Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Serwer HC pomysł 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 27 Paź 2012, o 19:00
Posty: 11
Miejscowość: ******
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 21 razy
Nick w grze: Kichak
Odpowiedz z cytatem
Post Serwer HC pomysł
Możliwe, że na jakiekolwiek zmiany jest już za późno, ale i tak napisze. Mimo początkowej fascynacji nowym serwerem przez wielu graczy, myślę że bardzo szybko będzie on pusty, a to z powodu kary utraty eq spowodowanej przez zgony, których, nie ma co ukrywać, będzie i tak bardzo dużo. To co zaproponuje ma polegać na zamianie tej kary na nieco mniej uciążliwą, ale również dotkliwą, a mianowicie stratą ogromnej ilości doświadczenia. Miałoby to polegać na utracie lvl i całego doświadczenia na tym lvl'u na którym będziemy.

Przykład:
Poziom 29 wymagane 300k doświadczenia, poziom 30 wymagane 400k doświadczenia, poziom 31 wymagane 500k doświadczenia. Gracz ma postać z 30lvl i 475k doświadczenia na koncie, kiedy zginie spada na lvl 29, a doświadczenie cofa mu się do stanu 300k.

PS. Jeśli było to przepraszam, nie szukałem.
PPS. Sądzę też, że zwiększenie dropu rarów x2 czy tam x3 wcale nie będzie oznaczało zalanie rynku przez tani eq, co miałoby pomóc przy utracie eq przy zgonie, stąd pomysł.

_________________
Dubhenn haern am glandeal, morc'h am fhean aiesin.
Mój błysk przebije ciemności, moja jasność mroki rozproszy.


[ ALiien ]: widać, że nie ryc tylko paladyn


17 Cze 2014, o 09:49

Podziękowali: Elfnocy (17 Cze 2014, o 09:53)
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 19 Cze 2012, o 12:15
Posty: 27
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 28 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Serwer HC pomysł
jeśli na drop mamy 0,1% a dostaniemy 0,2% to co to za różnica? W moim odczuciu mało zauważalna


17 Cze 2014, o 11:54
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 17 Maj 2014, o 11:04
Posty: 61
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: Qxc
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Serwer HC pomysł
jakie 0,1?
od 1-5% jest szansa na rara, wiec po twojej zmianie byloby od 2-10%. No troche za duzo wedlug mnie.


17 Cze 2014, o 20:15
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 27 Paź 2012, o 19:00
Posty: 11
Miejscowość: ******
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 21 razy
Nick w grze: Kichak
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Serwer HC pomysł
Qxc napisał(a):
jakie 0,1?
od 1-5% jest szansa na rara, wiec po twojej zmianie byloby od 2-10%. No troche za duzo wedlug mnie.


Nie jest to wymyślona zmiana dropu przeze mnie, a wyczytana na blogu:
"Za to szansa na drop przedmiotów będzie podwyższona co najmniej o dwa, trzy razy."

_________________
Dubhenn haern am glandeal, morc'h am fhean aiesin.
Mój błysk przebije ciemności, moja jasność mroki rozproszy.


[ ALiien ]: widać, że nie ryc tylko paladyn


18 Cze 2014, o 08:19
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2011, o 14:03
Posty: 2356
Podziękowano: 161 razy
Otrzymanych podziękowań: 256 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Serwer HC pomysł
Kara mniej uciążliwa? Mam 30 lvl, padnę i lvl cofa mi się do 29 lvl, za chwilę znowu padnę i mam lvl 28? Albo inaczej, po wielu trudach wbiłem ten 120 lvl, a potem mam mega pecha i padam kilka razy z rzędu i nagle robi mi się 110 lvl? To ja już wolę stracić całe eq i iść sobie je wydropić albo ubrać się w sklepie niż tracić godziny na odzyskanie straconych milionów expa.


18 Cze 2014, o 09:30
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Paź 2012, o 19:14
Posty: 271
Miejscowość: Gromakowice
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 37 razy
Nick w grze: PLpenguin
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Serwer HC pomysł
zwlaszcza ze po ostatnim upku itemki sklepowe sa prawie jak rarki


18 Cze 2014, o 12:45
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 23:18
Posty: 92
Podziękowano: 123 razy
Otrzymanych podziękowań: 173 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Serwer HC pomysł
Witam

Zastanawiam sie od paru dni czy aktualny pomysł na serwer HC ma wogóle sens.
Jak znam życie, to taki serwer z początku będzie oblegany - wielu graczy ma ciśnienie na ranking i tam będzie szukało możliwości zrealizowania sie.
Czyli w początkowej fazie będzie tam sporo graczy - jednak większość z nich zrobi sobie przerwę na macierzystych serwerach. Wynikiem będzie jeszcze mniejsza liczba aktywnie grających osób na dotychczasowych serwach.
Dodatkowo, po krótkim okresie - max 3 miesiące na nowym serwie pozostanie jednak garstka graczy niezrażonych ciężkimi zasadami i będzie to prawie martwy serwer. Reszta, po którejś kolejnej starcie całego eq, straci zapał i wróci do swoich serwrów lub zrezygnuje z gry.
Więc tak sobie myslę, że skoro ma już powstać nowy serwer to może jednak lepiej żeby to był serwer pod pvp?
Tym bardziej, że wielu graczy o to wnioskowało.
Serwer taki powinien mieć po prostu prawie wszędzie czarne pole.
Wyjątki na zielone pola to miasta, karczma itp lokalizacje oraz dodałbym główne trakty do przemieszczania się między najważniejszymi mapkami.
Reszta czarne z zasadami: bez pumpa i bez ochronek. Olałbym w tym momencie czerwone i fioletowe pola na instanacjach - w końcu to miałby być serwer pvp więc głównie się skupiamy na walkach między graczami a nie farmieniu bossów itp.
Aha i ważna sprawa na takim serwerze powinnien wrócić stary system czach/tarcz. Spowodowałoby to powstanie dwóch stronnictw i tym bardziej uatrakcyjniłoby rozgrywkę.
Wydaje mi się, że jest duża szansa aby na takim serwerze oprócz starych entuzjastów pvp pojawili się nowi gracze - tacy, którzy na swoim main charze grają bez pvp.
Swoją starą postacią graliby sobie na swoim serwie jak do tej pory a na nowym mogliby się sprawdzić w realiach pvp i możliwe że je polubić :D
Podsumowując: serwer HC - nie, serwer PVP - tak :D

pozdrawiam
Lisario


18 Cze 2014, o 15:21

Podziękowali: Vamprah (18 Cze 2014, o 20:20)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 350 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron