Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
 Opis 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2014, o 11:47
Posty: 4
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 22 razy
Nick w grze: Xaith
Odpowiedz z cytatem
Post Opis
Tak się zastanawiałem i w końcu wpadłem na pewien pomysł, mówię tutaj o wprowadzeniu opcji, która umożliwiła by nam wprowadzenie opisu postaci. Podczas podglądu profilu postaci innego gracza pojawiłaby się ikona dzięki, której moglibyśmy spojrzeć na wyżej wymieniony opis. Nie oddziałuje to w żaden sposób na właściwą rozgrywkę ale myślę, że taka kosmetyczna pierdółka byłaby fajnym urozmaiceniem dla "klimaciarskiej" części społeczności Taernu.

_________________
Image


17 Sie 2014, o 17:01

Podziękowali: RycerzKróla (21 Sie 2014, o 18:14)
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2011, o 03:07
Posty: 1229
Podziękowano: 78 razy
Otrzymanych podziękowań: 463 razy
Nick w grze: Gildartz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opis
Tak, było to już proponowane kilkukrotnie. Problem pojawia się, kiedy się na to spojrzy przez pryzmat nie tych graczy, którzy lubią klimat, ale innych. Opisy byłyby wykorzystywane, jak niejednokrotnie opisy gildiowe, to bluzgania, wulgaryzmów i wszelkich innych niecnych czynności. Osobiście byłbym na plus. Na plus byłbym nawet do tworzenia historii swojej postaci. Ale jednak, niestety, większość graczy raczej będzie to wykorzystywała w sposób, do którego nie byłoby to przeznaczone. Widać to na przykładzie próby klimatycznych wpisów na chatach. Grywałem w wiele tytułów, gdzie na chacie się rozmawiało klimatycznie. Nie było wpisów w stylu "szukam ryca na Modliszkę, last slot" czy "sell Czengi", tylko "Rycerz, honorowy i cnoty dam broniący, poszukiwany jest, azali ubić my chcieli stwora wielkiego, co się Modliszką zowie, tylko onego wojownika szlachetnego nam brak, zatem pośpiech doradzamy, a odradzamy brak pośpiechu". Jakby wstawić taki wpis na chat, to by nas wyśmiali - wiem, byłem niejednokrotnie świadkiem takich zachowań. Nie sądzę, by w Taernie się dało jeszcze wprowadzić część klimatyczną w jakikolwiek sposób. Nad czym ubolewam.

_________________
Image
Image
Image


17 Sie 2014, o 21:21
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2013, o 20:12
Posty: 66
Podziękowano: 86 razy
Otrzymanych podziękowań: 9 razy
Nick w grze: Rabu
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opis
Gildartz napisał(a):
Tak, było to już proponowane kilkukrotnie. Problem pojawia się, kiedy się na to spojrzy przez pryzmat nie tych graczy, którzy lubią klimat, ale innych. Opisy byłyby wykorzystywane, jak niejednokrotnie opisy gildiowe, to bluzgania, wulgaryzmów i wszelkich innych niecnych czynności. Osobiście byłbym na plus. Na plus byłbym nawet do tworzenia historii swojej postaci. Ale jednak, niestety, większość graczy raczej będzie to wykorzystywała w sposób, do którego nie byłoby to przeznaczone. Widać to na przykładzie próby klimatycznych wpisów na chatach. Grywałem w wiele tytułów, gdzie na chacie się rozmawiało klimatycznie. Nie było wpisów w stylu "szukam ryca na Modliszkę, last slot" czy "sell Czengi", tylko "Rycerz, honorowy i cnoty dam broniący, poszukiwany jest, azali ubić my chcieli stwora wielkiego, co się Modliszką zowie, tylko onego wojownika szlachetnego nam brak, zatem pośpiech doradzamy, a odradzamy brak pośpiechu". Jakby wstawić taki wpis na chat, to by nas wyśmiali - wiem, byłem niejednokrotnie świadkiem takich zachowań. Nie sądzę, by w Taernie się dało jeszcze wprowadzić część klimatyczną w jakikolwiek sposób. Nad czym ubolewam.

Dwa dni temu, może trzy po godzinie 1:00 na czacie dla nowicjuszy porozmawialiśmy sobie tak klimatycznie, było miło, i zacząłem się zastanawiać czy nie można by wprowadzić do gry czatu klimatycznego. Na owym czacie byłby wymóg ( jeśli można tak to nazwać) pisania w klimacie typowo RPGowym, w takim stylu jak to Gildartz napisał.

_________________
Rabu - Łucznik - Duneb - 98 lvl + ogar czarny 82 lvl i aquaera 82 lvl

Nie kłoć się z głupcem, bo zniży Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.


Ostatnio edytowany przez Rabu, 21 Sie 2014, o 04:38, edytowano w sumie 1 raz



21 Sie 2014, o 03:03
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Mar 2012, o 21:22
Posty: 96
Miejscowość: Oxenfurt
Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 157 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opis
Cytuj:
Rycerz, honorowy i cnoty dam broniący, poszukiwany jest, azali ubić my chcieli stwora wielkiego azali ubić my chcieli stwora wielkiego, co się Modliszką zowie, tylko onego wojownika szlachetnego nam brak, zatem pośpiech doradzamy, a odradzamy brak pośpiechu


A co jeśli rycerz honor i cnotę dam ma głęboko w rzyci i w ogóle preferuje damy raczej swawolne, niż cnotliwe. Za to wie z której strony miecz trzymać i gdzie koń ma ogon. A i w rzyć potrafi owego honorowego rycerza tak kopnąć, że ten salto w powietrzu wywija, to takowy acan też mógłby pójść?

PS Tak w ogóle to uważam pomyśl za bardzo dobry. Też mnie często drażnią wpisy na czacie. A i nazwy graczy mogły być bardziej klimatyczne i z większym polotem niż "XXvd-mistrz-pvpXX"


21 Sie 2014, o 03:30

Podziękowali: Eliras (21 Sie 2014, o 18:23)
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 22 Wrz 2013, o 12:23
Posty: 157
Miejscowość: Pobiedziska (Wielkopolska)
Podziękowano: 53 razy
Otrzymanych podziękowań: 22 razy
Nick w grze: CordingMilq
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opis
W wielu grach wystapywalo i mam nadzieje że w taernie też sie pojawi :D

_________________
s4->s7->s.Ostlor


LowcaZguby s4
lev-51 łuk
s4/s7 Jeże FOREVER


CordingMilq s7
Lev-51 luk =on
Turek miejsce... 4 :P


21 Sie 2014, o 15:59
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Gru 2013, o 22:32
Posty: 43
Miejscowość: Taern
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Nick w grze: Monesco
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opis
@Ludgar co do nazw postaci też jestem na tak bo nie jednokrotnie widzę te wręcz odrażające nazwy postaci lub mało pomysłowe jak np "Gryzakpvp" (chyba nawet ktoś się tak nazywa). Rozumiem, że niektórzy robią postacie dla platy lub pod turki ale no nawet wtedy wystarczy jakaś prosta lecz normalnie brzmiąca nazwa.

PS: O ile się nie mylę przy tworzeniu postaci i wybieraniu nicku pisze, że gracze o wulgarnych nazwach będą banowani, a ja widzę nie jednego wulgarnego, nie zbanowanego gracza na trakcie do Trentis ;)

_________________
Sheed 64lvl
Łucznik 32lvl
Barbarzyńca 37lvl


21 Sie 2014, o 18:28
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2011, o 03:07
Posty: 1229
Podziękowano: 78 razy
Otrzymanych podziękowań: 463 razy
Nick w grze: Gildartz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opis
To jak widzisz takich graczy, to rób screeny i zgłaszaj. Sami się nie zgłoszą raczej.

_________________
Image
Image
Image


21 Sie 2014, o 18:36
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opis
Gildartz napisał(a):
To jak widzisz takich graczy, to rób screeny i zgłaszaj. Sami się nie zgłoszą raczej.

To ss trzeba robić?
Ja jak mam dobry humor, to po prostu pisze do Madame, podaję nick, lvl i profesję. Bez żadnych ssów
Edit:
Gildartz napisał(a):
Pogratulować, że ją zastajesz. Jasne, że można podać nick, level i profesję. Ba, nie trzeba nawet podawać levelu i profesji, tylko napisać, że lata gość z takim i takim nickiem. Co za problem? Jak również nie ma problemu w zrobieniu screenu.

Nie wiem, może mam szczęście, ale prawie zawsze jak czegoś potrzebowałem od funkcyjnego, to trafiałem na Madame ;) Co prawda, juz z dwa miesiące nie zaczepiam nikogo z zielonych, więc mogło się co nieco zmienić.
P.S
Włączyć scr shu pilnując w międzyczasie by delikwent nie zwiał i dało się zrobić ssa, potem usuwać te niepotrzebne... Dla mnie, jako osoby wybitnie leniwej, prościej jest po prostu napisać co i jak :D


Ostatnio edytowany przez Torkil, 21 Sie 2014, o 20:23, edytowano w sumie 1 raz



21 Sie 2014, o 19:53
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2011, o 03:07
Posty: 1229
Podziękowano: 78 razy
Otrzymanych podziękowań: 463 razy
Nick w grze: Gildartz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opis
Pogratulować, że ją zastajesz. Jasne, że można podać nick, level i profesję. Ba, nie trzeba nawet podawać levelu i profesji, tylko napisać, że lata gość z takim i takim nickiem. Co za problem? Jak również nie ma problemu w zrobieniu screenu.

_________________
Image
Image
Image


21 Sie 2014, o 20:11
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Gru 2013, o 16:40
Posty: 161
Podziękowano: 232 razy
Otrzymanych podziękowań: 77 razy
Nick w grze: Elfnocy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opis
Osobiście jestem na + lubię takie nutki fabularne a problem nicków / opisów no cóż może
trzeba zwiększyć świadomość graczy albo stworzyć specjalny korpus zaufanych graczy mogących karać osoby tylko za nicki/opisy.

_________________
"Nic nie jest bardziej niebezpieczne niż wróg,który nie ma nic do stracenia"
Dziedzictwo
"hy hy nowa krainka do nowych questów"-Togerd
"osobiście jestem przeciwko HH, ludzie wtedy zachowują się jak zwierzęta"-Seba11pl


23 Sie 2014, o 08:21
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 446 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron