Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 [IDEA] Agresywne moby przy mrocznym zakątku. 
Autor Wiadomość
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Lut 2012, o 19:23
Posty: 533
Miejscowość: Podrzecze (małopolskie)
Podziękowano: 370 razy
Otrzymanych podziękowań: 229 razy
Nick w grze: Basfau
Odpowiedz z cytatem
Post [IDEA] Agresywne moby przy mrocznym zakątku.
Witam.
Pewnie znane są sytuacje gdy niskolevelowy gracz dopuszcza się pushingu, czyli pseudo wbijanie sobie expa i kasy przy pomocy innego konta, co raczej jest/pownno być karane. Dochodzi do tego najczęściej w mrocznym zakątku, więc moją jest wstawienie agresywnych mobków w obrębie tegoż pola, z agresywnością ustawioną do 40, 50 lvla.

Pozdrawiam.

_________________
Basfau - druid 116lv S3/S7
http://scr.hu/5nu/8uwes kod na nieśmiertelność

"Jestem chory na Polskę" ~ Jerzy Duda-Gracz

AvE Ja <3
Matematyka: Twierdzenie Drygurosa brzmi? Bug^2 + Lag^2 = Up^2


8 Gru 2014, o 15:04
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Cze 2013, o 16:48
Posty: 198
Miejscowość: BDG
Podziękowano: 252 razy
Otrzymanych podziękowań: 313 razy
Nick w grze: ArGes
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Agresywne moby przy mrocznym zakątku.
I myślisz ze taki pomysł zmniejszy czestotliwośc Expienia w walkach pvp? Ustawianie takiego typu mobów nic nie zmieni, gracze znajdą sobie inne dojście na black i tak koło sie zacieśni. HM kiedys pisał o karach za takowe wbijanie leveli. Być może w nowym regulaminie powstanie pkt odnośnie takiej formy expienia.

Czarne pole miało być miejscem niekończacego się oro a tymczasem nupki zrobiły sobie łatwe i tanie expowisko.

Proponowałbym inne zmiany. Wedlug mnie najlepszą opcją byłoby postawienie barier levelowych na BP. Jakby to miało wyglądąc?
W taernie mamy 4 głowne czarne pola służące do prowadzenia wojenek bez limitów czasowych,ani pumpa ( nie wliczam BP- teren harpii). Przypisanie pól do leveli wyglądałoby następująco;

Plaża na zatoką(małże) - wstęp od 15 lvl w góre.
Kemenak(mroczny zakątek) - wstęp od 40 lvl.
Pozostałe pola(stok i lochy) tak jak jest przyjęte , zgodnie z bramką levelową w wejsciu do Beirn.

Najczęściej mamy do czynienia z takimi działaniami na terenie mrocznego zakatka( blisko-szybko-wygodnie). Przeciętnie gracz expi takimi metodami do tego 40 lvl , pozniej staje się to nie opłacalne( dz lepiej daje expa).

Jak wiadomo do Kem można latać od nupa i tam nie ma bramek , aczkolwiek ku tej zmianie skusiłbym się na wprowadzenie blokady wokół czarnego pola w stylu kilku poustawianych słupków granicznych.

Zasada działania taka sama jak na moście do lugusa. Postać nie jest w stanie przejść dalej(wygląda jakby odbijała się od niewidzialnej ściany:P), dopiero po spełnieniu wymogów(tudzież wybiciu mobów na moście) można przejśc dalej. Tak samo mogłoby to wyglądać przed czarnym polem. Nie masz minimum 40 lvl , nie postawisz kroku na czarnym.

proste,a zarazem praktyczne.

Ktoś powie,że nup pojdzie expić na plaże skoro tam jest wejsciowka od 15 lvl.. Prosze bardzo, niech sobie expi. Zapewne zajmie to o wiele więcej czasu jakby miał expic ze zlecen czy innych zródeł :P

_________________
"Ból jest tymczasowy...może trwać minutę, godzinę , dzień, miesiąc a nawet rok...Lecz w końcu ustąpi...
Natomiast gdy sie poddam , będzie trwał wiecznie"


8 Gru 2014, o 15:29

Podziękowali: Basfau (8 Gru 2014, o 15:59)
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 25 Gru 2012, o 15:36
Posty: 67
Podziękowano: 141 razy
Otrzymanych podziękowań: 24 razy
Odpowiedz z cytatem
Post 
Czarne pole jest też u tresera, używałem go ze znajoma do walk, gdy na arenie się limit skończył, a testowaliśmy sobie style walki


10 Gru 2014, o 13:52
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 3 Cze 2012, o 10:33
Posty: 134
Podziękowano: 519 razy
Otrzymanych podziękowań: 276 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Agresywne moby przy mrocznym zakątku.
@ArGes no trochę czarnych pól zapomniałeś dodać, ale to mniej ważne...

Sama ekipa mówiła, że jest całkowicie przeciwna wprowadzaniu sztucznych bramek levelowych, a raczej idzie w stronę agresywnych mobków. Patrz przykład Berin- jesteś uparty jak osioł to tam wejdziesz. Mi również bramki się nie podobają. Dlaczego mając lolka na 20poziomie, który jest lepszy od połowy 40poziomów nie mogę wchodzić na jakiś teren? No chyba nie dlatego, że mam mniej expa, bo tu mam kolejną blokadę- MSL na turnieje. Już lepiej ustawić stado agresywnych dzików na przejściu z lasu koldów. Coś w stylu misiów w wąwozie. Inna sprawa, że blokuje to też wejście do Kemek, a tam mamy przedmioty od 26poziomu.



Btw. Exp na PvP jest dużo bardziej opłacalny niż za Dz ( tak na oko to bym powiedział, że 3 razy bardziej).

@Basfau

Jestem na nie. Expią to niech expią póki mogą. Tracisz coś na tym? Wydaje mi się, że nie.
Dopóki ekipa zezwala na expienie 1vs1 to nie rozumiem dlaczego ktoś miałby to utrudnić. Chcialbym zobaczyć Twoją minę podczas orania się Twojego bractwa z inną gildią, a Ty jako jedyny aktywny druid, biegnąc po dedzie na black z 50hp wpadasz w jakieś śmieszne, agresywne moby, które masz na hita, ale zatrzymają Ciebie na tak długo, że Twoja gildia już będzie smażyć kiełbaski pod kem.

_________________
IImiejsce-jedyny 29lvl, który dobił 800powera
http://scr.hu/2s0/ullr3

Koniec gry 2017.04.19


11 Gru 2014, o 22:05
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 9 Gru 2014, o 02:04
Posty: 7
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Agresywne moby przy mrocznym zakątku.
Witam.

Jedynie nie podoba mi się to, ze osoby, które expią na zabijaniu kolegi/siebie to to, ze wbijają siebie na ranking. Na s1 jest gracz, ktory w taki sposób nabił 800 ofiar i okokoło 40k zabójcy, jak napisał Vendetta jak expią to niech expią. :)
Moje zdanie na ten temat.


Pozdrawiam.

_________________
"Śmierć nie jest wydarzeniem z życia,
śmierci się nie przeżywa" - L.Wittgenstein


14 Gru 2014, o 01:17
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Cze 2013, o 16:48
Posty: 198
Miejscowość: BDG
Podziękowano: 252 razy
Otrzymanych podziękowań: 313 razy
Nick w grze: ArGes
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Agresywne moby przy mrocznym zakątku.
phpBBP napisał(a):
Witam.

Jedynie nie podoba mi się to, ze osoby, które expią na zabijaniu kolegi/siebie to to, ze wbijają siebie na ranking. Na s1 jest gracz, ktory w taki sposób nabił 800 ofiar i okokoło 40k zabójcy, jak napisał Vendetta jak expią to niech expią. :)
Moje zdanie na ten temat.


Pozdrawiam.


Czarne pola nie służą expieniu i administracja też zwraca uwage graczom którzy nadto z tego korzystają w celach podkokszenia postaci poprzez szybki exp.
Nie chce mi się szukac ale w jakimś z tematów w karczmie poid krzywym rendelem jest wypowiedź HM'a adekwatna do tego co tu napisałem.


Czarne pole to nie darmowe expowisko dla nupów. Jak widzę takowych to eliminuje i wysyłam pod Sulloga.
Proste.

_________________
"Ból jest tymczasowy...może trwać minutę, godzinę , dzień, miesiąc a nawet rok...Lecz w końcu ustąpi...
Natomiast gdy sie poddam , będzie trwał wiecznie"


14 Gru 2014, o 01:27
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 9 Gru 2014, o 02:04
Posty: 7
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Agresywne moby przy mrocznym zakątku.
@ArGes
Rozumiem Cie, sam często widzę takie osoby to je eliminuje, ale nie wiem co Was tak w tym denerwuje jesteś na tym stratny? Mnie jedynie nie podoba to, ze idą dna ranking :)

_________________
"Śmierć nie jest wydarzeniem z życia,
śmierci się nie przeżywa" - L.Wittgenstein


14 Gru 2014, o 01:37
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Cze 2013, o 16:48
Posty: 198
Miejscowość: BDG
Podziękowano: 252 razy
Otrzymanych podziękowań: 313 razy
Nick w grze: ArGes
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Agresywne moby przy mrocznym zakątku.
Ja na tym nie tracę, mi przecież za eliminacje z czarnego pola takich osobników nic nie grozi więc stratny nie jestem,Aczkolwiek ludzie expili swoje postacie w systemach które do tego służyły , nie omijały systemu wbijania leveli poprzez podkładanie się pod czarnym i dam sobie reke uciąć,że twórca tego pola również nie wprowadzał go w celu expowiska dla nupów.

_________________
"Ból jest tymczasowy...może trwać minutę, godzinę , dzień, miesiąc a nawet rok...Lecz w końcu ustąpi...
Natomiast gdy sie poddam , będzie trwał wiecznie"


14 Gru 2014, o 01:43

Podziękowali: Ludgar (14 Gru 2014, o 01:45)
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 9 Gru 2014, o 02:04
Posty: 7
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Agresywne moby przy mrocznym zakątku.
Racja, ale zazwyczaj jak sam napisales osoby wbiją 40lv i potem hop na Duszka Zamku, takie osoby znosze neutralnie, ale osoby, ktore wbijają nawet 60+ to wg. mnie lekka przesada.
No ale jak nie jestes stratny to niech expią.

No tak, tez mysle, ze tworca nie zrobil tego dla expienia :)

_________________
"Śmierć nie jest wydarzeniem z życia,
śmierci się nie przeżywa" - L.Wittgenstein


14 Gru 2014, o 01:50
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2011, o 18:26
Posty: 111
Miejscowość: Wawka
Podziękowano: 308 razy
Otrzymanych podziękowań: 659 razy
Nick w grze: Conan
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Agresywne moby przy mrocznym zakątku.
Heh, Arges dobrze prawi, aczkolwiek powiem Wam, iż ostatnio biorąc udział w lidze postaci (grałem vd 45 lvl) stoczyłem kilka walk na arenie i oczywiście wyczerpałem limit. Jeden z graczy się upierał, że nie ma czasu i musimy walczyć teraz, poszlismy zatem stoczyć pojedynki... pod Kem. Uwierzcie, że nie mogłem do niego dojść :), dostawałem w czapkę od jakiegoś łuka 110 plus jak tylko wszedłem na czarne. To powinno dać do myślenia - należy zwiększyć limit walk na arenie. Nie każdy, kto ora się na czarnym i ma 40 lvl to noob, który chce tym sposobem wbić trochę expa. Ten łuk nabił mi w mgnieniu oka z 15% wszystkich dedów na tej postaci :)

_________________
corrumpunt mores bonos colloquia mala


14 Gru 2014, o 01:57
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 366 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron