzo małe prawdopodobieństwo. Znów idziemy do Rentora i możemy mu opchnąć całą talię za dużą sumkę złota / Expu (wg. uznania administracji) ja bym dał minimum 100-200K złota.

Opcja Super specjalna - Wśród zebranych kart udało się nam zebrać pełną talię 52 kart od 2 do Asa. Idziemy do Rentora - ten nam mówi że nie stać go na wykup tych kart i zamienia nam talię na talię ładnie opakowaną magicznych kart.
Nagroda - Tutaj dał bym coś specjalnego np. wymianę talii u administracji na złoto bądź np. specjalną skórkę do sprzętu :D tak żeby to było naprawdę coś ekstra. (prawdopodobieństwo mniejsze jak w dużym Lotku - nie chce mi się liczyć :)

Ważne karty zdobyte w czasie zlecenia muszą znikać gdy zlecanie wygasa tak aby uniemożliwić ich kolekcjonowanie i wymienianie się!

Pewnie Pomysł nie przejdzie z powodu skomplikowania - Ale zawsze to jakiś pomysł, a jak już się narodził w tym moim umyśle to go przelałem na forum.

_________________
Saintx - Sheed 44Lv (w stanie spoczynku)
Siantx - Druid 51Lv (skacze po wieży)


4 Lis 2011, o 18:52
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zlecenie/Quest "wszyscy grają w karty"
Pomysł mi się bardzo podoba. Można by też uwzględnić inne pokerowe układy, na przykład cały kolor czy strita, o karetę raczej czy fulla będzie łatwo. Spore urozmaicenie w robieniu zleceń, ta wersja tylko dla farciarzy :P Można zrobić 1 zlecenie na miśkach i na pewno dostać około 5k o wiele szybciej, a tu pojawia się element przypadku, kiedy można zyskać o wiele więcej :)

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


4 Lis 2011, o 20:12
Profil WWW
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2011, o 21:55
Posty: 511
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zlecenie/Quest "wszyscy grają w karty"
Właśnie to miałem na myśli w takim zleceniu , element przypadku ;) A jednocześnie wymóg spieszenia się aby obrobić NPC na mapach Taernu.

Nie chciałem jednak wprowadzać za dużo pokerowych układów, bo jak ktoś będzie uparty to zawsze zdobędzie jakiś układzik do dodatkowej kasy :D
- chyba żeby dać niższe bonus (jak to w pokerze).

_________________
Saintx - Sheed 44Lv (w stanie spoczynku)
Siantx - Druid 51Lv (skacze po wieży)


4 Lis 2011, o 20:58
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2009, o 16:34
Posty: 3515
Podziękowano: 108 razy
Otrzymanych podziękowań: 1521 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zlecenie/Quest "wszyscy grają w karty"
Wszystko pięknie ale byłoby z tym strasznie dużo roboty. Silnik nie jest przystosowany do takiego zlecenia. Dlatego mimo, że pomysł fajny to odpada ze względu na ilość potrzebnej do tego pracy.


4 Lis 2011, o 21:17
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2011, o 21:55
Posty: 511
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zlecenie/Quest "wszyscy grają w karty"
Spodziewałem się tego ;)

Ale jak już mówiłem mój "chory" umysł czasem mi takie szatańskie pomysły podsuwa :D

Jak wpadnę na kolejny to nie omieszkam się zaraz podzielić

_________________
Saintx - Sheed 44Lv (w stanie spoczynku)
Siantx - Druid 51Lv (skacze po wieży)


4 Lis 2011, o 23:33
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 405 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron