Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Zmiana czatu i systemu handlowego 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 5 Lip 2015, o 08:57
Posty: 1
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: BzyQu
Odpowiedz z cytatem
Post Zmiana czatu i systemu handlowego
Witam zapaleńców Taernijskich :)

Wnoszę skromną propozycję do zmiany czatu i sposobu handlowania.

1. Zmiana czatu miałaby na celu usunięcie czatu handlowego, a w jego miejsce wstawienie czatu turniejowego. Propozycja ma na celu zwolnienie pozostałych czatów z potwornego spamu, który ma miejsce przed turniejem jak i w jego trakcie. Zasady byłyby tak samo oczywiste jak obecnie, z tym że na czacie turniejowym szukałoby się chętnych do składu na turniej i nic poza tym.

2. Handel wszelkiego rodzaju towarem dostępnym w grze.
W miastach w pobliżu konwojentów proponowałbym ustawić NPC typu (Handlarz, Paser, Pośrednik). U takiego NPC wprowadzić możliwość ogłoszeń kupię/sprzedam/zamienię. Dokładniej miałbym na myśli wprowadzenie zasad handlowych, które mają miejsce w innych grach na zasadach ze znanych portali typu OLX, Allegro. Osoba chętna sprzedać np. Ishelm wchodzi sobie do takiego "Handlarza" zamieszcza ogłoszenie w odpowiedniej rubryce -> rary ustanawia cenę jaką oczekuje uzyskać. Po wystawieniu przedmiotu na sprzedaż u "Handlarza" znika z plecaka osoby wystawiającej. Następny jest kupujący. Wchodzi sobie do "Handlarza" przegląda możliwe zakupy i klika przycisk "kup", w oknie pokazuje mu się zapytanie czy na pewno chce go kupić Tak/Nie i wybiera co uważa za stosowne.
Po sprzedaży takiego przedmiotu nabywca cieszy się Ishelmem, a sprzedający uzyskuję kwotę którą chciał pomniejszoną o symboliczny 1% wartości sprzedaży na rzecz Dumy Taernu.

Takie modyfikacje w grze usprawniłyby handel jak i kompletowanie drużyny turniejowej.

Pozdrawiam :)
BzyQu.


16 Sie 2015, o 20:16
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Gru 2013, o 23:17
Posty: 43
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 11 razy
Nick w grze: Kessai
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiana czatu i systemu handlowego
Tzw. "targowisko" było przerabiane na forum dziesiątki razy, tak więc Twoja propozycja nie wnosi nic nowego. Dodam jeszcze, że nie ma na to szans w najbliższym czasie (o ile w ogóle zostanie to wprowadzone) a usunięcie czatu handlowego na rzecz mało używanego czatu turniejowego nie jest dobrym pomysłem nawet gdyby targowisko powstało.

_________________
Druid 54 i rośnie
Barba 40 (szykowany pod PVP)


16 Sie 2015, o 20:39
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 5 Lut 2011, o 14:50
Posty: 79
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiana czatu i systemu handlowego
Witaj.

Co do proponowanej zmiany mogę powiedzieć tylko jedno: niestety system transakcji jak i przyzwyczajenie ludzi oparte jest na "bazarówce" (mówiąc bardziej poprawnie targowisku), czyli możliwości elastycznej drogi negocjacji pomiędzy kupującym/sprzedającym. W przedstawionej przez Ciebie propozycji system ten zaginie.

Obecna forma jest bardzo komfortowa - jedyny mankament w momencie, gdy chcemy coś kupić, a osoba sprzedająca się akurat wylogowała.

Nie chcę negować tego pomysłu zupełnie, ale według mnie handel w The Pride of Taern właśnie z tego względu jest unikatowy, że daje możliwość pełnego targowania się między osobami zainteresowanymi w formie "live".

Chat turniejowy, temat niestety wałkowany już tutaj wielokrotnie.


16 Sie 2015, o 20:42
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiana czatu i systemu handlowego
A ja bym to widział w takiej oto formie:
http://scr.hu/2wce/u2kfs


Działało by to na podobnej zasadzie co "Polityka", czy "Nabór" tylko z taką różnicą, że:

-możliwość edytowania oraz usuwania wystawionych informacji/ofert

-limit czasowy wklejania nowych ofert:
Turnieje: 1 dzień
Targowisko: 1 tydzień

-jedna wiadomość na konto (limit czasowy na całe konto, a nie na jedną postać)

PS: mogłem to napisać w nowym temacie, ale po co? i tak to nie będzie wprowadzone :(

_________________
"Standing alone with no direction
How did I fall so far behind?
Why am I searching for perfection?
Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park


16 Sie 2015, o 21:01
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 448 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron