Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
 Nowy epik dla każdej postaci - pierścień 

Nowy epik - uniwersalny pierścień, podoba ci się taki pomysł?
TAK 29%  29%  [ 5 ]
NIE 71%  71%  [ 12 ]
Razem głosów : 17

 Nowy epik dla każdej postaci - pierścień 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 30 Mar 2012, o 14:55
Posty: 21
Podziękowano: 19 razy
Otrzymanych podziękowań: 36 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Nowy epik dla każdej postaci - pierścień
Witam po miesiącach przerwy od forum i gry i pozdrawiam wszystkich fanów diablo 3 po dodatku RoS.

U konkurencji jest 1 bardzo fajna legenda na którą każdy wytrwały poszukiwacz przedmiotów setowych chciałby posiadać a wyfarmić ją bardzo ciężko. W oparciu o tą legendę (pierścień królewskiej wspaniałości) chciałbym przedstawić pomysł na nowy epik w Taernie, który mógłby być noszony przez każdą postać.

wymagany poziom: 60lvl
przykładowe statystyki:
150 hp
50 mana
50 kondycja

i teraz najważniejsze 2 bonusy jak dla psychorara + 3 unikalny bonus jak na epik przystało:

zwiększające się resy co poziom:
Edit po pracy premyślałem to i owo i faktycznie ring okazałby się zbyt mocny w porównaniu do 1 mojej koncepcji:
1 lvl - 5 resów na wszystkie żywioły
2 lvl - 10
3 lvl - 15
4 lvl - 20
5 lvl - 25
6 lvl - 30
7 lvl - 35
8 lvl - 40

zmniejsza zużycie zasobów many i kondycji na takiej samej zasadzie jak w skoganie i mauremysie:
1 lvl - 3%
2 lvl - 4%
3 lvl - 5%
4 lvl - 6%
5 lvl - 7%
6 lvl - 8%
7 lvl - 9%
8 lvl - 10%



3 i najważniejszy bonus

zmniejsza ilość wymaganych przedmiotów setowych o 1 a w zasadzie zastępuje 1 przedmiot z każdego wyekwipowanego zestawu setowego(maksymalnie do 2)
Co to oznacza? Posiadając taki epik w postaci pierścienia i mając założone 4 przedmioty setowe na postaci zachowujemy 100% bonusu za set tak jakbyśmy nosili 5 przedmiotów.
W związku z tym że byłby to pierścień 1 postać mogłaby nosić 2 takie pierścienie czyli w finalnym efekcie zmniejszenie wymaganych przedmiotów mogło by wynieść maksymalnie o 2.

2 Ważny punkt to taki kiedy zastanawiamy się nad wyborem psychorara kosztem części setowej, posiadając taki epicki pierścień (a nawet 2 takie pierścienie :P ) dylemat którą część ekwipunku nosić poszedł by w niepamięć. Mało tego pozwalałby na wariacje ze sprzętem i innymi zestawami setowymi.

Nie muszę chyba mówić ze jako epik uniwersalny byłby pożądany przez wszystkich i jego cena byłaby baaaardzo wysoka :P

Jedyny minus to taki że przedmioty setowe magicznych fizycznych i klasowych postaci do 60 lvl są różnorodne (np pinari vs set ludobójcy itp), ale być może istnieje szansa na dodanie kilku zestawów w przyszłości by te różnice zmniejszyć. Brakowało mi również grze uniwersalnych zestawów setowych ( nie mylić z klasowymi) w endgame ale no cóż

Pomysł powstał głownie w oparciu o moje niezadowolenie (jak jeszcze kiedyś grałem w tą gierkę) związany w moim odczuciu o zbyt małą ilość i zróżnicowanie przedmiotów i zestawów setowych w grze i poczucie zbyt wolnego rozwoju Taernu. Niestety w moim odczuciu jest to i był mankament i jeden z powodów zakończenia kariery.

Jeśli niebiescy nie grają w diablo gorąco zachęcam do kupna dodatku, bo jest to kopalnia naprawdę świetnych pomysłów i może w oparciu o nią wymyśliliby jakies wariacje sprzętowe w Taernie ( unikalne affixy do konkretnych umiejętności postaci itp) które tknęło by nowego ducha w polską produkcję której szczerze kibicuję. Jednak brak alternatyw rozwoju to 2 powód dlaczego stary gracz taki jak ja odszedł z gry, mając wrażenie, że twórcy ciągle trzymali mnie za rączkę aż do endgame.

Liczę że rozwój Taerna wcale nie zniknie i być może powrócę do gry za parę lat bo póki co sens gry żaden i frajda też znikoma ;P

Pozdrawiam wszystkich diablomaniaków :P i dodaję ankietę.


Ostatnio edytowany przez zax_91, 1 Maj 2014, o 22:42, edytowano w sumie 1 raz



1 Maj 2014, o 09:17
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Kwi 2014, o 19:30
Posty: 6
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: LordZiren
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy epik dla każdej postaci - pierścień
Wszystko pięknie tylko podrzuć może obrazek jak by to miało wyglądać ;) ,a co do setów dla graczy high lvl to są przecież od 100 lvl dla każdej klasy :P


1 Maj 2014, o 09:44
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Lip 2011, o 12:48
Posty: 357
Podziękowano: 210 razy
Otrzymanych podziękowań: 134 razy
Nick w grze: Pyrqo
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy epik dla każdej postaci - pierścień
Epiki już są wymyślone i prawdopodobnie 3 wersja nie dojdzie, fakt ringu z resami? coś w ten deseń wpadł "Disolver". Zmniejszenie ilości itemów w secie? Po co.. Albo się nosi wszystko albo nosi się tylko te części, które nie kolidują z rarami/ innymi przedmiotami. Wg Ciebie założyłbym sobie szarfę nieistnienia i miałbym 100% setu? Mądrze :twisted:

_________________
Lvl:132 Na s2 Larkas Tolnor od 16.07.12


1 Maj 2014, o 10:07
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 30 Mar 2012, o 14:55
Posty: 21
Podziękowano: 19 razy
Otrzymanych podziękowań: 36 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy epik dla każdej postaci - pierścień
Cytuj:
Epiki już są wymyślone i prawdopodobnie 3 wersja nie dojdzie, fakt ringu z resami? coś w ten deseń wpadł "Disolver". Zmniejszenie ilości itemów w secie? Po co.. Albo się nosi wszystko albo nosi się tylko te części, które nie kolidują z rarami/ innymi przedmiotami. Wg Ciebie założyłbym sobie szarfę nieistnienia i miałbym 100% setu? Mądrze :twisted:


idea tego pomysłu właśnie była taka by zmniejszyć ilośc itemow w secie własnie po to by nie kolidowały z innymi rarami setami czy psychorarami :P Wszyscy wiedzą że w momencie pojawienia się setów na high lvl pozostawiały wiele do życzenia, a patrząc na wyexpiony zestaw psycho-rarów pamiętam doskonale wątek i burze mózgów jakie to miały być kozackim endgamem, a porównaniu do psychorarków wyszły po prostu suaabo.

Tak mógłbyś załozyć szarfę nieistnienia i mieć 100% bonusu z tego setu pod warunkiem że miałbyś w posiadaniu 2 takie pierścienie :P
Posiadając 1 epicki pierścień musiałbyś zalożyć 2 częśc setową by mieć 100% bonusu, lub 1 część lecz w takim wypadku bonus byłby liczony jak za 2 z 3 posiadanych przedmiotów. Zważywszy na to że byłby to epik uniwersalny byłby jeszcze bardziej pożądany i dużo rzadszy o wiele droższy od epików klasowych z 1 i 2 serii.

Nie twierdzę że bonus z 2 takich pierścieni ok 30 % zmiejszenia zasobów nie jest przesadzony 10 % tez było by nieżle, możliwe że jest jednak resy na wszystkie żywioły to dobra opcja w moim mniemaniu. zawsze można zrobić korektę statystyk i tych 2 bonusów i go osłabić, jego atrakcyjność polegała by głónie na zmiejszeniu itemów setowych i taki był mój główny zamysł.

Jako że nie gram już prawie rok czasu i styczność z grą zmalała do 0 mógłyś dać w tym temacie ss statystyk tego pierścienia - Disolver, wiki dalej niezaktualizowane wiec nie jestem na bierząco. Pozdro


Ostatnio edytowany przez zax_91, 1 Maj 2014, o 11:01, edytowano w sumie 1 raz



1 Maj 2014, o 10:37
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 31 Lip 2012, o 14:36
Posty: 167
Podziękowano: 152 razy
Otrzymanych podziękowań: 84 razy
Nick w grze: Vari
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy epik dla każdej postaci - pierścień
Nie podoba mi się, Taern to nie diablo i trzeba szukać orginalniejszych pomysłów. Epiki v2 niby właśnie powstają więc chyba nie ma sensu robić 1 epickiego pierścienia, który zmieni właściciela w Boga (zużycie zasobów -~30% / full sety bez setów i res na wszystko +100) przy posiadaniu takich dwóch. Zdecydowanie na nie.

PS Z kolei bardzo mi sie spodobał pomysł dodania części ekwipunku (może w to puste miejsce?), która wzmacniałaby konkretną klasową umiejętność jak np. Lalka VooDoo wzmacniałaby szpilkę albo jakieś broszki, kule, zwoje, bransolety, opaski inne umiejętności różnych klas.

_________________
VD 119lvl Ostlor.
Został Taernijczykiem 16.12.2011 \o/


1 Maj 2014, o 10:42
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2014, o 21:42
Posty: 9
Podziękowano: 10 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Odp: Nowy epik dla każdej postaci - pierścień
Witam.
Sety na 100 lv dodają dobre bonusy. Dają też 1pa tak jak epik. Jeżeli ktoś z takim pierścieniem i epikiem założy set bez broni to będzie mógł mieć 14 pa.
Dlatego to nie będzie wprowadzone. Albo epik albo set.

Pzdr


1 Maj 2014, o 10:43
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 30 Mar 2012, o 14:55
Posty: 21
Podziękowano: 19 razy
Otrzymanych podziękowań: 36 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy epik dla każdej postaci - pierścień
Up już teraz można mieć 14 pa, wystarczy mieć 5 itemów z setu na hlvl (sety te nie zawierają broni przecież) + epik broń i jest 14 pa...
Jak dla mnie ten 1 pa więcej nie rekompensuje "strat" które mam z wyekspionych prawie na maxa psycho-rarów i osiągniętych resów na postaci.

Fakt faktem że mając 2 epiki zbroja + broń nie osiągnie się juz z jakiegokolwiek setu 100% bonusów a dzieki pierścieniu będzie to już możliwe.

Twórcy mówili, że posiadacz epika będzie mocny, a mając 2 (zbroja z drugiej serii) prawie nie do pokonania, gdyż załącza się tak zwany god mode. Ciekaw jestem ile w tym będzie prawdy a ile fałszu. W mojej propozycji każdy sam będzie mógł pośrednio zdecydować na jakim bonusie będzie mu zależało i co na siebie założy. ten set czy tamten pomiejszony o jakis item który zastapi w jego odczuciu innym mocniejszym, np zamiast setowych spodni załozy sobie spodnie z aquy, albo moczary, fraxy, cierpiętniki jesli ktoś ma a może nawet drugi jakiś inny zestaw setowy To tak jakby ów epik - pierścień zyskiwał bonus przemiotu, którego załozylibyśmy zamiast itemu setowego.

Dla nie end game oznacza to aby tak stworzyć postać, by miała maksymalne resy dobrą przeżywalność ale nie tracąc przy tym efektywności bądź na sile ataków. Póki co ta opcja jest mocno ograniczona przez twórców więc endgame moim zdaniem nigdy nie będzie osiągalny póki całe eq nie będzie złożone z epików.

Czekam aż za kilka lat bedzie 4-ta albo 5-ta edycja epików tylko zamiast na 60 lvl będzie lvl 120, chyba że do tego czasu serwery padną bo nie będzie miał kto w tą gierkę już grać. xd

Disolwer - jak zobaczyłem ten pierścien to wybuchłem śmiechem 45 resów na zimno i uroki i jakaś odproność na zamrożenie za 25kk. Beka. Mam wrażenie że twórcy zrobili sobie żart by wypompować trochę golda z serwerów. Ja nigdy na żadnego bossa bym tego nie założył :P

Ciekawi mnie jak będzie z craftingiem. Za rok może wejdę i zobaczę czy coś się pozmieniało na + i ilu znajomych w gierce jeszcze zobaczę.

Jako że nie mam teraz czasu tak jak kiedyś na grę pykam sobie casualowo wieczorkami w różne produkcje a w przyszłym roku będzie wysyp gier wszelakich więc nie będę narzekał na brak wirtualnej rozrywki czego wszystkim życzę.


1 Maj 2014, o 15:25
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2011, o 19:01
Posty: 2181
Podziękowano: 262 razy
Otrzymanych podziękowań: 697 razy
Nick w grze: desacred
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy epik dla każdej postaci - pierścień
zax_91 napisał(a):
Disolwer - jak zobaczyłem ten pierścien to wybuchłem śmiechem 45 resów na zimno i uroki i jakaś odproność na zamrożenie za 25kk. Beka. Mam wrażenie że twórcy zrobili sobie żart by wypompować trochę golda z serwerów. Ja nigdy na żadnego bossa bym tego nie założył :P
Tak, ten ring miał wejść 1 kwietnia do gry, ale drygu śpieszył się z upem... Widać nie dotarłeś do takiego bossa, na którym się ten item przydaje.

Pomijając fakt, że legendy w RoS są masakrycznie nie-zbalansowane nie widzę takiego rozwiązania w Taernie jakie wprowadza owy pierścień w RoS. Ułatwieniem przy kolekcjonowaniu setów może być dodanie większej ilości itemów setowych do wyboru, niżeli wymaga set do uzyskania pełnego bonusu - co już funkcjonuje np: w secie pinari.

PS PKW z RoS wbrew temu co piszesz jest bardzo łatwy do wyfarmienia, mam juz 4 takie a wcale za nimi wiele nie ganiałem...

_________________
"Fałszywa skromność to najgorszy rodzaj pychy."

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."


2 Maj 2014, o 10:43
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 75 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron