Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Pomysł na Procenty 

Czy jeśteś za rozwiązaniem problemu procentów?
Podoba mi się obecny system. 68%  68%  [ 17 ]
Jestem za wprowadzeniem zmian, lecz nie wiem jakich. 0%  0%  [ 0 ]
Twój pomysł jest dobry. 12%  12%  [ 3 ]
Jestem za zmianami, lecz nie rozumiem tego pomysłu. 0%  0%  [ 0 ]
Jestem za zmianami, lecz ten jest do bani. 12%  12%  [ 3 ]
Nie mam zdania. 8%  8%  [ 2 ]
Razem głosów : 25

 Pomysł na Procenty 
Autor Wiadomość
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Paź 2012, o 23:14
Posty: 46
Podziękowano: 27 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Nick w grze: NettikIIoII
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Pomysł na Procenty
W związku z tym, że Taernem żądzą procenty, na forum wielokrotnie widać było tematy wielu osób które na to narzekały ale jak na razie mało było pomysłów co z tym zrobić. Dlatego też Postanowiłem napisać jedno z możliwych rozwiązań.

Trafienia każdego ataku jest liczone za pomocą funkcji pseudo losowej, która ze względu na ograniczenia możliwości serwera nie jest najlepsza. Można by jednak wprowadzić zmienną która liczy 'naszego farta' i w zależności od niego wyrównuje rozgrywkę.
Zmienną tą oznaczą jako S(-140,240), gdy przyjmie wartość <=-40 nie pozwoli nam trafić następnego ataku, jeśli przyjmie wartość >=140 trafimy atak z całą pewnością. Po policzeniu szansy na trafienie Dodajemy do wartości S naszą szansę, natomiast jeśli akarze się że atak jest trafiany (również w przypadku gdy zmienna S wymusi trafienie) odejmujemy od S 100

Rozważmy przykładową rundę: wykonuje 5 ataków na [30%,30%,40%,50%,15%]:
I: S=S+30=30; serwer liczy czy trafiliśmy (mamy 30% szansy na trafienie) i wychodzi dajmy na to nie trafiliśmy.
II: S=S+30=60; serwer liczy czy trafiliśmy (mamy 30% szansy na trafienie) i wychodzi mu że tym razem trafiliśmy zatem S=S-100=-40;;
III: S=S+40=0; serwer liczy czy trafiliśmy (mamy 40% szansy na trafienie) i wychodzi mu że tym razem również trafiliśmy zatem S=S-100=-100;
IV: S=S+50=-50; s<-40 serwer uznają że mieliśmy farta i nie pozwala nam trafić ataku
V: S=S+15=-35; serwer liczy czy trafiliśmy (mamy 15% szansy na trafienie) i wychodzi mu że nie trafiliśmy
Taka wartość S przechodzi do następnej rundy. Natomiast w następnej walce będzie z powrotem wyzerowana. Dla każdego gracze w walce zmienna jest przypisana osobno.

Nie biorę pod uwagę farida, holma, podwójnych, krytyków, gdyż ze względu na to, że są to małe wartości (nie licząc kilku h-lvli), zaburzyły by działanie zmiennej.

Z kolei jeśli chodzi o wchodzenie uników u sh można to rozwiązac w ten sposób:
A=szansa_na_trafienie*(100%-szansa_na_unik);
S=S+A; i w przypadku gdy serwer wylosuje że sh ma się obronić przed naszym atakiem mamy: szansa_na_zwykłą_obronę=(100%-szansa_na trafienie) serwer liczy czy sh ma sie obronić czy ma wejść unik;

Rozważmy przykładową rundę (uniki na 5): wykonuje 5 ataków na [70%,90%,70%,80%,70%] (sheed zdebuffowany przez łucznika):
I: A=70%*(100%-64%)=25%; S=S+A=25; serwer liczy czy trafiliśmy (25% szansy) i wychodzi nie trafiliśmy. Serwer liczy czy wejdzie obrona (30% szansy) i losuje unik.
II: A=90%*(100%-49%)=45%; S=S+45=70; serwer liczy czy trafiliśmy (45% szansy) i wychodzi nie trafiliśmy. Serwer liczy czy wejdzie obrona (10% szansy) i losuje unik.
III: A=70%*(100%-34%)=46%; S=S+46=116; serwer liczy czy trafiliśmy (46% szansy) i wychodzi mu że tym razem trafiliśmy zatem S=S-100=16;
IV: A=80%*(100%-34%)=52%; S=S+52=74; serwer liczy czy trafiliśmy (52% szansy) i wychodzi nie trafiliśmy. Serwer liczy czy wejdzie obrona (20% szansy) i losuje unik.
V: (nie liczymy A gdyż wykorzystał już 3 uniki) S=S+70=144; serwer uznaje, że mieliśmy pecha, trafiamy zatem sh S=S-100=44;

Zalety:
1! Małe obciążenie serwera.
2! Proste w napisanie (kilkanaście linijek kodu).
3! Stabilne uniki u sh (nie będzie się non stop odwijał gdy mamy spory procent, ale też nie będzie się go dało trafiać tak jakby uniki nie istniały).
4! Walka nie zrobi się schematyczna (nie będzie tak, że na przy atakach na 50% mamy traf,pudło,traf,pudło,traf...).
5! Wreszcie skończy się farcenie.
6! Próby oszukiwania systemu (np. strzelanie precem, aby mieć pewny piach), nie będą skuteczne.
7! System nie dostarcza graczowi informacji. kiedy działa zwykły procent, a kiedy ingeruje zmienna farta, wyświetlając tylko szanse na trafienie.

Wady:
1! Przy dużej dysproporcji sheed na unikach może być nietrafialny (0% szansy), wystąpi to jednak w sytuacjach typu (50mo vs 130sh), gdzie mo i tak jest skazany na przegraną.
2! Istnieje minimalna możliwość wykorzystania wiedzy na temat wchodzenia ataków w ten sposób aby zwiększyć sobie minimalnie szanse na zwycięstwo, aczkolwiek podkreślam minimalna.


Część osób może nie zrozumieć mojego wywodu, aczkolwiek starałem się, aby był w pełni merytoryczny i poprawny matematycznie.

Uprzedzając komentarze: tak wiem, że i tak nie wejdzie.

_________________
Turnieje: 3 mjc: 32x / 2 mjc: 25x / 1 mjc: 65x
RedBite bb59, wygrany turniej mistrzów.
http://www.youtube.com/c/nettik1231


28 Mar 2014, o 14:13
Profil WWW
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2009, o 23:24
Posty: 419
Podziękowano: 133 razy
Otrzymanych podziękowań: 50 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na Procenty
Powtarzając Twoje rozumowanie wychodzi, że gracz, który wykonuje dwa ataki: 10%, 50% ma tą samą szansę trafienia co ten, który wykonuje jeden atak na 50%.

(Jeśli trafi pierwszy atak, drugi na 100% nie wejdzie, jeśli zaś nie trafi, drugi atak wejdzie na 50%).

Jestem na nie.

_________________
Shade, 63 lvl, sheed, S1 (nieaktywny)


5 Kwi 2014, o 22:52
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Paź 2012, o 23:14
Posty: 46
Podziękowano: 27 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Nick w grze: NettikIIoII
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na Procenty
osoba która wykonuje atak na 10% i nie trafia nabija 10pkt szczęście
następnie wykonując 2 atak na 50 proc i ma na niego 50% szansy.

osoba która wykonuje jeden atak na 50 proc ma 50% szansy.
Więc opłaca się wykonać 2 ataki.

_________________
Turnieje: 3 mjc: 32x / 2 mjc: 25x / 1 mjc: 65x
RedBite bb59, wygrany turniej mistrzów.
http://www.youtube.com/c/nettik1231


6 Kwi 2014, o 09:29
Profil WWW
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na Procenty
nettik123 napisał(a):
Trafienia każdego ataku jest liczone za pomocą funkcji pseudo losowej, która ze względu na ograniczenia możliwości serwera nie jest najlepsza.

Oczywiście, że nie jest, ale na potrzeby gry internetowej w zupełności wystarcza, to nie Poker.


Obecna metoda liczenia przy większej próbie się zgadza, Twoja będzie wypaczona.

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


6 Kwi 2014, o 10:46
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Paź 2010, o 21:19
Posty: 4832
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 232 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na Procenty
Nie doszukując się w moich słowach "drugiego dna", po części modyfikacja Twojego pomysłu już dawno jest zaimplementowana w systemie gry. Poza tym dodatkowe obliczenia obciążają CPU co nie jest wskazane.

_________________
Kreatywność, obiektywizm, optymizm = TESTER!

The First 100 lvl on the Lands of Taern - at 114 the Career has been sacrificed.


6 Kwi 2014, o 11:03
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Cze 2011, o 20:32
Posty: 1947
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 442 razy
Otrzymanych podziękowań: 514 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na Procenty
Kiedyś na zlocie Drygu powiedział, że jest system który faworyzuje gracza w % nad mobami. Nie pamiętam dokładnie o co chodziło, ale o coś w stylu, że jeśli gracz na 5 ataków 4 razy nie trafił to ostatni atak ma +5% do trafienia mimo iż nie jest to wyświetlane. To samo tyczy się moba, ale w drugą stronę jeśli 4 ataki były trafione to piąty atak ma - 5% szansy na trafienie.
Było to powiedziane na zlocie w trakcie odpowiadania na pytania przez Dryga. Jeśli coś pokręciłem albo w ogóle złe usłyszałem wtedy to przepraszam byłem wtedy już dosyć pijany:P

_________________
Druid 129 i wciąż rośnie:) MO 134 nawalam z fireballa:D
100 level wbity 4.09.2014 :)
"Quis custodiet ipsos custodes?"
Morana ubita na 111 levelu. 21.05.2015 w składzie sh,bb,łuk,ryc...


7 Kwi 2014, o 00:00
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na Procenty
Wybrałem, że obecny system jest spoko, tak uważam. A ten pomysł na prawdę zamotany, poprzednicy w temacie zauważyli jego niedoskonałości.

@up - zgadza się. Nie tyle piąty atak, co każdy kolejny w serii. Dokładnie działa to tak, że mamy +5% do każdego kolejnego nietrafionego ataku w serii na tyle samo % powyżej 70%.

Przykładowo nie trafiamy 5 razy w jednej rundzie takimi samymi atakami na tyle samo PA na 71%. W rzeczywistości nie trafiamy na 71, 76, 81, 86, 91%.

Analogicznie jest z obroną, mob ma karę -5% do trafienia w nas w serii poniżej 30%. Jeśli trafia 5x na 29%, to tak na prawdę trafia na 29, 24, 19, 14, 9%.

Pozdro

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


7 Kwi 2014, o 00:23

Podziękowali: ViconiaDeV (7 Kwi 2014, o 01:44)
Profil WWW
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Cze 2011, o 20:32
Posty: 1947
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 442 razy
Otrzymanych podziękowań: 514 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na Procenty
Dzięki faktycznie tak Drygu mówił a ja nie pamiętałem:) Leci kufelek za odświeżenie pamięci:)

_________________
Druid 129 i wciąż rośnie:) MO 134 nawalam z fireballa:D
100 level wbity 4.09.2014 :)
"Quis custodiet ipsos custodes?"
Morana ubita na 111 levelu. 21.05.2015 w składzie sh,bb,łuk,ryc...


7 Kwi 2014, o 01:44
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na Procenty
Nie lepiej by było, gdyby dyby atak nietrafiony dawał nam jakieś kilka pkt % na trafienie więcej w następnym ataku (powiedzmy nie trafiając atak powyżej 50%, dodaje nam on 2,5 pkt% na trafienie więcej w następnym ataku, co mogłoby się kumulować).
Ogólnie pomysł dla mnie nieprzekonywujący, ze względu właśnie na brak przestawienie tego na osi czasu (powtórzeń)


7 Kwi 2014, o 10:14
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Cze 2011, o 20:32
Posty: 1947
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 442 razy
Otrzymanych podziękowań: 514 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na Procenty
Torkil napisał(a):
Nie lepiej by było, gdyby dyby atak nietrafiony dawał nam jakieś kilka pkt % na trafienie więcej w następnym ataku (powiedzmy nie trafiając atak powyżej 50%, dodaje nam on 2,5 pkt% na trafienie więcej w następnym ataku, co mogłoby się kumulować).
Ogólnie pomysł dla mnie nieprzekonywujący, ze względu właśnie na brak przestawienie tego na osi czasu (powtórzeń)

Torkil tak własnie jest przeczytaj post Szymdaro:
Spoiler:

Ten system działa od dawna tylko go nie widzisz bo % się nie wyświetlają, te zmienione.

_________________
Druid 129 i wciąż rośnie:) MO 134 nawalam z fireballa:D
100 level wbity 4.09.2014 :)
"Quis custodiet ipsos custodes?"
Morana ubita na 111 levelu. 21.05.2015 w składzie sh,bb,łuk,ryc...


7 Kwi 2014, o 14:52
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 15 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 391 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron