Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 Chłosta/Jail/Ban/Knebel 
Autor Wiadomość
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Chłosta/Jail/Ban/Knebel
Otóż pomysł mój polega na publicznym linczowaniu graczy nagminnie łamiących regulamin.

Karę bana/knebla powyżej 7 dni (ale nie dłuższego niż 30), można by było (na prośbę gracza) zastąpić publiczną Karą Chłosty (10 razów na 4 litery) w Trentis pod Areną. Termin byłby jasny i nigdy nie zmieniany - kara odbywałaby się o 12.00 w Niedzielę. Wymierzałby ją w jakiś widowiskowy (i najlepiej zmieniany, skoro Taern wkracza w mechanizmy, jest to możliwe) przez KATA pojawiającego się o godzinie 11.00 a trzymającego tych nieszczęsników w klatce, która obecnie już istnieje. Gracz chcący w ten sposób "odkupić" karę bana/knebla musiałby być zalogowany od godziny 11, aby wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć któż to dzisiejszego dnia zostanie ukarany w samo południe.

Natomiast karę ew Jaila proponuję (dodatkowa opcja poza szczurami) używać częściej ale dać możliwość wyjścia "za kaucją" - 50 platyn lub 500.000 złota.

Sposób prosty i znany już od starożytności, taki publiczny pręgierz dający szansę i nauczkę.

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


20 Mar 2013, o 22:13
Profil ICQ WWW
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Mar 2013, o 20:37
Posty: 235
Miejscowość: Tarnów
Podziękowano: 37 razy
Otrzymanych podziękowań: 55 razy
Nick w grze: Rzaba
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chłosta/Jail/Ban/Knebel
A co to da -.- ze będzie przez 1-2 h w klatce ???
PS-Wole bic 200 szczurków nizeli placic 500k :D

_________________
MO 36
Image
Image


Vocare Ad Regnum


20 Mar 2013, o 22:19
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chłosta/Jail/Ban/Knebel
Co to da? Da to, że X graczy będzie widziało tego, który łamie prawa gry, który żyje niezgodnie z kodeksem. Oczywiście możliwości "sciagniecia" kary oraz jej wysokości pozostawiam do dyskusji.

Ad2 Jeżeli kara Jaila będzie (w końcu) stosowana częsciej to nie tak łatwo będzie Ci pochwycić 200 szczurów ( i to właśnie meritum tematu, aby tą klimatyczną karę stosować częściej w miejsce knebli oraz warnów).

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


20 Mar 2013, o 22:24
Profil ICQ WWW
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2011, o 19:01
Posty: 2181
Podziękowano: 262 razy
Otrzymanych podziękowań: 697 razy
Nick w grze: desacred
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chłosta/Jail/Ban/Knebel
Ja to bym do jaila dołożył opłatę przy wyjściu uzależnioną od lvl poza biciem szczurów - nie ma się kasy - kara przedłuża się o 100% :mrgreen:

_________________
"Fałszywa skromność to najgorszy rodzaj pychy."

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."


20 Mar 2013, o 22:25
Profil WWW
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Mar 2013, o 20:37
Posty: 235
Miejscowość: Tarnów
Podziękowano: 37 razy
Otrzymanych podziękowań: 55 razy
Nick w grze: Rzaba
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chłosta/Jail/Ban/Knebel
gromak napisał(a):
Co to da? Da to, że X graczy będzie widziało tego, który łamie prawa gry, który żyje niezgodnie z kodeksem. Oczywiście możliwości "sciagniecia" kary oraz jej wysokości pozostawiam do dyskusji.

Ad2 Jeżeli kara Jaila będzie (w końcu) stosowana częsciej to nie tak łatwo będzie Ci pochwycić 200 szczurów ( i to właśnie meritum tematu, aby tą klimatyczną karę stosować częściej w miejsce knebli oraz warnów).

Dlaczego ??? i tu masz wyjasnienie ;) skoro nie będzie to nie będzie lamiących i juz ...
A zawalanie i lagowanie trentis katem to raczej dobry pomysl nie jest...

_________________
MO 36
Image
Image


Vocare Ad Regnum


20 Mar 2013, o 22:30
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chłosta/Jail/Ban/Knebel
Zakrzew napisał(a):
Dlaczego ??? i tu masz wyjasnienie ;) skoro nie będzie to nie będzie lamiących i juz ...
A zawalanie i lagowanie trentis katem to raczej dobry pomysl nie jest...


Wybacz, nie rozumiem sensu wypowiedzi.

Ad2 Turnieje nie powodują lagowania Trentis (no chyba, że ty masz lagi - ale to nie wina Taern tylko twojego komputera).

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


20 Mar 2013, o 22:35
Profil ICQ WWW
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Lip 2011, o 12:48
Posty: 357
Podziękowano: 210 razy
Otrzymanych podziękowań: 134 razy
Nick w grze: Pyrqo
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chłosta/Jail/Ban/Knebel
desacred napisał(a):
Ja to bym do jaila dołożył opłatę przy wyjściu uzależnioną od lvl poza biciem szczurów - nie ma się kasy - kara przedłuża się o 100% :mrgreen:


a jak kasę ma się w depo?

gromak napisał(a):
Otóż pomysł mój polega na publicznym linczowaniu graczy nagminnie łamiących regulamin.

Karę bana/knebla powyżej 7 dni (ale nie dłuższego niż 30), można by było (na prośbę gracza) zastąpić publiczną Karą Chłosty (10 razów na 4 litery) w Trentis pod Areną. Termin byłby jasny i nigdy nie zmieniany - kara odbywałaby się o 12.00 w Niedzielę. Wymierzałby ją w jakiś widowiskowy (i najlepiej zmieniany, skoro Taern wkracza w mechanizmy, jest to możliwe) przez KATA pojawiającego się o godzinie 11.00 a trzymającego tych nieszczęsników w klatce, która obecnie już istnieje. Gracz chcący w ten sposób "odkupić" karę bana/knebla musiałby być zalogowany od godziny 11, aby wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć któż to dzisiejszego dnia zostanie ukarany w samo południe.

Natomiast karę ew Jaila proponuję (dodatkowa opcja poza szczurami) używać częściej ale dać możliwość wyjścia "za kaucją" - 50 platyn lub 500.000 złota.

Sposób prosty i znany już od starożytności, taki publiczny pręgierz dający szansę i nauczkę.


kare za lamanie reg moze rozwiazac tylko gm lub mod. Multi i kody/haki nie dzialajace staly by sie codziennoscia

_________________
Lvl:132 Na s2 Larkas Tolnor od 16.07.12


20 Mar 2013, o 22:38
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Lut 2012, o 19:23
Posty: 533
Miejscowość: Podrzecze (małopolskie)
Podziękowano: 370 razy
Otrzymanych podziękowań: 229 razy
Nick w grze: Basfau
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chłosta/Jail/Ban/Knebel
Ktoś złamał regulamin to niech "odsiaduje" w odpowiedni sposób swoje. Masz mieć bana na tydzień to złazisz już po 5min ?
Twoja postać jest biczowana, a ty sobie popijasz herbatkę jak gdyby nigdy nic.

_________________
Basfau - druid 116lv S3/S7
http://scr.hu/5nu/8uwes kod na nieśmiertelność

"Jestem chory na Polskę" ~ Jerzy Duda-Gracz

AvE Ja <3
Matematyka: Twierdzenie Drygurosa brzmi? Bug^2 + Lag^2 = Up^2


20 Mar 2013, o 22:41
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2011, o 19:01
Posty: 2181
Podziękowano: 262 razy
Otrzymanych podziękowań: 697 razy
Nick w grze: desacred
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chłosta/Jail/Ban/Knebel
Podwójny napisał(a):
desacred napisał(a):
Ja to bym do jaila dołożył opłatę przy wyjściu uzależnioną od lvl poza biciem szczurów - nie ma się kasy - kara przedłuża się o 100% :mrgreen:


a jak kasę ma się w depo?


Bez znaczenia. W założeniu skrypt by pobierał $ z konta na danym serwerze jeśli gracz chce zapłacić.

_________________
"Fałszywa skromność to najgorszy rodzaj pychy."

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."


20 Mar 2013, o 22:49
Profil WWW
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chłosta/Jail/Ban/Knebel
Basfau napisał(a):
Ktoś złamał regulamin to niech "odsiaduje" w odpowiedni sposób swoje. Masz mieć bana na tydzień to złazisz już po 5min ?
Twoja postać jest biczowana, a ty sobie popijasz herbatkę jak gdyby nigdy nic.


Ban czy knebel byłby ściągany tylko w niedziele o 12.00. To własnie cala idea pomysłu. Nie tak, że 5 minut po ukaraniu pojawia się NPC i po wszystkim. Kara wymaga zalogowania się o odpowiedniej godzinie, ewentualnie stworzenia "mrocznych lochów" gdzie tylko zbanowani gracze mogli by się gromadzić po zalogowaniu i mogliby tylko i wyłączanie porozumieć się z NPC od 10.00 do 10.59 aby wysłano ich na publiczny pręgierz, dzięki czemu po pierwsze gra nabrałaby rumieńca - moglibyśmy na własne oczy zobaczyc tych "złych". Myślę, że wielu z nich wstydzi się otwarcie mówić za co dostało knebla - mogło by to po prostu zwiększyć kulturę w grze.

Edit: swoją drogą, po co trzymać kasę w depo? Obawiacie się kieszonkowców? Kasę i platynę trzymam przy sobie - po co mam ganiać do depozytu?

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


20 Mar 2013, o 22:50
Profil ICQ WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 467 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron