Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Daili questy 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 21 Gru 2013, o 15:58
Posty: 5
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Daili questy
Witam,
mam pomysł odnośnie daily questów, a konkretnie z czasem na ich codzienne pobieranie. Otóż po wykonaniu danego dq, trzeba odczekać 24h. Te 24 godzinne odczekiwanie zmusza niejako osoby, którym zależy na ich systematycznym wykonywaniu do pilnowania czasu i np. zrezygnowania z pójścia na jakiegoś bosa, bo za 5 min. chce iść np. wytresować peta.

Proponuję zatem, aby np. o godz. 00.00 następował reset czasu oczekiwania do pobrania dq, dzięki czemu można by je pobierać raz na dzień, jednak niezależnie od godziny, w której owego dq pobraliśmy poprzedniego dnia.

Na marginesie dodam, że z takim rozwiązaniem spotkałem się w grze Battlefield Heroes, gdzie po zalogowaniu się na stronie mamy możliwość wylosowania The daily claw. W przypadku tej gry reset zegara następuje o godz. 9.00 rano. Jeżeli wczoraj losowanie robiliśmy np. o godz. 22.15, następnego dnia nie musimy usilnie czekać do tej godziny, lecz spokojnie robimy to już np. o godz. 9.01 :).


Myślę, że takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne i spotkałoby się z dużym entuzjazmem wśród taernowskiej braci.


3 Mar 2015, o 15:17

Podziękowali: 4 CzeerTixx (4 Mar 2015, o 11:31), Gustavus (5 Mar 2015, o 14:46), Podwójny (3 Mar 2015, o 20:55), ZłotyHeros (8 Mar 2015, o 10:50)
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Daili questy
Nie widzę potrzeby takiej zmiany. Masz 24h oczekiwania i tyle. Nie musisz przecież dzień później robić o tej samej godzinie, nie musisz robić wcale, nie musisz iść na bossa w tym czasie. Twoim wyborem jest czy chcesz iść z kimś na bossa, czy wolisz w tym czasie wytresować peta.

@down A ja chcę z każdego bossa dropić epik, czaisz? A obecny system mi to utrudnia.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


Ostatnio edytowany przez Szymdaro, 3 Mar 2015, o 18:32, edytowano w sumie 1 raz



3 Mar 2015, o 18:26
Profil WWW
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 21 Gru 2013, o 15:58
Posty: 5
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Daili questy
Szymdaro napisał(a):
Nie musisz przecież dzień później robić o tej samej godzinie, nie musisz robić wcale, nie musisz iść na bossa w tym czasie.


Ale chcę, czaisz? A obecny sposób naliczania czasu mi to utrudnia.


3 Mar 2015, o 18:28
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 20 Maj 2011, o 20:26
Posty: 15
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Daili questy
Wykup sobie premkę, to będziesz mógł sobie losować bonusowe przedmioty o której godzinie będziesz chciał, codziennie o 24tej będzie Ci naliczać nowe, weźmiesz kiedy będziesz chciał.
Co do daily questów jest bardzo dobrze jak jest. Jeszcze jakiś czas temu po wykonaniu questa na kasę przez 24h nie można było wziąć żadnego zlecenia. A teraz możesz zrobić sobie kilka daily questów i jeszcze bić do tego zlecenia...

_________________
Serwer 3 PetrossArch


3 Mar 2015, o 19:30
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 21 Gru 2013, o 15:58
Posty: 5
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Daili questy
Widzę, że nie bardzo wiecie o co mi chodzi. Właśnie chodzi mi o to jak z losowaniem premki. Codziennie o godz. 24.00 jest nowe niezależnie o której się je wykorzystało dnia poprzedniego.

petross napisał(a):
Wykup sobie premkę, to będziesz mógł sobie losować bonusowe przedmioty o której godzinie będziesz chciał, codziennie o 24tej będzie Ci naliczać nowe, weźmiesz kiedy będziesz chciał.

Nie wiem co ma premka do tego, ale mam wykupioną. Podpowiesz jak wykupić jeszcze jedną, żeby mieć dwie na raz bo nie wiem?

A to, że jest dobrze, nie znaczy, że może być lepiej.


3 Mar 2015, o 19:41
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 20 Maj 2011, o 20:26
Posty: 15
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Daili questy
A czy wszystko w grze musi być za darmo? Bo w jakiejś tam grze tak jest to nie znaczy, że tutaj tak ma być. Moim zdaniem jest dobrze tak jak jest. Robisz daily quest raz na 24 godziny... więc skoro jest dobrze to po co to narzekanie?

_________________
Serwer 3 PetrossArch


3 Mar 2015, o 20:29
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Lip 2011, o 12:48
Posty: 357
Podziękowano: 210 razy
Otrzymanych podziękowań: 134 razy
Nick w grze: Pyrqo
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Daili questy
A ja jestem za w tym temacie. Restart czasu w DQ mógłby odbywać się o 00:00 co ułatwiłoby życie tym, którzy pracują/uczą się w różnych godzinach. Niekiedy nie dam rady wejść i zrobić lampy np o 17, a o 22 nie będę robił bo w następny dzień o tej godzinie nie będę na grze, przez co tracę na tym około 2 z 7 lamp tygodniowo. Jak ktoś jest systematycznie o tej samej godzinie to mu to nie utrudni gry, a innym może znacznie ułatwić ;)

_________________
Lvl:132 Na s2 Larkas Tolnor od 16.07.12


3 Mar 2015, o 20:59

Podziękowali: lisarioIII (3 Mar 2015, o 21:57)
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 21 Gru 2013, o 15:58
Posty: 5
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Daili questy
Hehe, a w którym momencie widzisz moje narzekanie? Znajdujemy się w dziale 'Pomysły i propozycje' i ja właśnie przedstawiam swoją propozycję, jakbyś nie zauważył. Poza tym, nie w jakiejś tam grze, bo w tej też już jest wprowadzone takie rozwiązanie (codzienne losowanie, jeżeli ma się premke).

Dla ułatwienia zrozumienia problemu o jaki mi chodzi z czasem oczekiwania zapodam wam przykład.
Załóżmy, że pracuję na dwie zmiany. W tym tygodniu mam na rano, po powrocie z pracy pobieram dq, załóżmy o godz. 17.00. Oczywiście przez cały tydzień dzień w dzień co do sekundy pobieram dq o godz. 17.00 (bo nie mam życia osobistego, autobusy się nie spóźniają, dzieci nie chorują, nie mogę w któryś dzień zajść np. do sklepu - ironia oczywiście).
W następnym tygodniu mam zmianę popołudniową. W związku z tym nie mogę pobrać dq o godz. 17.00, bo jestem w tym czasie w pracy. Wcześniej, z rana też nie mogę pobrać owego dq, ponieważ mam czas oczekiwania. Tak więc muszę pobrać je załóżmy o godz. 01.00 (zamiast np. położyć się spać, po ciężkiej pracy).
Tym sposobem w poniedziałek przepada mi daily quest. W następny poniedziałek znowu mi przepadnie, ponieważ znowu zmienią mi się godz. pracy.


Dlaczego więc nie mogę pobrać daily quest codziennie, chociaż jest on tłumacząc jego nazwę właśnie codziennym?
Tak więc, nie chodzi mi tu o jakieś narzekanie, ale raczej o ułatwienie robienia daily quest dla graczy, którzy nie siedzą 24h na dobę przed komputerem.


3 Mar 2015, o 21:17

Podziękowali: lisarioIII (3 Mar 2015, o 21:33)
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 23:18
Posty: 92
Podziękowano: 123 razy
Otrzymanych podziękowań: 173 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Daili questy
Siema

No powiem Ci Luku całkiem sensowny pomysł zgłosiłeś.
Kufel leci.
Jestem jak najbardziej za, i to z kilku powodów.
Po 1 Skoro przywołano premke, to właśnie ten przykład pokazuje na ile takie rozwiązanie jest praktyczne.
Po 2 Zgadzam się z każdym pomysłem, który uwzględnia fakt, że nie każdy gra 24h (vide flasze expa z pomysłu Gustava).
Po 3 Pomysł wygląda na mega prosty do wprowadzenia. Zawsze jedno zdanie więcej w logu zmian :D
Po 4 Najważniejsze - lubię ludzi, którzy potrafią argumentować w poscie i (co tutaj prawie nie występuje) odnosić się do postów przedmówców (Jak przeczytałem, że Petross pisze o "..jakiejś tam grze..." to dokładnie to samo pomyślałem, co Ty napisałeś. :lol:

pozdrawiam
Lisario


3 Mar 2015, o 21:33
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2012, o 14:19
Posty: 177
Podziękowano: 49 razy
Otrzymanych podziękowań: 57 razy
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Daili questy
Identyczny pomysł pojawił się w strefie zamkniętej już jakiś czas temu i po rozmowie z drygiem temat został wstrzymany na jakiś czas.

_________________
Ciało znikło, a duch,
Nieśmiertelny za dwóch,
Dalej bzdury te same plótł wciąż...


3 Mar 2015, o 21:42

Podziękowali: lisarioIII (3 Mar 2015, o 21:57)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 414 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron