Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
 System polityczny w grze i kilka innych sugestii... 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2011, o 18:26
Posty: 111
Miejscowość: Wawka
Podziękowano: 308 razy
Otrzymanych podziękowań: 659 razy
Nick w grze: Conan
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post System polityczny w grze i kilka innych sugestii...
Poddaję pod rozwagę sugestię dotyczącą wprowadzena systemu politycznego w grze. Mamy jak powszechnie wiadomo gildie, może warto zastanowć się nad głosowaniem dającym np. tyt. "Lorda" na danej mapie. Członkowe innych gildii (sensownie, od danego lvla i presta w gildii, żeby nie było wałków) oddawaliby głosy na dane gildie, które chciałyby startować w takich wyborach na danej mapie. Tytuł przysługiwałby do następnych wyborów - np. za miesiąc, dwa, to kwestia do obgadania. Co dawałby tytuł "Lorda" członkom zwycięskiej gildii? - np. o 10% niższe ceny na potiony, o 10% szybszy odpoczynek, o 10% więcej miejsca w plecaku, i np. podatek od innych gildii (niewielki, o którym mowa poniżej), ale nie od razu, dopiero po wykonaniu pewnych obowiązków, to również kwestia do obgadania. Czyli "Lord" nie oznaczałby, że członkowie takiej gildii mają same przywileje, a jako, że władza rodzi również odpowiedzialność, członkowie zwycięskich w wyborach gildii robiliby np. jakieś specjalne daily questy, żeby nabić dziennie odpowiednią ilość punktów i wówczas na mapach, na których owe wybory wygrali pojawiałby się specjalny NPC, u którego gracze mogliby np. wymienić flasze ulepszeń na podobnych zasadach jak potiony u dajmy na to Hoberl, czyli np. 5 lub 10 WF mocy na 4 lub 9 WF wiedzy plus cash - 2k od WF flaszy etc...Ten cash jako podatek od dealu szedłby do skarbca "Lordów". Nie ma daily questów i odpowiedniej liczby punktów potrzebnych do pojawienia się NPC? Nie ma profitów...Oczywiśce sensownie to wszystko zbalansowane, żeby gra była warta świeczki...Przy wejściu i wyjściu z mapy wisiałyby flagi (jak również w danym mieście, wsi itp.) - danej gildii - taki mały ukłon - wprowadzenie flag.

Kolejna sprawa - Hall of fame. Osoba, która wygra kilka razy turek (lub drużyna), zostałaby do takowej wpisana po wsze czasy :) z adnotacją ile razy wygrała (wygrali) i jaki był przedział lvlowy. Przed areną w Trentis, lub w środku, np. w czasie walk dookoła areny byłoby widać rzeźby najbardzej ututułowanych "gladiatorów".

I na koniec - wszyscy wiemy jak upierdliwe w Taern jest ulepszanie, od pewnego poziomu % na sukces kolejnego ulepszenia jest tak niski, że ryzyko dla wielu jest zbyt duże, nie chcą tracić kasy, platy, esek i flaszek, które zainwestowali....a gdyby tak wprowadzić kolejny przedmiot (np. jakiś minerał), który wypadałby z bossów? Przedmiot, który byłby od razu przypisany do danej postaci, która go wydropiła, nie można byłoby nim handlować. Dajmy na to 5 takich przedmotów powodowałoby, że jak dodamy je do kolejnego ulepszenia od 1 do 10, to ulepszenie to zawsze wejdzie. Kwesta ustawienia sensownego % na drop takich "minerałów", żeby z jednej strony nie wyglądało to tak, że będzie się dropić sprzęt na jedno takie ulepszenie przez 3 lata...

No ok, jeszcze jedno, odpisywanie przedmiotów za jakąś cenę ich wartości (gold i plata, tylko plata? do wyboru). Rynek wtórny uszkodzonych rarów nie istnieje. Kupujesz thorki (bo nie masz farta i nie wyleciały z kolejnych kilkudziesięciu wendów), za klkanaście lvli chcesz je zmienć na nowe buciki ze śledzia i... 40 baniek w plecy (niektórzy nawet 50...), sprzęt do kowala lub na morph... Sądzę, że warto się nad tym zastanowić...

Naturalnie korzystajac z okazji apeluję o zmianę Kaishi na kastet oraz Blasku na łuk, żeby wszystkie epiki były bronią i żeby każda profa mogła korzystać i z epika - broni i z nowego setu, obecnie sheed i łucznik nie może, przez co pogłębia się dystans do innych prof, które mogą korzystać ze 100 % wartości setu i przy tym korzystać w pełni z dobrodziejstw epika.

_________________
corrumpunt mores bonos colloquia mala


6 Lut 2014, o 12:09
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: System polityczny w grze i kilka innych sugestii...
Gustavus napisał(a):
Poddaję pod rozwagę...
Spoiler:

Jako że mam alergię na politykę w każdej postaci - stanowcze nie. Haracz dla gildii koxów bo ich kumple koxy na nich zagłosują? Bez przesady. A od wymiany flaszek jest kulawy zielarz.
Gustavus napisał(a):
Kolejna sprawa - Hall of fame. Osoba, która wygra kilka razy turek (lub drużyna), zostałaby do takowej wpisana po wsze czasy :) z adnotacją ile razy wygrała (wygrali) i jaki był przedział lvlowy. Przed areną w Trentis, lub w środku, np. w czasie walk dookoła areny byłoby widać rzeźby najbardzej ututułowanych "gladiatorów".

Tu jestem za. Dużo osób chciałoby się znaleźć na takiej liście.
Gustavus napisał(a):
I na koniec - wszyscy wiemy jak upierdliwe w Taern jest ulepszanie, od pewnego poziomu % na sukces kolejnego ulepszenia jest tak niski, że ryzyko dla wielu jest zbyt duże, nie chcą tracić kasy, platy, esek i flaszek, które zainwestowali....a gdyby tak wprowadzić kolejny przedmiot (np. jakiś minerał), który wypadałby z bossów? Przedmiot, który byłby od razu przypisany do danej postaci, która go wydropiła, nie można byłoby nim handlować. Dajmy na to 5 takich przedmotów powodowałoby, że jak dodamy je do kolejnego ulepszenia od 1 do 10, to ulepszenie to zawsze wejdzie. Kwesta ustawienia sensownego % na drop takich "minerałów", żeby z jednej strony nie wyglądało to tak, że będzie się dropić sprzęt na jedno takie ulepszenie przez 3 lata...

Ja bym zmodyfikował to w ten sposób, że dodając te nowe składniki ulepszenie nie będzie miało opcji "zawsze wejdzie" (nie oszukujmy się, ale wtedy wbicie czegoś na +10 będzie zależało od tego jak często ktoś dropi te rzeczy: sezon mutantów zostanie otwarty) tylko zwiększy się szansa o dodatkowe np 10% (gdzie będzie można to kumulować, a maksymalna wartość to będzie 50% razem z esencją - czyli i tak albo wejdzie albo nie)
Gustavus napisał(a):
No ok, jeszcze jedno, odpisywanie przedmiotów za jakąś cenę ich wartości (gold i plata, tylko plata? do wyboru). Rynek wtórny uszkodzonych rarów nie istnieje. Kupujesz thorki (bo nie masz farta i nie wyleciały z kolejnych kilkudziesięciu wendów), za klkanaście lvli chcesz je zmienć na nowe buciki ze śledzia i... 40 baniek w plecy (niektórzy nawet 50...), sprzęt do kowala lub na morph... Sądzę, że warto się nad tym zastanowić...

Nie. Rary i tak są zbyt tanie (Ty podajesz przykład butów z Wenda, ale spójrz na inne rarki) a to zaburzyłoby jeszcze bardziej rynek. Chodzi o to,że każdy chce mieć rary tanio dla siebie, ale jak już inni chcą je tanio od niego kupić (tanio bo są tanie) to już źle.
Gustavus napisał(a):
Naturalnie korzystajac z okazji apeluję o zmianę Kaishi na kastet oraz Blasku na łuk, żeby wszystkie epiki były bronią i żeby każda profa mogła korzystać i z epika - broni i z nowego setu, obecnie sheed i łucznik nie może, przez co pogłębia się dystans do innych prof, które mogą korzystać ze 100 % wartości setu i przy tym korzystać w pełni z dobrodziejstw epika.

Zgadzam się, ale będąc z natury pesymistą wiem jak się ta historia zakończy...
Mnie ciekawi ile butelek "pękło" że ktoś wpadł na "genialny" pomysł by epiki dla sh i łuka były inne niż reszta.


6 Lut 2014, o 13:38
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2011, o 18:26
Posty: 111
Miejscowość: Wawka
Podziękowano: 308 razy
Otrzymanych podziękowań: 659 razy
Nick w grze: Conan
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: System polityczny w grze i kilka innych sugestii...
Grałem w gry, w których był system polityczny, wbrew pozorom nie oznaczało to, że zawsze oraz najczęściej to gildie koksów rządziły i dzieliły. O dziwo gildie o liczbie członków 300 plus, czesto przegrywały z gildiami o liczbie członków 30... Tak jak napisałem, nic na darmo, wygrane wybory oznaczałyby profity ale i obowiązki. Brak odpowiedniej liczby zdobytych dziennie punktów oznaczałby brak jakichkolwiek profitów, a zatem proste, żeby wyjąć, trzeba włożyć... Z autopsji - widziałem jak się to sprawdza, gildie, żeby wygrać wybory - organizowały nawet eventy typu: Kto ma do zrobienia trudnego questa (np. próba) - dziś z naszej gildii pomagają w nim Pan XX i Pani YY, głosujcie na Nas w nadchodzących wyborach! Tak jak pisałem profity muszą być sensowne, koszty ponoszone przez inne gildie płacące podatek również. Wszystko jest do zrobienia, jeśli zachowa się zdrowy rozsądek...

Co do odpisywania rarów, jestem daleki od stwierdzenia, że rary są obecnie tanie... Skąd ten pomysł? Gram 3 lata, tańsze rzeczy można policzyć na palcach jednej ręki, rzeczy które są najbardziej potrzebne są droższe niż były lub cenę mają relatywnie podobną. Do tego doszła cała masa nowych przedmiotów, drogich przedmiotów...Sety na 22 lvl, a raczej ich częśći dochodzą do ponad 1kk. Podstawowe pierścienie używane od 20 lvla (poprzez węże, Htagę...) - do 800k, jak na ten poziom ceny są okropnie wysokie. Jak mamy koksa i kasę i ubieramy sobie lolka na turek to jest cud, mód i orzeszki, ale 22 lvl i ponad 3kk na set i naprawę? Jak na to zarobić w grze? Diabolo, lawina, thorki, virveny, podstawowe rzeczy na mid lvl są bardzo drogie. To, że teraz rzeczy z Htagi bedą tańsze, to, że nowe sety będą tańsze? To oczywiste, nikt nie da za vorleach 20kk, jeśli musi dołożyć kolejne 20kk na jego naprawę, ale to nie oznacza, że kupno tej klaty nawet za 5kk oznacza, że jest ona tania, gdyż realnie, aby ją założyć musimy wydać ponad 25kk... Żeby ubrać cały set musimy na samą naprawę wydać kwotę przyprawiąjącą o dreszcze (bodajże 30kk i (lub?) 1500 platy za jedną część z 5...). Nie jest tanio, że tanie są "śmieciowe rary", choćby khalam czy tężec? Być może dla mnie i wielu innych tak, ale jeśli ktoś ma 28 lvl i jest to np. jego pierwsza postać, nie inwestuje w platę, to jest to dla niego duża kwota. Tak samo jak ubranie się full rar na 36 lvl - dajmy na to postać magiczna - a mamy tu między innymi brasski, 2 ugunsy, markham, radius etc... To duży wydatek. Nie zgodzę się, że jest tanio, jest tanio dla koksów, które kupują śmieciowe rary i przetapiają je na eski, maluchom i mid jest ciężko - zlecko od 55 lvla, dla wielu prof nawet na 75-ym solo jest nie do zrobienia (vide solo druid - zaułek, sporo grupek w drodze do zielonej i nie wyrobi się z czasem, a gracz bez gildii gdy nie ma teleportów...). W mojej opinii zdolność odpisania przedmiotów wcale nie musiałaby zaburzyć cen. Naturalnie sam znam 140-tki, które swego czasu robiły np. dla mnie na zamówienie flaszki hp błagając o cenę 25k za szt. bo zbierają na opokę, diabolo, obdarte czy lawinę, a dziś próbują kupować te flaszki za 15k, platę za 8k, zaś każdy wydropiony rar wystawiają po możliwie najwyższej cenie. Jeśli dorwą nieświadomego sprzedawcę, natychmiast to wykorzystają...Zapomniał wół jak cielęciem był... Pamiętam jak kupowałem arcany za 50-80k, brasski za 200k, ugunsy za 400k, więc niech mi nikt nie wmawia, że kiedyś to były ceny bo jeroszki kosztowały 1,5kk, a dzś 400k.... To wypaczanie rzeczywistości i bełkot nabijających psycho koksów, którym wyleciały kolejne jerochy, ostoblin czy irki z miśka, a liczyli przecież na epika :P no i nie mogą już za nie przybić po 1,5kk i stąd ten lament.

I brawo za sensowną decyzję - epik broń, w końcu, wielkie brawa :)

_________________
corrumpunt mores bonos colloquia mala


6 Lut 2014, o 14:46
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 297 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron