Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
 Kradzieże i czyszczenie kont 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 14 Mar 2013, o 01:10
Posty: 10
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Kradzieże i czyszczenie kont
W związku z tym, że moja postać na 74 lvl została doszczętnie okradziona chciałbym temat kradzieży poruszyć na forum. Pomijając fakt, że 99% tego typu sytuacji jest związana z przekazaniem passów innemu graczowi to uważam, że ekipa Taerna zobowiązana jest do rozwiązania tego problemu. Poniżej zamieszczam moją propozycję

1.Możliwość dodania dodatkowego zabezpieczenia kodem wszystkich operacji związanych z rarami i epikami czyli ze sprzedażą, wymianą i przechowywaniem w depo niezależnie czy są to rzeczy uszkodzone czy też nie, podpisane czy nie.

Miałoby to wyglądać w następujący sposób :
Wchodząc do gry po zalogowaniu nie mamy żadnego problemu by poruszać się postacią, ale gdy zaczynamy sprzedawać cokolwiek to włącza się dodatkowe okienko z pytaniem o hasło (kod) jeżeli go nie znamy nie możemy nic sprzedać , nawet jeżeli chodzi o złoto czy platę która jest w depozycie czyli krótko mówiąc mamy dostęp tylko i wyłącznie do poruszania się tą postacią i nic więcej .Co więcej dostęp do poczty również byłby zablokowany . To hasło również by obowiązywało przy usuwaniu postaci jakby złodziej się wkurzył na nas ze nie może nas ograbić :P. CO więcej można by nawet tym hasłem zablokować usunięcie peta ( nie próbowałem sam usuwac bo się boję iż kliknę >usuń< i go nie będzie już ), a koledze właśnie w ten sposób pecik zniknął. Hasło (kod) było by wpisane przy pierwszej rejstracji , po odblokowaniu mamy pełny dostęp do postaci włącznie ze sprzedażą i wymianami , ale, małe ale jeżeli chcemy którykolwiek rar (dotyczy tylko i wyłącznie rarów ) sprzedać czy wymienić znów pokazało by się okienko tylko już bez hasła ale z pytaniem <na pewno chcesz to zrobić >.
Dlaczego takie zabezpieczenie ? Ponieważ czy to w internacie czy w akademiku nawet w domu (brat czy siostra ew. nawet dziecko chcące zobaczyć co to jest ) czasem mamy przychylnych kolegów którzy sobie z nas chcą pożartować, a my tracimy wszystkie swoje ciężko zarobione rzeczy i kasę . ( moderatorzy nic nie zwracają sam się przekonałem o tym ).
Co ciekawe ludzie posiadają konta kolegów którzy nie grają a zostały im pożyczone ( sam znam paru takich ) i tu jest ciekawostka mała bo taki koleś wchodzi przypuśćmy po 4 miesiacach i czyści mu konto lub ewentualnie jego kolegom. Proponuje zrobić coś takiego jak zmiana meila konta (w tej chwili niemożliwe ) poprzez porozumienie się dwóch stron u gm czy moda i tylko i wyłącznie przez niego mógłby być zmieniony mail danego konta.

2. Ban czy nie ban oto jest pytanie :)
Ja bym proponował zamiast banować złodzieja zastosować karę długą i uciążliwą która być może zniechęciłaby do złodziejstwa.
Mianowicie zamiast bana pozwolić złodziejowi grać ale pieniądze które ukradł przeszłyby na gildię okradzionej postaci. Następnie gracz złodziej miałby np. 3-y miesiące na naprawę swojego czynu i z tego co uzyska czyli część złota wraz z expem przechodzi na okradzioną postać ( tu można się zastanowić czy samo złoto czy też wraz z expem i jaka jego część ). Zastosować politykę jak przy koxach czyli nie można przeczekać jak ze zleceniem ale nawet po miesiącu nieobecności w grze trzeba karę odbyć.
Wtedy sam gracz podjąłby decyzję czy grać dalej i nabijać okradzionej postaci kasę czy też usunąć konto.
Proszę wziąć pod uwagę to, że gracz zostaje okradziony z całego zgromadzonego ekwipunku który jest dorobkiem wieluset godzin spędzonych w grze. Nikt w tej chwili nie zwróci za eq który był zdobyty lub kupiony za złoto lub platynę systematycznie ulepszany lub palony za platynę która została kupiona za realną kasę. Wiążę się to wszystko z poniesieniem na nowo kosztów zakupu tego co osiągalne a o niektórych rzeczach możemy tylko pomarzyć np. pasek z wenda który został mi ukradziony. Ktoś może powiedzieć „nie musisz go mieć” ale ja mu odpowiem „miałem i nadal chcę go mieć”.
Wiem że w dzisiejszej erze jest to wszystko możliwe i proszę nie pisać że nie da się tego zrobić. Nie mówimy tu o rozdawaniu passów na lewo i prawo :)
Dodam jeszcze na koniec , że jeżeli pierwsza propozycja by doszła do skutku , to druga już niemiała by racji bytu , a jeżeli już do tego by doszło to należało by konto takiego gościa usunąć ( sprawa dyskusyjna , ale w moim odczuciu tak być powinno) , gdyż wtedy by można powiedzieć że jest nieodpowiedzialny i nienależy mu się szansa jakiejkolwiek poprawy .

Proszę o opinie :


16 Mar 2013, o 13:13

Podziękowali: 3 Ludgar (16 Mar 2013, o 16:57), Pgreg (16 Mar 2013, o 14:05), rarman (16 Mar 2013, o 14:07)
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2011, o 19:01
Posty: 2181
Podziękowano: 262 razy
Otrzymanych podziękowań: 697 razy
Nick w grze: desacred
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzieże i czyszczenie kont
Ja mam propozycję numer 3 - nie dawać nikomu hasła.

_________________
"Fałszywa skromność to najgorszy rodzaj pychy."

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."


16 Mar 2013, o 13:25

Podziękowali: 3 Alt (16 Mar 2013, o 20:16), Basfau (19 Mar 2013, o 17:05), DevV (16 Mar 2013, o 13:44)
Profil WWW
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Mar 2012, o 21:22
Posty: 96
Miejscowość: Oxenfurt
Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 157 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzieże i czyszczenie kont
Takie zabezpieczenie dodatkowe nie było by złe.

Zdarza się przecież czasem, że chcemy aby na naszej postaci, pograł znajomy. Może nas też ktoś podejrzeć jak wpisujemy hasło w jakiejś kawiarence internetowej. Nie dbamy o to przecież jak o to konto jak o bankowe i aż tak bardzo się nie przejmujemy bezpieczeństwem, żeby hasło wpisywać pod kocem :). Zmieniłbym tylko tyle, że to depozyt byłby zamykany na hasło-kłódkę. Wpisywanie hasła przy każdej transakcji byłoby uciążliwe. Otwarcie depozytu hasłem obowiązywałoby by do czasu wylogowanie się.

Generalnie jestem za.


16 Mar 2013, o 13:50

Podziękowali: 3 IHI (17 Mar 2013, o 21:55), Pgreg (16 Mar 2013, o 14:05), rarman (16 Mar 2013, o 14:07)
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 18 Lip 2012, o 21:17
Posty: 2
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzieże i czyszczenie kont
Popieram IHI i Ludgara maja rację na depo powinno byc haslo tak samo i na ogolny handel na calej postaci


jestem ZA

GM pomysl o tym w koncu w tej grze inwestujemy realne pieniadze.

czekać tylko nakładki na taern-a i wtedy beda wszyscy mieli zajeb....e :P


16 Mar 2013, o 14:04

Podziękowali: rarman (16 Mar 2013, o 14:07)
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 18 Sty 2012, o 20:23
Posty: 5
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzieże i czyszczenie kont
Mi te pomysly klina sie podobaja i jestem za tym aby cos takiego wprowadzic.


16 Mar 2013, o 14:05

Podziękowali: 2 IHI (17 Mar 2013, o 21:55), Pgreg (16 Mar 2013, o 14:06)
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzieże i czyszczenie kont
Ludgar napisał(a):
Zdarza się przecież czasem, że chcemy aby na naszej postaci, pograł znajomy.

Właściciel odpowiada za dane do logowania, koniec i kropka.

Ludgar napisał(a):
Nie dbamy o to przecież jak o to konto jak o bankowe

Nie? A powinieneś.


Trzeba ponosić pełne konsekwencje swoich wyborów.. żadne kłódki, dodatkowe kody nie są potrzebne.


IHI napisał(a):
Proszę o opinie :

Jeden z głupszych pomysłów.

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


Ostatnio edytowany przez rzuff, 16 Mar 2013, o 14:23, edytowano w sumie 1 raz



16 Mar 2013, o 14:11
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2012, o 16:11
Posty: 150
Podziękowano: 95 razy
Otrzymanych podziękowań: 26 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzieże i czyszczenie kont
Popieram rzuffa i desacred'a, jeśli nie będziemy nikomu dawać hasła itp to nikt nic nam nie ukradnie...


16 Mar 2013, o 14:19
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Lip 2011, o 10:30
Posty: 87
Podziękowano: 45 razy
Otrzymanych podziękowań: 33 razy
Nick w grze: Phantom
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzieże i czyszczenie kont
A tam, gadacie..., nie wmówicie mi że wasza klasa się czasem trochę nie nudzi i nie chcielibyście czasem pograć na jakieś innej wysoko lvl..., chociaż tutaj i tak głównie chodzi by podawać zaufanej osobie, która na 100% nic nie zrobi z kontem.
Ja jestem jednak za tym by było wprowadzone takie zabezpieczenia ponieważ nikomu one nie przeszkadzają a mogę komuś uratować eq.. :p

_________________
We think too much and feel too little.


16 Mar 2013, o 14:25

Podziękowali: 2 IHI (17 Mar 2013, o 21:57), Pgreg (16 Mar 2013, o 14:35)
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzieże i czyszczenie kont
Przeprobest napisał(a):
A tam, gadacie..., nie wmówicie mi że wasza klasa się czasem trochę nie nudzi i nie chcielibyście czasem pograć na jakieś innej wysoko lvl...

Wiesz ile rzeczy bym CHCIAŁ?

Przeprobest napisał(a):
takie zabezpieczenia ponieważ nikomu one nie przeszkadzają

Mi przeszkadzają.

Przeprobest napisał(a):
mogę komuś uratować eq.. :p

Tylko z jakiej racji?

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


16 Mar 2013, o 14:34
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 22:01
Posty: 799
Podziękowano: 66 razy
Otrzymanych podziękowań: 195 razy
Nick w grze: Eld
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzieże i czyszczenie kont
najprostszym rozwiązaniem jest nie dawanie nikomu swoich loginów i haseł co z resztą każdy potwierdzi, bo po co? najlepsze zabezpieczenie, postać może stać rok bez ruchu i samoczynnie nikt jej nie okradnie
za każdym razem będę musiał podawać kod gdy chce sprzedać śmieci u druidów czy koldzicy? mi też się nie podoba
ogólnie to jeszcze według mnie powinien być zakaz dzielenia się kontami - okradli cię, jest zakaz, twój fail nic nie odzyskasz - brak takich tematów

_________________
We are all the same, players in the game.


Ostatnio edytowany przez koperek 16 Mar 2013, o 14:42, edytowano w sumie 2 razy



16 Mar 2013, o 14:36
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 446 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron