Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
 Honor w walkach PvP 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 17 Wrz 2014, o 21:54
Posty: 25
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Honor w walkach PvP
Witam. Jak wiadomo aktualnie honor w walkach PvP naliczany jest tylko podczas wojen gildyjnych (chyba że się mylę to proszę mnie poprawić:)). Wpadłem na pomysł czy by nie dodać tego podczas wszystkich niehonorowych walk PvP? Mam tu na myśli tylko honor minusowy.
Nie wiem jaki jest przelicznik, ale mam swój przykład:) Gracz 60lv atakuje gracza 39lv. (39-60)*2=-42. I ten wynik to nasz ujemny honor. Na czerwonym i fioletowym polu mnożylibyśmy x2, na czarnym x1,5. Honor odejmowany byłby tylko w przypadku gdy silniejszy gracz zaatakuje słabszego. W przypadku gdy mamy do czynienia z walkami grupowymi np. na czarnym polu: (40+50+30)-(60+50+60)=-50*1,5=-75\3=-25. I te -25 to honor "na głowę" dla każdego z agresorów.

Skąd ten pomysł? Myślę że nie trzeba wyjaśniać. Pump nie działa do końca wtedy kiedy chcemy, a sądzę że nie ma bardziej denerwującej sprawy niż porażka z dużo silniejszym graczem, tym bardziej gdy jest to walka której nie chcieliśmy.
Wiem że nie rozwiązuje to ogólnego problemu, ale z pewnością jest to coś co będzie choć trochę pewną skazą na danym graczu. Nie wszystkie gildie zwracają uwagę na honor, to jest fakt, ale są też i takie które ten honor zbierają.
Oczywiście że można też ten ujemny honor usunąć poprzez zlecenia, ale je także trzeba pierw zrobić:) Chcesz bić słabszych? Lataj do Humboldta 4x na dzień i bij szpiegów.

Wszystkie podane przez ze mnie wartości są przykładowe, jak już pisałem na początku nie wiem jaki jest wzór na ten honor podczas wojen gildyjnych więc stworzyłem swój przykładowy.


Ostatnio edytowany przez Respekt, 22 Paź 2015, o 18:35, edytowano w sumie 1 raz



21 Paź 2015, o 13:17
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 10 Lip 2014, o 20:21
Posty: 48
Miejscowość: Kraków
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Nick w grze: voodoobosik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Honor w walkach PvP
Skąd wzięło się to 69 w pierwszym obliczeniu? Albo powinno tam być 60 albo czegoś nie rozumiem...

_________________
Najlepsza rzecz w Taernie? Być jedynym VD w dobrej gildii ^^


22 Paź 2015, o 15:35
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 17 Wrz 2014, o 21:54
Posty: 25
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Honor w walkach PvP
No fakt, mała pomyłka:)


22 Paź 2015, o 18:42
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 493 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron