Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Poprawa chatu 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 22:20
Posty: 143
Miejscowość: Cardiff
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 28 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Poprawa chatu
Chat gry jest strasznie siermiężny, podzielony na chat lokalny (panel po lewej), chaty globalne (panel górny) i chat bitewny.
Chat lokalny często traci focus podczas gry, czaty globalne zawsze coś zasłaniają.

Moja propozycja to przeniesienie ikonek chatów globalnych ponad pasek chatu lokalnego,
wyświetlanie zawartości wybranego chatu w okienku obecnie będącym chatem lokalnym, oraz lepszy autofocus - pisanie podczas gry zawsze wpisywałoby treść do okienka chatu.
Przydatny byłby też transfer treści wpisywanej w chacie lokalnym (nie wysłanej) do pola chatu w walce, i odwrotnie.

Miganie i powiadamianie o aktywności chatów mogły by działać jak obecnie, kliknięcie w obrębie ikony (ale nie na polu wyciszenia/powiadomień) wybierałoby chat i zaznaczałoby wybór np. za pomocą białego (lub animowanego) obrysu.

Mam ma myśli coś mniej więcej takiego (ale z kanałem alpha dla półprzezroczystości ikonek):

Image

edit:
Dla osób przyzwyczajonych do obecnej funkcjonalności, górny panel chatu mógłby pozostać niezmieniony, jako alternatywny.
Wiem że nie zmieściłem wszystkich ikonek (np. gildyjnego), ale część z nich ma mniejszy rozmiar poziomy niż pozostałe, wystarczy je przeskalować - być może nawet dynamicznie, dla zachowania estetyki.

edit2: niewyciszalne kanały mogłyby być wpisywane do pola chatu odmiennymi kolorami, lub z prefiksem, np. G (gildia), D (drużyna) P (pm) etc.

edit3: prawoklik na chacie umożliwiałby usunięcie/dodanie ikonek poszczególnych chatów, np. chat pisklaków czy handel - nie zawsze się przydają.

edit4:
Podsumowanie edytów :P

- Lepszy autofocus. Z jednym polem wpisywania tekstu niemal nie ma potrzeby przenoszenia focusa. Wyjątki to np. nadawanie nazwy petowi, gildii, wpisywanie ceny czy ilości przedmiotów w sklepie/depo, etc.

- Ikony wyboru chatu ponad oknem chatu lokalnego. Skalujące się, w wypadku włączenia większej ilości ikon chatów.

- Aktywność na chacie sygnalizowania miganiem ikonki, lub np. wykrzyknika nadpisanego na ikonkę.

- Możliwość dodania/usunięcia ikonek pod prawym przyciskiem myszy. Usunięcie ikonki równałoby się wyciszeniu czatu (brak ikonki, więc i jej migania).

- W wypadku wyłączenia/ukrycia ikonki chatu PM, piszący do osoby z wyłączonym chatem dostawałby wiadomość w rodzaju "gracz niedostępny", tak jak po wylogowaniu odbiorcy. W praktyce tryb "nie przeszkadzać".

- Kliknięcie na ikonce zaznaczałoby chat jako aktywny (poprzez np. obrys) i ładowało jego zawartość. Wszystkie wpisane wiadomości byłyby wysyłane do aktywnego chatu.

- Przenoszenie wpisywanej (nie wysłanej) treści z chatu trybu podróży do czatu trybu walki i na odwrót. Często podczas pisania wiadomości np. lider wpada w moba i przepada ważna informacja (np. "Walę górnego, daj mi źródło").

Rozwiązanie minimalistyczne
Dodanie ikonki czatu lokalnego do chatów globalnych, gracz mógłby przesunąć chat globalny zasłaniając lokalny, nie tracąc dostępu do lokalnego.

_________________
"The meme for blind faith secures its own perpetuation by the simple unconscious expedient of discouraging rational inquiry"


5 Cze 2012, o 22:23
Profil WWW
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2012, o 13:34
Posty: 58
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawa chatu
pomysl jak najbardziej trafiony, mapa byla by wieksza bo by nam nie zaslanialo nic na groze, a czat normalny mieli bysmy w koncu mozliwosc bez problemu wyzucic do gory, bez obaw ze jakas ikonke by zaslonilo
jestem jak najbardziej na tak


6 Cze 2012, o 00:50
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Cze 2012, o 07:21
Posty: 3
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawa chatu
Pomysl dobry ale ja bym jeszcze dodal ale nie musi tego byc ze kazdy se wybiera na jaki kolor chce pisac :D


8 Cze 2012, o 11:47
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawa chatu
Ja póki co mam dla Ciebie inną alternatywę, na bezproblemowe ulokowanie czatu:

http://img832.imageshack.us/img832/8312/oknoczatu.jpg

PS Screen z s0, wiec jak sie dopatrzycie jakichs dziwnych rzeczy, to sie nie dopytujcie jak to mozliwe :P


8 Cze 2012, o 12:12
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2010, o 18:45
Posty: 332
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 358 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawa chatu
ss z 17calowego lapka, piekna sprawa, rozwiazuje wszytkie problemy z chatem, polecam

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy.


8 Cze 2012, o 12:19
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 22:20
Posty: 143
Miejscowość: Cardiff
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 28 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawa chatu
Podoba mi się wasze rozwiązanie. Z szerokim ekranem faktycznie ładnie to wychodzi. Rozumiem że sponsorujesz wszystkim graczom takie lapki, Mystheria?

_________________
"The meme for blind faith secures its own perpetuation by the simple unconscious expedient of discouraging rational inquiry"


8 Cze 2012, o 12:30
Profil WWW
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2011, o 09:33
Posty: 494
Miejscowość: Kameneak
Podziękowano: 143 razy
Otrzymanych podziękowań: 106 razy
Nick w grze: Crossborn
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawa chatu
musi byc 1.5 razy szerszy niz normalnie^^
Podac juz mój adres? :D

_________________
_______
Image
Image


8 Cze 2012, o 12:31
Profil WWW
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawa chatu
Tak tylko dla jasnosci dodam:
-Nie lapek, a stacjonarny
-Nie 17 a 19 calowy monitor (1440 na 900 pikseli)

Na upartego, jak komus sie nie miesci z boku, moze nieco oddalic ekran gry (PPM i klikamy na oddalenie ekranu).


8 Cze 2012, o 22:51
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2011, o 20:41
Posty: 689
Miejscowość: Zawiercie
Podziękowano: 134 razy
Otrzymanych podziękowań: 91 razy
Nick w grze: Kraldjur
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawa chatu
Ja nawet walczę mają czat tak:

http://scr.hu/0eo4/rcfv8


i jakoś żyje :P

_________________
Żmijcia, ŁK 87 lvl [Ostlor]
Kraldjur , MO 67lvl [Ostlor]

Spelmastare, DT 45 lvl [Ostlor]


8 Cze 2012, o 22:58
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 15 Sty 2012, o 17:29
Posty: 166
Podziękowano: 18 razy
Otrzymanych podziękowań: 29 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawa chatu
mystheria a co ty tak duzo kondy masz natym ss ?

[Domyślam się, że się ze mną droczysz, ale dla pewności przypomnę to co pisałam "PS Screen z s0, wiec jak sie dopatrzycie jakichs dziwnych rzeczy, to sie nie dopytujcie jak to mozliwe " :P - Mysth]


9 Cze 2012, o 03:03
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 467 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron