Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Wzajmna pomoc i sojusze gildiowe 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 25 Lis 2012, o 23:18
Posty: 2
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Wzajmna pomoc i sojusze gildiowe
Cześć.
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł, który na pewno ucieszyłby zwłaszcza graczy, którym często zdarza się ginąć podczas solowego ubijania mobków.
Chodzi mianowicie o to, żeby podczas walki gracz miał możliwość poproszenia o pomoc tych, którzy przechodzą obok i nie biorą udziału w potyczce. Mógłby to być np. dymek z wykrzyknikiem pojawiający się nad głową naszej postaci (widoczny 'z zewnątrz' walki dla innych graczy), a w walce aktywowałoby się go specjalnym przyciskiem.
Ja wiem, że w sytuacji, gdy mamy do dyspozycji umiejętność 'ucieczka', wydaje się to kompletnie niepotrzebne, jednak chodząc po lokacjach odwiedzanych najczęściej przez słabszych graczy doszedłem do wniosku, że z pewnością ograniczyło by to liczbę ich zgonów. Tym bardziej, że silniejsi gracze bardzo często są skorzy do pomocy.

Drugi pomysł nie ma w zasadzie jednolitej koncepcji, jest to tylko zlepek luźnych sugestii. Dotyczy sojuszniczych gildii, z zapamiętywaniem których przynajmniej ja mam spore problemy. Zakładając, że przeciętna gildia ma +/- 10 sojuszników, ciężko jest zapamiętać ich nazwy, nie mówiąc już o nickach poszczególnych graczy. Myślałem, że może dobrym pomysłem byłoby zaznaczenie nicków naszych gildyjnych przyjaciół innym kolorem, bądź jakimś niewielkim, lecz widocznym znacznikiem. Z pewnością ułatwiłoby to komunikację i rzeczywiście zawiązałoby szerszą współpracę między sojuszniczymi gildiami.

Ot, takie moje pomysły. Być może ktoś już poruszał podobny temat, w tej sytuacji proszę o wyrozumiałość, gdyż jest to mój pierwszy post w tym dziale i generalnie nie należę do szczególnie aktywnych użytkowników forum.
Pozdrawiam i proszę o wasze opinie :)
Qua


13 Lut 2013, o 00:15
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2011, o 08:35
Posty: 263
Podziękowano: 37 razy
Otrzymanych podziękowań: 50 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wzajmna pomoc i sojusze gildiowe
Obydwa pomysły przewijały się przez forum. W takiej lub innej formie. Zawsze kończyło się na "bo nie".


13 Lut 2013, o 01:36
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2013, o 21:22
Posty: 36
Podziękowano: 103 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: Myrlin
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wzajmna pomoc i sojusze gildiowe
Pierwszy pomysł jak już sam stwierdziłeś, byłby niepotrzebnym dodatkiem. Osobiście, jak widzę że gracz ma niski poziom, mało hp i nadział się na dodatek na agresywne mobki, to staram się pomóc takiemu w walce. Ale co jeśli nie ma nikogo skorego do pomocy w pobliżu, gracz kliknie taki przycisk i nie będzie uciekał z walki w nadziei na wsparcie, przez co i tak padnie osamotniony? Ja nie widzę zastosowania tego pomysłu, ale poczekajmy na opinię innych graczy.

Co do drugiego pomysłu, bardziej mi się spodobał, w końcu jakieś praktyczne zastosowanie sojuszy. Ale nie wiem na jakiej zasadzie miało by to działać. Niby mamy nazwy gildii nad awatarami graczy po kliknięciu ikonki drużyny, ale nie koniecznie pamiętamy czy mamy sojusz. Oczywiście że można to szybko sprawdzić klikając w gildię, ale po co jak można chociażby te nazwy pokolorować na zielono i już wiadomo by było że to sojusznik. Po lekkim dopracowaniu mam nadzieje że się przyjmie.

Taka jest moja opinia na ten temat, chociaż nie wszyscy muszą się ze mną zgadzać :)

_________________
Spakie lvl 64 MO s2
Myrlin lvl 95 Druid s2


13 Lut 2013, o 02:01
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 31 Sty 2011, o 14:32
Posty: 56
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wzajmna pomoc i sojusze gildiowe
Jako, że rozwój gry porusza się żółwim tempie każdy racjonalny i przydatny pomysł jest dobry. Jak dla mnie oba trafione, może pierwszy w mniejszym stopniu ale to zawsze jakieś urozmaicenie. Także ++


13 Lut 2013, o 16:37
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Paź 2011, o 17:52
Posty: 171
Podziękowano: 25 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wzajmna pomoc i sojusze gildiowe
Taki pomysl byl juz i spotkal sie z negatywna opinia czerwonych.Glownie chodzilo o to., ze zanim ktos by zauwazyl taki dymek to juz by bylo po walce.Poza tym mysle , ze nikomu nie chcialo by sie pomagac z wilkami.


17 Lut 2013, o 21:08
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 59 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron