Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Wskaźnik Online 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 24 Kwi 2014, o 17:43
Posty: 17
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 36 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Wskaźnik Online
Cześć, na początku miałem mieszane uczucia co do tego pomysłu ponieważ ludziom ciężko dogodzić czym kolwiek ale postanowiłem go przedstawić.

Z pewnością "nocne marki" mają problem z zebraniem ekipy na bossy, załóżmy mamy mo/ryc'a/vd/barbe ale brakuję nam druida, co robimy? Od razu każdy z was odpowie:
- Logiczne.. Piszemy na globalu lub guild chat.
Ie można? Z doświadczenia wiem że takie poszukiwania mogą trwać nawet godzinami.
Co robimy dalej?
- Proste! Szukamy wśród znajomych bądź znajomych-znajomych..
No ale bez skutku.
Tym czasem jest jakiś druid wciągnięty w wir mini bossów (takich jak smok) który nie zwraca uwagi na chat globalny tym bardziej, nie chce się zadeklarować bo wie że nic z tego nie będzie farmi sobie smoczka.
Wracając do tematu.. potrzebujemy nadal druida, w przedziale 90+ lvl
i tutaj pojawia się mój pomysł aby dodać w liście (RANKINGU) obok gracza znak czy dany gracz jest online. Mniej więcej wyglądałoby to tak
Image

Zielona kropka - Online.
Czerwona kropka - Offline.

Dzięki takiemu "WSKAŹNIKOWY" moglibyśmy przejechać po liście od 140-90 lvl i zobaczyć druidów online, czasem dr zaśpi jak wspomniałem wyżej robi mini bossy i nie patrzy na global. Widząc druida z zielona kropką moglibyśmy zagadać a nie bezmyślnie jechać po liscie, brać z listy druidów i stawiać kropki lub inne znaki aby zobaczyć czy druid jest online.


Co sądzicie o tym pomyśle?


1 Maj 2014, o 16:39

Podziękowali: 5 duchkacperS3 (17 Maj 2014, o 23:39), HELLSING (9 Maj 2014, o 10:27), Klixx (1 Maj 2014, o 17:38), Loordzik (1 Maj 2014, o 19:34), Nicolay (1 Maj 2014, o 16:43)
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2014, o 17:56
Posty: 408
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Podziękowano: 72 razy
Otrzymanych podziękowań: 95 razy
Nick w grze: Loth
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wskaźnik Online
Podoba mi się pomysł.
W gildii powinno być tak samo z tymi kropkami.

_________________
Loth 100 Druid

Setka wbita: 2016-9-9 22:23


1 Maj 2014, o 17:10
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Kwi 2014, o 19:30
Posty: 6
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: LordZiren
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wskaźnik Online
Tak pomysł bardzo dobry , czasem ktoś jest ale nie odpisze na gildyjnym :twisted:
Ps. Dodaj ankiete


1 Maj 2014, o 19:33
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Paź 2012, o 19:14
Posty: 271
Miejscowość: Gromakowice
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 37 razy
Nick w grze: PLpenguin
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wskaźnik Online
pomysl fajny lecz przoczyles jeden szczegol: opcja szukaj... widzialem chyba 100tematow ponad (doslownie) na temat online czlonkow gildii. od tego masz zaproszenia do przyjaciol. byc moze dobrym pomyslem bylo by stworzenie budynku w gildii o nazwie: wieza obserwatora, ktory by po zaladowaniu go zlotem i krysztalami/ platyna pozwalal by na taka opcje (np 30k zlota i 500krysztalu/30platyny dziennie). wg mnie bylo by to lepszym pomyslem a najlepiej jak by nie bylo wcale - zapraszajcie czlonkow do znajomych!
Edit:
sorka, niedoczytalem tematu ale mimo wszystko... nadal na nie, drudidzi by mieli za wielki spam zapewne, jak sie chce szukac ekipy na bossa to od tego a odpowiednie chaty lub znajomi/gildia


1 Maj 2014, o 19:42
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Mar 2012, o 21:22
Posty: 96
Miejscowość: Oxenfurt
Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 157 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wskaźnik Online
Moim zdaniem pomyśl bardzo dobry, sam od dawna o czymś podobnym myślałem. Zmieniłbym tylko to, aby kropeczka nie była zapalana automatycznie po zalogowaniu, ale żebyśmy ją uaktywniali sami. Nie będzie wówczas spamu, kto nie chce aby mu zawracać głowę, kropeczkę wyłącza. Kropeczka zapalona - jesteśmy otwarci na propozycje.


1 Maj 2014, o 20:19
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Lip 2011, o 14:54
Posty: 12
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wskaźnik Online
Dokładnie, kolega wyżej ma rację. Skąd będziesz wiedział kto z tych dostępnych druidów jest wolny? będziesz każdemu spamował na priv?:P Może ktoś nie che otrzymywać 10 propozycji na raz " ej, idziesz na..." :) Tak więc pomysł z dezaktywacją kropki jest jak najbardziej trafiony.


2 Maj 2014, o 01:04
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2011, o 09:54
Posty: 190
Miejscowość: Nawet google nie widzą
Podziękowano: 20 razy
Otrzymanych podziękowań: 28 razy
Nick w grze: Mashtall
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wskaźnik Online
Wszystko bajka, ale... no własnie jak zwykle jakies "ale" musi być a mianowicie.

Jest to ranking ktory jest odświerzany co ~1h a wiec, aby te jak to nazwales kropeczki działały należałoby ranking zmienić tzn. Zmienic jego strukture bo jeseli by faktycznie odwiażaly sie kropeczki co godzine to wlasciwie nie mialoby sensu to co zaproponowałes choc co do pomysłu nie oceniając go z punktu widzenia tego co trzeba dla niego zrobić i jakie stoją przeszkody jestem jak najbardziej ZA! =]

_________________
Wracam do gry ze zdwojoną siłą !

W głębi serca zawsze będę jednym z graczy Mielonych


9 Maj 2014, o 09:36
Profil WWW
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wskaźnik Online
Pomysł fajny, niestety, wątpię, żeby kiedykolwiek został wprowadzony.

Po pierwsze obciążenie serwera.


Po drugie, całkiem podobny pomysł z kropkami w gildii.. też nie został wprowadzony. Myślę, że nie ma co ukrywać, taka kropka to może być konkurencja dla listy znajomych, która jest za platę.

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


9 Maj 2014, o 10:07
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Lip 2011, o 12:48
Posty: 357
Podziękowano: 210 razy
Otrzymanych podziękowań: 134 razy
Nick w grze: Pyrqo
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wskaźnik Online
Pomysł bardzo dobry. Rzuff konkurencja dla znajomych? Wątpie. Szukanie Wendiga, czy pvp gdzie trzeba na kłótce dołączyć, to właśnie sprawi że kupno slotów w znajomych nadal będzie potrzebne.

_________________
Lvl:132 Na s2 Larkas Tolnor od 16.07.12


9 Maj 2014, o 10:12
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lut 2012, o 12:04
Posty: 1452
Podziękowano: 112 razy
Otrzymanych podziękowań: 357 razy
Nick w grze: Zojah
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wskaźnik Online
W pierwszym momencie taki pomysł wygląda na fajny, ale... patrzcie sami:
- aktywna kropka = spam, tak jak napisał kolega powyżej
- możliwość aktywowania/dezaktywowania kropki = to teraz zastanówcie się - czy w tym momencie tak naprawdę, to wiele zmieni?
Przecież aktualnie, jeśli ktoś chce szukać party, to patrzy na ten global, albo sam się ogłasza. Jeśli chce w spokoju farmić smoka - nie robi tego. Albo jeśli chce iść tylko ze znajomymi a nie tzw.randomami. Czyli po prostu wyłączał by kropkę, żeby uniknąć nie chcianych pytań - zatem, prawie nic tu się nie zmienia.
- z własnego doświadczenia wiem, że szukanie slota na globalu, a czasem nawet głupie ogłoszenie na handlowym potrafi spowodować pytania na priv "pomożesz z...". Niestety, to kolejny powód do wyłączania kropki.
- dla szukającego: różnica sprowadzi się tylko do tego, że teraz napiszemy najpierw nick z kropką, żeby sprawdzić czy dana osoba jest on line. I tak trzeba przejrzeć ten ranking, i tak, i pisać po kolei do każdego z osobna...

Reasumując - ułatwienie tak naprawdę polegałoby na tym, że:
a) dla szukającego slota: jeśli jest leniwy ;) i nie chce mu się czytać/pisać na globalu, ma jakąś tam większą szansę, że być może ktoś wyśle do niego priv, jak coś tam sobie robi
b) dla osoby szukającej gracza: jeśli jest już tak zdesperowany, że szuka poprzez ranking - w praktyce sprowadza się do kilku nicków mniej do napisania na priv.
To już prędzej zastanowiłabym się nad ułatwieniem podobnym, jak mamy w liście znajomych - żeby zamiast kopiowania to kliknięcie na nick w rankingu automatycznie wyświetlałoby go na czacie priv. Wtedy klik na nick i wysłanie kropki, żeby sprawdzić, czy dany gracz jest on line - to naprawdę jest moment, i dodatkowe znaczniki on/off są do tego zbędne.

Jak dla mnie - kropki on line przy każdej osobie w rankingu, mimo że na pierwszy rzut oka wygląda na fajną rzecz - z ww powodów to rzecz nie warta zachodu. A przecież jeszcze trzeba wziąc pod uwagę, że jednak i tak najczęściej chodzi się z kimś, kogo się jakoś zna (choćby nick z widzenia), zatem wydaje mi się, że to ułatwienie byłoby dość marginalne.

_________________
pozdrowienia z s7, eu i s5
Kidda (mała mo), MarysQ vel Kidda (dru 120)
Zojah zwana Zośką (ryc z s5)


9 Maj 2014, o 11:37
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 15 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 364 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron