Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Dodatkowa blokada drużyny w pvp 
Autor Wiadomość
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Dodatkowa blokada drużyny w pvp
Otóż - często podczas walki pvp dołącza do nas ktoś "nieproszony" - dlatego stworzono kłódkę - ma ona być sposobem na wbijanie do PT ludzi z przypadku. Ale ile razy zdarzyło się, że podczas umówionej walki np 1 vs 1 wbija nam do drużyny ktoś znajomy albo członek gildii - zazwyczaj psuje to całą zabawę bo:

-rozprasza graczy
-przeciwnik dostaje dodatkowe baty

w rezultacie całe umówione PvP idzie w piach.

Dlatego moim pomysłem jest stworzenie "platynowej kłódki" - która jest automatycznie dodawana do każdego konta premium. Blokuje ona dostęp do PT wszystkim, jeżeli jest aktywna (aktywować można ją jak tą obecną w walce). Działa ona tylko podczas pvp - w party przeciwko mobom i w instancjach nie jest aktywna (żeby nie było, że końcówka bossa i ktoś "dowcipny" włącza blokadę po zgonie gracza). Co o tym sądzicie ?

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


28 Mar 2014, o 20:33

Podziękowali: Bubazz (30 Mar 2014, o 14:26)
Profil ICQ WWW
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Wrz 2011, o 22:12
Posty: 406
Podziękowano: 138 razy
Otrzymanych podziękowań: 169 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dodatkowa blokada drużyny w pvp
Sądzę, że dobrym wyjściem byłoby dodanie ankiety :mrgreen: . Na poważnie: problem nie rzadki, nad którym głowił się nie jeden gracz. Oczywiście reforma jest jak najbardziej wskazana, a raczej wymagana. Nie raz grupa znajomych liczy niebagatelną liczbę kilkudziesięciu, a w skrajnych przypadkach nawet kilkuset graczy. Przy takiej ilości szansa na "pomoc" w PvP jest znaczna. Zastanawia mnie jedna sprawa, a mianowicie kwestia Premium. Moim zdaniem rozwiązanie powinno być dostępne dla każdego szarego osobnika. Może za minimalną opłatą lub bez, ale dla każdego. Nie faworyzujmy użytkowników "premiowanych".

_________________
"Każdego dnia budzimy się, by walczyć o jutro, każdej nocy zasypiamy marząc o lepszej przyszłości"


28 Mar 2014, o 20:56
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dodatkowa blokada drużyny w pvp
Ankiety nie dodałem celowo - zmusza ona do wypowiedzi ;)

Dlaczego za premium ? Żeby nie była zbyt wykorzystywana - już teraz na s1 na czarnym pod Kemenak widać kilku "przeszkadzaczy" na czarnym - stoją i czają się tylko po to, żeby zblokować i przeszkodzić innym - fajne ? Niesądze.

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


28 Mar 2014, o 21:21
Profil ICQ WWW
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 18 Gru 2012, o 00:18
Posty: 14
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 39 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dodatkowa blokada drużyny w pvp
hmm pomylony pomysł, jeśli się umawiasz na pvp to masz jeszcze arene, pozatym jak umawiasz się przy większym gronie to piszesz że masz solo i tyle jeśli twoi znjaomi i tak wpadają Ci pomóc po takich słowach to proponuje ich zmienić bo są nic nie warci i nie szanują twojego zdania :).

Jakoś mi się to nie widzi a jeśli już miałoby być to owszem ale dla wszystkich powiedzmy kozt użycia 3 platyny na 1 walke :) , ciekawe ilu było by chętnych do używania ;]


28 Mar 2014, o 23:42
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dodatkowa blokada drużyny w pvp
Po pierwsze: jeżeli masz 50 znajomych + 20 ludzi z Gildii, to co napiszesz do wszystkich PW, żeby przypadkiem nie dołączali bo to pvp? Dokladnie to samo jak się domyślam ma zrobić druga strona ? Proste - zostałem zaatakowany w nierównej walce - zostawiam włączoną tylko standardową kłódkę, może ktoś ze znajomych wbije i mi pomoże. Jeżeli nie chcę żeby ktokolwiek dołączył - włączam drugą.

Po drugie: na arenie nie są naliczane statusy czacha/tarcza

Po trzecie: jeżeli wypowiadasz się w tym temacie, to domyślam się, że w pvp uczestniczysz. Jeżeli w nim uczestniczysz, to pewnie często jesteś gościem na czarnym polu - więc doskonale wiesz jak dynamiczny rozwój pojedynków niejednokrotnie się tam odbywa. To co, mam prosić każdego, żebyśmy się przespacerowali na arenę ? No bo chyba nie takie jest założenie walki 1 vs 1 czy 2 vs 2. Obecnie jako-takie uczciwe PvP zapewnia jedynie wojna - bo tam taka blokada działa.

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


29 Mar 2014, o 15:24
Profil ICQ WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dodatkowa blokada drużyny w pvp
Co do ankiety, to kiedys też pisalem pod wieloma tematami żeby dodać ankietę, aż do czasu, kiedy pewnien mód( nie pamietam jaki - ale to byl chyba rzuff xD) napisal coś w stylu że nie pod każdym tematem musi być ankieta i nic ona nie zmieni - ale brzmiało to bardziej epicko

A co do tematu byly już pomysły o ulepszeniu kłódki(i kłudki) wystarczy poszukać na forum. Pomysły byłby całkiem fajne np w moim temacie jeden z graczy zaprezentował całkiem ciekawą ideę(lepszą od mojej) :)

viewtopic.php?f=121&t=20103&hilit=k%C5%82%C3%B3dka

viewtopic.php?f=121&t=27868&hilit=k%C5%82%C3%B3dka&start=0


30 Mar 2014, o 11:15
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Lip 2011, o 12:48
Posty: 357
Podziękowano: 210 razy
Otrzymanych podziękowań: 134 razy
Nick w grze: Pyrqo
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dodatkowa blokada drużyny w pvp
Były i nie wypaliły, ale skoro ekipa jest "głucha" z jednego tematu, to trzeba zaspamić forum i wtedy pomysł jest do realizacji.
Co do pomysłu super sprawa, mimo że piszesz do znajo by nie hopali nie każdy jest obok Ciebie, ktoś przechodzi z Masywu i hopa bo chce pomóc i lipka ;)

_________________
Lvl:132 Na s2 Larkas Tolnor od 16.07.12


30 Mar 2014, o 14:18
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2012, o 18:31
Posty: 156
Miejscowość: Siedlce
Podziękowano: 38 razy
Otrzymanych podziękowań: 33 razy
Nick w grze: Wesolygoryl
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dodatkowa blokada drużyny w pvp
Zamiast platynowej kłódki zaproponowałbym jakiś filtr osób dołączających do pt aktywny, gdy mamy zablokowaną drużynę.
Działałby na zasadzie komunikatu np w lewym górnym rogu ekranu:
"Gracz X chce dołączyć do drużyny" i przycisk wpuść/ignoruj,
klikamy ignoruj to nie wejdzie, chcemy wpuścić to wpuszczamy tę osobę co nam pasuje
np. gdy mamy ostatni slot dla dr to wpuszczamy dr itp

_________________
Wesołygoryl MO 140 Ostlor na codzień
TypowyTroll RYC 116 Ostlor dla odmiany
ZłyŻuczek SH 59 Tolnor pvp i turnieje
mój kanał YT


30 Mar 2014, o 17:06
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dodatkowa blokada drużyny w pvp
Bardzo optymistycznie do tego podchodzisz zuzu :-) Tylko jeden problem byłby taki, że napis: "xy chce do ciebie dołączyć" przewijałby się na Twoim czacie jak napisy końcowe filmu tylko w 4x większym tempie - zaraz pojawiłyby się trolle które tylko po to, żeby Cię wkurzyć klikałby w "dołącz" ile fabryka dała. To trochę jak z tymi voice dla kanclerzy/strategów - daj małpie brzytwę (oczywiście mówię tu o skrajnych wypadkach, które jednak mimo wszystko się zdarzają).

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


30 Mar 2014, o 17:37
Profil ICQ WWW
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2013, o 11:50
Posty: 132
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 25 razy
Nick w grze: xxxxxx
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dodatkowa blokada drużyny w pvp
Pomysł bez przyszłości bo co się takimi szczegółami zajmować .

_________________
Life is change. If you stop changing, you stop living.


30 Mar 2014, o 18:39
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 389 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron