Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
 Kombinacje potworów na inście 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011, o 23:51
Posty: 43
Miejscowość: W. Podleś
Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 16 razy
Nick w grze: masart
Odpowiedz z cytatem
Post Kombinacje potworów na inście
Jeśli by dało się zrobić, by każda grupa nie była standardowa tylko stwory by były losowej liczbie od 3 do 5, a także o różnej profesji. Także chodzi o ilość grupek by nie były standardowe tak jak jest teraz np. 5 tylko losowe od 4 do np 20 na inście. No i dobrze by było to dodanie na nowych instach, które będa dodane w następnych updejtach. Chodzi mi o urozmaicenie gry, by stała się jeszcze bardziej ciekawsza.

Ps.
W chwili obecnej gróbki na instancjach sa stałe i nie zmienne, a do datku każdy jak idzie na taka inste, w której sa stałe, grupki i o tej samej profesji zdarzy przyzwyczaić i układa se stała taktykę. Po ileś tam zrobieniu takiej insty staje się zbyt monotonne i wszytko na pamieć się prawie bije. Tylko w czasie walki se trochę zmienia, a tak to wszytko stałe.

_________________
Masart s2


Ostatnio edytowany przez masart, 20 Lip 2012, o 23:15, edytowano w sumie 1 raz



19 Lip 2012, o 21:45
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2012, o 23:05
Posty: 144
Miejscowość: Sochaczew
Podziękowano: 28 razy
Otrzymanych podziękowań: 44 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kombinacje potworów na inście
masart napisał(a):
Jeśli by dało się zrobić, by każda grupa nie była standardowa tylko stwory by były losowej liczbie od 3 do 5, a także o różnej profesji. Także chodzi o ilość grupek by nie były standardowe tak jak jest teraz np. 5 tylko losowe od 4 do np 20 na inście. No i dobrze by było to dodanie na nowych instach, które będa dodane w następnych updejtach. Chodzi mi o urozmaicenie gry, by stała się jeszcze bardziej ciekawsza.



Ale przecież bosy są urozmaicone znaczy się ich moby.Przykład chociażby taki Herszt albo Vidvar.Na Herszcie są różne grupki, a na vidvarze jak hlvl wiedzą to wygląda jak pvp. No chyba, że ja Cię nie zrozumiałem ale wydaje mi się, że kumam :] musisz po prostu wbić większy lvl.

_________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."



21:26 GumisKabi: bo Nekro jest graczem ktory jest gmem a nie gmem ktory udaje gracza:P


20 Lip 2012, o 14:43
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Lut 2012, o 15:15
Posty: 475
Miejscowość: Orzesze
Podziękowano: 24 razy
Otrzymanych podziękowań: 135 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kombinacje potworów na inście
Masart ma wysoki lvl :)

A co do samego posta, to ja rozumiem, że chodzi ci o to, aby instancje były generowane losowo?
Myślę że póki co jest to niewykonalne, albo wykonalne przy niewspółmiernie dużym nakładzie pracy do osiągniętego efektu.

Z drugiej stronie takie rozwiązanie miałoby jakikolwiek sens tylko na instancjach gdzie jest opłata za wejście/brak możliwości powtórnego wejścia.
Bo na Jaskółce, gdzie nie ma problemu z powtórnym wejściem, party robiłoby w tył zwrot i kolejne podejście...

_________________
Gram na Larkas (kiedyś S2), MO 133
Gildia: Dark Templars |||||||| Blues Brothers & Valhalla - I shall remember

Image
+Druid turniejowy, lvl 44: 1. miejsce x3 +Ryc turniejowy, lvl22: 1. miejsce x3, 3. miejsce x1


20 Lip 2012, o 14:48
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Paź 2010, o 21:19
Posty: 4832
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 232 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kombinacje potworów na inście
Obecnie niemożliwe.
Przyszłościowo teoretycznie do zrobienia, ale z dodatkowym warunkiem braku możliwości powrotu inaczej, aniżeli przechodząc do końca wygenerowaną losową krainę lub insta płatna (ale tu pojawiałaby się możliwość kombinowania i kalkulacji).

Poza tym, ilość mobów i ich siła/ilość grup jest niezbędna, żeby ustalić długość insty i ją dopasować do graczy, a to dosyć pracochłonne :) Każdy czynnik pseudolosowy zwiększyłby tylko szansę na poprawne ustalenie instancji.

_________________
Kreatywność, obiektywizm, optymizm = TESTER!

The First 100 lvl on the Lands of Taern - at 114 the Career has been sacrificed.


20 Lip 2012, o 18:35
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011, o 23:51
Posty: 43
Miejscowość: W. Podleś
Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 16 razy
Nick w grze: masart
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kombinacje potworów na inście
Chodzi mi bardziej by te grupki były losowe występowaniu w ilości na inście do ubicia, a także o ich zmienności w profesjach w każdej grupce, by trza było trochę się postarać i by zmieniło to monotonne stałe bicie jednych i tych samych grupek.

Czy wejście będzie kosztować lub będzie trza coś wpierw zrobić by na nia się dostać to już bez różnicy. Jeśli z niej by się wyszło to już nie ma się możliwości by na nia powrócić.

_________________
Masart s2


20 Lip 2012, o 23:27
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2012, o 12:32
Posty: 298
Miejscowość: Starogard Gdański
Podziękowano: 64 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Stachubrach
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kombinacje potworów na inście
Willy napisał(a):
Obecnie niemożliwe.
Przyszłościowo teoretycznie do zrobienia, ale z dodatkowym warunkiem braku możliwości powrotu inaczej, aniżeli przechodząc do końca wygenerowaną losową krainę lub insta płatna (ale tu pojawiałaby się możliwość kombinowania i kalkulacji).

Poza tym, ilość mobów i ich siła/ilość grup jest niezbędna, żeby ustalić długość insty i ją dopasować do graczy, a to dosyć pracochłonne :) Każdy czynnik pseudolosowy zwiększyłby tylko szansę na poprawne ustalenie instancji.

Racja,są teraz ważniejsze rzeczy.

_________________
Stachubrach-Łucznik [85] OFF :(
Pomogłem? Podoba się? Daj ku f e l k a. :)
Mój kanał na YT: http://www.youtube.com/channel/UC4rLfyOMgD-2IhDf0b6YxOw/feed


20 Lip 2012, o 23:32
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kombinacje potworów na inście
Idź na krzyzaka tam grupki się mieszają xD
Albo Dz tam też grupki wyskakują jak grą wylosuje :)

PS: popraw błędy ortograficzne :D


20 Lip 2012, o 23:50
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 15 Sty 2012, o 17:29
Posty: 166
Podziękowano: 18 razy
Otrzymanych podziękowań: 29 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kombinacje potworów na inście
chodzi np jak na herszcie jest mo ryc i barba w 1 druzynie i on chcial by zeby no ja k na ducyh tez tak bylo ze mod profesaj vd lucznik rycerz itp ta?


21 Lip 2012, o 00:34
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2011, o 23:32
Posty: 14
Miejscowość: Leżajsk
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kombinacje potworów na inście
Moim zdaniem bardzo dobry pomysł. W jakiś sposób zlikwidowało by to monotonie która zaczęła się tworzyć na nowych instancjach...

_________________
Granis ~ Barbarzyńca 77 ~ S2


24 Lip 2012, o 20:47
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron