Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
 Depozyt gildiowy. 

Czy jesteś za wprowadzeniem depozytu gildiowego?
Tak 31%  31%  [ 11 ]
Tak, ale powinien on działać w nieco inny sposób 26%  26%  [ 9 ]
Kategoryczne NIE 43%  43%  [ 15 ]
Razem głosów : 35

 Depozyt gildiowy. 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 12 Lip 2014, o 23:45
Posty: 5
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Czihirox
Odpowiedz z cytatem
Post Depozyt gildiowy.
Cześć wszystkim. Przed chwilą (tak o 3 w nocy) wpadłem na według mnie ciekawy lecz prosty pomysł: depozyt gildiowy. Można by było tam przechowywać gnaty yoko, młode sabeltigi, ewentualnie jakieś nieulepszone rary ogólnodostępne dla wszystkich gildiowiczów (kwestia zaufania). Depozyt oczywiście musiałby być wybudowany i kosztowałby pewną ilość surowców. Rangi graczy mogłyby ustalać co komu wolno wynosić. Mogło by być np 5 depozytów tak jak w normalnym depozycie. Każdy depozyt byłby odpowiednio większy i bardziej lub mniej dostępny dla członków gildii. Coś podobnego do petów. Jeżeli chodzi o złodziei, to mogłaby być zasada tak jak z petami. Odchodzisz - itemy wracają do gildii. Przedmiot mógłby być też automatycznie "podpisany" czyli mogliby go używać tylko członkowie gildii. Itemy te niszczyć mógłby np. tylko kanclerz :) Napiszcie co sądzicie o pomyśle. To są tylko moje wrażenia i według mnie taki depozyt przyniósł by wiele korzyści. Oczywiście jestem otwarty na zmiany i jeżeli będą sensowne, umieszczę je w poście.

Pozdrawiam, Czihirox

PS. Pisane o 3:36 więc może być trochę chaotyczne, wybaczcie ^^


22 Sie 2014, o 03:37
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 14 Sty 2014, o 19:42
Posty: 157
Podziękowano: 120 razy
Otrzymanych podziękowań: 82 razy
Nick w grze: RycerzKrola
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Depozyt gildiowy.
Wydaje mi się, że gdzieś już widziałem podobny temat, ale nie mogę znaleźć :P.
Rozważasz sprawę złodziei:
Czihi napisał(a):
Jeżeli chodzi o złodziei, to mogłaby być zasada tak jak z petami. Odchodzisz - itemy wracają do gildii.

A co jeżeli gildia będzie kraść? Każą nowym członkom wkładać tam różne rzeczy, a potem wywalać. Ja nie sądzę, żeby taka zmiana była potrzebna, urozmaiciłaby grę, czy byłaby miła dla oka.
Pozdrawiam


22 Sie 2014, o 09:24
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 12 Lip 2014, o 23:45
Posty: 5
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Czihirox
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Depozyt gildiowy.
Równie dobrze gildia może pobierać 500k wpisowego a potem wyrzucać. I tak można robić już teraz, więc nic to nie zmieni :)


22 Sie 2014, o 10:45
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 Cze 2014, o 14:22
Posty: 3
Podziękowano: 10 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Depozyt gildiowy.
Mi się taki pomysł podoba. Oczywiście wszędzie są złodzieje, tego nie unikniemy. Ale w większości gildia ludzie są zgrani i taki depozyt przyniósłby więcej korzyści niż strat. Ale pewnie zostanie to wprowadzone w dalekim czasie (jeżeli zostanie zaakceptowany) bo są rzeczy ważniejsze.

_________________
Mag Ognia 65 lvl s5 OFF
VD 41 lvl ON
Image


22 Sie 2014, o 21:49
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 12 Lip 2014, o 23:45
Posty: 5
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Czihirox
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Depozyt gildiowy.
Widze wszyscy głosują, a nikt sie nie odzywa. Może troche wypowiedzi ? Łatwo powiedzieć "BE, GUPIE!", ale proszę o jakiekolwiek argumenty :))


22 Sie 2014, o 22:57
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 11:11
Posty: 23
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 34 razy
Nick w grze: Tsubasa
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Depozyt gildiowy.
Pomysł mi się podoba choć z całą pewnością nie jest nowy i już nie raz się przez forum przewijał. Tak jak napisał autor byłoby to bardzo praktyczne rozwiązanie do przekazywania sobie w gildii przeróżnych drobnych rzeczy, które zalegają nam czasami miesiącami we własnym depo, typu niepotrzebne nam flaszki ulepszeń, broszki grażynki, raglity itp. Ja osobiście jestem członkiem gildii gdzie również i wartościowe rary przekazuje się nieodpłatnie graczom je potrzebującym, ale faktycznie przyznam tego typu operacje to już wolałbym dla pewności robić tradycyjną drogą "handlu" no lub poprzez ustawienie dostępności takiego wspólnego depo dla określonej rangi - prawda jest taka, że dla nowo przyjętych graczy nigdy nie ma 100%wej pewności czy akurat jakiegoś numeru nie wykręcą. Ogólnie pomysł na +. Jedyne na co trzeba by zwrócić uwagę, to to by przez takie depo nie było oczywiście możliwości przekazywania przedmiotów zablokowanych w handlu typu inhibitory, potki itp. które to rzeczy normalnie możemy przecież wkładać do własnego depo.


24 Sie 2014, o 15:01
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Sty 2013, o 19:56
Posty: 24
Miejscowość: Radom
Podziękowano: 41 razy
Otrzymanych podziękowań: 77 razy
Nick w grze: Rrroma
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Depozyt gildiowy.
Zgadzam się, pomysł jest ciekawy i kiedyś go już widziałam. Sama w depo posiadam przedmioty które mimo że nie mają wielkiej wartości kiedyś się przydadzą. No nie wiem, choćby Pazury Grizzly, Derengil czy Flasze. Zabierają mi miejsce, ale też szkoda mi ich wyrzucić. Więc gdyby istniał depozyt Gildiowy, czy tam Gildyjny, każdy kto by potrzebował jakiegoś itemu, po prostu by sobie gowziął, a ten kto ma coś niepotrzebnego oddałby.

Oczywiście ranga miałaby wpływ na działanie depozytu dla danej osoby.

_________________
Łączy nas jedno :
pragnienie powrotu do ojczyzny inspirowane bratobójczymi walkami nie mającymi prawdziwego sensu.

S2 <-- Rrroma 59 lvl , ( rycerz ) gildia FTT
S2 <-- Alena 42 lvl ( vd) ... nieaktywny


25 Sie 2014, o 13:20
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2013, o 13:57
Posty: 21
Podziękowano: 21 razy
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Nick w grze: Brakon
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Depozyt gildiowy.
Pomysł jak najbardziej Super.
Ale mam jedno "Ale".
Konieczne byłoby dodanie "Historii". Coś jak mamy z wpłacaniem surowców. Tylko widzielibyśmy kto co kiedy wziął / włożył. Jak najbardziej przydatna opcja w Życiu Gildii.

_________________
Gildia to rodzina, którą wybieramy sobie sami.
Brakon s2 lvl 100


6 Wrz 2014, o 23:54
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 480 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron