Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 [IDEA] - wykorzystanie skrótów klawiaturowych 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 23:18
Posty: 92
Podziękowano: 123 razy
Otrzymanych podziękowań: 173 razy
Odpowiedz z cytatem
Post [IDEA] - wykorzystanie skrótów klawiaturowych
Witam.

Gram już w Taerna ok 2 lat i przez cały ten czas doskwiera mi prawie całkowity brak obsługi gry z klawiatury.
Mój pomysł polega właśnie na aktywacji klawiatury - poprzez umożliwienie skorzystania ze skrótów klawiaturowych.
Przy czym oczywiście nie chodzi mi o całkowite wyeliminowanie myszki - są aktywności które najlepiej sprawdzają się poprzez obsługę gryzonia.

1. Mapa główna
można wprowadzić co najmniej następujące skróty klawiaturowe:
r- postać zaczyna odpoczynek,
i - oczywiście podgląd inwentarza,
z -aktywne zlecenie,
q - zakładka questowa
g - podgląd grupy,
c - czat
s - zakładka umiejętności
t - zakładka taktyk
o - zwierzak on/of
ctrl + h - wypicie potu hp
ctrl + m - wypicie potu z maną
ctrl + k - wypicie potu z kondą


2. Ekran Walki

klawisze funkcyjne odpowiadają za kolejne koła aktywności i tak:
F1 - pierwsze koło jest aktywne i wówczas wybieramy cyfrą odpowiednią akcje.
akcje są przypisane następująco: od 1 do 9 umki z drugiej karty (w końcu z tej najwięcej korzystamy), a od 10 do 17 karta pierwsza - wyjątek 0 na krzyk - też popularny. Ważne: przy wykorzystaniu klawaitury nie pokazywałyby się okienka z umiejętnościami załaniające prawie cały ekran gry (co czasem równeiż przeszkadza).

enter - zegar
spacja - zmiana uzbrojenia


W praktyce wyglądałoby to następująco: startuje walka i ctrl+1 lub 2 wybieramy taktykę i dajemy enter. Runda leci - w tym czasie wciskamy po kolei F1 i np:1 (czyli wybieramy pierwszą umkę z drugiej karty np: druid - leczenie), F2 i np:1, F3 i np: 4, F4 i np: 5, F5 i np: 0. Myszką jedynie przypisujemy ilość PA w obronę i do poszczególnych akcji - tam gdzie potrzebujemy coś zmienić.

Oczywiście używanie skrótów byłoby dowolne - kto tego nie lubi albo ma problem ze spamiętaniem mógłby nadal grac "po staremu". Dla całej reszty natomiast pomysł ten może znacznie podnieść grywalność. Taka ilość skrótów jest realnie banalna to zapamiętania natomiast wciśnięcie klawisza wykonuje się szybciej od ruchu myszką.
Zapraszam do komentowania i hejtowania - jak kto woli :).

Tyle ode mnie
pozdrawiam
Lisario


Ostatnio edytowany przez lisarioIII, 13 Cze 2013, o 14:17, edytowano w sumie 1 raz



13 Cze 2013, o 09:54
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2013, o 14:47
Posty: 119
Podziękowano: 23 razy
Otrzymanych podziękowań: 11 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] - wykorzystanie skrótów klawiaturowych
Dorzucając klawisze w a s d możemy się poruszać bez myszki . Wracając do tematu ten pomysł by przyśpieszył grę bo nie muszę wchodzić w eq żeby się napić potów . Mi się podoba . Pozdro

_________________
VD 120 +

Czegoś nie potrafisz to rób to częściej i więcej żeby przełamywać progi w codziennym Życiu


13 Cze 2013, o 10:26
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2013, o 23:01
Posty: 19
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] - wykorzystanie skrótów klawiaturowych
Rozumiem, że system miał by rozpoznawać czy chcesz np. napisać "s" na czacie czy "s" jako skrót klawiszowy?

Pomysł kompletnie nie przemyślany, jestem na nie co do tego pomysłu choć klawisze
odnośnie hot keyów na poty ułatwiły by baardzo zycie :p


13 Cze 2013, o 13:12
Profil WWW
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2013, o 19:38
Posty: 378
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 176 razy
Otrzymanych podziękowań: 105 razy
Nick w grze: Zuzialol
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] - wykorzystanie skrótów klawiaturowych
Igvendar napisał(a):
Rozumiem, że system miał by rozpoznawać czy chcesz np. napisać "s" na czacie czy "s" jako skrót klawiszowy?

Tu by wystarczyło przed komendą dodać " / ". Ogólnie jestem za :) Tylko pozmieniaj trochę te skróty bo to z jest trochę dwuznaczne :)

_________________
Zuzialol 84 dr...
70 lvl wbity 27.07.2014 o godzinie 20:46.
80 lvl wbity 10.09.2015 o godzinie 16:50 :) Szybko mi idzie

Na zawsze pozostaje Pijanym Jeżem...

Do tego turkowy łuk 27 Zuziuk, mo 35 Teestpremki i inne

13 Cze 2013, o 13:26
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] - wykorzystanie skrótów klawiaturowych
A jak dla mnie skróty klawiaturowe nie są potrzebne. Fajne jest w grze to, że nie trzeba mieć w ogóle klawiatury, żeby móc grać korzystając z wszystkich funkcji.

Poza tym będzie to spore ułatwienie dla grających z klawiszami, przestanie mieć znaczenie szybkość klikania, dlatego jestem przeciwny.

I chyba gdzieś już był o tym temat dawno temu, tak coś kojarzę. Dużo roboty, która będzie alternatywą. Krótko - nie podoba mi się.

edit: właśnie o to chodzi, żeby gry nie robić jeszcze łatwiejszej, już jest łatwa. Kolejnym ułatwieniom mówimy stanowcze nie. A co do zręcznościówki - dokładnie, picie potów na czas, ktoś ma problemy z machaniem myszką to kupuje sobie 500.

To, że ja z tego nie korzystam z mojego punktu widzenia oznacza, że inni też nie powinni. Jak by zostało coś takiego wprowadzone zostałbym zmuszony do grania z klawiaturą, czego obecnie nie preferuję z lenistwa i wygody.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


Ostatnio edytowany przez Szymdaro 13 Cze 2013, o 15:04, edytowano w sumie 2 razy



13 Cze 2013, o 13:47
Profil WWW
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 15 Sty 2012, o 17:29
Posty: 166
Podziękowano: 18 razy
Otrzymanych podziękowań: 29 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] - wykorzystanie skrótów klawiaturowych
to z potkami ciekawe jak by np ctrl + h11 - wypicie 11 potek hp


13 Cze 2013, o 14:26
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 12 Maj 2012, o 22:37
Posty: 130
Podziękowano: 54 razy
Otrzymanych podziękowań: 30 razy
Nick w grze: Wotaher
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Odp: [IDEA] - wykorzystanie skrótów klawiaturowych
To ze Tobie jest niepotrzebne nie znaczy ze innym by sie nie przydalo. Ja sam mam 3 kompy i 3 klawy ale myszki ulegly "awarii" a srednio mi sie chce ciagle odlaczac i podlaczac myszke zeby grac ;]

Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2


13 Cze 2013, o 14:29
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 23:18
Posty: 92
Podziękowano: 123 razy
Otrzymanych podziękowań: 173 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] - wykorzystanie skrótów klawiaturowych
Hej
Dzięki za uwagi,

Igvendar napisał(a):
Rozumiem, że system miał by rozpoznawać czy chcesz np. napisać "s" na czacie czy "s" jako skrót klawiszowy?

Pomysł kompletnie nie przemyślany, jestem na nie co do tego pomysłu choć klawisze
odnośnie hot keyów na poty ułatwiły by baardzo zycie :p


Ciekawa uwaga chociaż w zasadzie Igvendar już na nią z sensem odpowiedział. Ja miałem na myśli nieco inne rozwiąznie ale to nie ma znaczenia. Nie chodzi o spory o mechanikę (jak wciskać klawisze) tylko sens tego pomysłu.

Natomiast twierdzenie, że pomysł jest kompletnie nieprzemyślany jest błędne :P, przemyśłałem to solidnie i zdecydowanie tego mi w grze brakuje.

Zuzialol napisał(a):
Ogólnie jestem za :) Tylko pozmieniaj trochę te skróty bo to z jest trochę dwuznaczne :)


Właśnie długo nad nimi kombinowałem - jakie wybrac najlepsze ale to oczywiście tylko propozycja. A z już zmieniłem dzieki.

Szymdaro napisał(a):
A jak dla mnie skróty klawiaturowe nie są potrzebne. Fajne jest w grze to, że nie trzeba mieć w ogóle klawiatury, żeby móc grać korzystając z wszystkich funkcji.

Poza tym będzie to spore ułatwienie dla grających z klawiszami, przestanie mieć znaczenie szybkość klikania, dlatego jestem przeciwny.

I chyba gdzieś już był o tym temat dawno temu, tak coś kojarzę. Dużo roboty, która będzie alternatywą. Krótko - nie podoba mi się.


Szymek - właśnie tak jak proponuję - kto nie chce to nie, proste.
Pomysł jest skierowany do tych, którzy czują w tym zakresie to co ja, czyli ewidentny brak klawiatury.
To że ma znaczenie szybkość klikania (nie mylić z pierszeństwem czy też kolejnością klikania zegara) to w sumie też jest dyskutowalne (w końcu to nie zręcznościówka) - ale całość i tak jest wyznaczana przez czas trwania rundy.
W sumie to sam piszesz, że będzie to spore ułatwienie - no to chyba o to chodzi nie? Czy powinniśmy zgłaszać pomysły, które utrudnią grę?
I w tym zdaniu tak w sumie nie chcesz ale popierasz moją koncepcję :D
pozdr
Lisario


13 Cze 2013, o 14:37
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2011, o 16:08
Posty: 170
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 36 razy
Otrzymanych podziękowań: 16 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] - wykorzystanie skrótów klawiaturowych
Hmmm, dobry pomysł, tylko bym negocjowal nad tym F1, bo niektorzy maja ustawione cos na te przyciski, np ja, gdzie wymagam od komputera wiecej niz zwykly uzytkownik.

Po za tym te przyciski w niektorych przegladarkach cos robia, np F5 - odśwież.

_________________
08.2010 START GRY

SERWER 1


13 Cze 2013, o 14:38
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2011, o 19:01
Posty: 2181
Podziękowano: 262 razy
Otrzymanych podziękowań: 697 razy
Nick w grze: desacred
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] - wykorzystanie skrótów klawiaturowych
SZELEST napisał(a):
Hmmm, dobry pomysł, tylko bym negocjowal nad tym F1, bo niektorzy maja ustawione cos na te przyciski, np ja, gdzie wymagam od komputera wiecej niz zwykly uzytkownik.

Po za tym te przyciski w niektorych przegladarkach cos robia, np F5 - odśwież.

Dokładnie. A znając ułańską fantazję za chwile zobaczymy skrót Alt + F4 :mrgreen:

_________________
"Fałszywa skromność to najgorszy rodzaj pychy."

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."


13 Cze 2013, o 15:01
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 306 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron