Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
 Gildia 
Autor Wiadomość
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2012, o 11:49
Posty: 413
Podziękowano: 220 razy
Otrzymanych podziękowań: 159 razy
Nick w grze: Rughes
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Gildia
Witam, chciałbym zaproponować kilka pomysł dotyczących gildii.

Wiadomo że aby gildia dobrze się rozwijała i prosperowała, potrzebne są składki, no i tu pomysł nr. 1.
Jako kanclerz muszę wymagać aby każdy wpłacał sprawiedliwie i podliczać te składki co tydzień, ciężko jest z całego tygodnia bez pomyłki każdego sprawdzić tak wiec proponuję aby wprowadzono automatyczny przelicznik do wglądu dla kanclerza i ewentualnie strategów. Każdy z członków gildii miałby swoją "kartę" po zaznaczeniu go, w której pisałoby ile wpłacił danego surowca, platyny, pieniędzy, ile pobrał buffków i ile wbił prestiżu. Brzmi to trochę jak inwigilacja, ale jednak jest to przydatne :)

Druga sprawa to pety, wielu często narzeka że on wpłaca jedzenie a drugi nie i ze on nie chce karmić czyjegoś peta. Tak więc wprowadzić najlepiej byłoby indywidualne "koryta" dla petów, każdy zbiera dla swojego i go karmi. Wiadomo że niby gildia to gildia i powinno się robić wszystko razem itd. ale darmozjadów nigdzie nie brakuje i dlatego to byłoby bardziej sprawiedliwe :)

No własnie apropo razem, sporo osób biega w różnych pt i nie integruje sie ze swoją gildią, można by więc wprowadzić jakieś bonusy za to że biega się w "swoim" towarzystwie, np. brak obniżonego dropu, gdy powiedzmy gildyjne pt 100+ idzie na fyo itd. albo bonus do złota/expa itp. to by może zachęciło graczy do chodzenia razem z G :)

Jeśli macie jakieś swoje pomysły mozecie też je tu przedstawiać i skomentować. Zapraszam do dyskusji :)


24 Lip 2014, o 19:05
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gildia
Podobne tematy już były, wystarczy poszukać. Podobno nawet jakieś rozwiązanie z liczeniem ma być kiedyś wprowadzone, dla mnie zbędne. Skoro mamy taki system, masz gildię i chcesz, żeby ktoś coś płacił (w tym jedzenie) to możesz to sam kontrolować. Zrobienie tabelki raz na tydzień zajmuje pewnie 15 minut, to chyba nie jest trudne (chociaż tak piszesz). Ja jestem kanclerzem kilka lat i nigdy nie miałem z tym problemu, żeby rozliczać ludzi z jedzenia i pozostałych wpłat.

Pozdro

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


24 Lip 2014, o 20:26
Profil WWW
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 14 Sty 2014, o 19:42
Posty: 157
Podziękowano: 120 razy
Otrzymanych podziękowań: 82 razy
Nick w grze: RycerzKrola
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gildia
Witam.
Pomysł nr 1 bardzo fajny. U mnie w gildii strateg się tym zajmuje ma porobioną tabelkę i wpisuje, ale ma z tym sporo roboty :).
Pomysł 2 taki przeciętny. Jeśli by go dopracować to może. Załóżmy taką sytuację: Ktoś wyjeżdża na 2 tygodnie i nie będzie miał dostępu do gry. Tak pet nie zginie z głodu, ponieważ ktoś inny dokarmia. Gdyby były osobne koryta raczej nikt nie mógłby dokarmiać innego zwierzaczka więc trzeba to przemyśleć :).
Pomysł 3 jak dla mnie słaby. Nie każdy jest w gildii po to aby razem latać na bossy. Pewnie są gildie tylko po to, aby można było brać buffki, mieć depo w każdym konwo i teleport :P. Taka zmiana myślę, że byłaby zbędna.
Ale to tylko moja opinia ;).
Pozdrawiam


24 Lip 2014, o 20:30
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gildia
Dwa pierwsze pomysły widziałem wiele razy i mi się podobają.

Nie widziałem, a też mi się podoba, pomysł z innym liczeniem gdy jest to wyprawa gildią.. może właśnie brak obniżenia dropu? lub coś z expem?

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


24 Lip 2014, o 21:17
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2012, o 11:49
Posty: 413
Podziękowano: 220 razy
Otrzymanych podziękowań: 159 razy
Nick w grze: Rughes
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gildia
@Szymdaro

Jak Ci podliczanie całego tygodnia zajmuje 15 minut, to albo masz malutką gildię, albo coś mało wpłacają :)
Nie czytam na tyle forum by wiedzieć i szukac czy coś już było czy nie.

@RycerzKróla

Trzeci pomysł był własnie po to by ludzi zachęcić do biegania razem, a nie że tylko po buffki w G siedzieć :)

Co do zastrzezenia o drugim pomyśle to, nawet jak sobie ktoś wyjedzie i mu pet zdechnie to co z tego, skoro może sobie potem nakarmić i go odebrać po powrocie :)


25 Lip 2014, o 11:21
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 22 Wrz 2013, o 12:23
Posty: 157
Miejscowość: Pobiedziska (Wielkopolska)
Podziękowano: 53 razy
Otrzymanych podziękowań: 22 razy
Nick w grze: CordingMilq
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gildia
1 pomysl jest niepotrzebny wedlug mnie nawet JA umiem liczyc xd
2 pomysl jest ideolo już widzialem moim zdaniem za pt z G powinno byc +5% do expa

_________________
s4->s7->s.Ostlor


LowcaZguby s4
lev-51 łuk
s4/s7 Jeże FOREVER


CordingMilq s7
Lev-51 luk =on
Turek miejsce... 4 :P


26 Lip 2014, o 10:20
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 29 Kwi 2012, o 00:01
Posty: 14
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gildia
Budda napisał(a):
@Szymdaro

Jak Ci podliczanie całego tygodnia zajmuje 15 minut, to albo masz malutką gildię, albo coś mało wpłacają :)

Bo Szymdaro tylko sprawdza czy pety mają co jeść i czy jest platyna na ładowanie świątyni :)

Zliczanie jednego tygodnia mi zajmuje z godzinę, głównie schodzi się na spisanie poszczególnych wpłat. Dodatkowo informacja o wbitym lvl i prestiżu dla gildii.
Czasami fakt że ktoś czegoś nie wpłacił jest rekompensowany dużym prestem wbitym dla gildii.
Potem tylko tabelka przestawna, ładny screen i można usuwać tzw darmozjadów :P
Jedynie co bym dodał to możliwość exportu historii wpłat.

Pomysł z dodatkowym bonusem dla party złożonej z osób z tej samej gildii mógłby według mnie dotyczyć tylko i wyłącznie zwiększenia ilości zdobytego prestiżu, bo to wpływa na możliwość rozwoju gildii. Zwiększanie expa i/lub zdobytego złota jest bonusem wyłącznie dla postaci, a nadrzędnym celem jest rozwój gildii na który wpływ mają wszyscy jej członkowie.


26 Lip 2014, o 14:50
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Gru 2013, o 14:34
Posty: 13
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: Walewmorde
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gildia
Pomysł nr 1, świetny sam wiem jak ciężko jest ogarnąć czasem ile kto wpłacił etc.
pomysł 2 taki sobie - gildia ma pracować razem. Jak darmozjadów chce się wam hodować i chować w gildii to już wasza sprawa ;)
Pomysł 3 bajka w przypadku np. Lecimy sobie dzta gildyjnie - każdy ma 5% bonusu do expa. Drop byłby ciężki do zorganizowania, niewielka ilość presta czy expa więcej, jak najbardziej :D Gildia rulez

_________________
S4, uprawiam, exping, bossing i małżing


26 Lip 2014, o 18:50
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2012, o 11:49
Posty: 413
Podziękowano: 220 razy
Otrzymanych podziękowań: 159 razy
Nick w grze: Rughes
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gildia
@ Herzing
Twój pomysł z bonusem do presta też mi się podoba, ma to sens :)


27 Lip 2014, o 18:59
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 22 Lip 2014, o 14:32
Posty: 4
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gildia
zrób ankietę do pomysłów




Tego typu informacje przekazuj na Pw~ Dragonn

_________________
Serwer:HCNick:LeeEverettProfa:Sheed Lvl:+26


27 Lip 2014, o 22:08
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron