Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Server starego taerna 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2014, o 21:24
Posty: 95
Podziękowano: 25 razy
Otrzymanych podziękowań: 243 razy
Nick w grze: Vanessa
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Server starego taerna
Od pewnego czasu zaglądam sobie tu i tak myślę... myślę... może temat był już taki, może nie. Search mi nic nie wyszukało idealnie takiego, więc może...

Tak czy inaczej przejdźmy do sedna pewnej idei czy koncepcji o jakiej myślę... wielu graczy ostatnio chciałoby nowego servera. A może by tak zrobić server nowy, ale lekko inny? Oldschoolowy... na którym taern wyglądałby jak w dawnych czasach. Takich bardzo bardzo dawnych, gdzie Trentis było jedynie planszą do klikania, a cała elita koksów wbijała kolejne poziomy na orkach?
Oczywiście od razu zapytacie po co taki server...
Wielu graczy tęskni za dawnymi czasami, to było by takie... przeniesienie w czasie... magiczna chwila wspomnień. Server nie musiałby być aktualizowany... nie miał by eventów... po prostu by był... dla tych którzy chcieliby zobaczyć jak wyglądał kiedyś taern i dla tych, którzy chcieli by przypomnieć sobie tamte czasy.
Oczywiście w pewnym momencie na serverze doszlibyśmy do etapu, w którym już nic więcej nie odkryjemy ani nie zwiedzimy... ale przecież na zwykłych serverach również mamy taki etap, tylko jest on na 140 poziomie po ubiciu Morany.
Na tym serverze byłby on nieco wcześniej jednak.
Miło by było do tego wrócić... a kto wie, może starzy gracze zostali by na nim na dłużej.
Stare grafiki potworów, stare mapy, plansze, postaci, wszystko co dałoby się uratować.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że przywrócenie taerna z tamtych czasów może być niewykonalne np: przez stratę danych, ale wierzę, że musiały się gdzieś zachować kopie tamtych danych. Chociażby na pamiątkę dla samych twórców i ich dzieła.
Jeszcze raz się powtórzę - miło by było do tego wrócić... i powtórzę też: że server nie miałby aktualizacji, ani nic... po prostu by sobie stał. Tak dla ciekawych i starszych.

_________________
Tikki! Kropkuj! Taaaaaaak!
Niesamowita Biedronkaaaaa!


23 Mar 2015, o 04:04
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Server starego taerna
Idea fajna, jednak moim zdaniem więcej problemów niż pożytku z takiego rozwiązania.

Stara wersja ma pełno dziur, możliwe są exploity i nieuczciwe zdobywanie Golda/expa, wypuścić coś takiego na rynek?

Można wstawić formatke: tak, rozumiem i nie będę miał roszczeń i powtórzyć ją w trzech miejscach, jednak idąc tą drogą zaraz pojawi się kolejne pińcet aspektów i wychodzi, że jednak gra nie warta świeczki.

Ps taki temat już musiał być :p

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


23 Mar 2015, o 11:06
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 24 Mar 2013, o 12:01
Posty: 87
Podziękowano: 220 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Server starego taerna
Hass o takim servie pisał :D
A ta wgl jak najbardziej za jestem


23 Mar 2015, o 18:12
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 23:18
Posty: 92
Podziękowano: 123 razy
Otrzymanych podziękowań: 173 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Server starego taerna
Witam

Pomimo silnie odczuwanego sentymentu do tzw: "Starego " Taerna jestem jednak zdecydowanie na nie do takiego pomysłu. Nie dość, że ciężko by było złapać granicę do której Taern jest jeszcze stary (vide umki druida), to taki serwer żyłby tylko w poczatkowym okresie istnienia. A koszty utrzymania etc by pozostały. Zajrzyj dla przykładu co się dzieje na serwerze HC.
Jak dla mnie, jeżeliby już miał powstawać nowy serwer to tylko i wyłącznie nastawiony na pvp.

pozdrawiam
Lisario


23 Mar 2015, o 18:30
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Gru 2013, o 16:40
Posty: 161
Podziękowano: 232 razy
Otrzymanych podziękowań: 77 razy
Nick w grze: Elfnocy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Server starego taerna
Przyznam że też o tym myślałem ale jakoś nie mogłem się zebrać do napidania tematu :) w pełni popieram server retro .Chociaż tzeczywiście mogło by być ciężko z graczami ale myślę że sentyment wielu przywiedzie :)

_________________
"Nic nie jest bardziej niebezpieczne niż wróg,który nie ma nic do stracenia"
Dziedzictwo
"hy hy nowa krainka do nowych questów"-Togerd
"osobiście jestem przeciwko HH, ludzie wtedy zachowują się jak zwierzęta"-Seba11pl


29 Mar 2015, o 13:07
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Kwi 2014, o 20:11
Posty: 156
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 56 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Server starego taerna
Jestem "Za" , ale co wy na to , żeby była możliwość gry postacią z innego servera ? :)

_________________
Image
Image
Image
Image


29 Mar 2015, o 17:20
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 457 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron