Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
 Bonus dośw. za znajomych online [x] 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Sie 2012, o 18:43
Posty: 18
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Nick w grze: Thorges
Odpowiedz z cytatem
Post Bonus dośw. za znajomych online [x]
Taern to gra nastawiona na współpracę z innymi graczami. Kolejnym krokiem ku lepszej współpracy może okazać się bonus do nabywanego doświadczenia za każdego gracza online. Powiedzmy - 0.5% za głowę. Wtedy olbrzymi sens ma wydawanie 5 platyny za powiększenie listy znajomych o jedną osobą.

W sumie nie wiem, czy istnieje jakiś limit znajomych, jeżeli tak, proponuję, by bonus nie mógł przekroczyć danego poziomu, np. 10%.

Oczywiście wartości mogą być wszak inne, to już zależy od kalkulacji korzyści ekipy. :)



@Edit
Te wartości mają większy sens : )
seba11pl napisał(a):
Gdyby bonus wynosił 0.2%(za głowe) i byłby max 3%( 15 znajomych)( to pewnie byłby bardziej przystępny

_________________
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w żadnym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny!


Ostatnio edytowany przez Thorge, 19 Sie 2012, o 23:47, edytowano w sumie 1 raz



19 Sie 2012, o 22:25
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2011, o 09:33
Posty: 494
Miejscowość: Kameneak
Podziękowano: 143 razy
Otrzymanych podziękowań: 106 razy
Nick w grze: Crossborn
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bonus dośw. za znajomych online
fajny pomysł, ale moim zdaniem ten bonus mogliby dawać tylko znajomi których mamy już 7 dni

_________________
_______
Image
Image


19 Sie 2012, o 22:28
Profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bonus dośw. za znajomych online
Już masz "bonus" za expienie w drużynie - chodź na expowiska we 2/3 i twój bonus jest niepotrzebny ...

Swoją drogą 10% to bardzo dużo jeszcze dodać bonus za ... i Premium w odsiadke

10%/0.5%=20 - 7 miejsc które już mamy = 13 bierzemy "noł lajfów" i mamy stały bonus - Pierwsze Konto platynowe daje również 10%

Pokazuje to że wydając 13x7 ( chyba że inaczej to się liczy) 91 platyny - Konto Platynowe kosztuje 100 platyny, a na dodatek trwa tylko miesiąc IL O IL

Edit@ 7 dni to też mało ale już lepiej :D( MaxMar)

Gdyby bonus wynosił 0.2%(za głowe) i byłby max 3%( 15 znajomych)( to pewnie byłby bardziej przystępny

@MaxMar ma racje ^^ mimo wszystko z tymi pewnymi znajomymi


19 Sie 2012, o 22:34
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Paź 2010, o 21:19
Posty: 4832
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 232 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bonus dośw. za znajomych online
Znajomi dodają nam złoto za uzyskane lvle i to wystarczający bonus. Nie możemy przesadzać z ułatwieniami dotyczącymi zdobywania exp'a bo moglibyśmy dojść do paranoi gdzie nie zabijajac mobów zdobywalibyśmy doświadczenie i lvle :)

_________________
Kreatywność, obiektywizm, optymizm = TESTER!

The First 100 lvl on the Lands of Taern - at 114 the Career has been sacrificed.


19 Sie 2012, o 22:54
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bonus dośw. za znajomych online
Według mnie niepotrzebne. Wtedy gracze dodawaliby na siłę innych graczy, sam wielokrotnie widziałem ~40 znajomych online u siebie i są to faktycznie moi znajomi, jakbym dodał jeszcze wszystkich sojuszników to spokojnie codziennie 50+ online by było. Są inne możliwości szybszego expienia :P

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


19 Sie 2012, o 22:54
Profil WWW
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2012, o 12:32
Posty: 298
Miejscowość: Starogard Gdański
Podziękowano: 64 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Stachubrach
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bonus dośw. za znajomych online
Mi pomysł nie przypadł do gustu. W grupie dostaje się i tak bonus expa,a znajomi są od pomocy,wypadów na bossy itd. :)

_________________
Stachubrach-Łucznik [85] OFF :(
Pomogłem? Podoba się? Daj ku f e l k a. :)
Mój kanał na YT: http://www.youtube.com/channel/UC4rLfyOMgD-2IhDf0b6YxOw/feed


19 Sie 2012, o 22:58
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Sie 2012, o 18:43
Posty: 18
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Nick w grze: Thorges
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bonus dośw. za znajomych online
seba11pl napisał(a):

Pokazuje to że wydając 13x7 ( chyba że inaczej to się liczy) 91 platyny - Konto Platynowe kosztuje 100 platyny, a na dodatek trwa tylko miesiąc IL O IL



Faktycznie, nie przeliczyłem tego na platynę. Z drugiej strony zawsze można dodać do sklepu coś na wzór premium, działające przez miesiąc i odblokowujące bonus ze znajomych. Innym ograniczeniem mogłoby być to, że bonus dostajemy tylko od zaproszonych graczy. Wtedy byłoby większe parcie na namawianie znajomych na granie, a co za tym idzie - nowych kupców platyny ;D

seba11pl napisał(a):
Gdyby bonus wynosił 0.2%(za głowe) i byłby max 3%( 15 znajomych)( to pewnie byłby bardziej przystępny


Masz rację, faktycznie 0.5% to trochę za dużo. Jak pisałem, wartości mogą być inne, kwestia kalkulacji i zgody. Początkowo chciałem dać 0.25% i 5%max, ale zasady marketingu mówią, że lepiej mieć z czego schodzić :D

0.2% za głowę i 3% max. to dobry pomysł.


Willy napisał(a):
Nie możemy przesadzać z ułatwieniami dotyczącymi zdobywania exp'a bo moglibyśmy dojść do paranoi gdzie nie zabijajac mobów zdobywalibyśmy doświadczenie i lvle :)


Oj tam, przesadzasz. W sumie doświadczenie za darmo byłoby fajnie, Taern by nie dyskryminował sporej grupy ludzi, jakimi są lenie ;D

_________________
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w żadnym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny!


19 Sie 2012, o 23:43
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 21:16
Posty: 1021
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 175 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bonus dośw. za znajomych online
Willy napisał(a):
Znajomi dodają nam złoto za uzyskane lvle i to wystarczający bonus.

bo ja wiem... te bonusy w złocie są hmm, niezauważalne;p ten temat zresztą pojawiał się już na forum.

a sam pomysł dość ciekawy, ale rzeczywiście zostawia spore pole do nadużyć.


22 Sie 2012, o 05:39
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Lut 2012, o 15:15
Posty: 475
Miejscowość: Orzesze
Podziękowano: 24 razy
Otrzymanych podziękowań: 135 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bonus dośw. za znajomych online
Jeśli taki bonus ma być zachętą do zwiększania liczby znajomych, to ja z kolei uważam, że takie zachęty są niepotrzebne.

Myślę że każdy gracz na poziomie 60+ doskonale wie, że z dużą ilością znajomych łatwiej znaleźć slota. Sam mam prawie 50 znajomych, w tym jednocześnie online w szczytowych momentach jest kilkanaście osób i naprawdę jestem zadowolony z tego, gdy często slot szuka mnie, a nie odwrotnie.

_________________
Gram na Larkas (kiedyś S2), MO 133
Gildia: Dark Templars |||||||| Blues Brothers & Valhalla - I shall remember

Image
+Druid turniejowy, lvl 44: 1. miejsce x3 +Ryc turniejowy, lvl22: 1. miejsce x3, 3. miejsce x1


22 Sie 2012, o 07:21
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2012, o 20:42
Posty: 7
Podziękowano: 16 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bonus dośw. za znajomych online
Tak... i znów by była przewaga graczy którzy kupują plate bo aby zwiększyć miejsce w znajomych trzeba placić platyną.

A nawet jakby ktoś zarobił na halicie itp golda i kupił plate to i tak dla mnie pomysł jest zły

_________________
ArcyTasak - Rycerz s1 [70]
Koniec gry.


22 Sie 2012, o 09:41
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 416 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron