Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
 A może by tak.. 

Kto Za?:>
Za 58%  58%  [ 44 ]
Przeciw 42%  42%  [ 32 ]
Razem głosów : 76

 A może by tak.. 
Autor Wiadomość
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Sty 2012, o 21:24
Posty: 217
Miejscowość: Sanok
Podziękowano: 122 razy
Otrzymanych podziękowań: 150 razy
Nick w grze: Nasti
Odpowiedz z cytatem
Post A może by tak..
Od jakiegoś czasu, dłuższego już w zasadzie zastanawiałam się nad założeniem tego tematu, po wielu rozmowach przebytych na czatach ze znajomymi (starymi graczami) że tak to określę :) doszłam do wniosku, że jednak zaryzykuję i napiszę. Mamy nowe piękne mapy, mnóstwo nowych bosów, nie zliczoną ilość questów, zleceń, możliwości expa są nieskończone w swych zasobach, duża więc liczba graczy nowych nie wie tak na prawdę co to trud i wysiłek w zdobywaniu expa, rarów, złota, platyny (jeśli się jej nie zamawia). Pomyślałam więc że fajnie było by się wrócić do starych czasów gdzie tych możliwości było mniej, jak każdy musiał się wysilić by ubrać postać, a przede wszystkim starać się zdobyć i osiągnąć cokolwiek. Mianowicie chodzi mi o nowy server nowy, ale w rzeczywistości "stary" taki po prostu "Clasic" gdzie będą stare mapy, stara karczma stare mokradła, gdzie nie będzie tych wszystkich nowych bosów typu mario, żaba.. Gdzie każdy będzie mógł porównać sobie grę. Część z nas wspomina te piękne czasy, wielu znajomych mówi, że to były czasy nie do przebicia. Dlatego pomyślałam, że może warto by coś zrobić w tym kierunku. Moim krokiem było zrobienie tematu, waszym zadaniem jest teraz skomentowanie tego :)

_________________
"Jak szczęśliwie żyliby niektórzy, gdyby o sprawy innych ludzi tak samo mało troszczyli się, jak o swoje własne...."

Nasti-VD 127 Ostlor
NastiiiV- Dru 50 Larkas


Image
http://scr.hu/0exu/mfv5r


Ostatnio edytowany przez NastiI, 12 Lut 2014, o 13:40, edytowano w sumie 1 raz



12 Lut 2014, o 09:18

Podziękowali: 13 Evir (12 Lut 2014, o 10:31), filipWasil (17 Sty 2015, o 19:52), Gladi (12 Lut 2014, o 09:48), Light (18 Sty 2015, o 03:35), Maugonia (12 Lut 2014, o 10:19), Mowgli (12 Lut 2014, o 09:34), NocnaZjawa (14 Kwi 2014, o 19:13), Rabu (12 Lut 2014, o 20:42), SeyCrashii (12 Lut 2014, o 10:14), wwwmarco (12 Lut 2014, o 10:43) i 3 więcej użytkowników
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 28 Maj 2013, o 08:38
Posty: 1
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A może by tak..
Dokładnie :)
Chcemy czerwonego przejścia do wioski druidów, żadnych małż, pumpa i tym podobnych bezsensownych udogodnień. Normalnej atmosfery, gdzie po oro nie leciały wyzwiska, starego ichiego i przejścia na halit bez nietoperzy :)


12 Lut 2014, o 09:23

Podziękowali: 2 filipWasil (17 Sty 2015, o 19:52), NastiI (12 Lut 2014, o 09:25)
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 10 Lip 2013, o 20:16
Posty: 18
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 9 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A może by tak..
Chcemy...
S6 :D


12 Lut 2014, o 09:40

Podziękowali: Gladi (12 Lut 2014, o 09:47)
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 9 Cze 2013, o 19:14
Posty: 3
Podziękowano: 15 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: Gladitus
Odpowiedz z cytatem
Post Re: :)
Najlepszy chyba był Ichi bo jak miałeś 60+ mogłeś latać go co chwile ! ;) a tera.....zajmuje ci ok.10 min samo czyszczenie....a samo dojście to znowu 5 min :) tylko jak małe lvl sobie szły do druidów to cię orały 60+ lvl :) wtedy jeszcze Mo grałem :D to jak tera spotykam takiego gościa co mnie orał i nie nabił lvl to już go oram :) ale Nasti Brawa za pomysł napisania tego ;)

Pozdrawiam Gladi [80ryc]


12 Lut 2014, o 09:44
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 19 Maj 2012, o 22:50
Posty: 12
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A może by tak..
TAK jest my chcemy stare czasy powspominać to co było kiedyś pobiegać po starej mapie ( Strasznie mi brakuje tych czasow :D grrrrr) Oddajcie moje stare Trentis ! :D >>>>>> http://screenshooter.net/7731639/enkmkqc !!

_________________
NeMu Ostlor (Rycerz) 140lvl - ON
Ostlor (Druid) 82lvl- ON


12 Lut 2014, o 10:30

Podziękowali: 2 Gladi (12 Lut 2014, o 10:53), NastiI (12 Lut 2014, o 10:33)
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Sty 2012, o 21:24
Posty: 217
Miejscowość: Sanok
Podziękowano: 122 razy
Otrzymanych podziękowań: 150 razy
Nick w grze: Nasti
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A może by tak..
Tamte czasy potrafiły zbliżać graczy, im mniej było map, tym więcej znajomości. Teraz liczy się jedynie pogoń za expem, rarami. Dawniej przewagę miała atmosfera, teraz jej zupełnie brakuje. Każdy się rozprasza idzie w swoją stronę, niby jest lepiej, więcej udogodnień, a jednak gra upada, nie wiem jakie są realia ile teraz osób gra czy więcej czy mniej niż 2-3 lata temu, ale ja piszę to co widzę z własnego doświadczenia. Zresztą nie tylko ja.. Przed chwilą gdy podałam link do forum na czacie zasypała mnie lawina gratulacji i podziękowań związanych z tematem, większość przyznaje mi racje i rozmawiamy wspominając stare czasy :). To było coś naprawdę pięknego, warto by się nad tym poważnie zastanowić :)

_________________
"Jak szczęśliwie żyliby niektórzy, gdyby o sprawy innych ludzi tak samo mało troszczyli się, jak o swoje własne...."

Nasti-VD 127 Ostlor
NastiiiV- Dru 50 Larkas


Image
http://scr.hu/0exu/mfv5r


12 Lut 2014, o 11:02

Podziękowali: 2 Evir (12 Lut 2014, o 11:10), Gladi (12 Lut 2014, o 12:10)
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A może by tak..
Zapomniał wół, kiedy cielęciem był..

Zacznijmy od tego, że w większości z nas siedzi takie coś, co podpowiada, że kiedyś było lepiej.
Ileż to razy słyszymy "A za moich czasów..", guzik prawda.

Wersja "classic" traktowana by była tylko i wyłącznie jako ciekawostka, teraz pomysł Wydaje się Wam świetny, ale długofalowo wiałoby tam nudą..

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


12 Lut 2014, o 11:13

Podziękowali: desacred (12 Lut 2014, o 11:18)
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 18 Gru 2012, o 00:18
Posty: 14
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 39 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A może by tak..
Propozycja ciekawa ale ... no właśnie dla kogo :), dla nowych graczy nie zabardzo, głównie dla starych wyjadaczy którzy te czasy pamiętają tylko jeśli wprowadzić coś takiego to jest ryzyko że oni pójdą na nowy serwer wyludniając już i tak prawie puste stare serwery...
Do tego dochodzi fakt że ciągle nie pokonaliście morany ciągle nie macie nowych rarow etc :) więc ciągle macie co zdobywać w grze.

Co do samego pomysłu kiedyś podobny wprowadził w swojej grze największy potentant gier przeglądarkowych ówczesnego czasu i co się okazało, wszyscy niby chcieli a serwer i tak wiał pustką ...


12 Lut 2014, o 11:18
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Sty 2012, o 21:24
Posty: 217
Miejscowość: Sanok
Podziękowano: 122 razy
Otrzymanych podziękowań: 150 razy
Nick w grze: Nasti
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A może by tak..
Rzuff było narzekań, tyle co jest teraz :) było jak było i koniec. Gwarantuję Ci, że zwolennicy starej wersji przenieśli by się na stałe na taki server :) ja, osobiście zawsze się zarzekałam, że nigdy przenigdy nie zacznę gry od nowa na innym servie bo na s4 zaczynałam grę, gram i tu ją zakończę, poszła bym bez minuty zastanowienia zostawiając to co do tej pory tu osiągnęłam. To już nie jest to samo, rary można kupić za grosze, ubrać postać bez większych problemów.. A pvp? Obecny pump? Wiele można by wymieniać..

_________________
"Jak szczęśliwie żyliby niektórzy, gdyby o sprawy innych ludzi tak samo mało troszczyli się, jak o swoje własne...."

Nasti-VD 127 Ostlor
NastiiiV- Dru 50 Larkas


Image
http://scr.hu/0exu/mfv5r


12 Lut 2014, o 11:21

Podziękowali: Gladi (12 Lut 2014, o 12:11)
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A może by tak..
A ja bym nie zaczął grać od nowa na takim serwerze. Nie jest dedykowany dla nowych graczy wiadomo, tylko dla starych, którzy te czasy pamiętają. Pytanie jak wielu z nich jeszcze gra w Taern, jak wielu zrezygnowałoby z obecnej gry? Skoro to są starzy gracze to prawdopodobnie osiągnęli obecnie znacznie więcej niż było to kiedyś możliwe. Ile osób z tego zrezygnuje? Ile będzie chciało wrócić na biedne, ubogie stare mapy, bez nowego eq, bez epików, bez krytyków, bez gildii, expienie kończąc na dz i miśkach? Zrób ankietę i się przekonasz ile osób chce grać na takim serwerze, a ile nie. Moim zdaniem to propozycja tylko dla tych, którzy grają sami obecnie, nie mają znajomych, gildii i chcą się stać koxami na nowym serwerze na starej, dobrze znanej mapie, każdy gdy zaczyna to ciśnie aby być w topce.

Druga sprawa to jaka wersja gry byłaby bym classiciem? Stare m2, stare m1? Valdek już by był, czy może ograniczamy się jeszcze bardziej? Gildie mają być, epiki też, sety, psycho czy może nic z tego? Gra się niesamowicie rozwinęła od czasu jak zaczynałem się w to bawić i pomimo kilku zmian, które mi się nie podobają to jest mnóstwo bardzo fajnych nowości.

Nawet nie chcę sobie znów przypominać jak się biegało na 90 lvl DZty dostając po 1k a na 110+ expiło na reptach po 5k za grupkę w kozackim Ghaitarogu i Biltach wymachując lawiną :O Na prawdę tego chcecie?

Rary tanie powiadasz? A to pomyśl, jak biega się na 80+ lvl nie mając eq (czytaj w sklepowym 10/10), bo nie ma go na serwerze i nikt go nie sprzedaje, to Ci bardziej odpowiada? Ja za jedne czengi wymieniłem połowę eq, smoczy gnat to był zysk rzędu 2,3kk, gdzie pieniądze zbierało się robiąc zlecenia na miśkach, a przez obdartusy ludzie odchodzili z mojej z gildii bo to był dopiero kozak item, którego chęć posiadania była silniejsza od grania w gildii.

Nie kwestionuję, że ceny rarów są obecnie słabe, ale kilka działań już podjęto, aby podnieść ich cenę - chociażby dwukrotne obniżanie droprate czy wiele zmian bossów i mobków. Jednak nie o tym jest ten temat.

Mimo wszystko wolę grę dziś niż tą 3 lata temu, jakby się nie rozwinęła do obecnego poziomu to sądzę, że nikt przez 3 lata by nie grał (drygu o tym wspomniał ostatnio), bo jak nie obrzygać się bijąc przez 2 lata modliszki, nie mając nic innego do roboty? ...

Pozdrawiam

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


12 Lut 2014, o 13:31

Podziękowali: 12 desacred (12 Lut 2014, o 13:46), duchkacperS3 (12 Lut 2014, o 22:54), Fpkori (30 Kwi 2014, o 17:00), Kij (12 Lut 2014, o 13:46), koperek (12 Lut 2014, o 13:46), Maerle (12 Lut 2014, o 17:13), mandaryn3d (12 Lut 2014, o 21:08), rzuff (12 Lut 2014, o 15:12), snoowman (12 Lut 2014, o 14:10), Vendetta (13 Kwi 2014, o 14:19) i 2 więcej użytkowników
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 515 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron