Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Zbieranie drużyny na wyprawy 
Autor Wiadomość
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Lis 2010, o 09:23
Posty: 591
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 29 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Zbieranie drużyny na wyprawy
Witam

Każdy wie jak wygląda obecnie zbieranie PT. Czasami trzeba mozolnie czekać, aż zbierzemy ludzi na wyprawę. Jeden kończy duszki i będzie za 5 min jednak w wyniku zagięcia czasoprzestrzeni dociera po 15min, drugi idzie z Trentis do Kemenak ( po drodze odwiedza burdel, karczmę i ma interes u kowala ;-) ). Czasami kiedy akurat nie ma ludzi w gildii lub się w niej nie jest, a wiadomość na ogólnym czacie ginie gdzieś pośród wszelakiej maści rozmów. Zagadujemy więc na prv...mielimy tymi nickami, jeden za drugi, jeden za drugim, zagadując raz do tego, raz do tamtego. Ogólnie rzecz biorąc, zebranie PT zajmuje trochę czasu, czasem więcej, czasem mniej - ale zawsze jednak "coś". Chyba każdemu zdarzyło się czekać 15-20 min na zebranie ekipy ;-)

Co wy na to, by w miastach, bądź też innych punktach na ten moment bliżej nieokreślonych, zbierali się ludzie przy takiej... swego rodzaju tablicy. Szef drużyny wybierał by bossa na którego chce iść lub dopisywał by się do już utworzonego PT w którym znalazłby się po akceptacji jego osoby przez "szefa" teamu. Znalezienie się na takiej liście, skutkowałoby automatycznym dołączeniem do drużyny, w końcu postacie te znajdowały by się w niedalekiej odległości od siebie przy tablicy "ogłoszeń". W zależności na jakiego bossa chcemy iść, wyprawy byłyby organizowane z różnych miejsc np. miś, duch zamku - tablica w Kemenak, Htaga, loski - tablica w garnizonie na Dmother itd, itp.
np.

Duch Zamku
1. Lorgan 100 lvl <DRUID> ( na 1wszym miejscu "szef" pt)
2. Kaziu 69 lvl <RYCERZ>
3. Juziu 69 lvl <BARBARZYŃCA>
4. Wolne miejsce
5. Zablokowane ( bo chcę iść we 4)

Wydaje mi się, że przyspieszyło by to znajdywanie PT na wyprawy, jak i zmniejszyło spam na czacie. Wiem, wiem... nie jest to niezbędna zmiana i jak jestem nubem to nie mogę znaleźć PT... tak czy siak jakieś ułatwienie to jest i pozwala zaoszczędzić czas, a czas ceni sobie chyba każdy gracz ;-)

_________________
Lorgan 100 lvl - Druid s1


Ostatnio edytowany przez Lorgan 23 Gru 2013, o 15:22, edytowano w sumie 3 razy



23 Gru 2013, o 15:07

Podziękowali: 10 Basfau (17 Sty 2014, o 17:37), cacsit (28 Sty 2014, o 23:26), Daghar (23 Gru 2013, o 15:12), gjenek (22 Sty 2014, o 21:36), Kowall (24 Sty 2014, o 20:22), kylo (23 Gru 2013, o 23:40), Nicolay (23 Gru 2013, o 15:09), skraczest (22 Sty 2014, o 15:51), Stickerasss (23 Gru 2013, o 21:24), XacD (22 Sty 2014, o 21:34)
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2013, o 13:02
Posty: 49
Podziękowano: 59 razy
Otrzymanych podziękowań: 18 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zbieranie drużyny na wyprawy
Jestem za, nieraz zdazalo mi sie czekac 30 minut !
Az koles dojdzie z KARCZMY na AMORFĘ ,albo na duszkach,wieży ?
Popieram rekami i nogami,rzeczywiście przyspieszyło by to znajdowanie ekipy.
PS. Radzę zrobić takie cos jak tawerna czy gildia,czyli 1 lokację a nie tak jak mapka. :)

PZDR Daghar


23 Gru 2013, o 15:13
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Wrz 2011, o 22:12
Posty: 406
Podziękowano: 138 razy
Otrzymanych podziękowań: 169 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zbieranie drużyny na wyprawy
No muszę przyznać, że pomysł Lorgana jest bardzo dobry. Nie raz poczułem na własnej skórze monotonność wyczekiwania na daną osobę czy też permanentnego szukania party. Często używałem opisanej przez Lorgana opcji "spamu" na priv. Raz zabrakło jednego slota i zostawało się na lodzie, a innym razem szukało te kilkadziesiąt minut, ale ze skutkiem. Najgorszą kwestią według mnie w czasie teraźniejszym (jak i przyszłym?) jest znalezienie druida, szczególnie pod lód. Nie ma innego wyjścia jak czekać na status online znajomego lub grać wieczorami, choć nie każdemu to odpowiada.
Nie mam pojęcia jak mogłaby ta tablica wypaść "w akcji", ale warto spróbować. Moje oczy widzą to tak:
Podchodzimy do tablicy, naciskamy na jej ikonę. Pojawia się zakładka (taka jak w chwili otwarcia okna znajomych). Na liście znajdowałyby się nazwy bossów i przy tym liczba osób szukających ludzi do swojego party.
Tak mogłoby to wyglądać według mojego zamysłu. W każdym razie wznoszę łape w góre za tym pomysłem i za każdym innym, który usprawni znalezienie slota/ party. Pozdrawiam ;).
EDIT: Sama forma tablicy jest niezła. Dajmy na to taka w Garnizonie, czy gdzieś w pobliżu- cała pokryta lodem, zamarznięta i gracze tłoczący się tuż obok. Całkiem ładnie mogłoby to wypaść.

_________________
"Każdego dnia budzimy się, by walczyć o jutro, każdej nocy zasypiamy marząc o lepszej przyszłości"


Ostatnio edytowany przez Dragonn, 23 Gru 2013, o 20:29, edytowano w sumie 1 raz



23 Gru 2013, o 16:15
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2013, o 13:02
Posty: 49
Podziękowano: 59 razy
Otrzymanych podziękowań: 18 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zbieranie drużyny na wyprawy
Fire zaraz sproboje zrobic takie cos wedlug twojego pomyslu :)
Ale to zaraz bo teraz mamy restart serwa na s4 bo sie mapka tam gdzie idziesz na amorfe zbugowala,i wywala jak wbijesz na nią a potem sie wejsc nie da xDD

EDIT:Narazie wedlug mojego projektu troche kopiuj wklej ale 1 okno gotowe.
Te imiona to liderzy party.


Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.


23 Gru 2013, o 17:30
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2013, o 13:02
Posty: 49
Podziękowano: 59 razy
Otrzymanych podziękowań: 18 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zbieranie drużyny na wyprawy
Okno 2 okno juz z druzyna :)


Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.


23 Gru 2013, o 18:23
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2013, o 16:26
Posty: 173
Podziękowano: 56 razy
Otrzymanych podziękowań: 31 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zbieranie drużyny na wyprawy
Pomysł dobry, szczególnie dla osób które nie moga zbytnio liczyć na wyprawy gildiowe, pozwoli też na ograniczenie spamu na globalu. Jestem za.

PS:
Daghar edytuj posty

_________________
AVE S3: Miachavelli/Druid (ciągle rosnie)


23 Gru 2013, o 19:20
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Paź 2010, o 21:19
Posty: 4832
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 232 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zbieranie drużyny na wyprawy
Ciekawy pomysł. Rozumiem, że widziałbyś to w formie tablic porozmieszczanych w różnych miejscach, gdzie ludzie mogliby się zbierać i kompletować drużynę, tak ?

W myśl:

Chcę iść na DZeta to będę stał pod konarem, bo stamtąd rusza wyprawa.

Przedstawię temat i dam Ci znać czy i kiedy byłoby to możliwe.

_________________
Kreatywność, obiektywizm, optymizm = TESTER!

The First 100 lvl on the Lands of Taern - at 114 the Career has been sacrificed.


23 Gru 2013, o 20:19
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Lis 2010, o 09:23
Posty: 591
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 29 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zbieranie drużyny na wyprawy
@Willy
Tak, takie coś miałem na myśli. Idę pod ten konar, klikam na tablice i widzę ekipy które tam się też wybierają. Miejsca te muszą być dość "zaludnione" i mniej więcej podzielone w sposób taki, w jaki krainki podzielone są na przedziały lvl. Dość istotne wydaje mi się, aby z jednego takiego miejsca, można było iść na 3-4 bossy lub więcej, w zależności od potrzeb. Chodzi o to, aby uniknąć bezsensownego latania "do tablicy" tylko po to, aby dowiedzieć się, że nikt nie idzie na bossa, na którego Ty chciałeś akurat iść, tzn:
Z przykładowego konaru mogę wybrać się na:
1. Misia
2. Fyo
3. DZ
4. Nie pamiętam co tam jeszcze jest mniej więcej w przedziale levelowym tych bossów wymienionych wyżej ;-)

Dzięki, daj znać :-)

_________________
Lorgan 100 lvl - Druid s1


23 Gru 2013, o 20:35
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 19 Kwi 2013, o 19:28
Posty: 6
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Odp: Zbieranie drużyny na wyprawy
Pomysł naprawdę bardzo dobry.


23 Gru 2013, o 21:25
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 1 Lip 2013, o 10:46
Posty: 3
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Rain
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zbieranie drużyny na wyprawy
Willy napisał(a):
Ciekawy pomysł. Rozumiem, że widziałbyś to w formie tablic porozmieszczanych w różnych miejscach, gdzie ludzie mogliby się zbierać i kompletować drużynę, tak ?

W myśl:

Chcę iść na DZeta to będę stał pod konarem, bo stamtąd rusza wyprawa.

Przedstawię temat i dam Ci znać czy i kiedy byłoby to możliwe.



Przedstawił bym to troche inaczej gdzies kolo panelu górnego-(Aktualnosci czat itp..) dodac cos takiego jak "zapisy" do tabliczek też trzeba było troche sie przejsc. Zapisy były by od razu , a gdyby gracz sie zapisał na pare bosów to jak by znalazł slota to automatycznie wypisywał sie z kolejki do innych bosów. Następnie jak kolejka sie zapełniła to dla wygody jakis automat mógł by teleportowac graczy pod wejscie na bosa , lecz są tego wady i zalety :
Wady:
-Łatwa ucieczka z pvp

Zalety : szybsze dojscie pod wejscie na bosa

@up wady i zalety myslane na szybko wiec dodajcie wiecej


23 Gru 2013, o 22:11
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 279 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron