Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Bufki dla bezgildyjnych 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 23 Gru 2014, o 10:45
Posty: 10
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: JeeanD
Odpowiedz z cytatem
Post Bufki dla bezgildyjnych
Zawsze irytowało mnie dlaczego osoby wolące grać bez gildii mają mieć mniejsze szanse w turniejach, PvP czy biciu bossów. Przecież członkostwo w G nie jest żadnym obowiązkiem i wielu graczom taki stan rzeczy odpowiada. Niektórzy wolą mieć po prostu święty spokój lub robią długie przerwy w grze i zwyczajnie nie nadają się na członka G.
Proponuje więc aby u wybranych NPC wprowadzić możliwość zakupu czasowych buffków za imperiały. Oczywiście buffki te nie były by tak mocne jak te z gildii ale przynajmniej gracze solo nie czuli by się dyskryminowani.

Pozdrawiam.


5 Maj 2015, o 12:49
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012, o 18:04
Posty: 38
Miejscowość: k/Bydgoszczy
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bufki dla bezgildyjnych
szanse na to chyba mizerne, bo za chwile wyjdzie na to - po co wogóle gildie. petów i tak już dużo poza gildyjnych, tele już też można zastąpić przewoźnikiem, jeszcze buff i gildie tylko dla forum gildyjnego zostaną :)
a no jeszcze można zrobić forum dla znajomych i gildia już nie da nic :)

_________________
Taernijczyk od czerwca 2011 :twisted:
dr 110 (plox 104,wilczur 79)
mo 61
ryc 50
bb 42
łu 18
sh 9
vd 3


5 Maj 2015, o 13:04
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2012, o 11:49
Posty: 413
Podziękowano: 220 razy
Otrzymanych podziękowań: 159 razy
Nick w grze: Rughes
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bufki dla bezgildyjnych
Popieram przedmówcę, juz i tak gracze solo mają wg mnie za dużo udogodnień. Taern był celowany w grę drużynową od początku i bardzo to trzymało w klimacie. Potem coś prysło i się popsuło, nie ma już tego klimatu, bo gracze solo mają za dużo mozliwosci, a dalej jeszcze im jakieś watahy i inne bzdety wprowadzają, gwóźdź do trumny.


5 Maj 2015, o 13:25
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bufki dla bezgildyjnych
A według mnie temat ten był poruszany nie raz i konkluzja zawsze była taka, że jest to temat otwarty.
Przecież istnieją jednorazówki, AquaPety, Przewodnik.

W planach są dodatkowo alternatywy dla Ogarów czy też AuaPet leczący, co było wspominane na blogu, a będzie zapewne ułatwieniem przede wszystkim dla osób bez gildii.

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


5 Maj 2015, o 13:35
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2012, o 11:49
Posty: 413
Podziękowano: 220 razy
Otrzymanych podziękowań: 159 razy
Nick w grze: Rughes
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bufki dla bezgildyjnych
Nie bardzo wiem Rzuff do czego odniosłeś wypowiedź, ale ja własnie mówię o tym co Ty, tylko ze sceptycznie jestem nastawiony do tego, bo wg mnie zepsuło to dawny klimat gry. Kiedyś gracze byli bardziej zintegrowani gdy tego wszystkiego nie było po prostu.


5 Maj 2015, o 13:39
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 23 Gru 2014, o 10:45
Posty: 10
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: JeeanD
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bufki dla bezgildyjnych
Nie zgodzę się z tymi założeniami. Chodzi mi tylko o osoby które z różnych powodów nie mogą być członkiem G a i tak chcą czasem pograć. Bycie członkiem gildii ma i tak ogromne zalety. Porównywanie przewoźnika do teleporteru jest zabawne. Jeśli chce ktoś mieć potargane nerwy niech korzysta sobie z jego usług (nie dość że drogo to jeszcze trzecią klasą :P ). To samo pety, zastanówmy się co zrobił by Twig lvl 80 w PvP z aquasolem o takim samym lvlu. Który pet lepszy to chyba nie ma wątpliwości. Zresztą, podchodzą od drugiej strony to kto osobie będącej w G zabroni korzystać z petów recepturowych czy usług przewoźnika. W przypadku bufków, gdy świątynia rozładowana, taka osoba też mogła by skorzystać.
Myślę że to nie te udogodnienia psują klimat gry. Moim zdaniem problem psucia się klimatu gry w grupie jest znacznie głębszy, ale to już inny temat.

Co do watahy to też mi się ten pomysł za bardzo nie podoba (pety to bardzo drogie i moim zdaniem nieopłacalne zabawki dla zamożnych graczy). Ale i tu znowu, przecież członek G też może mieć watahe. Czy osoby z G muszą chodzić na bosa koniecznie w 5? Powiedzmy że w nocy są dwie osoby online i chcą sie przejść na jakiegoś bosa. Wezmą sobie 3 pety zamiast kogoś z poza G co zgarnie rara. Proste. Gdzie tu psucie party i psucie klimatu G?


5 Maj 2015, o 14:05
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 23:18
Posty: 92
Podziękowano: 123 razy
Otrzymanych podziękowań: 173 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bufki dla bezgildyjnych
Witam

Ja bym to widział inaczej Budda. Masz rację, że Taern był pomyślany jako gra drużynowa - jednak moim zdaniem to powli odchodzi do lamusa.
I chyba ekipa wyczuwając kierunek solo odpowiada na niego wprowadzając zmiany to ułatwiające.
Na dzisiaj powiedziałbym, że Taern to kombinacja gry solo/party. Kiedy chcesz i (coraz rzadziej) musisz to grasz party. A kiedy nie to nie :).
I tutaj raczej przydatność( bądź nie) gildi niewiele zmienia. Dla przykładu: są gracze solo, którzy mają gildię tylko dla siebie.

Ad topic - przewijały się już takie pomysły i mam nadzieje, że w końcu to będzie wprowadzone.
Bo akurat fakt, że część graczy może wziąć buffki daje im nieproporcjonalnie dużą przewagę nad resztą.
Argument że to zmiejsza przydatność gildi jest nietrafiony. Buffki powinny być dostępne dla każdego gracza a przydatność gildi bądź jej brak to odrębna sprawa.

pozdrawiam
Lisario


5 Maj 2015, o 14:07
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012, o 18:04
Posty: 38
Miejscowość: k/Bydgoszczy
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bufki dla bezgildyjnych
ja gram bardzo dużo solo i nie przeszkadza mi być w gildii i płacić składek nawet jak tydzień nie gram to sie potem nocami nadrobi zrobienie surek, a tu widze raczej takiego co w gildi bywał... - korzystał, składek nie płacił i wylatywał, u nas wielu takich było, dla mnie buff poza gildią na ... nie

_________________
Taernijczyk od czerwca 2011 :twisted:
dr 110 (plox 104,wilczur 79)
mo 61
ryc 50
bb 42
łu 18
sh 9
vd 3


5 Maj 2015, o 14:18
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2012, o 11:49
Posty: 413
Podziękowano: 220 razy
Otrzymanych podziękowań: 159 razy
Nick w grze: Rughes
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bufki dla bezgildyjnych
No dobrze, przyjmuję w pewnym stopniu wasze argumenty. Tylko wg mnie zanim wprowadzi się takie udogodnienia dla graczy solo, to powinien być pierw rozwiązany problem gildiowy, bo coraz bardziej traci na znaczeniu. Potrzebna jest duża zmiana i dużo nowych atrakcji związanych z G i w zasadzię, to proponowałbym otworzyć również temat "Gildia-zmiany i pomysły" gdzie wypisane byłby, wszystkie w miare sensowne propozycje na przyszłosć, bo jak wiemy powoli ekipa coś w tym kierunku myśli, więc może wykorzystają coś z tego.


5 Maj 2015, o 14:19

Podziękowali: lisarioIII (5 Maj 2015, o 15:44)
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 23 Gru 2014, o 10:45
Posty: 10
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: JeeanD
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bufki dla bezgildyjnych
Owszem. Na blogu pojawiają się wpisy na temat ulepszenia systemu G i bardzo mnie to cieszy. Nie jestem przecież za osłabieniem G na korzyść graczy solo (którzy z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą grać w G) a jedynie za likwidacją niesprawiedliwości wynikającej z przymusu gry bez buffków. Rozbudowa 3 klatki, bilanse składek, usunięcie zbędnego peta.. to wszystko jest na '+' i zmierza w dobrym kierunku.


5 Maj 2015, o 14:35
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 478 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron