Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Nowa umiejętność 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2013, o 20:51
Posty: 29
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Nowa umiejętność
Witam all.
Wpadłem na pomysł nowej umiejętności, która w znaczny sposób zmieniłaby dotychczasową grę pve pvp pod względem taktycznym jak i różnorodności. Byłby to bufek którego można rzucić tylko komuś (nie na siebie), działający coś na zasadzie rozkazu ale dla jednej strefy i postaci. Najważniejszym elementem byłoby sumowanie się tej umiejętności np: na 5 ludzi w party 1 może dostać aż 4 takie bufy (od każdego po 1)
Umiejętność ta nie miałaby poziomów więc czy 80lev czy 140lev buf działałby tak samo. Aby otrzymać możliwość posiadania jak i używania bufa trzeba by było ukończyć bardzo trudny Quest na np:70lev. Biorąc Quest mamy do wykonania np:20 etapów coś w stylu zlecenia na honor z Fantomami , ale bez ograniczenia czasowego :). Po ukończeniu Questa
w umkach pojawiłyby się 3 nowe ataki http://screenshooter.net/1878623/exvmvgp .
Właściwości umiejętności : 20% zwiększone obrażenia i 20% zwiększona szansa trafienia.
Czas działania 3 rundy (działa od next jak kontrola oddechu u SH)
Koszt użycia: b,wysoki 200kon, 200many oraz esencja
Warunek to esencja w ekwipunku
Uwaga!!! Aby rzucić komuś trzeba dać 5pa jak przy ucieczce.
Tak wysoki koszt jest adekwatny ponieważ buf się sumuje np: kiedy dostane go od 3 postaci to właściwości razy 3 czyli 60% większe obrażenia, 60% większa szansa trafienia. Tutaj musi też być ograniczenie do 4 Mistrzów na postać, bo to i tak bardzo dużo. Aby nie plątać w modyfikatorach bufek wpływałby na umiejętności danej strefy.
Podam kilka przykładów w pełnym party przy umiejętnościach na 7 poziomie i otrzymaniu 4 Mistrzów w jednej rundzie: http://screenshooter.net/1878623/hxaqfbd
Wydaje mi się to sensowne i już jestem ciekawy co by było gdyby coś takiego było? :)
Pozdrawiam All

Przywrócone~ Dragonn

_________________
Dr120+ Ryc100+ Sh70+
Łuk58+ BB64+ Mo99+
Vd71+


29 Lip 2014, o 15:09
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2011, o 19:01
Posty: 2181
Podziękowano: 262 razy
Otrzymanych podziękowań: 697 razy
Nick w grze: desacred
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowa umiejętność
Cóż... dodawanie itemów z eq do kosztu umiejętności obcina ją jako użytkową już na wstępie. Jeśli jest to umka z 1 karty to już charakter z 1 lvl powinien móc jej używać.
Pomijając fakt technicznej możliwości takiego mechanizmu.
Projektując umiejętności Zwróć uwagę na to, czy nie zaburzają balansu - w tym wypadku są one zbyt silne, oraz kwestie po co akurat taka umiejętność? Czy wypełnia jakąś lukę w umiejętnościach?

_________________
"Fałszywa skromność to najgorszy rodzaj pychy."

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."


29 Lip 2014, o 18:05
Profil WWW
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2013, o 20:51
Posty: 29
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowa umiejętność
Tak masz racje, że wymagana esencja obcina trochę umkę jako użytkową. Zależało mi, aby bufkiem tym nie można było szastać na prawo i lewo.
Może zamiast esencji umka pobierałaby 200hp (plus 200many, 200kon).
Co do tego w którym miejscu byłaby umiejętność to jest tak naprawdę obojętne dla nas graczy.
Jeśli chodzi o balans to zgadzam się 100% , że w przykładzie jaki podałem jest zbyt mocny. Może właściwości umki zrobić 10% dmg 10% szansa trafienia bo i tak wiadomo ,że wszystko rozgrywałoby się na rozkazie od ryca.
Ogólny zamysł mam taki ,że byłby tak zwany nadbuf (super buf), ale zapracować na niego musi całe party i to dużym kosztem.
Jeśli chodzi o luki w umkach to chyba raczej ich brak , ale bufa sumującego się niema , a różnorodności taktyk przy nim byłyby dużo większe.

_________________
Dr120+ Ryc100+ Sh70+
Łuk58+ BB64+ Mo99+
Vd71+


30 Lip 2014, o 14:22
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2013, o 14:47
Posty: 119
Podziękowano: 23 razy
Otrzymanych podziękowań: 11 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowa umiejętność
Witam

Moim skromnym zdaniem umki mają lukę ale tylko u jednej postaci VD . Ponieważ każda prova ma buf który może dać sobie jak i innej postaci żeby wspomóc w walce . Vd tej opcji nie posiada ma za zadanie tylko debufac przeciwnika i co nieco z dmgu . Jest to dużym minusem bo nie może nikogo przykoksać u siebie w drużynie ( patrząc na Hatage Vd powinien mieć coś takiego co pozwoli mu tam latać normalnie , bo jak na razie vd bez epika tam jest mało potrzebny i najlepiej żeby miał 120+ gdzie inne profy od 100+ tam biegają , można też ją osłabić ) . Ten pomysł może całkiem nie rozwiąże tego problemu bo każdy miałby te umki , ale chociaż takie coś mógłby dawać.
Pomysł ciekawy i warty zastanowienia się , czy akurat w tej formie nie wiem bo nie znam się na balansie i nie wiem jak to wpłynie na pvp.

_________________
VD 120 +

Czegoś nie potrafisz to rób to częściej i więcej żeby przełamywać progi w codziennym Życiu


1 Sie 2014, o 10:24
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron